Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Dozór elektroniczny po odbyciu części kary

Daniel Anweiler30 października 20186 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 16 września 2021

Przerwa w odbywaniu dozoru elektronicznegoSpotkałem się ostatnio kilka razy z pytaniem czy po odbyciu części kary w zakładzie karnym jeżeli pozostała do odbycia kara jest niższa niż 18 miesięcy można się starać o dozór elektroniczny.

Niestety nie jest to możliwe. Aby starać się o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego kara orzeczona a nie pozostająca do wykonania nie może przekraczać półtorej roku. Zatem nie można odbyć części kary w więzieniu a potem reszty na wolności. Taką instytucją prawną jest warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Podobnie jest w przypadku gdy odbywa się kilka kar w zakładzie karny. Gdy po odbyciu jednej czy też kolejnej pozostaje kara do odbycia półtorej roku lub mniej też nie można wystąpić o odbywanie pozostałej kary w dozorze elektronicznym. Jeżeli odbywa się w ciągu kary bez przerwy między nimi to sąd traktuje je wszystkie jako jedną co oznacza, że przekraczają 18 miesięcy i nie można starać się o dozór elektroniczny.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

bogdan 30 października, 2018 o 11:37

Zostalem skazany na jedzn rok i szesc miesiecy pozbawienia wolnosci w 1998 r wyrok zawieszono na cztery lata , odwieszono w 2006 , od 2006 przebywam za granica , jak okazalo sie przedawnienie minelo w 2017 r. ale nie mogac ustalic mojego miejsca zamieszkania , jak twierdzi sad wyrok byl zawieszony i nastepny termin przedawnienia minie w 2027 mimo,ze caly czas pod adres pod ktory mieszkalem przychodzila policja, czyli wyrok nie byl zawieszony. Zostalem skazany za sume 2000 tys. zl jako uchylajacy sie od placenia alimetow , co mozna zrobic , zeby mogl przyjezdzac do kraju. Zpowazaniem

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 października, 2018 o 15:23

Dzień Dobry Panie Bogdanie!
Witam Pana serdecznie!
W Pana sprawie konieczna jest analiza akt sprawy i ustalenie wszystkich szczegółów postępowania sądu, których niestety Pan nie zna będąc za granicą.
Musi Pa w sprawie skorzystać z pomocy adwokata aby sprawdził wszystko na miejscu i na tejże podstawie zaczął działania.
Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Zatarcie skazania 3 marca, 2019 o 10:42

Kiedy następuje zatarcie skazanie pół kary odbyłem w doborze A pół zawiesili i dostałem kuratora sodowego miałem do odbycia 1 rok pozbawienia wolności koniec kary 2013 20 luty A koniec kuratora 2015 20 luty z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 kwietnia, 2019 o 15:27

Dzień Dobry Panu,
Okres do zatarcia skazania liczy się od momentu warunkowego zwolnienia z odbywania kary. Jest to 10 lat ale może Pan w związku z tym, że jest ona krótsza niż 3 lata wystąpić o zatarcie po 5 latach.

Odpowiedz

Adrian 15 kwietnia, 2019 o 00:41

Witam przebywałem za granicą i po powrocie odebrałem list że mam się stawić do aresztu na 15 dni ,dzień przed stawieniem się pojechałem do sądu i wysłałem wniosek do sądu sanitarnego o zamianę kary na dozór elektroniczny nigdy nie przebywałem w areszcie czy jest szansa że to przejdzie oczywiście podałem odpowiednie argumenty

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 kwietnia, 2019 o 11:37

Dzień Dobry Panie Adrianie,
Witam Pana serdecznie!
nie znam szczegółów sprawy ale jeżeli jest to areszt a nie zamieniona kara grzywny czy ograniczenia wolności to niestety nie uda się Panu otrzymać dozoru bo jest to nie możliwe przy karze aresztu. Można tylko w dozorze odbyć karę pozbawienia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: