Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Co dalej po uzyskaniu zgody na jazdę z blokadą alkoholową

Daniel Anweiler25 września 20172 komentarze

Ostatnia aktualizacja 25 września 2017

Uzyskałeś od sądu zgodę na założenie w swoim samochodzie blokady alkoholowej po połowie okresu zakazu prowadzenia samochodu.

Co dalej ze zgodą na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową?

Po tym jak sąd udzieli Ci zgody na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową to informację o tym przesyła do odpowiedniego wydziału komunikacji. Tutaj zaczyna się rozróżnienie co może się wydarzyć dalej. Otóż gdy masz zakaz orzeczony na rok to odbierasz prawo jazdy z adnotacją, że możesz prowadzić tylko pojazd z blokadą alkoholową. Gdy zakaz orzeczony był powyżej roku to w wydziale komunikacji otrzymasz skierowanie do WORD w celu odbycia egzaminu na prawo jazdy. Jest to egzamin kontrolny ale obejmuje on cześć zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Jak zdasz egzamin udajesz się z wynikiem do wydziału komunikacji po odebranie prawa jazdy z adnotacją, że wolno Ci prowadzić tylko samochód z blokadą alkoholową.

Niestety na tym jeszcze nie koniec. Musisz zamontować z aucie blokadę alkoholową. Istnieją na rynku firmy, które się tym zajmują. Założą Ci blokadę w aucie i odpowiednio skalibrują. Nie musisz jej kupować większość firm oferuje także wynajem takich blokad.

Po montażu musisz udać się jeszcze na Stację Diagnostyczną, która potwierdzi, że blokada działa poprawnie. Wszystkie dokumenty potwierdzające sprawność sprzętu woź ze sobą na wypadek kontroli drogowej przez Policję.

Teraz możesz spokojnie wsiąść za kierownicę i gaz do dechy 😉

Jeżeli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy przy uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową zachęcam Cię do kontaktu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

łukasz 30 września, 2017 o 21:55

a jeśli ktoś miał zakaz jazdy pojazdem kat. B i jednocześnie sąd nie orzekł zakazu co do kat C+E, to po uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdów z blokadą kat. B, pozwoli to na wydanie dokumentu prawa jazdy w zakresie kategorii C+E?
bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B

Odpowiedz

Daniel Anweiler 2 października, 2017 o 09:22

Dzień Dobry Panie Łukaszu,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy:anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: