Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Co dalej po złożeniu wniosku o SDE?

Daniel Anweiler06 czerwca 20172 komentarze

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2017

Złożyłeś wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Masz w ręku potwierdzenie jego złożenia. I co dalej?

Podstawową kwestią jest złożenie do Sądu, który w pierwszej instancji wydał wyrok wobec Ciebie wniosku o wstrzymanie wykonania kary. Jeżeli tego wniosku nie złożysz to sąd I instancji nie będzie wiedział, że starasz się o dozór elektroniczny i nie wstrzyma wykonania Twojej kary. Prześle do Ciebie „bilet” do Zakładu Karnego a jak się nie stawisz to zarządzi doprowadzenie przez Policję. Nie jest to automatyczne, że sąd wstrzyma wykonanie kary ale w większości przypadków sąd karę wstrzymuje na czas rozpoznania wniosku o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.

Po złożeniu wniosku dostaniesz do domu list od upoważnionego podmiotu dozorującego z informacją, że masz się umówić na sprawdzenie warunków technicznych umożliwiających odbywanie Ci kary w drodze dozoru elektronicznego. Należy od razu zadzwonić i jak najszybciej się umówić na wizytę pracowników technicznych.

Po sprawdzeniu warunków technicznych przyjdzie do Ciebie kurator na wywiad środowiskowy.

Potem dostaniesz wezwanie na posiedzenie sądu na którym będzie rozstrzygane czy możesz odbyć karę w drodze dozoru elektronicznego.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Zrozpaczona 14 czerwca, 2017 o 06:06

Witam, mam pytanie. Mój partner dostał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności, ma stawiać się w zakładzie karnym 28 czerwca b.r. Wczoraj wysłaliśmy pismo o odroczenie wyroku, ale czy to jest to samo co wstrzymanie wyroku? Czy możemy wysłać teraz pismo z prośbą o System Dozoru Elektrycznego? Dopiero teraz przeczytałam kiedy jest to możliwe, a partner wcześniej odbywał już karę w SDE i upierał się, że musi mieć meldunek żeby takowy dostać. A my wynajmujemy mieszkanie (umowa najmu jest na partnera) i posiadamy dwójkę dzieci w wieku 4 lat i 6 miesięcy. Partner zaczyna nową pracę od piątku i wtedy też pewnie podpisze umowę. Czy możliwe jest odbycie kary w SDE w wynajmowanym mieszkaniu? Czy to, że kiedyś odbywał już karę w SDE ma duży wpływ na to jaka będzie decyduja sądu? (Dodam ,że gdy odbywał wcześniej karę mieszkał z rodzicami, nie znaliśmy się jeszcze i nie posiadał dzięki, ale pracował.) I czy lepiej wstrzymać się z wysłaniem wniosku o SDE do czasu, aż będzie miał umowę o pracę czy też zrobić to natychmiast i potem ewentualnie zmienić to, że będzie pracował. Dodam jeszcze, że ja nie pracuje zajmuje się dziećmi i praca partnera to dla nas jedyne źródło utrzymania, jeśli nie wlicza się dochód z opieki społecznej. Z doświadczenia, jak Państwo myślą jakie są szanse na to, że uda się otrzymać SDE?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 czerwca, 2017 o 11:02

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: