Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zastępcza kara pozbawienia wolności

Daniel Anweiler27 maja 2016106 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 17 października 2017

Zastępcza kara pozbawienia wolnościJeżeli masz problemy z zapłatą grzywny i nawet rozłożenie jej na raty nie okazało się pomocne, a prace społeczne w zamian za grzywnę jakoś Ci nie leżą to może się zdarzyć, że sąd zamieni Twoją karę grzywny na zastępczą karę pozbawienia wolności. Oczywiście pod warunkiem, że spełnią się przesłanki o których poniżej.

Sąd zarządza zastępczą karę więzienia gdy okaże się, że egzekucja kary grzywny będzie bezskuteczna. Oznacza to, że była prowadzona egzekucja komornicza co do grzywny ale komornik stwierdził, że egzekucja jest bezskuteczna. Takie stwierdzenie nie musi dotyczyć wyłącznie całości grzywny. Może dotyczyć tylko części grzywny, która nie została jeszcze wyegzekwowana. Zatem, jeżeli część grzywny już spłaciłeś albo ściągnął ją komornik to tylko nie zapłacona część pozostanie Ci zamieniona na karę więzienia. To samo dotyczy gdy odpracowujesz grzywnę na zasadzie prac społecznie użytecznych. Odrobioną część grzywny masz już z głowy. Sąd będzie zamieniał tylko to co pozostało. Aby w takim wypadku uniknąć zamiany grzywny na karę więzienia szybko wpłać, jeśli Cię stać, pozostałą część grzywny. Wtedy sąd nie będzie miał czego zarządzać.

Również gdy z okoliczności sprawy wynika, że egzekucja grzywny byłaby bezskuteczna sąd dokonuje zamiany grzywny na karę pozbawienia wolności poprzez zarządzenie zastępczej kary więzienia. Sąd musi w takim przypadku zbadać czy z całokształtu okoliczności sprawy wynika, że egzekucja grzywny okaże się bezskuteczna.

Zarządzenie wykonania kary zastępczej wiezienia nie będzie miało miejsca jeżeli zachodzą przesłanki do umorzenia orzeczonej wobec Ciebie grzywny.

Aby sąd mógł zarządzić wobec Ciebie zastępczą karę więzienia to konieczne jest aby spełniła jedna z następujących okoliczności:

  1. odmawiasz zgody na wykonywanie pracy społecznie użytecznej,
  2. uchylasz się od wykonywania pracy społecznie użytecznej,
  3. zamiana grzywny na pracę społecznie użyteczną jest niemożliwa lub niecelowa.

Zarządzając wobec Ciebie wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności sąd przyjmie, że 1 dzień pozbawienia wolności jest równoważny 2 stawkom dziennym grzywny. Tak orzeczona kara zastępcza nie może przekroczyć 12 miesięcy pozbawienia wolności, jak również górnej granicy kary pozbawienia wolności za dane przestępstwo.  Jeżeli ustawa nie przewiduje za dane przestępstwo kary pozbawienia wolności, górna granica zastępczej kary pozbawienia wolności nie może przekroczyć 6 miesięcy. Odpowiednio w przypadku grzywny określonej kwotowo, z tym że jeden dzień pozbawienia wolności jest równoważny grzywnie w kwocie od 20 do 4000 złotych.

W przypadku gdy zarządzono wobec Ciebie zastępczą karę więzienia możesz się zwolnić z obowiązku odbycia kary pozbawienia wolności poprzez wpłatę grzywny. Także w czasie gdy odbywasz już zastępczą karę pozbawienia wolności wpłata pozostałej do „odsiedzenia w więzieniu” grzywny spowoduje, że sąd zmieni postanowienie i uchyli zastępczą karę pozbawienia wolności nakazując Twoje zwolnienie. Oczywiście jeżeli wpłacisz mniej to Twoja kara będzie o wpłaconą kwotę pomniejszona. Przelicznik jest taki sam jak przy zamianie grzywny na więzienie.

Gdy orzeczono wobec Ciebie zastępcza karę wiezienia możesz także złożyć wniosek o zgodę na odbycie tej kary w drodze dozoru elektronicznego. Zastępcza kara nie może przekroczyć 12 miesięcy zatem dozór jest dopuszczalny i możliwy do uzyskania.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 106 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mac 30 maja, 2016 o 08:59

Bardzo ciekawy wpis Panie Mecenasie! pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 maja, 2016 o 12:44

Dzięki Mac za komentarz. Pozdrawiam

Odpowiedz

Sylwia 5 listopada, 2017 o 11:59

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć czy jeśli mój partner ma do odbycia karę roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności jest możliwość zamiany tej kary na grzywnę albo albo coś innego ponieważ dopiero co urodziłam a on był jedynym żywicielem rodziny

Odpowiedz

Jakub 26 lipca, 2016 o 11:19

Słyszałem, że po zmianie przepisów po 15 lipca 2016 nie jest możliwe odbywanie kary zastępczej z bransoletą bo skasowano tę ustawę a w kodeksie wykonawczym nie mam mowy o karze zastępczej. Czy to prawda? A jeśli to nie jest prawda to na co sie powołać?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lipca, 2016 o 11:35

Dzień Dobry Panie Jakubie,
Dziękuję za kontakt i komentarz.
Nie widzę przeszkód żeby zastępczą karę pozbawienia wolności odbyć w systemie dozoru elektronicznego. Trzeba złożyć wniosek o dozór po zamianie grzywny na karę więzienia.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Beata 25 sierpnia, 2016 o 08:44

Sad penitencjarny nie uwzględnił wniosku wskazując na brak możliwości ubiegania sie o sde w zamian za orzeczona zastępcza kare pozbawienia wolności za grzywnę. Niestety w przepisach nie moge znaleźć przepisu wskazującego na brak zgody.

Odpowiedz

Mateusz G. 9 lipca, 2017 o 19:59

Witam. Prosze o kontakt .

Odpowiedz

czarek 30 września, 2016 o 16:53

Panie Danielu chciałem zapytać czy jest możliwość zamiany ograniczenia wolności w postaci prac społecznych na potrącanie części wynagrodzenia w przypadku kiedy już zacząłem wykonywać prace społeczne. W sytuacji gdzie podjąłem nową prace,która uniemożliwia mi wykonywanie tych prac.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 4 października, 2016 o 11:15

Dzień Dobry Panie Czarku,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za pytanie. Tak może Pan w każdym czasie złożyć wniosek o zmianę prac społecznych na potrącanie z wynagrodzenia. Musi to Pan jednak uzasadnić zmianą Pana okoliczności życiowych. Dla przykładu: jest Pan dłużej w pracy, praca jest bardzie wymaga większego Pana zaangażowania i nie może Pan po pracy odrabiać godzin pracy społecznej bez uszczerbku dla swojego wypoczynku czy życia rodzinnego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek 5 października, 2016 o 15:42

Witam dziś dostałem pismo już o postanowieniu w mojej sprawie abym to ja odbyl zastepcza karę więzienia 10stawek dziennych /2 czyli 50dni mam się sam zglosić czy ktoś po mnie przyjdzie nic nie ma napisane, mam 7dni jeszcze na odwolanie się w postanowieniu jest napisane że nie mam stałego źródła dochodu a MAM! umowe o prace, że było prowadzone jakiej postepowanie komornicze nikt u mnie nie BYŁ, że próbowali się ze mną skontaktować bezskutecznie Wszystkie telefony jak ktos dzwoni odbieram żadnego telefonu z policji czy z sadu nie mialem był u mnie listonosz pare miesiecy temu jedynie doręczyć list że takie postepowanie wogóle się toczy gdzieś we Włocławku w niewiadomo jakiej sprawie nie jest dokladnie napisane tylko że art 261 pkt 1 jest to o kradzieży jakiejś nikogo nie okradłem z włocławka jestem z Krakowa i nie mam pojecia o co chodzi.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 października, 2016 o 21:30

Dzień dobry Panie Marku,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za komentarz! W związku z złożonością Pana problemu prawnego pozwoliłem sobie odpisać do Pana na maila.

Odpowiedz

Stefan 30 listopada, 2016 o 08:02

Szanowny panie! Mam ena nosze od 14 misiecy branzolete.czy zostanie dolaczona do odbytej kary

Odpowiedz

Patryk 3 listopada, 2017 o 11:48

Witam staram sie o dozur w systemie sds kurator pow mi dzisiaj ze musze napisac wniosek o wstrzymanie kary i mam napiaac do sadu . Termin wstawienia sie do zk mam na 20.11.2017 czy to przedluzy moja prozbe o dozur sds ?

Odpowiedz

Michał 29 listopada, 2016 o 13:22

Panie Danielu chciałem zapytać bo dostałem w sierpniu Wyrok w Imieniu Rzeczpospolitej Polskiej za posiadanie 0,435 grama marichułany, przyjmując wypadek mniejszej wagi. Zostałem skazany na karę 5 miesięcy ograniczenia wolności w wymiarze 20 godzin prac społecznych w stosunku miesięcznym i do zapłaty 246,67zł na rzecz Skarbu Państwa i 120zł tytułem opłat.Chciałem się zapytać czy przyjdzie jakieś pismo od kiedy mam zacząć odrabiać i gdzie(jeszcze nie zaczołem odróbki) i do kiedy mam dokonać wpłaty, czy można złożyć wniosek o odroczenie pracy i czy dostanę dokument o niekaralności ponieważ mam możliwość wyjazdu za granicę do pracy (jestem bezrobotny).Pozdrawiam.

Odpowiedz

Stefan 30 listopada, 2016 o 08:05

Witam pana serdecznie! Czy ena zmienia warunki zamiany odbycia kary w wiezieniu.syn ma 2 lata kary

Odpowiedz

rafał 4 grudnia, 2016 o 20:57

Witam mam pytanie czy jak zamienię karę grzywny na pracę społeczne a moja sytuacja finansowa się poprawi będę mógł spłaci grzywnę Tak aby nie było trzeba odpracowywać prac społecznych Kara grzywny wynosi 340zl Jaki ewentualnie jest przelicznik na godziny prac społecznych

Odpowiedz

monika 7 stycznia, 2017 o 11:19

Witam Pana bardzo serdecznie moj problem polega syn został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego 23.12.2016 ma wyrok 6 miesięcy plus grzywna zamieniona na 2 miesiące czyli do odsiedzenia syn ma 8 miesięcy. Złożyliśmy wniosek o dozór elektroniczny kuratorka syna napisala pozytywna opinie byli juz sprawdzić zasięg tylko czekamy na termin posiedzenia. Czy musimy splacic grzywnę nadmienię ze nie mamy takiej kwoty 3600zl czy dostanie syn dozór z góry dziękuję , jeszcze nadmienię ze syn choruje na cukrzyce insulinozalezny, bardzo proszę o odpowiedź na emaila

Odpowiedz

Daniel Anweiler 9 stycznia, 2017 o 11:41

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
Zapraszam do kontaktu mailowego co do odpowiedzi na Pani zapytanie.

Odpowiedz

Dąbrowska Marzena 6 lutego, 2017 o 13:29

Prosze o kontakt ze mną mam pilną sprawę odnośnie mego syna

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 lutego, 2017 o 13:31

Dzień Dobry,
Proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl lub telefonicznie: 792226834

Odpowiedz

Monika 11 października, 2017 o 20:57

Witam 🙂 Bardzo prosze o kontakt pilnie potrzebuje pomocy z góry dziękuję

Odpowiedz

Sebastian 16 stycznia, 2017 o 13:26

Witam. Dnia 12.01.2017r dostałem list z sądu że mam się stawić dnia 12.01.2017r czyli tego samego dnia kiedy dostałem list do aresztu w celu odbycia kary zastępczej w postaci 60dni pozbawienia wolności. Mój problem polega na tym że wcześniej nie dostałem żadnego listu ani informacji o karze ograniczenia wolności czyli tak zwanych prac społecznych. Czy są jakieś możliwości uniknięcia kary pozbawienia wolnośći np prace społeczne lub grzywna? Dziekuję za pomoc pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 stycznia, 2017 o 14:53

Dzień Dobry Panie Sebastianie,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za kontakt.
W celu uzyskania odpowiedzi na Pana pytanie proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paweł 17 stycznia, 2017 o 10:02

Witam Panie Danielu mam takie pytanko. W 2016r dostalem wyrok jednego roku pozbawienia wolności z tym ze mialem kare łączoną pol roku pozbawienia wolnosci i pol roku ograniczenia wolnosci,zaplacic koszta sądowe i nawiazke na osrodek terapi 3000 zl. Wszystko wykonalem oprocz zaplaty nawiazki i teraz dostalem pismo o Uznanie kary ograniczenia wolności za wykonana,i pewnie beda chcieli mi zamienic te 3000 na areszt.? Czy bedzie opcjia rat ? I czy jezeli zamienia mi to na areszt to czy odrazu mnie zamkna czy bede czekal na termin stawienia sie ? Prosze o odpowiedz 🙂

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 stycznia, 2017 o 11:26

Dzień Dobry Pani Pawle,
Witam Pana serdecznie!
W celu odpowiedzi na Pana zapytanie proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Daria 21 stycznia, 2017 o 14:52

Witam. Wysłałam Panu maila w którym opisałam całą sytuację. Proszę o odpowiedź również w mailu.

Odpowiedz

marzena 22 stycznia, 2017 o 17:40

Dzień dobry panie Mecenasie mam pytanie brat odsiaduje karę 6 miesięcy pozbawienia wolności i mówi że dołożyli mu trzy miesiące za grzywna która wynosiła 3800zl przy czym w sądzie powiedziano nam ze do zapłaty jest 1500 zł reszta ułożona jak to załatwić i czy da się coś zrobić aby cofnąć to 3 miesiace

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 stycznia, 2017 o 19:19

Dzień Dobry Pani Marzeno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania porady prawnej zapraszam Panią do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Lucyna 22 stycznia, 2017 o 21:49

Witam Panie Danielu. Mam pytanie czy gdy kara grzywny 900 zł została zamieniona na areszt 15 dniowy, to czy gdy wplace za narzeczonego ta grzywnę po 9 dniach to zwrócą mi za to pieniądze?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 stycznia, 2017 o 19:18

Dzień Dobry Pani Lucyno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania porady prawnej zapraszam Panią do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Karl 26 stycznia, 2017 o 15:05

Dzień dobry co z tym można zrobić. LIST GOŃCZY, 30 dni zastępczej kary aresztu, art. 98 Ustawy o ubezpieczeniach.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 stycznia, 2017 o 15:12

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Zapraszam do kontaktu mailowego w celu uzyskania odpłatnej porady prawnej.

Odpowiedz

Philip79 28 stycznia, 2017 o 19:39

Witam p. Mecenasie

Chciałbym zapytać o istnienie możliwość odroczenia/uchylenia zasądzenia zastępczej kary pozbawienia wolności, której posiedzenie odbędzie się niebawem, gdyż nie wykonałem zasądzonej kary ograniczenia wolności w postaci 20h przez 6 miesiecy.
Czy poniższe punkty mogą być wystarczającym uzasadnieniem w moim przypadku.

2. Problemy zdrowotne. Jestem od 2011r pod opieką anastezjologa w poradni paliatywnej/leczenia bólu przewlekłego (biorę silne leki przeciwbólowe).
W związku z pogorszeniem dolegliwości bólowych w ostatnich tygodniach, nie byłem w danym okresie przystąpić do wykonania wyroku ograniczenia wolności w postaci zasądzonych prac społecznych. Wcześniej gdy mój stan był nieco lepszy i poinformowałem sędziego na wcześniejszym posiedzeniu, że powinienem być w stanie wykonać wyrok.

1. Trudna sytuacja rodzinna. Mam tu na myśli opiekę nad starszym członkiem rodziny, (Babcia 85lat, nie będąca w stanie samodzielnie udawać się na wizyty lekarskie, dokonywać zakupów itd).
Jestem jedynym członkiem rodziny przebywającym na stałe w tej samej miejscowości w związku z tym opieka przypadła na mnie.
Niedawno otrzymałem pismo o planowanym odbyciu posiedzenia w celu zasądzenia zastępczej kary pozbawienia wolności.

pyt 1. Czy wyżej wymienione przyczyny mogą być wystarczające dla sądu aby nie pozbawiać mnie wolności?

pyt 2. Dobrym rozwiązaniem dla mnie mogło by być tez zasądzenie wyroku w postaci dozoru elektronicznego. Czy w ogóle istnieje taka możliwość w mojej sytuacji, gdyż czytałem, że w 2015 roku doszło do jakichś zmian prawnych w tej kwestii.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 stycznia, 2017 o 23:04

Dzień dobry Panu.
Witam serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Grzegorz 30 stycznia, 2017 o 14:37

witam Panie Mecenasie..chciałem zapytac Pana o jedną sprawe tj.pewnego dnia poruszałem sie na rowere po chodniku i dostałem mandat od Panow Policjantów ,którego nie przyjąłem i sprawa została skierowana do sądu ..sprawa odbyła sie zaocznie wiec nie miałem nawet szansy sie wytłumaczyc i przyszło mi do płaceniaa 100zł grzywna i 80zł koszty sądowe które nie zapłaciłem …po pewnym czasie przyszło mi wezwanie na posiedzenie w celu okreslenia zastepczej kary aresztu ..i mam takie pytanie co ja mam w tym momencie zrobic co ja moge miec za to..z góry dziekuje pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 stycznia, 2017 o 14:39

Dzień Dobry Panie Grzegorzu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

piotr 12 lutego, 2017 o 19:33

Dzień Dobry Panie Danielu
Witam Pana serdecznie. Moje pytanie brzmi odbywał karę 3mc w sde dostałem dziś Postanowienie wraz z wezwaniem do odbycia kary 55dni za grzywnę w całkiem innej sprawie co mogę zrobić aby wstrzymać nakaz wstawiennicta grzywnę wpłaca dopiero 10marca ponieważ podjąłem pracę z dniem 1lutego z góry dziękuję pozdrawiam Piotr

Odpowiedz

Daniel Anweiler 12 lutego, 2017 o 20:10

Dzień Dobry Panie Piotrze,
Odpowiedziałem już na Pana maila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert 15 lutego, 2017 o 13:41

Witam

Czy grzywna wymierzona za wykroczenie w kwocie 500zł + koszta sądowe moze być zamieniona na areszt gdy jej egzekucja komornicza będzie nieskuteczna?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 lutego, 2017 o 16:24

Dzień Dobry Panie Robercie,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

ewelina 10 marca, 2017 o 16:02

Witam Panie Danielu mam pytanie moj narzeczony został skazany na zastępcza karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy odsiedzial 3 miesiące dostał dozor elektroniczny do 16 mają mam pytanie czy jest szansa aby zapłacić czy napisać pismo aby szybciej ściągnąć obroże czy nie ma możliwości proszę o odpowiedź dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler 10 marca, 2017 o 17:43

Dzień dobry Pani Ewelino,
Jezeli chce Pani uzyskać odpłatna poradę prawną i odpowiedz na Pani pytanie zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

natalia 24 marca, 2017 o 20:07

Witam mam pytanie chłopak za jazdę na skuterze w stanie nie trzeźwy dostał grzywnę do zapłaty ok 7000 zł już ze wszystkimi kosztami nie spłacił wpłacał po 50 zł ale nie zawsze bo miał problem z praca teraz dostał że 30,03 będzie sprawa o pracę społeczne lub karę pozbawienia wolności czy można coś zrobić żeby nie zamienili tej grzywny .

Odpowiedz

Daniel Anweiler 24 marca, 2017 o 20:36

Dzień dobry Pani Natalio,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Łukasz 5 kwietnia, 2017 o 22:36

witam czy moze mi pan doradzic ,znajomy dostal kare za nie zaplacenie grzywny 500 zl, 10 dni do wiezienia, teraz jest poszukiwany ma 62 lat ,co mozna teraz zrobic ,zamienic na prace spoleczne ,czy zaplacic – dodam ze jest biedny i nie chce isc do wiezienia.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 7 kwietnia, 2017 o 12:43

Dzień Dobry Panie Łukaszu,
Witam Pana serdecznie!
Proszę wpłacić grzywnę i powinno być po problemie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek 26 kwietnia, 2017 o 11:52

Dzień dobry, mam pytanie. Dostałem wyrok odrobienia 180h prac społecznych, z tych godzin odrobiłem około 80, ponad 2 miesiące z tego czasu byłem na zwolnieniach lekarskich. Okres wykonywania prac mija w maju. Po skontaktowaniu z kurator powiedziała że będzie składała wniosek o zmiane kary na karę zastępczą w postaci kary ograniczenia wolności. Nie mogę pozwolić sobie na taką karę, gdyż często mnie nie ma w mieszkaniu, muszę odbierać dziecko z przedszkola, a kolejne jest w drodze. Muszę zawozić do pracy swoją narzeczoną, czy do lekarzy, i nigdy nie wiem kiedy będę musiał opuścić mieszkanie, do tego nie pochodze z miasta w którym mieszkam, i co jakiś czas wyjeżdżam na kilka dni. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 kwietnia, 2017 o 12:28

Dzień Dobry Panie Bartku,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał 28 kwietnia, 2017 o 17:34

witam. mam podobny problem. dostalem grzywne za nieplacenie skladek w skarbowym i nie bylo mnie stac zeby ja zaplacic. dzis dostalem pismo ze jestem wezwany na posiedzenie w celu zmiany kary grzywny na kare zastepcza, mam sie stawic za ok 2 tyg. czy jest jeszcze szansa zeby sie ,,dogadac,, zaplacic ta grzywne i rozlozyc to na jakie raty czy po otrzymaniu tego pisma czeka juz mnie tylko wizyta w sadzie i prace spoleczne czy wiezienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 kwietnia, 2017 o 18:34

Dzień Dobry Panie Michale,
Witam Pana serdecznie!
Proszę wpłacić grzywnę i złożyć wniosek o zmianę postanowienia o zarządzeniu zastępczej kary pozbawienia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

natalia 9 czerwca, 2017 o 23:22

Witam czy mogę prosić o aktualny adres mail w celu porady z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler 10 czerwca, 2017 o 12:45

Dzień dobry Pani
Adres e-mail: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Gienia 29 lipca, 2017 o 17:21

Witam, moj maz zostal zatrzymany przez policję (nie zapłacona grzywna) i doprowadzony do więzienia. Jesli oplace cala kwote to zostanie wypuszczony?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 lipca, 2017 o 13:31

Dzień Dobry Pani,
tak proszę opłacić grzywnę.

Odpowiedz

Marchewka 11 sierpnia, 2017 o 17:07

Dzień dobry Panu mój konkubent nie płacił alimentów nie mieszkal w miejscu zameldowania a rodzice nie odbierali jego poczty zostal zatrzymany po za granicami polski zostanie przewieziony do polski co potem będzie się z nim działo?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 21 sierpnia, 2017 o 14:36

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marchewkaa 11 sierpnia, 2017 o 17:08

Dzień dobry Panu mój konkubent nie płacił alimentów nie mieszkal w miejscu zameldowania a rodzice nie odbierali jego poczty zostal zatrzymany po za granicami polski zostanie przewieziony do polski co potem będzie się z nim działo?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 21 sierpnia, 2017 o 14:35

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna 30 października, 2017 o 09:10

Witam. Chciałam zapytac czy jest wyjscie z sytuacji w jakiej znalazł sie brat. Rok temu jezdził za wschodnia granie,otrzymał kilka mandatow za nielegalny przewoz wyrobow tytoniowych. Kiedy miał dochody płacił mandaty,ale w kwietniu 2017 stracił prawo jazdy i tym samym zródło dochodu wiec nie miał z czego opłacic wysokiego mandatu (10tys) i mniejszych (2×1000) Ten duzy mandat był u komornika i tam brat wpłacał co mogł ale ostatnie miesiace po 50zł -na co komornik przystał. Kilka dni temu brat otrzymał pismo z sadu ze komornik oddał sprawe i ze 23.11.17 odbedzie sie rozprawa o zasadzenie kary o pozbawienie wolnosci. Jest to duza kwota i nie mozliwa do spłaty. Brat ma 3 dzieci z czego najmłodsze ma 5 mies. Miszka z zona na stancji,dzieci strasze on prowadza do szkoły i przedszkola poza tym ostatnio dostał prace i jest na okresie probnym. Strasza corka ma w maju komunie…Jakis czas temu miał podony kłpot ale na mniejsza kwote,składał pismo o odroczenie wykonania akry ale dostał odmowe,rodzina sie złozyła i zapłaciła mandat ale takiej kwoty nie uzbieramy 🙁 Czy jest szansa na ponowne spłaty w ratach lub odpracowanie? Podobno w naszej miejscowosci nie ma mozliwosci odpracowania kar pieniaznych . Z góry dziekuje za jaka kolwiek podpowiedz. Biała Podlaska

Odpowiedz

Michał G. 6 listopada, 2017 o 11:27

Dzień dobry.
Nie dochodzą do mnie dokumenty z sądu.
Moja skrzynka pocztowa jest zniszczona.
Z tego powodu nie stawiłem się na rozmowę z kuratorem w sprawie przyznania mi prac społecznych 30h/m przez 10 m.
Co mogę zrobić żeby nie trafić do więzienia?
Posiedzenie wykonawcze mam za tydzień.
Bardzo proszę o pomoc.
Choruje ale nie uda mi się zdobyć dokumentów w tydzień.
Szczerze mówiąc panicznie się boję.

Odpowiedz

Paweł 17 listopada, 2017 o 10:24

Dzień dobry Panie Mecenasie.
Wczoraj odebrałem pismo z informacją o posiedzeniu 30 listopada w sprawie zamiany mojej niezaplaconej grzywny (7tys zł) na karę pozbawienie wolności. Nie wiem co robić. Nie stać mnie na płatną poradę prawną. Jestem na zasiłku pielęgnacyjnym z tytułu opieki nad niepełnosprawnà Córką. Nie wiem co robić. Czy każdy Sad godzi się na dozór elektroniczny ? Czy będę mógł przebywać w domu i jeździć z Córka na rehabilitacje ???? Proszę o poradę.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 listopada, 2017 o 13:42

Dzień Dobry Panie Pawle,
Proszę napisać wniosek o umorzenie grzywny. Gdyby okazało się, że sąd zamieni na kare pozbawienia wolności to proszę wystąpić o dozór elektroniczny. Będzie mógł Pan w czasie dozoru ustalić godziny w jakich będzie mógł Pan przebywać poza domem.

Odpowiedz

Paweł 17 listopada, 2017 o 14:37

Dziękuje za bardzo szybką odpowiedź. A czy zdarzało się, że Sąd umarzał tak duże grzywnę ze względu na trudną sytuacje materialną ? Miłego weekendu

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 listopada, 2017 o 15:55

Dzień Dobry,
W nadzwyczajnych wypadkach sąd umarza grzywnę. Warto w Pana przypadku spróbować.
Pozdrawiam i również życzę miłego weekendu.

Odpowiedz

Monika 24 listopada, 2017 o 19:06

Witam moj syn za pobicie dostal 2 miesiace pozbawienia wolnosci kare ograniczenia wolnosci czyli 20 godzi miesiecznie prac charytatywnych przez rok i nawiazke na rzecz pokrzywdzonego 4 tys .Kare pozbawienia wolnosci odbyl w formie dozoru elektronicznego teraz zaczyna prace spoleczne jednak nie ma pieniedzy na zaplacenie nawiazki .czy to prawda ze Sąd może zamienic mu kare ograniczenia wolności na kare pozbawienia wolnosci jeśli nie zapłaci nawiązki.Dziękuje.

Odpowiedz

Marcin 29 listopada, 2017 o 14:04

Witam. Na 23 pazdziernika 2017 roku mialem stawic na odbycie kary w wysokosci 50 dni pozbawienia wolnosci. Niewiem do konca za co jest ta kara gdyz nie stawilem sie na sprawe sadowa. Policja przychodzi co kilka dni i wypytuja o moja osobe jestem osoba bezrobotna ktora jest aktualnie na szkoleniu z urzedu i nie na reke jest mi stracic mozliwosc zrobienia go. Mam dwojke dzieci ktore sa na moim utrzymaniu. Doddam ze nie bylem karany. Co w takiej sytuacji moge zrobic. ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 29 listopada, 2017 o 16:02

Dzien dobry Panie Marcinie,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odplatnej porady prawnej prosze o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

dariusz 14 grudnia, 2017 o 12:15

Witam, jeśli nie zapłaciłem grzywny, mam posiedzenie o zastępczą karę to przyjdzie mi coś czy wyrażam zgodę na prace społeczne? Chciałbym w między czasie wpłacić grzywnę i wtedy nie mogę dostać zamienienia na areszt ani prac społecznych, tak ?

Odpowiedz

paweł 5 stycznia, 2018 o 14:55

witak Panie Danielu mój syn pracuje legalnie za granicą wczoraj zapukała policja i powiedzieli że jest szukany listem gońcxzm za uchylanie się od płacenia i sąd zanienil karę na pozbawienie wolności , problem polega na tym że nie przychodziły żadne wezwania ani wyroki ani żadne awizo

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 stycznia, 2018 o 15:50

Dzień Dobry Panie Pawle,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Martaaa 31 stycznia, 2018 o 15:29

Dzień dobry Panie Danielu. W zeszłym tygodniu dostałam pismo o posiedzeniu Sądu w dniu 09.02 w przedmiocie: zarządzenia kary zastępczej pozbawienia wolności lub prac społecznie użytecznych których wymiar to 30 godzin przez okres 1 miesiąca. Sprawa dotyczy nie zapłaconej kary grzywnę w kwocie 800 zł i 120 zł kosztów sądowych. Czy jeśli przed posiedzeniem wpłacę cała zaległość to obędzie się bez prac społecznych? Dodam,ze jestem na L4 w 8 miesiącu ciazy. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 stycznia, 2018 o 15:35

Dzień dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Może Pani przed posiedzeniem wpłacić całość grzywny i koszty, wtedy posiedzenie bedzie bezprzedmiotowe a sprawa umorzona.

Odpowiedz

Martaaa 31 stycznia, 2018 o 15:58

A czy muszę stawiać się na posiedzeniu z potwierdzeniem wpłaty? Czy wystarczy jak wpłaty dokonam w kasie sądu? Bardzo dziękuje Panu za odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 stycznia, 2018 o 16:01

Proszę wpłaty dokonać w kasie sądu a także napisać pismo, że prosi Pani o nie zamienianie kary gdyż całość Pani spłaciła.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 stycznia, 2018 o 16:02

Stawić się Pani na posiedzeniu nie musi ale prosze sie potem dowiedzieć jakie zapadło rozstrzygnięcie

Odpowiedz

Martaaa 31 stycznia, 2018 o 16:05

I z takim pismem muszę osobiście udać się do sądu?

Rafał 6 lutego, 2018 o 18:24

Witam,Panie Danielu,zgodzilem,sie dobrowolnie,na decyzje sądu. I przyjełem 5000 tys zl kary i 875 zl,za koszty sadowe,w tym 160 godzin prac spolecznych,za posiadanie 0,44 grama marihuany pomieszanej z tytoniem(waga calkowita) i jazde pod wplywem tegoz narkotyku. Splacone zostaly koszty sądowe,i po rozlożeniu przez sąd na Raty(419 zl miesiecznie) Tego Swiadczenia na Rzecz ofiar wypadkow.Wplacilem za jednym razem 3500 zl. A pierwsza rate mialem placic dopiero w lutym. Tak samo jak i prace spoleczne,ze wzgledu na prace nie mialem mozliwosci wczesniej wykonywac jak wlasnie teraz od Lutego. I DNIA dzisiejszego przyszlo mi pismo o posiedzeniu,zarządzania kary pozbawienia wolnosci. Dnia 7.03 czy jezeli do tego momentu wykonam juz jakies godziny, czy sad przychylniej odniesie do mojej sytuacji.Mam takzecwszystkie potwierdzenia wplat.Naprawde nie jestem bandziorem…to moj pierwszy kontakt z prawem. Czy jest,Szansa odwolania sie od tego? Bardzo proszę o Odpowiedz. Pozdrawiam Rafał.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 lutego, 2018 o 21:11

Dzień Dobry Panie Rafale,
Witam Pana serdecznie!
Proszę napisać do Sądu, że Pan wpłacał raty i dołączyć zaświadczenia wpłat oraz proszę wykonywać prace społeczne. Na posiedzeniu proszę powiedzieć, że chce Pan prace społeczne wykonywać i że poddał się Pan i podda rygorom prac społecznych.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr 21 lutego, 2018 o 18:35

Witam Panie Danielu
W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo Wezwanie na posiedzenie które odbędzie się jutro tj 23.02.2018 którego przedmiotem zarządzenie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności oraz umorzenie kosztów sądowych.
Nie zapłacona grzywna pozostało 5300zł
Czy gdybym jutro przed posiedzeniem zapłacił tą całą kwotę czy kara pozbawienia wolności została by umorzona ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 21 lutego, 2018 o 19:04

Dzień Dobry Panie Piotrze,
Witam Pana serdecznie!
Tak jak zapłaci Pan całą grzywnę kara zastępcza nie zostanie zarządzona.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr 21 lutego, 2018 o 19:09

Dziękuję Panu bardzo za tak szybką odpowiedź

Odpowiedz

Kamil 27 lutego, 2018 o 18:16

Witam dostałem 4 miesiące pozbawienia wolności sędzia powiedział mi o dozorze elektronicznym chciałbym wiedzieć na czym dokładnie to polega czy po przyjściu wyroku będę musiał się zgłosić do zakładu i tam się starać o dozur elektroniczny czy można zanim się tam stawię

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 maja, 2018 o 21:20

Dzień Dobry Panie Kamilu,
W zakresie dozoru polecam przeczytanie moich wpisów https://odroczenie-kary.pl/category/dozor-elektroniczny/
Może się Pan starać o dozór zanim będzie Pan osadzony w Zakładzie Karym. Za zwyczaj czeka się ok. 1 miesiąca na sprawę o wydanie pozwolenia o dozór elektroniczny.

Odpowiedz

Aaaaa 26 marca, 2018 o 00:50

Witam, jesli moj partner dostal wezwanie do wstawienia sie w aś na 18.04 a policja otrzymala nakaz doprowadzenia do as z inna sygnatura(obie dotycza kary zastepczej za niezaplacone mandaty) kazda to 10dni za 500(50zl stawka dzienna)co skutkowalo zatrzymaniem przez policje 23.03 i doprowadzeniem do aś mozliwe jest jeszcze jakiekolwiek odwolanie od odbywania kary co do ktorej dostal dopiero wezwanie do wstawienia(dodam iz pismo wzywajace do wstawienia sie w as dnia 18.04 otrzymal 22.03.)

Odpowiedz

Daniel Anweiler 4 kwietnia, 2018 o 15:56

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Jedyną możliwością jest wpłacenie mandatów, spowoduje to, że będzie mógł wyjść z Zakładu Karnego przed końcem odbywania kary.

Odpowiedz

kamil 15 maja, 2018 o 11:56

witam mam taki problem dostałem wezwanie na posiedzenie na 16.05.2018 w przedmiocie zarządzenie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za karę ograniczenia wolności.
dostałem do odpracowania 1 i 4 miesiące po 20 godzin w miesiącu
chodziłem przez parę miesięcy około 5 mieś teraz zaprzestałem chodzić z przyczyny problemów finansowych
i moje pytanie brzmi następująco czy mógł bym prosić sąd o to abym mógł odpracować zaległe mi godziny (miesiące) ? bardzo bym prosił o szybka odpowiedz dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 maja, 2018 o 21:12

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
Może Pan napisać lub powiedzieć sądowi, że podda się Pan rygorom prac społecznych i będzie je Pan wykonywał. Sąd może na to Panu pozwolić.

Odpowiedz

Iwona 15 lipca, 2018 o 23:25

Witam , czy jak chłopak dostał kare zastępczą 30 dni za 1500 zł i jest w areszcie to można w każdej chwili wpłacić grzywnę ? Ma wyrok w zawieszeniu zamieniony na dozór kuratora , czy mogą odwiesic wyrok ? Wyrok w zawieszeniu jest od maja 2015 roku na 1rok i 3 miesiące

Odpowiedz

Daniel Anweiler 25 lipca, 2018 o 21:26

Dzień Dobry Pani Iwono,
Można w każdej chwili wpłacić grzywnę. Co do drugiej sprawy nie znam jej szczegółów na tyle by się wypowiedzieć czy zostanie odwieszona.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania 27 sierpnia, 2018 o 12:30

Witam syn miał chodzic na odrobki nir chodzil więc go zamkneli w więzieniu i odwiesili mu jeszcze wyrok ktory mial w zawieszeniu czyli 10 miesięcy siedzi juz 9 miesięcy czy syn może sie starac o przywrócenie odrobek

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 września, 2018 o 19:34

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Pani Syn może starać się o przywrócenie prac społecznych aczkolwiek będzie to bardzo trudne. W razie potrzeby służę pomocą

Odpowiedz

grzegorz 29 października, 2018 o 14:18

witam panie Danielu dostalem grzywne 5000 tys z tego zaplacilem 1000 mam teraz posiedzenie i maga mi zamienic na areszt mam juz prace spoleczne czy moge ta kare zamienic na prace spoleczne a jestem jedynym zywicielem rodziny

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 października, 2018 o 08:43

Dzień Dobry Panie Grzegorzu,
Mogą Panu zamienić na karę prac społecznych albo na karę pozbawienia wolności. Proszę złożyć wniosek o rozłożenie na raty grzywny.

Odpowiedz

grzegorz 8 listopada, 2018 o 19:10

juz mam rozlazone na raty poprostu nie zaplacilem dwoch rat bo nie mialem pieniedzy teraz wplacilem 1500 zl i jest polowa czy moga mi zamienic na areszt reszte kwoty albo przedkuzyc splate o dwa miesiace

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 listopada, 2018 o 12:49

Dzień Dobry Panie Grzegorzu,
Witam Pana serdecznie!
Raczej Panu nie zamienią na zastępczą karę. Może się poza tym Pan z niej zwolnić wpłacając resztę grzywny. Jednocześnie nie może mieć Pan przedłużonego okresu spłaty grzywny gdyż spłata w kwocie musi się zgadzać.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej 4 marca, 2019 o 18:14

Witam – mam taka sytuacje otrzymałem wyrok – grzywna za zaległość podatkową, zmieniłem adres zamieszkania i pismo o koncie do wpłaty grzywny i nakaz zapłaty przychodzilo na stary adres. Ale coś mnie tknęło i postanowiłem zatelefonować do Sądu i zapytać o numer konta. Okazało się że było już orzeczenie prac społecznych i potem zmieniono na pozbawienie wolnosci na 7 dni. Orzeczenie z telefonu wynika że zostało wydane o pozbawieniu wolnosci ale się jeszcze nie uprawomocnilo.Pilnie napisałem fax i list polecony – w obu przypadkach wyslałem potwierdzenie wpłaty grzywny 700zl i wyjaśnienie że nie miałem pojęcia o pismach do mnie kierowanych.
Moje pytanie jest takie – czy Sędzia moze mi nie uchylić orzeczenia zastepczej kary pozbawienia wolnosci .

I w przypadku jednak ( na to mam nadzieje ) uchylenia orzeczenia czy to bedzie widnialo w rejestrze KAR jako karany na pozbawienie wolnosci? Z góry dziękuję i prosze o kontakt.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 4 marca, 2019 o 19:12

Dzień Dobry Panie Andrzeju,
Witam Pana serdecznie!
Zapłata grzywny wystarczy! Jeżeli skazanie było za wykroczenie skarbowe to nie będzie Pan figurował w KRK.

Odpowiedz

Natalia 8 kwietnia, 2019 o 13:16

Dzień Dobry Panie Danielu,
przebywam za granicą i nie mam możliwości odbioru korespondencji. Wiem, że zasądzono mi jakąś grzywnę, a jakas sprawa jest jeszcze w toku, ale nie znam żadnych szczegółów. Chciłabym spłacić te grzywny tylko nie znam kwot, kont, ani na jakim etapie są sprawy. Czy jeżeli będę w Polsce i pójdę do sądu dowiedzieć się o to, a grzywna jest juz zamieniona na areszt – to czy mogę być tam aresztowana? Kiedy mogę w ogóle być aresztowana, jeżeli nie mam ze sobą polskich dokumentów (oczywiście do sądu musiałabym pójść z dowodem osobistym)

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 kwietnia, 2019 o 11:56

Dzień Dobry Pani Natalio,
Witam Panią serdecznie!
Może Pani zadzwonić do sądu mogą Pani przez telefon powiedzieć. Ewentualnie może Pani się do sądu przejść lub upoważnić adwokata, żeby w Pani imieniu wszystko ustalił.
Co do tego czy może Pani zostać zatrzymana w sądzie. Raczej nie powinno być takiej sytuacji. Nie mogę jednak tego zagwarantować.
Pozdrawiam

Odpowiedz

mac 12 kwietnia, 2019 o 21:17

witam. byłem ostatnio na posiedzeniu celem odbycia wykonania zastępczej kary pozb wolności. z grzywny 6000 zapłaciłem 1200. zostało 4800, co zostało przeliczone na 24dni pozbawienia wolności, pracuje 300m od domu jestem jedynym zywicilem rodziny konkubina i 6 letnie dziecko. mam komornika inne zajęcia komornicze na grzywnę też było ale nie miałem pojęcia że nie zostało zajęte i spłacone. otrzymałem pismo z zaproszeniem na posiedzenie. jak mogę teraz zamienić to na dozór elektrocznicy cokolwiek nie jestem bandyta ani zwyrolem żeby iść za kraty a nie mam takich środków obecnie

Odpowiedz

maciek 12 kwietnia, 2019 o 21:17

witam. byłem ostatnio na posiedzeniu celem odbycia wykonania zastępczej kary pozb wolności. z grzywny 6000 zapłaciłem 1200. zostało 4800, co zostało przeliczone na 24dni pozbawienia wolności, pracuje 300m od domu jestem jedynym zywicilem rodziny konkubina i 6 letnie dziecko. mam komornika inne zajęcia komornicze na grzywnę też było ale nie miałem pojęcia że nie zostało zajęte i spłacone. otrzymałem pismo z zaproszeniem na posiedzenie. jak mogę teraz zamienić to na dozór elektrocznicy cokolwiek nie jestem bandyta ani zwyrolem żeby iść za kraty a nie mam takich środków obecnie

Odpowiedz

Dagmara 9 maja, 2019 o 18:25

Dzień dobry
Narzeczony został zabrany do zakładu karnego. Nikt nie chce mi udzielić informacji za co. Wiem jedynie, że jest to wyrok zastepczy. Widzenie mamy dopiero za tydzień. Jak mogę wpłacić grzywnę żeby go wypuscili
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 10 maja, 2019 o 10:41

Dzień Dobry Pani Dagmaro,
Grzywnę można wpłacić najlepiej w Zakładzie karnym. Powinni go wtedy najszybciej wypuścić.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Okienko 25 sierpnia, 2020 o 00:24

Witam serdecznie. Mam problem tego typu grzywna 2000zl plus koszty sądowe w związku z brakiem możliwości spłaty zostało zarządzone więzienie jest już nakaz aresztowania. Na dzień dzisiejszy mam możliwość spłaty ale tylko na raty. Co można z tym zrobić? I czy w momencie złożenia przeze mnie jakiegokolwiek wniosku od kiedy i czy w ogóle nakaz aresztowania zostanie wstrzymany mam malutkie bliźniaki więc sytuacja jest taka że lepiej dla mojej rodziny i oczywiście dla mnie abym pozostał na wolności. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 stycznia, 2018 o 16:09

Może być pocztą byle dotarło przed posiedzeniem

Odpowiedz

Martaaa 31 stycznia, 2018 o 16:13

Bardzo dziękuje Panu za odpowiedz! PoZdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: