Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Co dalej po uzyskaniu zgody na jazdę z blokadą alkoholową

Daniel Anweiler25 września 20172 komentarze

Uzyskałeś od sądu zgodę na założenie w swoim samochodzie blokady alkoholowej po połowie okresu zakazu prowadzenia samochodu.

Co dalej ze zgodą na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową?

Po tym jak sąd udzieli Ci zgody na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową to informację o tym przesyła do odpowiedniego wydziału komunikacji. Tutaj zaczyna się rozróżnienie co może się wydarzyć dalej. Otóż gdy masz zakaz orzeczony na rok to odbierasz prawo jazdy z adnotacją, że możesz prowadzić tylko pojazd z blokadą alkoholową. Gdy zakaz orzeczony był powyżej roku to w wydziale komunikacji otrzymasz skierowanie do WORD w celu odbycia egzaminu na prawo jazdy. Jest to egzamin kontrolny ale obejmuje on cześć zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Jak zdasz egzamin udajesz się z wynikiem do wydziału komunikacji po odebranie prawa jazdy z adnotacją, że wolno Ci prowadzić tylko samochód z blokadą alkoholową.

Niestety na tym jeszcze nie koniec. Musisz zamontować z aucie blokadę alkoholową. Istnieją na rynku firmy, które się tym zajmują. Założą Ci blokadę w aucie i odpowiednio skalibrują. Nie musisz jej kupować większość firm oferuje także wynajem takich blokad.

Po montażu musisz udać się jeszcze na Stację Diagnostyczną, która potwierdzi, że blokada działa poprawnie. Wszystkie dokumenty potwierdzające sprawność sprzętu woź ze sobą na wypadek kontroli drogowej przez Policję.

Teraz możesz spokojnie wsiąść za kierownicę i gaz do dechy 😉

Jeżeli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy przy uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową zachęcam Cię do kontaktu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: