Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Co zrobić na posiedzeniu o zamianę ograniczenia wolności na karę wiezienia

Daniel Anweiler26 listopada 2018Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 4 grudnia 2018

Dostajesz wezwanie z sądu. Posiedzenie w sprawie zamiany kary „odróbek” na karę zastępczą pozbawienia wolności. W pierwszej chwili myślisz o co chodzi. Może da się „wykupić” i po strachu. Siadasz wieczorem do kompa i sprawdzasz co o tym piszą w necie. Okazuje się, że nie można zapłacić bo zamiana na grzywnę nie jest już możliwa a potrącenie z umowy o pracę też za bardzo nie wchodzi w grę. Co zatem zrobić. Nie iść na posiedzenie. Coś napisać.

Nie.

Trzeba iść na posiedzenie. Wiele można zmienić na takim posiedzeniu. Oczywiście w zależności od okoliczności związanych ze sprawą (takie prawnicze zastrzeżenie, że nie zawsze się musi udać).

Poddanie się obowiązkom wynikającym z kary ograniczenia wolności.

Gdy niestety nie udało Ci się odpracować orzeczonej kary ograniczenia wolności to możesz przed posiedzeniem pisemnie lub na posiedzeniu ustnie do protokołu złożyć oświadczenie a potem potwierdzisz to na piśmie, że chcesz wykonywać karę ograniczenia wolności i poddasz się rygorom z nią związanym. Możesz z tej możliwości skorzystać tylko jeden raz.  Gdyby nie udało Ci się wykonać prac społecznych sąd nie da Ci już drugiej szansy.

Co w takim przypadku możesz przeczytać tutaj.

Uznanie kary za wykonaną.

Jeżeli odbyłeś już połowę kary ale nie udało Ci się odbyć reszty to w momencie wezwania do sądu na posiedzenie o zamianie kary możesz przed posiedzeniem na piśmie lub ustnie do protokołu złożyć wniosek o uznanie kary za wykonaną. Jest to tzw. warunkowe przedterminowe zwolnienie z kary ograniczenia wolności. Oczywiście musiałeś wcześniej przestrzegać porządku prawnego.

Photo by Kevin Grieve on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: