Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Właściwy sąd wykonawczy

Daniel Anweiler28 listopada 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 28 listopada 2017

Właściwy sąd wykonawczyCzy zdarza Ci się nie wiedzieć gdzie złożyć pismo urzędowe? Jaki urząd czy instytucja jest właściwa do rozpoznania Twojej sprawy. Szukasz i szukasz w internecie a tu sprzeczne informacje, jak to w necie. W sprawach wykonawczych zwykle goni termin bo już masz „bilet” i trzeba złożyć jakieś pismo do sądu. Tylko do którego sądu masz napisać pismo.

Właściwy sąd wykonawczy.

Zgodnie z art. 3 kodeksu karnego wykonawczego Sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji, jest właściwy również w postępowaniu dotyczącym wykonania tego orzeczenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Jeżeli w pierwszej instancji skazał Cię sąd rejonowy to sądem wykonawczym czyli takim, który będzie orzekał o wykonywaniu Twojej kary będzie ten właśnie sąd. Nie ma tu znaczenia czy wniosłeś apelację czy też nie. Jeżeli w Twojej sprawie w pierwszej instancji orzekał sąd okręgowy to właśnie on będzie orzekał o wykonywaniu Twojej kary. Tu też nie ma znaczenia czy wniosłeś apelację czy też nie.

Zatem wniosek o rozłożenie grzywny na raty, umorzenie grzywny, zamiana kary ograniczenia wolności na potrącenie z wynagrodzenia, odroczenie kary ograniczenia wolności, odroczenie kary pozbawienia wolności, warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary, zamianie kary, zamiana kary grzywny na zastępczą karę ograniczenia wolności, zamiana grzywny na zastępczą karę pozbawienia wolności składasz do sądu w jakim skazano Cię w pierwszej instancji czyli sądu rejonowego albo sądu okręgowego.

Jeśli nie wiesz do jakiego sądu masz złożyć swój wniosek lub pismo albo jak napisać swój wniosek skontaktuj się, pomogę Ci.

Czy warto korzystać z pomocy adwokata w sprawie wykonawczej

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: