Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Co dalej po złożeniu wniosku o SDE?

Daniel Anweiler06 czerwca 20172 komentarze

Złożyłeś wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Masz w ręku potwierdzenie jego złożenia. I co dalej?

Podstawową kwestią jest złożenie do Sądu, który w pierwszej instancji wydał wyrok wobec Ciebie wniosku o wstrzymanie wykonania kary. Jeżeli tego wniosku nie złożysz to sąd I instancji nie będzie wiedział, że starasz się o dozór elektroniczny i nie wstrzyma wykonania Twojej kary. Prześle do Ciebie “bilet” do Zakładu Karnego a jak się nie stawisz to zarządzi doprowadzenie przez Policję. Nie jest to automatyczne, że sąd wstrzyma wykonanie kary ale w większości przypadków sąd karę wstrzymuje na czas rozpoznania wniosku o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.

Po złożeniu wniosku dostaniesz do domu list od upoważnionego podmiotu dozorującego z informacją, że masz się umówić na sprawdzenie warunków technicznych umożliwiających odbywanie Ci kary w drodze dozoru elektronicznego. Należy od razu zadzwonić i jak najszybciej się umówić na wizytę pracowników technicznych.

Po sprawdzeniu warunków technicznych przyjdzie do Ciebie kurator na wywiad środowiskowy.

Potem dostaniesz wezwanie na posiedzenie sądu na którym będzie rozstrzygane czy możesz odbyć karę w drodze dozoru elektronicznego.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: