Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Dozór elektroniczny czyli ostatnia deska ratunku przed odsiadką

Daniel Anweiler06 czerwca 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 20 października 2020

Sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących i skazał Cię na karę bezwzględną pozbawienia wolności. Wszystko teraz odbywa się tak szybko. Do domu dostajesz tzw. „bilet” i musisz się stawić za 2 tygodnie w Zakładzie Karnym do odbycia kary.

Co tu teraz zrobić?

Jeżeli Twoja kara jest nie większa niż 1 rok 1,5 roku (od 1 kwietnia 2020 roku) pozbawienia wolności to możesz złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Jest to jeden z warunków aby sąd udzielił Ci zgody na sde.

Przy złożeniu wniosku pamiętaj, żeby złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary.

Sąd oceni czy udzielenie Ci zgody na sde spełni cele kary oraz czy spełniasz warunki do tego, że odbycie kary w drodze sde spełni cele kary wobec Ciebie.

Ważne jest, żeby we wniosku podać, że pracujesz i jaki jest harmonogram Twojej pracy. Musisz też załączyć zgody dorosłych domowników na odbywanie przez Ciebie kary w drodze dozoru elektronicznego.

Wniosek składasz w Sądzie Okręgowym w Wydziel Penitencjarnym i teraz pozostaje czekać.

Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy przy przygotowaniu oraz poprowadzeniu całego postępowania skontaktuj się ze mną.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: