Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Jak przygotować się do warunkowego zwolnienia po przerwie?

Daniel Anweiler01 lutego 2023Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 1 lutego 2023

Jak przygotować się do warunkowego zwolnienia po przerwieJak przygotować się do warunkowego zwolnienia po przerwie? Musisz się dobrze sprawować w czasie przerwy. To w sumie tyle ale nie do końca.

Jak przygotować się do warunkowego zwolnienia po przerwie?

Jak już może wiesz z poprzedniego wpisu są dwa rodzaje warunkowego zwolnienia. O takie warunkowe zwolnienie możesz się ubiegać jak byłeś na rocznej przerwie. Nie ma znaczenia czy była ona w całości jeden rok czy dwa razy po 6 miesięcy czy w innych kawałkach. Ważne jest żeby Twoja kara lub suma kar do odbycia nie przekraczały 3 lat. Musisz także mieć odbyte minimum 6 miesięcy kary. To też nie musi być w jednym ciągu. Możesz wyjść na jedną przerwę, wrócić do Zakładu Karnego. Potem wyjść na kolejną przerwę i starać się o warunkowe zwolnienie.

Przy tym zwolnieniu nie stosuje się konieczności odbycia minimum połowy kary. Musi to być jednak minimum 6 miesięcy.

Przygotowanie do warunkowego zwolnienia

Przede wszystkim musisz na wolności postarać się o pracę jeżeli jeszcze nie miałeś jej obiecanej w chwili wychodzenia na przerwę. To dla sądu jest bardzo ważne. Stałą praca w celu utrzymania siebie oraz rodziny. Oczywiście za wyjątkiem przerwy stricte na warunki zdrowotne.

Ważne jest żebyś nie popełnił żadnego nawet najmniejszego przewinienia. Może się okazać, że nawet za głośna impreza zakończona interwencją Policji spowoduje, że nie dostaniesz warunkowego zwolnienia.

Nie do przeceniania jest także dobra współpraca z kuratorem. Musisz się do niego samemu pofatygować i pokazać, że wykorzystujesz przerwę zgodnie z tym na co sąd Cię wypuścił.

Pamiętaj, żeby do wniosku o warunkowe zwolnienie dołożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary. Zapewni Ci to spokój (jeżeli sąd go uwzględni) nawet jak mini już czas przerwy a warunkowe nie będzie jeszcze przyznane. Nie będziesz wtedy odpowiadać za niepowrót z przerwy.

 

Zapraszam na mój kanał na You Tube

Zapraszam też na mój podcast

 

#sprawykarnekatowice #adwokatkatowice #prawo #prawokarne #odroczeniekary #dozorelektroniczny #ZK #przerwa #przerwawkarze #warunkowezwolnienie #wokanda #sankcja #adwokat #obrońca #sprawokarna #danielanweiler #katowice #bielskobiała #kraków #krakow #wrocław #wroclove #opole #bilet #sad #sąd #sprawa #grzywna #odrobki #pracespołeczne

Photo by Saúl Bucio on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: