Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Gdzie sprawdzić czy skazanie się zatarło?

Daniel Anweiler22 czerwca 201822 komentarze

Ostatnia aktualizacja 27 kwietnia 2023

Zatarcie skazanieWiele osób pyta mnie czy ich skazanie się zatarło. W kilku wpisach pisałem już o zatarciu skazania i kiedy można wystąpić o zatarcie skazania. Pisałem także o tym, że zatarcie skazania może nastąpić w przypadku ułaskawienia przez Prezydenta.

Gdzie sprawdzić czy Twoje skazanie się zatarło.

Pierwszym miejscem w jakim można sprawdzić czy skazanie się zatarło jest sąd okręgowy. Musisz się udać do budynku sądu i wypełnić wniosek. Wykaz punktów gdzie osobiście możesz złożyć zapytanie znajdziesz tutaj.Możesz przyjść już z gotowym wypełnionym wnioskiem. Możesz go pobrać tutaj.Opłata to 30 zł. Możesz ją dokonać na miejscu w kasie lub przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

E-platforma Krajowy Rejestr Karny

Jeżeli posiadasz bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP możesz dokonać sprawdzenia karalności poprzez platformę E-KRK. Należy zarejestrować się zgodnie z instrukcją tam podaną. Otrzymuje się taką samą wiadomość jak składając wniosek osobiście tylko, że robisz to wszystko on-line. Opłata też jest niższa bo wynosi 20 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 22 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Damian 19 lipca, 2018 o 10:32

Witam. Dobrowolnie poddałem się karze i z prokuratorem ustaliliśmy znośna dla mnie karę grzywny. Następnie dostałem pismo z prokuratury, że papiery zostały wysłane do sądu. Ile czeka się na decyzje sądu, bo chcę zapłacić i mieć to z głowy. Co w przypadku zagubienia pisma z sądu na poczcie i czy można jakoś on-line sprawdzić czy maj się już zasądzona karę?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 25 lipca, 2018 o 21:19

Dzień Dobry Panie Damianie,
Witam Pana serdecznie!
W sprawie musi się odbyć posiedzenie. Potem wyrok musi się uprawomocnić. Dostanie Pan wtedy wezwanie do zapłaty grzywny w terminie 30 dni. Może Pan złożyć wniosek o rozłożenie na raty grzywny.
Warto sprawdzać co się dzieje w sprawie. Może Pan to zrobić telefonicznie w sądzie lub osobiście albo zakładając profil na portalu informacyjnym sądu apelacyjnego właściwego dla sądu w jakim toczy się sprawa.

Odpowiedz

Abc 30 października, 2018 o 20:53

Witam jeżeli w wieku 17 lat zostałem skazany w zawieszeniu na pół roku do 3 lat za pobicie majac 25 lat wyrok się przedawnil?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 listopada, 2018 o 16:23

Dzień Dobry Panu,
Pana skazanie powinno było ulec zatarciu z mocy prawa samo.

Odpowiedz

Anonim. 9 listopada, 2018 o 21:35

Witam.
Ok 20 lat temu, jako młoda osoba wdałam się w bójkę z inną dziewczyną w dyskotece. W zasadzie, to ja zostałam zaatakowana, broniłam się, Ona przegrała i zgłosiła sprawę o pobicie. Przegrałam. Sąd zaproponował bym się przyznała, jeśli nie, to będzie mnie tak co miesiąc wzywał, bo jak się okazało, nikt na sprawy łącznie z „poszkodowaną” się nie wstawiał. Jeśli się przyznam, mam święty spokój :/
Przystałam na propozychę dla świętego spokoju. ( Dziś bym walczyła) Dostałam wyrok w zawieszeniu 7 mieś. na 2 lub 3 lata, nie pamiętam. Czy widnieję jako osoba karana? A jeśli nie, to czy w wizie do US A powinnam wpisać zgodnie ze stanem obecnym np NIE KARANA?
Z uszanowaniem.
G

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 listopada, 2018 o 12:43

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Z tego co Pani napisała skazanie powinno się już zatrzeć. Proszę jeszcze sprawdzić zgodnie z tym co napisałem we wpisie. Jeżeli nie ma będzie Pani widnieć w kartotece może Pani wpisać, że jest Pani nie karana.
Pozdrawiam

Odpowiedz

XYZ 9 listopada, 2018 o 22:18

Witam jeżeli w 2013 roku zostałem skazany dwoma wyrokami w zawieszeniu na pół roku do 3 lat to czy wyrok się przedawnił ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 listopada, 2018 o 12:34

Dzień Dobry,
Proszę sobie sprawdzić w Sądzie Okręgowym lub na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Proszę postąpić zgodnie z tym co pisze we wpisie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

M.m 18 grudnia, 2018 o 17:00

Witam , w 2013 zostalo mi zabrane prawo jazdy na rok , do tego kara pieniężna . Czy po tym czasie widnieje jeszcze jako osoba karana ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 19 grudnia, 2018 o 15:10

Dzień Dobry,
Jeżeli kara pieniężna została zapłacona oraz inne obowiązki jeżeli były orzeczone w wyroku.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz 5 marca, 2019 o 11:40

Dzień dobry Panu.
W 2012 roku sąd skazał mnie na ograniczenie wolności poprzez wykonanie prac społecznych w wymiarze 140. Nie wywiązałem się z tego w pełni i latem 2015 roku sąd umieścił mnie na 6 tygodni w półotwartym Ośrodku Zewnętrznym Aresztu Śledczego.
Czy móje skazanie uległo już zatarciu?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 marca, 2019 o 11:34

Dzień Dobry Panie Tomaszu,
Witam Pana serdecznie!
Powinno być już zatarte ale proszę sprawdzić w KRK występując o swoją kartę karną. Będzie miał Pan pewność
Pozdrawiam

Odpowiedz

Luki 15 marca, 2019 o 02:59

Witam.Ja z pytaniem o partnera.W roku 2001 byl zamkniety za rozboje i kradzieże.Łącznie odsiedział 7 lat z malymi przerwami.Na wolnosc wyszedł w 2009 roku.Od tego czasu dostosował sie do społeczeństwa.Czy po tym okresie uległo to zatarciu?
Ps.W roku 2018 byla partnerka podala go do komornika o alimenty,w styczniu tego roku dostał pismo z Sadu o prace spoleczne z art. niezobowiazania alimentacyjnego.Czy to ma jakis zwiazek z wczesniejszymi wyrokami czy sa zatarte?Dziekuje i Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 kwietnia, 2019 o 14:51

Dzień Dobry Pani,
Proszę sprawdzić czy skazania się zatarły tak jaki piszę w artykule powyżej. To co teraz przyszło raczej nie ma związku z poprzednimi skazaniami.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Gosia 22 marca, 2019 o 12:11

Witam ,zostało mi odebrano prawo jazdy za jadę po alkoholu mianowicie 0,28 . Czyli jestem jako osoba karana . Mam 22 lata a prawo jazdy miałam je od 18 roku życia . Za ile lat jest prawdopodobieństwo ze wymaże mi się to ze jestem karana w papierach ? Proszę o pomoc w odpowiedzi

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 kwietnia, 2019 o 18:28

Dzień Dobry Pani Gosiu,
Wszystko zależy od kary na jaką została Pani skazana.

Odpowiedz

Marcin 3 kwietnia, 2019 o 11:10

Witam,

W wieku 21 lat zostalem skazany za pobicie na wyrok w zawieszeniu w tej chwili mam 37 lat I opcje practice w brytyjskiej policji. Czy musze podawac w aplikacji ze bylem karany??

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 kwietnia, 2019 o 17:53

Dzień Dobry Panie Marcinie,
Witam Pana serdecznie!
Wyrok powinien być już zatarty. Konieczne, żeby być tego pewnym musi Pan to sprawdzić. W świetle polskiego prawa gdy skazanie się zatarło jest Pan osobą nie karaną. Możliwe, że wpis o skazaniu mógł zostać z policyjnej kartotece choć myślę, że powinno być też wykreślone (powinno być usunięte po 10 latach).
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maniek 26 kwietnia, 2019 o 20:42

Witam. W wieku 24 lat zostałem skazany za pomoc w pobiciu na 5 lat w zawieszeniu. Teraz mam 31. Czy wyrok został już zamazany?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 maja, 2019 o 11:59

Dzień Dobry Panu,
Wyrok powinien ulec zatarciu z mocy prawa po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Blondyna tattoo 10 kwietnia, 2020 o 00:13

Witam . w 2016 trafiłam na areszt mam za soba odsiadke 6 mies to jest cały wyrok Czy wyrok został wymazany ?

Odpowiedz

Rysiek Kamyk 29 maja, 2020 o 19:04

Witam Pana w 07.2012w więzieniu za napad na bank dostałem 3 lata, wyszle w 2015r i mam pytanie czy po 5 latach na wolności wymazał mi się wyrok pozdrawiam serdecznie Kamiński Ryszard.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: