Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Rozłożenie na raty świadczenia na rzecz Funduszu

Daniel Anweiler02 lutego 2023Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 2 lutego 2023

Rozłożenie na raty świadczenia na rzecz FunduszuRozłożenie na raty świadczenia na rzecz Funduszu. Nie musisz płacić od razu całego świadczenia. Możesz złożyć wniosek o rozłożenie na raty. Jak to zrobić i co napisać w uzasadnieniu?

Rozłożenie na raty świadczenia na rzecz Funduszu

Tak samo jak z rozłożeniem grzywny na raty możesz starać się o rozłożenie świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Tak samo jak w przypadku grzywny dostaniesz wezwanie do domu do zapłaty. Świadczenie na fundusz możesz zapłacić w terminie 30 dni od dnia odebrania listu. Masz wtedy możliwość zapłaty od razu w czasie 30 dni całości albo możesz złożyć wniosek o rozłożenie na raty świadczenia. Możesz wnioskować o rozłożenie na 12 miesięcznych rat. Niestety na więcej rat nie pozwalają przepisy.

Wniosek o rozłożenie na raty

W tym przypadku tak samo jak w przypadku grzywny musisz złożyć odpowiedni wniosek do Sądu. Wniosek o rozłożenie na raty świadczenia na fundusz składasz do Sądu, który Cię skazał w pierwszej instancji. Jest to za zwyczaj sąd który Cię wzywa do zapłaty.

We wniosku musisz napisać, że nie stać Cię na zapłatę w całości od razu kwoty świadczenia na fundusz. Po prostu zapłata w całości pociągnęłoby dla Ciebie lub Twojej rodziny zbyt ciężkie skutki.

Jak uzasadnić wniosek?

W uzasadnieniu wniosku podaj jaki jest stan Twojej rodziny tzn. czy jesteś sam czy też masz kogoś na utrzymaniu. Podaj ile zarabiasz i gdzie pracujesz. Jeżeli ktoś z rodziny też pracuje to podaj ile zarabia.  Wskaż sądowi a tak naprawdę wypisz w podpunktach lub tekście jakie masz miesięczne stałe wydatki.

Wszystkie okoliczności dotyczące zarobków oraz wydatków musisz udokumentować. Inaczej na słowo po prostu sąd Ci nie uwierzy. Dołącz do wniosku potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia za pracę, rachunki za media, potwierdzenia zakupów żywieniowych i innych.

Wniosek nie podlega opłacie. Gdyby sąd nie uwzględnił Twojego wniosku możesz złożyć zażalenia.

 

Zapraszam na mój kanał na You Tube

Zapraszam też na mój podcast

 

#sprawykarnekatowice #adwokatkatowice #prawo #prawokarne #odroczeniekary #dozorelektroniczny #ZK #przerwa #przerwawkarze #warunkowezwolnienie #wokanda #sankcja #adwokat #obrońca #sprawokarna #danielanweiler #katowice #bielskobiała #kraków #krakow #wrocław #wroclove #opole #bilet #sad #sąd #sprawa #grzywna #odrobki #pracespołeczne

Photo by Alexander Mils on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: