Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Warunkowe zwolnienie po przerwie

Daniel Anweiler11 kwietnia 2016197 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2020

Warunkowe przedterminowe zwolnienie po przerwieW poprzednich wpisach pokazałem Ci, że skazanie nie oznacza automatycznie odsiadki w zakładzie karnym. Możesz starać się o odroczenie wykonania kary a gdy już odbywasz karę, o przerwę w jej odbywaniu.W dzisiejszym wpisie opowie Ci jak uzyskać warunkowe przedterminowe zwolnienie po rocznej przerwie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności na mocy art 155 k.k.w.

Przesłanki o warunkowe zwolnienie po przerwie

Jeżeli udało ci się uzyskać przerwę w odbywaniu kary na okres co najmniej jednego roku i masz za sobą co najmniej sześć miesięcy odsiadki w jednym lub kilku kawałkach, możesz złożyć wniosek o warunkowe zwolnienie po przerwie z odbycia reszt kary. Warunkowe przedterminowe zwolnienie nie jest możliwe jeżeli kara lub suma kar, które odbywasz przekracza trzy lata.

Wszystkie te, wymienione wyżej, okoliczności muszę zaistnieć razem bo inaczej sąd pozostawi Twój wniosek o przedterminowe zwolnienie bez rozpoznania.

Wniosek składa się do sądu penitencjarnego w okręgu którego obecnie przebywasz. Sądem penitencjarnym jest zawsze sąd okręgowy. Nie musi to być ten sam miejscowo sąd, który udzielił Ci przerwy w karze. Sąd może orzekać w sprawie Twojego warunkowego zwolnienia zarówno gdy przebywasz na wolności. Może to zrobić również po Twoim powrocie do zakładu karnego.

Sąd orzekając o warunkowym przedterminowym zwolnieniu zbada na podstawie m.in. wywiadu środowiskowego Twoje okoliczności osobiste. Z akt sprawy, w której udzielano Ci przerwy w karze ustali czy Twoja postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że po zwolnieniu będziesz przestrzegał porządku prawnego w szczególności nie popełnisz kolejnego przestępstwa.

Zatem jeżeli jest to Twoje pierwsze skazanie oraz będziesz mieć dobry wywiad środowiskowy to dobrze. Jeżeli Twój wniosek poprze kurator lub dyrektor ZK istnieje duże prawdopodobieństwo, że uzyskasz warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

Warunkowe przedterminowe zwolnienie następuje na okres próby, który jest równy wymiarowi kary jaka pozostała Ci do odbycia. Nie może on być jednak krótszy niż 2 lata.W przypadku gdy skazano Cię w warunkach multirecydywy krótszy niż 3 lata. Maksymalny okres próby wynosi w obu przypadkach 5 lat. Sąd może także orzec wobec Ciebie dozór lub inne obowiązki.

Szanse na zwolnienie

Gdy w okresie próby i w ciągu 6 miesięcy od jej zakończenia nie odwołano Ci warunkowego zwolnienia to ok. Twoją karę uważa się za wtedy odbytą z chwilą warunkowego zwolnienia po przerwie.

Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie po przerwie złożony w trybie art 155 k.k.w. nie podlega obostrzeniom czasowym. Oznacza to, że na każdym etapie odbywania kary możesz się starać o warunkowe zwolnienie po przerwie.

Wniosek o warunkowe zwolnienie po przerwie z odbycia reszty kary podlega opłacie 100 zł.

Zapraszam na mój kanał na YouTube.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 81 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

BEATA 15 listopada, 2017 o 14:26

Witam
mam pytanie dotyczące zwolnień z zakładu karnego. mój sąsiad w 2015 dostał karę pozbawienia wolności na 6 lat.(kradzieży dokonał na warunkowym)
i dlatego teraz dostał karę bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Moje pytanie brzmi jeżeli dostał karę na 6 lat (bez możliwości wcześniejszego wyjścia) to czemu po 2 latach wyszedł na wolność a sąd o tym nic nie wie .Powiem że wszyscy jesteśmy w szoku bo znowu zaczną się kradzieże na dzielni.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 listopada, 2017 o 14:34

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie,
Nie znam niestety szczegółów sprawy zatem jest mi trudno się w niej wypowiedzieć co i jak się w sprawie podziało.
Pozdrawiam

Odpowiedz

BEATA 15 listopada, 2017 o 14:53

a udzieli mi Pan rady w jakim urzędzie powinnam się dowiedzieć szczegółów tej sprawy ,

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 listopada, 2017 o 12:00

Dzień Dobry,
raczej nikt Panu jako osobie nie będącej stroną sprawy nie udzieli w niej informacji

Odpowiedz

Amelia 23 listopada, 2017 o 13:36

Witam,
chciałam się dowiedzieć po jakim czasie może ubiegać się o zwolnienie skazany na 25 lat za morderstwo? Teraz mija połowa odsiadki, wychodził jedynie na przepustki (bez odbycia przerwy).
Czy jest możliwość sprawdzić czy jego wokanda została odrzucona?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 listopada, 2017 o 13:58

Dzień Dobry Pani Amelio,
Witam Panią serdecznie!
Warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary 25 lat może nastąpić po 15 latach odsiadki, chyba że sąd określił inny termin ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Na drugie pytanie odpowiem, że Pani nie ma takiego uprawnienia, żeby to sprawdzić

Odpowiedz

Amelia 23 listopada, 2017 o 14:06

Dziękuję serdecznie za odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 listopada, 2017 o 14:37

Pozdrawiam

Odpowiedz

Klaudia 5 grudnia, 2017 o 14:14

Moj ojciec obecnie przebywa w areszcie śledczym i czeka na przetransportowanie do zakladu karnego. Został odwieszony mu wyrok z artykulu 207 kk. W wyroku było ze ma zaprzestac naduzywac alkoholu i chodzic na terapie, nie stosował sie do zaleceń sądu i kara zostala odwieszona. Jest on 64 letnim mężczyzną z 40 letnim uzależnieniem. Czy jest szansa ze trafi do zakladu karnego z odzialem terapeutycznym dla osób uzależnionych od alkoholu? Jezleli nie czy zaklad moze go wyslac na odwyk poza zakładem karnym?

Odpowiedz

Anna 19 grudnia, 2017 o 13:36

Witam.
Mój partner otrzymał wyrok 16 mc pozbawienie wolności z Art. 286 wz. Art.91. odbył w zk 6 mc i przeniesiono to do polotwartego zakładu. Ostatniego stycznia br. minie mu polowa kary. Kiedy może starać się o przedterminowe zwolnienie? Nie miał przerwy ale pracował w zł i miał bardzo dobra opinie. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 15:44

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paulina 19 grudnia, 2017 o 23:28

Moj partner obecnie przebywa w zakladzie karnym za dwa rozboje (dziesiony). Po 8 latach zostal sciagniety na podstawie ENA na 1 rok 10miesiecy ale w zakladzie powiedzieli mu ze ma 2 lata do odsiadki. odbyl juz 4 miesiace kary i odliczono mu 2 miesiace i 17 dni. pracuje poza wiezieniem niema zadnych kwitow i ma dobre zachowanie czy i kiedy moze sie starac o przedterminowe zwolnienie lub jest szansa zeby wypuscili go z pierwszej wokandy. Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 15:43

Dzień Dobry Pani Paulino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marta 30 grudnia, 2017 o 11:39

Witam:) Czyli jeśli wyrok jest np. 8miesięcy, nie można ubiegać się o przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 15:33

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie,
W celu uzyskanie odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Daria 2 stycznia, 2018 o 21:47

Witam mój mąż przebywa w zakładzie karnym obecnie 2 miesiące. Staramy się o przeniesienie do zakładu we Włocławku bo tam jest szkoła. Mąż chciałby zrobić kurs doszkalające. Ale doszły go słuch że we Włocławku niema wokanda tylko są dłuższe przepustki. Chciała bym się dowiedzieć czy to prawda.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 09:31

Dzień Dobry Pani Dario,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ilona 3 stycznia, 2018 o 16:02

Witam. Po jakim czasie można w przypadku usiłowania zabojstwa ubiegać się o wokande wyrok to 9lat i 6 miesięcy.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 4 stycznia, 2018 o 10:34

Dzień Dobry Pani Ilono,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kacha 8 stycznia, 2018 o 13:31

Witam maz dostal wyrok 1 I 3 miesiace.nie skladalismy wniosku o odroczeniu kary bo chcielismy miec to szybko za soba.ale teraz niewien czu dobrze zrobilismy.mam pytanie czy maz moze starac sie o przedterminowe warunkowe wolnienie I po jakim czasie.I czy w jego.przypadku tez musi miec przerwe alby dostawa to przepterminowe zwolnienie.juz sie gubie w tym

Odpowiedz

Daniel Anweiler 8 stycznia, 2018 o 14:10

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Dziękuję za komentarz i pytanie. Moja odpowiedź jest poradą prawną a więc jest odpłatna. Jeżeli chce Pani taką odpowiedź uzyskać proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Magda 14 stycznia, 2018 o 18:13

Witam. Mój brat właśnie trafił do więzienia w celu odbycia kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolnosci. Czy jest mozliwosc by wyszedl przed czasem? By nie odbywal calej kary? I czy już teraz mozna sie o to starac? Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 14 stycznia, 2018 o 20:44

Dzień dobry Pani Magdo,
Wszystko tki w szczegółach sprawy. Jeżeli Pani brat chcialby skorzystać z mojej pomocy prawnej. Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Odpowiedz

jan 1 lutego, 2018 o 14:03

witam zostałem skazany za recydywe za jazde po pjaku na 1 rok i 10 miesiency prowadze gospodarstwo rolne o powieznk 25 h czy jest mozlywosc w zawieszniu

Odpowiedz

Daniel Anweiler 1 lutego, 2018 o 15:21

Dzień Dobry Panie Janie,
Nie wiem czy ma już Pan wyrok prawomocny oraz kiedy wyrok zapadł. Obecnie nie można zawiesić wyroku powyżej 1 roku.

Odpowiedz

jan 2 lutego, 2018 o 09:32

witam wyrok niejest prawo mocny zapadłskazanie w29 02 2018

Odpowiedz

Daniel Anweiler 2 lutego, 2018 o 09:42

Dzień Dobry Panie Janie,
Rozumiem, że wyrok zapadł 29.01.2018 roku. Proszę zatem napisać wniosek o uzasadnienie wyroku celem wniesienia apelacji po otrzymaniu uzasadnienia. Ma Pan czas 7 dni o dnia ogłoszenia wyroku na złożenie wniosku o uzasadnienie.
W takim przypadku nie mogę się wypowiedzieć jakie są szanse na zawieszenie wyroku czy jego zmniejszenie. Musiałby się zapoznać z całością sprawy. Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy prawnej w prowadzeniu sprawy i napisaniu apelacji proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

Monika 4 lutego, 2018 o 11:41

Witam,
Jeśli ktoś po raz pierwszy ma do obycia karę pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy (ale dochodzą 3, bo nie stawił się na czas, tylko Policja przywiozła Go, z kilkunastodniowym opóźnieniem ) może starać się o warunkowe zwolnienie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 lutego, 2018 o 21:16

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
O warunkowe przedterminowe zwolnienie można się starać po odbyciu połowy kary.

Odpowiedz

Wojti 6 lutego, 2018 o 00:28

Witam mój kolega dostał 2lata we Francji odsiedział już 10miesiecy czy może ubiegać się o skrócenie kary

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 lutego, 2018 o 21:14

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Czy Pana kolega odbywa karę w Polsce czy we Francji?
Jeżeli w Polsce to może się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie po połowie kary chyba, że istnieją obostrzenia prawne co do długości wyroku jaki musi odsiedzieć Pana kolega.
Jeżeli odbywa karę we Francji to nie wiem gdyż nie znam tamtego porządku prawnego.

Odpowiedz

asia 8 lutego, 2018 o 12:28

witam jesli moj narzeczony ma 2 lata i 6 miesiecy w kwietniu bedzie juz rok czasu odsiadki i w lipcu ma 1 wokande a nastepna w pazdzierniku jest szansa na wyjscie przedterminowe ???

Odpowiedz

Daniel Anweiler 8 lutego, 2018 o 12:29

Dzień Dobry Pani Asiu,
Witam Panią serdecznie!
Nie znam szczegółów sprawy zatem bardzo trudno mi powiedzieć jakie są szanse na wyjście przez Pani narzeczonego na wokandzie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

ewelina 16 lutego, 2018 o 12:58

mam pytanie maz jest w zk ma poczatkowo grupe p1 ma wyrok za 207kk 5miesiecy jak mozna zmienic grupe na p2 i kiedy mozna sie starac o przedterminowe zwolnienie

Odpowiedz

ewelina 26 lutego, 2018 o 16:49

PROSZE O PORADE BO JUZ NIE WIEM CO ROBIC NIBY TYLKO 5MIESIECY ALE TO DLA NAS AZ 5MIESIECY SLYSZALAM ZE Z TA GRUPA CIEZKO O PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE W ZK MIEDZYRZECZ

Odpowiedz

Stanisława Bochenek 17 lutego, 2018 o 15:04

Dzień dobry chciałbym zapytać o warunkowym zwolnienie mój mąż dostał 6 miesięcy za jazdę po pijanemu 2 tygodnie jest w więzieniu czy może się ubiegać o takie zwolnienie jest też chory dzięki

Odpowiedz

Stanisława Bochenek 17 lutego, 2018 o 15:09

Proszę o komentarze

Odpowiedz

Jadwiga Wyderska 23 lutego, 2018 o 13:35

Witam, mam takie pytanie; Mój mąż został skazany na 3 lata pozbawienia wolności, zaliczone ma 7 miesięcy i teraz zaczął odbywać kare 7 miesięcy czyli ma już prawie 14 miesięcy zaliczone. To ile jeszcze musi odbyć kary żeby mógł stanąć na wokandę.Jest pierwszy raz karany i odbywa tę kare.Proszę o wiadomość. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lutego, 2018 o 15:26

Dzień Dobry Pani Jadwigo,
Witam Panią serdecznie!
Pani mąż może stanąć na wokandę po upływie połowy kary, chyba, że sąd zastrzegł ostrzejsze warunki skorzystania z warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz 23 lutego, 2018 o 14:12

Witam mam pytanie maz wplacil sobie 200zl na wypiske zeby mogl sobie kupic w zakladzie karnym jakis zel pod prysznic itp potem sie okazalo ze cofneli ten pszelew bo
Z czyms sie pomylili .Moje pytanie w jaki sposob dostaniemy spowrotem te pieniadze ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lutego, 2018 o 15:29

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
Proszę w zakresie tych spraw skontaktować się z zakładem karnym gdzie były wpłacane pieniądze.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Amelia 24 lutego, 2018 o 15:54

Witam Moj znajomy w tamtym roku byl w areszcie . Przed koncem sankcji mialo to trwac 6 miesiecy lecz wyszedl 2 tygodnie szybciej. prokurator po skonczonym śledztwie uchylil areszt. Zostal ukarany kara grzywny
Minal rok , przyszlo pismo ze musi sie wstawic do zk. rozumiem ze musi odbyc 2 tygodnie ktore mu zostalo ? tak powiedział adwokat.Pragne sie upewnic

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lutego, 2018 o 15:19

Dzień Dobry Pani Amelio,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o informacje czy w czasie sankcji odbywał wyrok i dla tego zostało 2 tygodnie czy też nie zapłacił całej grzywny i mogła zostać zamieniona na karę zastępczą pozbawienia wolności.

Odpowiedz

Amelia 28 lutego, 2018 o 08:13

Zostalo mu jeszcze 2tygodnie na zaplacenie kary grzywny wraca z zagranicy za pare dni i od razu bedzie placic koszty sadowe a kare grzywny adwokat powiedzial ze zlozy o rozlozenie na raty dokladnie 5tys. Mial areszt 3miesiace przedluzyli o kolejne 3 .Wszystko zostalo wyjasnione i zostal wypuszczony 2 tygodnie szybciej.. Zdziwil mnie list w ktorym bylo napisane aby wstawic sie do zakladu karnego w odbyciu kary 6miesiecy… 🙁 Adwokat mowil ze tak robia. Ze jakby sie wstawil to dopiero mu oblicza ile mu zostalo do dokonczenia aresztu. Adwokat stara sie teraz o zamienie na tzw. obroże.

Odpowiedz

Amelia 28 lutego, 2018 o 08:19

obraża tylko na te wspomniane 2 tyg.. Dokladnie 12 lutego otrzymal wezwanie do zaplaty kary grzywny i kosztow sadowych w ciagu 30 dni . Takze jeszcze termin nie minal. Oczywiscir wczesniej innych listow nie otrzymal .Mam nadzieje ze chodzi tylko o te 2 tyg. Za chwile bedzie mial zaplacone.

Odpowiedz

Amelia 28 lutego, 2018 o 08:24

Dodam ze dostal tylko ten areszt nir wykonywał innego wyroku. Sancka poszla mu na poczet kary.

Amelia 28 lutego, 2018 o 08:42

Proszę o szybka odpowiedz wszystko ma sie odbyc na dniach dzis adwokat ma wyslac papiery o staranie sie o ta obroze a a jezeli to chodzi o te prace spoleczne rok czasu .

Odpowiedz

ewelina 26 lutego, 2018 o 16:47

MAM PYTANIE MAZ MA 5MIESIECY(207KK) WYROKU STAWIL SIE SAM DO ZK WAWROW DOSTAL TAM P1 PRZENIOSA GO BO WIADOMO GRUPA SDE 2GA INSTANCJA ODRZUCIŁA JAKIE SA SZANSE ZE PO PRZENIESIENIU MOZE WYJSC PO ODBYCIU PONAD POLOWY KARY

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lutego, 2018 o 20:22

Dzien dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie! Nie znam szczegolow sprawy ale przy tak krotkich wyrokach warunkowe przedterminowe zwolnienie jest nie czeste. Prosze jednak probować. Zawsze jest 50% szans że się uda.

Odpowiedz

Amelia 28 lutego, 2018 o 08:26

Dostal jeszcze prace spoleczne do wykonania ale ani nie otrzymal informacji gdzie ani kuratora ktory mial sie tym zajac. A chcemy aby prace spoleczne rok czasu zamienili na pieniazki.

Odpowiedz

Dominik 8 czerwca, 2018 o 23:03

Po jakim czasie brat będzie mógł wyjść jeśli został skazany na rok pozbawienia wolności na warunkowe zwolnienie

Odpowiedz

Daniel Anweiler 12 czerwca, 2018 o 22:48

Dzień Dobry Panie Dominiku,
Pana brat będzie mógł wyjść po odbyciu połowy kary chyba że był skazany w recydywie albo multirecydywie wtedy odpowiednio po 2/3 kary i 3/4 kary. Czy Pana brat nie rozważał odbywania kary w dozorze elektonicznym.

Odpowiedz

Ania 17 czerwca, 2018 o 14:55

Witam. Mam pytanie mój kolega ma do odsiadki 3 lata , pierwszy raz odbywa karę siedzi już 3 miesiące czy jest możliwość by mógł starać się za 3 miesiące czyli jakoś w wrześniu o przedterminowe warunkowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 czerwca, 2018 o 12:12

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Pani kolega może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz 20 lipca, 2018 o 22:22

Witam maz sie atara o wczesniejsze pszedterminowe wyjscie najpierw ZK wystapil sam o połówkę byla sprawa sedzia byl na tak ZK tez tylko prokuratorka na nie wiedz maz niewyszedl ta prokuratorka wyslala papiery do lodzi o apelacje tez tak pszychylili sie do prokuratorki i maz niewyszedl . Co mozna jeszcze zrobic zeby maz wyszedl dodam ma 3 lata a pol juz odsiedzial a jest w zakladzie otfartym gdzie pracuje ma umowe

Odpowiedz

Daniel Anweiler 25 lipca, 2018 o 21:05

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
Trzeba w sprawie Pani męża wystąpić ponownie o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Może za drugim razem się uda.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Klara 29 lipca, 2018 o 12:43

Witam mój chłopak dostal 3 lata i 8 miesięcy do odsiadki. Przebywa w zakładzie karnym juz rok i 8 miesięcy.pierwszy raz odbywa kare.czy ma możliwość wyjścia po połowie kary??pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 22 sierpnia, 2018 o 21:29

Dzień Dobry Pani Klaro,
Witam Panią serdecznie!
Tak, może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary (jeżeli nie został skazany w trybie art 65 k.k. lub sąd nie określił bardziej rygorystycznie możliwości starania się o warunkowe zwolnienie).
Pozdrawiam

Odpowiedz

Justyna 6 sierpnia, 2018 o 07:15

Witam.Narzeczony odbywa karę za alimenty dwa lata,na dziecko z poprzedniego związku. Ja jestem z nim w ciąży, czy można starać się o przedterminowe zwolnienie lub przerwę w karze w tych okolicznościach?I po jakim czasie ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 sierpnia, 2018 o 14:57

Dzień Dobry Pani Justyno,
Witam Panią serdecznie!
Pani narzeczony może starać się o przerwę i o warunkowe przedterminowe zwolnienie na podstawie tychże okoliczności.
Co do warunkowego przedterminowego zwolnienia to może się po nie starać po odbyciu połowy kary lub po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary i 2 przerwach trwających razem 1 rok.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna 10 sierpnia, 2018 o 19:22

Dzień dobry.
Mój narzeczony przebywa w zakładzie karnym już 9 lat i 6 miesięcy.
do końca kary pozostało 3 lata i 8 miesięcy.
Już czwarty raz stawał na wokandzie, za każdym razem sędzia wypowiada słowa „zbyt odległy koniec kary”.
Na każdej wokandzie ma wypominane dwa pobicia, które zdarzyły się na samym początku odbywania kary, od tamtego czasu ani razu nie wdawał się w konflikty.
Z tego co mówi mu wychowawca i psycholog, zachowanie i opinię ma dobrą, a na wokandach słyszy, że ma nad sobą pracować… :/
Po jakim czasie łącznej kary 13 lat i 4 miesięcy jest prawdopodobne, że narzeczony w końcu dostanie zawieszenie wykonywania kary? Przypomnę, że odsiedział już 9 lat i 6 miesięcy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Anna 10 sierpnia, 2018 o 19:25

Dzień dobry.
Mój narzeczony przebywa w zakładzie karnym już 9 lat i 6 miesięcy.
do końca kary pozostało 3 lata i 8 miesięcy.
Już czwarty raz stawał na wokandzie, za każdym razem sędzia wypowiada słowa „zbyt odległy koniec kary”.
Na każdej wokandzie ma wypominane dwa pobicia, które zdarzyły się na samym początku odbywania kary, od tamtego czasu ani razu nie wdawał się w konflikty.
Z tego co mówi mu wychowawca i psycholog, zachowanie i opinię ma dobrą, a na wokandach słyszy, że ma nad sobą pracować… :/
Nie miał przerwy w odbywaniu kary.
Po jakim czasie łącznej kary 13 lat i 4 miesięcy jest prawdopodobne, że narzeczony w końcu dostanie zawieszenie wykonywania kary? Przypomnę, że odsiedział już 9 lat i 6 miesięcy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 sierpnia, 2018 o 13:21

Dzień Dobry Pani Anno,
Pani narzeczony może po połowie kary starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie (jeżeli przepisy prawa lub sąd nie obostrzyły tego okresu). Reszta zależy już tylko od okoliczności i decyzji sądu.

Odpowiedz

Marek 15 sierpnia, 2018 o 22:25

Witam, zwracam się z następującym pytaniem a mianowicie czy w przypadku kiedy zostałem skazany na 2 lata, odsiedziałem na sankcji 6 msc, wyszedłem po sprawie, później wyrok został odroczony na 6 msc, czy mogę ponownie starać się o odroczenie wyroku na kolejne 6 msc a pozniej starać się o całkowite zwolnienie z odbywania kary ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 sierpnia, 2018 o 15:34

Dzień Dobry Panie Marku,
Witam Pana serdecznie!
Rozumiem, że będzie Pan składał o 2 odroczenie wykonania kary. Jeżeli Pana sprawa była jeszcze przed zmianą przepisów 1 lipca 2015 roku. Wtedy w przypadku 2 odroczenia będzie Pan mógł wnosić o zawieszanie wykonania kary. W innym przypadku zawiesić można tylko karę do jednego roku.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Sambo 27 sierpnia, 2018 o 16:56

Witam moj chlopak zostal kare 2 lata i 4 miesiace mial 2 wokandy ale zostal blache . Co moze jeszcze zrobic zeby wyszedl mamy corke ma 11 miesiecy

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 września, 2018 o 19:31

Dzień Dobry Pani.
Jeżeli te wszystkie okoliczności zostały podniesione w pismach to nie znając szczegółów sprawy więcej nie pomogę. Trzeba się starać aż się uda uzyskać warunkowe zwolnienie.

Odpowiedz

Kasia 2 listopada, 2018 o 19:49

Witam mąż dostał karę 9 lat i 6 miesięcy. Odbył już 2 lata. Ile lat musi jeszcze odsiedziec żeby starać się o warunkowe wyjście. Wspomnę że to pierwsza kara w życiu męża

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 listopada, 2018 o 15:28

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
Pani mąż musi odbyć przynajmniej połowę kary aby starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie chyba, że sąd inaczej określił możliwość starania się o warunkowe zwolnienie. Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka 7 listopada, 2018 o 21:30

Witam mam pytanko mój Chlopak ogolnie od Marca odsiaduje wyrok juz 8msc a wyrok ma do września 2019 i ma w grudniu wokande i ogolnie pierwszy raz jest w więzieniu dobrze sie sprawuje,pracuje od 5msc spolecznie same nagrodowki maczy jest jest szansa ze wyjdzie na warunkowym bo w grudniu będzie mial już polowe wyroku?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 listopada, 2018 o 12:51

Dzień Dobry Pani Agnieszko,
Witam Panią serdecznie!
Jest prawdopodobne, że wyjdzie w grudniu ale wszystko zależy od decyzji sądu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Jadwiga Wyderska 9 listopada, 2018 o 12:22

Witam mam takie pytania?
Co jaki czas pisze się o wokandę?
Czy będzie Amnestia?
Czy mój mąż jak już jest 22 miesiące, a dostał 3 Lata i czy go obejmie Amnestia?
Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 listopada, 2018 o 12:44

Dzień Dobry Pani Jadwigo,
Niestety nie będzie amnestii.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dzien dobry 9 marca, 2019 o 14:20

Witam moj nazeczony dostal 1rok i 6(szesc)miesiecy pozbawienia wolnosci co moze zrobic by wyjsc na warunkowe zwolnienie ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 11 marca, 2019 o 10:52

Dzień Dobry Pani,
Trzeba złożyć wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie po połowie kary.

Odpowiedz

Ania 16 marca, 2019 o 16:23

Witam mój mąż dostał 25 miesięcy za 3 sprawy z tego samego paragrafu 286 za drobne oszustwa złożyliśmy wniosek o wyrok łączny czekamy na termin już 2 miesiąc a ofsiaduje już 3 miesiąc Może mi Pan powiedzieć ile może dostać najwięcej do odsiatki a ile najmniej? I co dalej robić po wyroku łącznym jakikolwiek by nie był?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 kwietnia, 2019 o 14:46

Dzień Dobry Pani Aniu,
Nie wiem jaki może być wyrok łączny, wszystko zależy od sądu. Po wyroku łącznym można starać się o przerwę (teraz także) lub o warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Odpowiedz

Aleksandra 12 kwietnia, 2019 o 20:21

Dzień dobry. Ile mniej więcej kosztuje pomoc w napisaniu wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 kwietnia, 2019 o 11:41

Dzień Dobry Pani Aleksandro,
Proszę w tejże sprawie o kontakt na maila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Isabella Kerns 4 stycznia, 2020 o 16:33

Dzień dobry. Mój kolega był skazany na 2 lata pozbawienia wolności za drobne oszustwa, kradzieże, jednak wyszedł wcześniej warunkowo. Warunków nie spełnił i ponownie dopuścił się kradzieży, i znów trafił do zakładu karnego na 2 lata. Odsiedział już rok. Czy może znów ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Marek 18 stycznia, 2021 o 19:50

Dzien dobry
Jak w praktyce wyglada warunkowe przedterminowe zwolnienie po rocznej przerwie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności na mocy art 155 k.k.w. czy jest to faktycznie „do zrobienia,czy raczej jest to martwy przepis?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: