Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zamiana kary? Czy to w ogóle możliwe?

Daniel Anweiler25 kwietnia 2016113 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 17 października 2017

Zamiana kary pozbawienia wolnościW poprzednich wpisach pokazał Ci, że skazanie na karę pozbawienia wolności nie jest jeszcze końcem świata. Możesz złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary. Jak już odbywasz karę możesz starać się o przerwę w karze. Po okresie co najmniej roku przerwy w karze możesz starać się o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

W polskim prawnie jest też pewna nowość prawna umożliwiająca zamianę kary pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności albo grzywny. Jest to możliwe w związku ze zmianą prawa karnego z dniem 1 lipca 2015 roku. Nowelizacja z 15 kwietnia 2016 roku tylko trochę ją zmieniła.

Zamiana kary pozbawienia wolności orzeczonej z zawieszeniem jej wykonania jest możliwa w przypadku gdy Sąd przymierza się, żeby zarządzić Ci wykonanie kary. Można powiedzieć, że dostajesz jeszcze jedną szansę.

Zatem gdy zostałeś skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, i zdarzyło Ci się  w okresie próby rażąco naruszyłeś porządek prawny, w szczególności gdy:

1) popełniłeś przestępstwo inne niż podobne przestępstwo umyślne do tego za które zostałeś już skazany i nie orzeczono za nie kary pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania,

2) jeżeli uchylasz się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych, środków kompensacyjnych lub przepadku,

3) a Sąd uzna, że cele kary zostaną spełnione przez zamianę kary,

To wtedy możesz złożyć wniosek o zamianę kary na grzywnę albo karę ograniczenia wolności. Kiedy zamiana kary jest niemożliwa piszę tutaj.

Zamiana odbywa się na zasadach, że jeden dzień kary pozbawienia wolności równa się dwóm dniom kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności nie może też przekroczyć dwóch lat. Kara więzienia zamieniana jest na grzywnę na zasadzie jeden dzień pozbawienia wolności równa się dwóm stawkom dziennym grzywny. Grzywna nie może przekroczyć 810 stawek dziennych.

Przy zamianie kary więzienia na grzywnę lub ograniczenie wolności sąd nie zwolni Cię z reszty obowiązków czy środków karnych. Zamianie ulega tylko kara pozbawienia wolności.

W przypadku gdybyś jednak uchylał się od zapłaty grzywny albo od kary ograniczenia wolności lub pozostałych obowiązków to sąd uchyli zamianę i zarządzi wykonanie kary pozbawienia wolności. Jest to obowiązek sądu i nie można się już od tego uchylić.

Wniosek o zamianę kary składa się do sądu który jest właściwy do zarządzenia kary pozbawienia wolności. Najlepiej złożyć taki wniosek zanim sąd orzeknie o zarządzeniu wykonania kary. Jest to instytucja na tyle nowa, że jeszcze nie została wypracowana jakaś jedna metoda działania przez sądy. Czas pokaże jak często będzie stosowana ale wydaje mi się, że skoro jest zmiana ogólnie na rzecz kar wolnościowych to często będą sądy po zamianę kary sięgać.

W razie gdybyś miał jakieś pytania zapraszam Cię do kontaktu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 105 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

natalia 12 września, 2016 o 13:16

Witam

moj narzeczony fdostal odwieszenir wyroku z 2013r. Za kradziez.. odwiesili na pol roku. Mam pytanie jak najlepiej to zalatwic? Starac sie o odroczenie wyroku.. chociaz I tak go predzej czy pozniej nie omijie czy starac sie o zamiane aresztu na godziny spoleczne lub stawki dzienne ?.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:04

Dzień Dobry Pani Natalio,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za kontakt.
Z Pani komentarza wnioskuję, że Pani narzeczony ma zarządzone wykonanie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jeżeli Sąd już zarządził mu karę to niestety nie ma możliwości starania się o zamianę kary na grzywnę lub prace społeczne.
Jeżeli kara to 6 miesięcy proszę się zastanowić nad odbyciem jej przez Pani narzeczonego w drodze dozoru elektronicznego.

Odpowiedz

kamil 26 października, 2016 o 13:13

Witam, czytajac ponizszy zapis, wyciagnalem wniosek, ze jednak po odwieszeniu, wciaz mozliwa jest zamiana kary na grzywne.h
Oto art. 48
§ 1. Sąd może w każdym czasie wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności zarządzonej w wypadku, o którym mowa w art. 46 § 1 pkt 1, jeżeli skazany oświadczy na piśmie, że podejmie pracę społecznie użyteczną i podda się rygorom z nią związanym. Wstrzymanie następuje do czasu wykonania pracy społecznie użytecznej lub złożenia kwoty pieniężnej przypadającej jeszcze do uiszczenia tytułem grzywny.
§ 2. Jeżeli skazany uchyla się od wykonania pracy społecznie użytecznej, sąd zarządza wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności.
§ 3. W wypadkach wskazanych w § 1 i 2 sąd określa wymiar pozostałej do wykonania pracy społecznie użytecznej lub zastępczej kary pozbawienia wolności, kierując się zasadami określonymi w art. 45 § 1 i 3 oraz art. 46 § 2-4.
§ 4. W posiedzeniu, o którym mowa w § 2, ma prawo wziąć udział prokurator, sądowy kurator zawodowy, skazany oraz jego obrońca.
§ 5. Na postanowienie w przedmiocie wstrzymania i zarządzenia wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności oraz określenia wymiaru pozostałej do wykonania pracy społecznie użytecznej lub zastępczej kary pozbawienia wolności przysługuje zażalenie.
§ 6. Niedopuszczalne jest ponowne wstrzymanie wykonania tej samej zastępczej kary pozbawienia wolności na podstawie § 1.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 października, 2016 o 13:53

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za komentarz!
Przepis który Pan wskazał dotyczy wykonywania zastępczej kary pozbawienia wolności zarządzonej w przypadku uchylania się od wykonywania kary ograniczenia wolności. W tym przypadku gdy skazany zobowiąże się, że będzie jednak wykonywał prace społeczne sąd wykonanie kary więzienia wstrzyma.
Ta instytucja nie jest tożsama z art 75 a k.k. czyli tzw. zamiany kary przy rozpatrywaniu zarządzenia jej wykonania gdy była ona wcześniej zawieszona.
Pozdrawiam

Odpowiedz

kamil 26 października, 2016 o 14:20

Majac specjaliste po drugiej stronie skorzystam z okazji.
Przyszlo mi pismo, mowiace, ze moj wyrok 8 miesiecy pozbawienia wolnosci zawieszony na 2 lata zostal „odhaczony” za niezaplacenie grzywny w wysokosci 600 zl po roku. Jest to absurdalna sytuacja, gdyz za marne pieniadze grozi mi odsiadka, a wszystko jest wynikiem zwyklego niedopatrzenia.
Pani z sadu przez telefon poradzila zaplacic w kasie te pieniazki i jednoczesnie napisac pismo. Jak Pan ocenia szanse takiego podejscia do sprawy?

Odpowiedz

kamil 28 października, 2016 o 10:25

Jesli ktos bedzie mial podobny problem, odpowiedz czy jest szansa brzmi: tak, bez problemu, jednak pamietajcie, ze kazda sprawa jest indywidualna.
10.10 otrzymalem pismo o odwieszeniu, 28.10 reguluje naleznosc, i sprawa na razie nieoficjalnie zostaje rozwiazana. Glowa do gory!

Sara 27 kwietnia, 2017 o 22:39

Moj maz mial kare pozbawienia wolnosci 1,5roku nie zglosil sie do ZK dzis zatrzymala go policja no i niestety zabrali. Czy moge ja sie jakos starac aby np kare odbyl w domu i mial nadzor elektroniczny czy niema co na to liczyc? Mam dwojke dzieci jedno 9miesieczne jedno idzie do komuni niechce aby ojca przy nich nie bylo co moge zrobic ??

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 kwietnia, 2017 o 08:24

Dzień dobry Pani,
Witam Panią serdecznie.
Sprawa Pani męża jest dość skomplikowana. Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Mariusz 30 września, 2016 o 19:19

Witam, za miesiac ma sie odbyc posiedzenie w sprawie odwieszenie kary pozbawienia wolnosci w mojej sprawie, chca mi odwiesic 2 lata za popelnienie przestepstwa podobnego w okresie proby. Zwracam sie o pomoc, czy za nim odbedzie sie posiedzenie moge zloczyc wniosek o zmiane kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny? Pracuje e DE. Czy liczy sie data wplyniecia wniosku? Wazne zeby wplyna przed posiedzeniem? Prawdopodobnie na posiedzeniu sad zarzadzi oblikatroryjne odwieszenie kary bo oba przestepstwa byly przeciwko mieniu. Jesli tak to prosze o napisanie wzoru takiego pisma zebym wszystko co nie zbede uja w nim. Prosze o szybko odpowiedz. A ta druga kara byla kara grzywny.

Odpowiedz

filip 2 listopada, 2016 o 11:09

witam jestem pokrzywdzonym skazany miał zasadzoną na moją rzecz naprawienie szkody i otrzymał kare ograniczenia wolności na 8 miesiecy poddając sie dobrowolnie karze wiedział co go czeka jednak nie naprawił szkody na moją rzecz a egzekucja komornicza została umorzona z powodu braku możliwości ściągniecia długu (nawet nie naliczono na moja rzecz odsetek za zwłoke) wiec za niezastosowanie sie do wyroku sadu skazanemu można zamienic karę z ograniczenia wolności na pozbawienie wolności?

Odpowiedz

Denis 8 listopada, 2016 o 19:56

Witam , nazywam sie Denis T. ja pisze w sprawie mojej Mamy poniewaz ona dostala ( na dobrowolnym poddaniu sie karze dostala wyrok 10 miesiecy godzin spolecznych po 40 godzin miesiecznie , moja mama odrobila tylko czesc i ten wyrok zostal zamieniony na 135 dni aresztu z czego z aresztu dostala dozor elektroniczny i chciala by wiedziec czy jest mozliwosc zamienic dozor elektroniczny zpowrotem na godziny spoleczne ?

Odpowiedz

Mariusz 9 listopada, 2016 o 18:47

Witam, mam pytanie. Bratu odwieszono wyrok, dwa lata pozb. wolnosci, wyrok odsiaduje od 3.2016r,jest on ciezko chory,niestety Sąd juz raz nie dał mu przerwy w odbywaniu kary,pisalismy drugi raz,poniewaz stan zdrowia znaczaco mu sie pogorszył,od 2 miesiecy przebywa w Szpitalu Wieziennym,czekamy na Wokande.Mam pytanie- czy mozna pisac do Sądu o zamiane reszty kary na grzywne lub prace społeczne? Czy posiada Pan wzór zażalenia na ewentualne nie udzielenie przerwy na stan zdrowia. Jak go mozna wczesniej wyciagnac? Dziekuje za pomoc.

Odpowiedz

Patrycja 3 grudnia, 2016 o 16:22

Witam, bardzo proszę o odpowiedz. Jeżeli moj brat otrzymał karę pozbawienia wolności na okres 18 miesięcy za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, czy jest możliwość w trakcie trwania na zamianę tego na nadzór elektroniczny? Dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Natalia 19 grudnia, 2016 o 17:37

Proszę o radę, moj brat przebywal w Anglii 12 lat, wrocil 24 grudnia. Dzisiaj przy próbie złożenia wniosku o dowód osobisty zostal zatrzmany przez policję i zawiexiony do zakładu karnego. Ni wiedział że ma wyrok nikt go nie powiadomił o sprawie. Co zrobić w tej sytuacji jaka jest realna szansa na opuszczenie zk ? Ponadto jest chory , xzejal w Anglii na termin operacji jednak postanowil wrocic i w Polsce się leczyć, proszę o pomoc

Odpowiedz

Natalia 19 grudnia, 2016 o 17:38

Wrocil 14 grudnia

Odpowiedz

Daniel Anweiler 19 grudnia, 2016 o 18:17

Dzień Dobry Pani Natalio,
Witam Panią serdecznie!
W odpowiedzi na Pani pytania pozwolę sobie odpisać na maila gdyż sprawa jest dość poważna a wymaga natychmiastowego działania.

Odpowiedz

Kamilaa 4 stycznia, 2017 o 09:30

Witam,
Mam sprawe dotycząca byłego męża prowadzono postepwanie o zabranie prawa jzady – jazda pod wplywm alkoholu . Chodzi o to ze byly mąz jest szukany aby doproadzic go do aresztu celem odbycia kary. Sęk w tym ze my nic nie wiedzielismy ze jest szukany. Sąd ma zly adres i pewnie dlatego nic do nas nie przychodzilo o obecnej sytaucji dowiedzialam sie od rodzicow gdyz tam byly maz ma nadal meldunek i tam przyjechala policja ktora podala adres pod ktorym nie mieszkalismy nigdy. prosze mi pwoiedziec co w takiej sprawie??? Były maz nie uchyla sie od odpowiedzialnosci zwyczajnie nie wiedzilismy kiedy rozprawa jaki wyrok jak sie odwolac skoro nic nie przyszlo na nasz adres.. wiem ze jest mozliwosc złozenia odwolania/ zazalenia lub skarge o wznowienie postepowania w miesiac od dowiedzenia sie o sytaucji np jesli wlasnie pod jego nieobecnosc wydano wyrok na kotre nie dostal wezwania z powdu niedoreczenia i on nie wiedzial o sprawie… Były maz pomaga mi finansowo .. placi alimenty i dodatkowo pomaga mi w innych oplatach .. jestesmy zadluzeni na kilkadziesiat tysiecy i w tym momencie jesli bbedzie odbywal areszt pozbywa mnie sr do zycia . Czy ja moge pisac do sadu o zamiane kary na elektoniczny .. czy moze prosic ich o wznowienie sprawy.. dodam ze maz pracuje ale tez i stara sie o terapie gdyz obecny pracodawca poinf go ze jak nie podejmie sie leczenia straci ta prace i maz jest w trkacie załatwiania terapii ja sama mam wrodzona wade serca i strasznie zle wplywaja na mnie takie stresujace sytaucje.. maz nie mial wczesniej problemow z prawem to jego pierwsza taka sprawa przez głupote…

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 stycznia, 2017 o 11:13

Dzień Dobry Pani Kamilo,
Witam Panią serdecznie!
Sprawa Pani byłego męża jest bardzo skomplikowana. Na początek proszę się zastanowić o złożeniu wniosku o przywrócenie terminu do złożenia apelacji od zapadłego wyroku. Jednakże gdyby było tak, że Pani były mąż podał w postępowaniu adres pod którym mieszka a potem nie podał zmiany tego adresu to wniosek o przywrócenie terminu nic nie da. Wniosek o wznowienie postępowania w tej sprawie raczej też nie ma szans powodzenia ale nie znam sprawy na tyle, żeby się definitywnie wypowiedzieć. W tej sprawie konieczne poodkręcać wiele rzeczy.
Jeżeli chcą Państwo pomocy prawnej adwokata w tej sprawie zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego – anweiler@zubek-gatner.pl lub 792226834

Odpowiedz

Kamilaa 7 stycznia, 2017 o 10:33

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. Adresu nie podawał nnego bo go nie bylo caly czas był ten sam. Napiszę do Pana meila.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 7 stycznia, 2017 o 10:34

Proszę,
czekam zatem na wiadomość.

Odpowiedz

Zuzanna 15 stycznia, 2017 o 20:31

Witam! Szukałam pewnych informacji i trafiłam tutaj. Więc proszę o porade. Narzeczony w przeszłości zrobił pare głupstw, sprawa dotyczy takiej sytuacji:
wraz z swoim kuzynem wyniósł z domu złotą biżuterie, sprawa na policje i dostał 5 tysiecy złotych do zapłacenia, on nie pracuje, szuka pracy i nie ma jak tego spłacić na tą chwilę, już drugi raz był składany i przyjęty wniosek na rozłozenie na raty, ale nadal nie ma jak zapłacić a już minęła trzecia rata po 450zł. Druga sprawa to nie pamiętam już nawet za co dokładnie bo było tego więcej (już popłacone) ale dostał do odrobienia godziny na rzecz prac społecznych. Z powodu pewnych spraw nie często tam bywał. Kurator sądowy powiedział, że grozi mu za nie odrobienie godzin 3 mięsiące pozbawienia wolności. I rzeczywiście przyszło pismo ze drugi kurator złożył wniosek o zmiane kary ograniczenia wolności na kare jej pozbawienia. Rozprawa odbedzie się za 2 dni czyli 18tego stycznia. Czy da się z tego jakoś wyjść? Jeśli zamkną go na te 3 miesiące, może dojść również odsiadka ponad rok za te 5 tysięcy. Pomocy!!!

Odpowiedz

Katarzyna 17 stycznia, 2017 o 18:16

Witam. Mój brat otrzymał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, 10 tys.zł. grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Złożył apelację ale sąd okręgowy utrzymał w mocy wczesniejszy wyrok. Teraz czekamy na wyrok z uzasadnieniem. Czy jest jakaś szansa odwołania się i zmiany tego orzeczenia? Czy jeżeli się nie uda to jest możliwa zamiana kary pozbawinia wolności na karę ,ograniczenia wolności, pracę społeczne bądź grzywnę lub dozór elektroniczny? I kiedy składa się taki wniosek o tą zamianę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 stycznia, 2017 o 19:06

Dzień dobry Pani Katarzyno,
Witam Panią serdecznie. Zapraszam do kontaktu mailowego w celu odpowiedzi na Pani zapytanie.

Odpowiedz

Dorota 28 stycznia, 2017 o 14:21

Witam ..Brat dostał teraz wyrok z uzasadnieniem w ,którym dostał 3 miesiące więzienia za nie odpracowane prace społeczne …Jak mogę sie od tego odwołać co napisać ,co wskazć ,,ma na utrzymaniu 2 dzieci ..Proszę napisać koszt takiej porady gdyż nie jesteśmy ludzmi majętnymi…

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 stycznia, 2017 o 18:17

Dzień dobry Pani Doroto,
Zapraszam do kontaktu mailowego w celu uzyskania informacji co do kosztów porady prawnej.

Odpowiedz

przemek 23 stycznia, 2017 o 15:29

witam mam taka sprawe dzisiaj mialem sprawe o nie zaplacona grzywne 4000zl sad zamienil mi to na 100 dni aresztu tydzien temu podjolem prace na umowe mieszkam z nazeczona ktura z pierwszego malozenstwa ma niepelnosprawna corke mamy wspolnie 4 miesiecznego syna prosze o porade co moge zrobic w mojej sprawie bo jestem to wstanie splacic jak bede pracowal

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 stycznia, 2017 o 19:13

Dzień Dobry Panie Przemku,
Witam Pana serdecznie!
Zapraszam Pana do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

XXx 30 stycznia, 2017 o 17:18

Witam
Miałbym pytanko jeśli mam zawiasy za wandalizm i kończą się za 7 dni i nadchodzi sprawa za pobicie czy jest możliwość że sąd może mnie zamknąć dodam że to skończyło się na małym siniaku na nodze byłem na mediacji doszliśmy do porozumienia i co mi teraz grozi

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 stycznia, 2017 o 17:39

Dzień dobry Panu,
Witam Pana serdecznie! W celu uzyskania płatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Kamila 2 lutego, 2017 o 20:31

Witam
Brat dostal ostatnio wyrok na 12miesiecy pozbawienia wolnosci ktory ma odbyć niebawem czy da sie zrobic cos by ten wyrok zamienic na inna kare? Dodam ze pracuje i mieszka z chora mama

Odpowiedz

Daniel Anweiler 2 lutego, 2017 o 20:56

Dzień dobry Pani Kamilo.
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Ada 8 lutego, 2017 o 18:21

Dzien Dobry . Moj mezczyzna dostal wyrok 8 miesiecy za nie placenie alimentow. Czy jest jakas szansa zeby zamienic mu kare pozbawienia wolnosci na cos innego ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 9 lutego, 2017 o 17:09

Dzień Dobry Pani Ado,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Izabela 9 lutego, 2017 o 14:01

Witam serdecznie.Mój syn 2 dni temu miał sprawę na której za nie odpracowanie godzin w czynie społecznym Sąd wymierzył Mu karę pozbawienia wolności na 3,5 miesiąca. Proszę o poradę czy jest jakakolwiek szansa aby odwołać się od tego wyroku co trzeba zrobić.Jaki byłby koszt za Pana odpowiedz i porade w/w sytuacji. Syn ma 20 lat nie uczy się- ima się różnych prac ,wynajmuje mieszkanie i ma rocznego synka.Jest z mamą dziecka ale niestety to osoba małoletnia i mieszka ze swoimi rodzicami.Proszę o informację
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel 10 lutego, 2017 o 12:03

Witam proszę o poradę
Zostałem ukarany karą grzywny w wysokości 15 ty ( grzywna +koszty} za firmę od której kupowałem towary a ta okazała się że wyłudza VAT .
Przez całe postępowanie straciłem firmę obecnie wraz z rodziną korzystam z opieki społecznej
Czy istnieje możliwość zamiany grzywny na „zawiasy ” ? bo naturalnie nie mogę rodzinie z budżetu zabierać kasy na jedzenie .
W trakcie procesu miałem wypadek i nie odzyskałem w pełni sprawnosci…..

Odpowiedz

Daniel Anweiler 10 lutego, 2017 o 17:04

Dzień dobry Panie Danielu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

ania 12 lutego, 2017 o 15:14

Witam.mam pytanie co mozna zrobić w takiej sytuacji.moj maz mial kare w zawieszeniu 1rok w zawieszeniu na 5lat i nalozone obowiazki m.in powstrzymywanie od naduzywania alkoholu.juz raz sad zamienial mu na kare pozbawienia wolnosci lecz zlozyl pismo i mu wstrzymał sad te kare a teraz na wniosek kuratora odbyla sie sprawa o odwieszenie tej kary a to dlatego ze nie wywiazal sie z tych warunkow ktore mu sad postawil,jestem pokrzywdzona w tej sprawie. Co zrobic zeby nie poszedl do wiezienia.prosze o szybka odpowiedz.z gory dziekuje.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 12 lutego, 2017 o 16:16

Dzień dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Justyna 21 lutego, 2017 o 22:20

Witam. Proszę o pomoc. Konkubent został skazany na 6 mies pozbawienia wolności. Odsiedział prawie 3, dzis dostał pismo że 9.03 odbędzie się posiedzenie zamiany kary grzywny z 2012 roku na karę pozbawienia wolności, 21.03 także odbędzie się sprawa o zamianę na pozbawienie wolności za inne przestępstwo. Mamy 1.5 roczną córkę a do zakładu karnego 250km. Błagam o pomoc co robić by nie przedłużono mu kary o 2 lata pozbawienia wolności.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 21 lutego, 2017 o 22:30

Dzień Dobry Pani Justyno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Patrycja 8 marca, 2017 o 18:44

Witam mój brat został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia wyroku 4miesiecy za nie odrobienie godzin społecznych. Chciałabym się dowiedzieć czy można zamiast odbycia wyroku wpłacić grzywnę za te godziny nie odrobione?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 8 marca, 2017 o 21:38

Dzień Dobry Pani Patrycjo,
witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Mariusz 15 marca, 2017 o 21:55

Panie Mecenasie,
a czy można ubiegać się zamianę kary pozbawienia wolności (6 miesięcy z czego 3 odbyto) na inną karę.
W skrócie telegraficznym:
– 2006 wyrok 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata
– 2010 warunkowo zwolniony z odbycia reszty kary (3 miesiące) – okres próby 2 lata
– 2012 przestępstwo kara łączna 1 rok pozbawienia wolności zawieszona na 3 lata
– 2013 w związku z popełnieniem przestępstwa odwołano mi warunkowe zwolnienie i zarządzono wykonanie kary
– 2016 został wydany list gończy
Czy w dalszym ciągu mam możliwość starania się o zamianę kary ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 marca, 2017 o 10:40

Dzień Dobry Panie Mariuszu!
Witam Pana serdecznie,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ania 27 marca, 2017 o 16:00

Witam. Mój partner miał prace spoleczne,1,5 roku za drobną kradzież jednak nie wiedział o tym ponieważne się przeprowadził i wszystkie dokumenty dochodziły na stary adres. W tej chwili prace spoleczne zostały zamienione na areszt, jest w tej chwili w zk. Zł nie chce złożyć wniosku o dozór elektroniczny. Czy mozna coś zrobić żeby zmienić wyrok? Czy jest wogóle taka mozliwość? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 marca, 2017 o 17:09

Dzień Dobry Pani Aniu,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

koprowska 27 marca, 2017 o 22:24

Dzień dobry Ja z takim zapytaniem mój konkubent uchylił się od płacenia grzywny ale placilismy przyszło s sądu o uchylenie płatności lub komornik sądowy albo areszt co mamy teraz robić

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 marca, 2017 o 17:01

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Anita112 3 kwietnia, 2017 o 10:54

Witam. Sprawa wygląda następująco. W 2014 roku przyłapano mojego partnera i jego brata na włamaniu z kradzieżą. TZN. zrobił to jego brat ale mój partner wziął wszystko na siebie. Dostał mandat 200 parę złoty i miał go zapłacić w formie zadośćuczynienia. Jakiś czas później jechał po pijaku (dopuszczalne 0,2) partner miał 0,3. Również dostał mandat 200 zł i zabrali mu prawo jazdy na 1 rok.
Zapomniał zapłacić Witam. Sprawa wygląda następująco. W 2014 roku przyłapano mojego partnera i jego brata na włamaniu z kradzieżą. TZN. zrobił to jego brat ale mój partner wziął wszystko na siebie. Dostał mandat 200 parę złoty i miał go zapłacić w formie zadośćuczynienia. Jakiś czas później jechał po pijaku (dopuszczalne 0,2) partner miał 0,3. Również dostał mandat 200 zł i zabrali mu prawo jazdy na 1 rok.
Zapomniał zapłacić dwa mandaty. Nie ma meldunku w Polsce. Listy do niego nie dochodziły. Obecnie od tygodnia przebywa w Areszcie Śledczym bo odwieśili mu zawiasy o których nie miał pojęcia. ( 1 rok i 2 miesiace)) . Czy to nie jest za dużo ?? Jestem w 7 miesiącu ciąży , nie mam żadnych ddwa mandaty. Nie ma meldunku w Polsce. Listy do niego nie dochodzily. Obecnie od tygodnia przebywa w Areszcie Śledczym bo odwieśili mu zawiasy o których nie miał pojęcia. ( 1 rok i 2 miesiace)) . Czy to nie jest za dużo ?? Jestem w 7 miesiącu ciąży , nie mam żadnych dochodów , nie mam gdzie mieszkać .. czy można zrobić cokolwiek aby go wypuścili ??

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 kwietnia, 2017 o 11:19

Dzień Dobry Pani Anito,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ewelina 17 kwietnia, 2017 o 01:29

Witam. Moj maz przebywa w ZK od dluzszego czasu, mial 10 000 grzywny, napisal wniosek do Sadu o zamiane na kare pozbawienia wolnosci. Teraz jednak chcielibysmy znowu zamienic to na grzywne i nawet zaczelismy splacac po 200 zl miesiecznie czyli w naszym przypadku wychodzi 200 zl jako jeden dzien. Czy mamy jakies szanse?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 18 kwietnia, 2017 o 09:53

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kasia 20 kwietnia, 2017 o 12:59

Witam.Piszę z takim pytaniem mój mąż miał do wykonania pracę na cele społeczne w wymiarze 10 miesięcy po 20 godziny,mąż nie wykonał tej kary ze względu ze przebywał za granicą w związku z czym kurator wystąpił o karę zastępczą 150 dni kary pozbawienia wolności.Pisałam Pismo i zamianę kary na dozór elektroniczny lecz wniosek został odrzucony ze względu na brak zasięgu GPS. 16.04.17 r. Policja przyjechała i zatrzymała męża od tygodnia przebywa w areszcie czy teraz w tym wypadku mogę nadal się odwoływać o dozór elektroniczny,bo moja sytuacja w domu finansowa jak i życiowa diametralnie się pogorszy a przy dozorze elektronicznym męża mogłabym podjąć się jakiejkowiek pracy. Proszę o pomoc.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 20 kwietnia, 2017 o 14:04

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Martyna 24 maja, 2017 o 13:11

Dzień dobry mój partner dostał trzy miesiące aresztu za nieodrobione godziny pracy społecznej teraz przebywa zk zostanie postawiony na wokande o dozór elektroniczny czy jest szansa że wyjdzie???

Odpowiedz

Daniel Anweiler 25 maja, 2017 o 10:05

Dzień Dobry Pani Martyno,
witam Panią serdecznie. Niestety trudno mi się wypowiedzieć w sprawie gdyż nie znam jej szczegółów. Jednakże szanse zawsze są na to żeby wyszedł.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kaśka 16 września, 2017 o 17:52

Dzień dobry. Mój konkubin ma dwa wyroki jeden 2lata pozbawienia wolności(11miesiecy odbyte), drugi 1rok i 3 miesiące(3 miesiące odbyte). Z pierwszego był na rocznej przerwie do 14.09 składał o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary- jednak sąd odrzucił wniosek. Drugi wyrok jest odroczony na pół roku tj. do 18.10.2017. Co możemy teraz zrobić by wyszedł z ZK jak najszybciej??. Zostałam sama z 4 dzieci, konkubin miał stałą pracę,

Odpowiedz

Daniel Anweiler 18 września, 2017 o 11:47

Dzień Dobry Pani Katarzyno,
Witam Panią serdecznie!
Sprawa Pani konkubenta jest skomplikowana i trzeba szybko działać. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kaśka 18 września, 2017 o 17:58

Wysłałam do Pana wiadomość

Odpowiedz

Magda 23 września, 2017 o 07:29

Dzień dobry mój masz dostał karę więzienia 1 rok z warunkowym zawieszeniem na 3 lata złamał ten przepis a teraz czeka na kolejną rozprawę o znęcanie czy ja jako żona mogłabym się starać o warunkowe zwolnienie odbycia kary lub jakoś to zamienić zaznaczam że bardzo cierpię na tym że go niema muszę się leczyć psychiatrycznie proszę o pomoc.

Odpowiedz

Piotr 16 października, 2017 o 13:07

Witam dostalem wezwanie do zk 5.05.2017 roku na okres 120dni. Za zniszczenie mienia publicznego. W tej chwili nie przebywam w polsce ale bardzo bym chcial wrocic. Czy jest możliwość zamiany kary na kare grzywny?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 października, 2017 o 13:14

Dzień Dobry Panie Piotrze,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania porady prawnej na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Krzysiek 16 października, 2017 o 14:13

Witam, czy jeśli sąd orzekł wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności, który już się uprawomocnił to jest jeszcze możliwość zamiany go na inną karę? Np. SDE?

Odpowiedz

Aneta 23 października, 2017 o 12:33

Witam mój syn dostał pismo z sądu i pilnie potrzebuje pomocy

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 października, 2017 o 14:08

Dzień Dobry Pani Aneto,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o kontakt telefoniczny: 792226834

Odpowiedz

Marta 26 października, 2017 o 17:03

Witam mój mąż otrzymał karę 14 miesięcy teraz już jest dwa miesiące w zk sam dobrowolnie się wstawił i pracuje w zk i mam pytanie czy ja jako żona mogę pisać o cokolwiek aby szybciej mógł wyjść lub dostał przepustki dodam że mamy dwójkę małych dzieci i jestem w 7 mc ciąży. Mąż nigdy nie był karany to był jednorazowy głupi wyskok.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 października, 2017 o 18:01

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani męża jest kilka możliwości działania. Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt tel. 792226834
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta 27 października, 2017 o 12:21

Ile kosztuje taką porada telefoniczna bo nie ukrywam że ma to dla mnie znaczenie.

Odpowiedz

Marta 27 października, 2017 o 12:23

Ile kosztuje taką porada telefoniczna bo nie ukrywam że ma to dla mnie znaczenie. Ale z drugiej strony bardzo mi zależy aby jakoś wyjść z tej sytuacji.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 października, 2017 o 15:13

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli chce Pani uzyskać poradę to proszę o kontakt mailowy. Telefon podałem gdyż z kontekstu Pani wypowiedzi zrozumiałem, że chce Pani pomocy dla męża w zakresie reprezentacji prawnej.
Pozdrawiam i czekam na maila

Odpowiedz

Adam 2 listopada, 2017 o 16:23

Witam mam pracę społecznościowe w wymiarze 40h przez 2lata zaczolem już odrabiać .Dostałem pracę o umowę na czas nie okreslony mam cały dom na utrzymaniu i chora mame która ma rete w wysokości 800zl nie da rady się utrzymać muszę ją wspierać finansowo i pracę społeczne nie są możliwe do odrobienia jaka szansa po złożeniu wniosku że dostanę zamianę na potrącenie z wypłaty ? Jaka jest jeszcze możliwość zamiany kary żeby nie odrabiać ?

Odpowiedz

Adam 2 listopada, 2017 o 16:24

Witam mam pracę społecznościowe w wymiarze 40h przez 2lata zaczolem już odrabiać .Dostałem pracę o umowę na czas nie okreslony mam cały dom na utrzymaniu i chora mame która ma rete w wysokości 800zl nie da rady się utrzymać muszę ją wspierać finansowo i pracę społeczne nie są możliwe do odrobienia jaka szansa po złożeniu wniosku że dostanę zamianę na potrącenie z wypłaty ? Jaka jest jeszcze możliwość zamiany kary żeby nie odrabiać ? Dziękuję za

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 listopada, 2017 o 10:05

Dzień Dobry Panie Adamie,
Musi Pan złożyć wniosek w sądzie o zmianę na potrącenie z wynagrodzenia. Nie znam szczegółów sprawy także trudno mi jest powiedzieć jakie są szanse na powodzenie wniosku.
Pozdraiwam

Odpowiedz

ewa 10 listopada, 2017 o 23:41

Witam Serdecznie,
Mam pytanie, brak dostał wyrok pozbawienia wolności na okres 14 mieisęcy z artykułu 178, paragraf 44 KK, czy w takiej sytuacji jest możliwe ubieganie się o nadzór elektorniczny?
Brat ma gospodarstwo rolne, opiekę schorowanego ojca oraz zadłużenia hipoteczne. Czy w takiej sytuacji można cokolwiek zrobić aby brat nie poszedł do zakładu karnego, biorąc pod uwagę iż dozór elektroniczny przysługuje jednie jeśli kara nie przekracza 12 miesięcy? Czy istniej odbycie części kary w zakładzie a części kary przez dozór? Z góry bardzo dziękuję.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 12 listopada, 2017 o 10:49

Dzień Dobry Pani Ewo,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani brata konieczne jest zastosowanie odpowiedniego działania w zakresie wykonania kary gdyż odbycie nawet części kary nie uprawnia go do dozoru elektronicznego. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt tel: 792226834.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

Darek 21 listopada, 2017 o 16:12

Jeśli na miesiąc przed końcem okresu zawieszenia została mi ona zamieniona na prace społeczne to zatarcie nastąpi dopiero 3 lata po wykonaniu prac ?

Odpowiedz

Monika 24 listopada, 2017 o 18:21

Witam moj syn za pobicie dostał dwa miesiące więzienia ,po 20 godzin miesięcznie prac spolecznych czyli ograniczenie wolnosci i nawiazke na rzecz pokrzywdzonego w wysokosci 4 tys kare wiezienia odsiedzial w systemie dozoru elektronicznego teraz zaczyna prace spoleczne jednak nie wplacil nawiazki na rzecz pokrzywdzonego poniewaz nie ma pieniedzy czy to prawda że sad moze zamienic mu polowe kary prac spolecznych przez nie zapłacenie nawiazki ?

Odpowiedz

Monika 24 listopada, 2017 o 18:23

20 godzin miesiecznie przez rok czasu

Odpowiedz

Daniel Anweiler 27 listopada, 2017 o 10:26

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Monika 26 listopada, 2017 o 14:52

Witam mam pytanie czy kare ograniczenia wolności czyli prace społeczne można zamienic na kare bezwzględnego więzienia przez niezapłacenie nawiązki pokrzywdzonemu

Odpowiedz

Monika 26 listopada, 2017 o 15:33

Moj syn ma kare ograniczenia wolnosci 20 godzin miesiecznie prac spolecznych i nawiazke pokrzywdzonemu 4 tys dowoedzial sie ze jesli nie zaplaci nawiazki to zamiast prac spolecznych przez rok zamienia polowe kary czyli pol roku na kare bezwzględnego wiezienia .Czy tak można ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 27 listopada, 2017 o 10:16

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Daria 6 grudnia, 2017 o 18:59

Witam sad odwiesil karę mojemu narzeczonemu za niezapłacenie grzywny oraz nawiazki 10 tys zł.
Grzywna była spłacona na na co są potwierdzenia lecz sąd dopiero po osadzenia napisał, że na złe konto poszedł przelew i zwrocil grzywne. Nie mieliśmy szansy uzyskać 10 tys zł nikt nie był w stanie pożyczyć. Nawiazke przejal komornik, ktory tez nie mial z czego sciagac. Zaplacilismy tylko 300 zl. Aktualnie znalazła się osoba pracująca, która chce nam pomóc i zapłacić nawiazke. Czy splata nawiazki poszkodowanemu umożliwi wypuszczenie narzeczonego czy trzeba porozmawiać z komornikiem? Dodam,że 3 miesiące mijają od osadzenia.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odpowiedz

Ewa 11 grudnia, 2017 o 11:52

Witam wysłałam do Pana wiadomość na maila

Odpowiedz

Daria 11 grudnia, 2017 o 16:42

Niestety nie ma żadnej wiadomości 🙁 Daria

Odpowiedz

Kamil 31 grudnia, 2017 o 22:29

Witam 3 tygodnie temu zatrzymali moją kobietę i okazało się że ma 90 dni odsiadki za niewykonane prace społecznę , na miejscu w zk odwiesili jej jakieś śmieszne rzeczny i w sumie dostała prawie rok , co mogę zrobić żeby ją wyciągnąć ? Słyszałem o dozorze elektrycznym lecz kompletnie nie mam pojęcia co z czym się je, bardzo proszę o szybki kontakt i pomoc . Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 09:34

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Tala 2 stycznia, 2018 o 16:52

Jeżeli mój narzeczony siedzi juz w więzieniu. Siedzi 3 miesiące. Miał jeszcze 6 miesięcy w zawieszeniu. I dzisiaj do mnie zadzwonił i powiedział ze przyszło mu pismo z sądu, ze prokurator domaga sie większej kary dla niego. W sensie ze zamiast 6 miesięcy to 10 miesięcy.. On chce po prostu mu to odwiesić.. Co ja mogła bym zrobić żeby jakoś temu zapobiec? Za miesiąc rodzi nam się syn i bardzo bym chciała żeby był przy mnie i mi pomagał.. Tylko nie wiem w jaki sposób moglabym to załatwić.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 3 stycznia, 2018 o 09:32

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

M.B. 18 stycznia, 2018 o 17:15

Witam !
Moj maz trafil do zk zabrala go policja ze sadu bo mial wyrok prawomocny drugi tez i wszystko za kradziesz na drugi dzien jak go zabrali dowiedzialam sie ze bedziemy rodzicami a dwojke dzieci juz mam z poprzedniego zwiazku czy ja moge cos zrobic zeby wyszedl albo cokolwiek dodam ze zabrali go 16.1.2018 czyli swieza srawa prosze o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler 18 stycznia, 2018 o 17:25

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt mailowy anweiler@zubek-gatner.pl lub tel. 792226834.
Pozdrawiam i czekam na kontakt

Odpowiedz

Kinga 7 lutego, 2018 o 22:54

Witam dostalam z sądu pismo o zmianie posrepowania orzeczonej wobec mnie kary 4miesiecy prac spolecznych na kare 2 miesiecy ograniczenia wolnosci orzeczeniem jej wykonania . Kara zostala zmieniona poniewasznie stawilam sie do odpracowania godzin .wyrok nie jest jeszcze prawomocny . Nie chcem trafic do wiezienia czy moge jeszcze cos zrobic np starac sie jeszcze raz o odpracowanie godzin prosze mi pomuc nie chce trafic do wiezienia dziekuje Kinga

Odpowiedz

Daniel Anweiler 8 lutego, 2018 o 12:39

Dzień Dobry Pani Kingo,
Witam Panią serdecznie!
Może Pani złożyć pismo, że podda się Pani rygorom związanym z wykonaniem kary ograniczenia wolności i chce Pani ją wykonać.

Odpowiedz

Kinga 8 lutego, 2018 o 17:06

Witam tu jeszcze raz Kinga ale czy nie nie bedzie problemem fakt ze nie stawilam sie już raz do odpracowania godzin i nie podalam zadnego sensownego powodu nie stawienia sie do tych prac . Napewno zaluje tego ze nie podielam tych prac nie chcem pujsc do tego wiezienia i kolejnej szasy napewno bym nie zmarnowala .

Odpowiedz

Daniel Anweiler 9 lutego, 2018 o 13:08

Dzień Dobry Pani Kingo,
Proszę własnie tak argumentować w piśmie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Natalia 14 maja, 2018 o 22:03

Czy mam prawo się odwołać od wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności za nie zapłacona grzywne

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 maja, 2018 o 21:14

Dzień Dobry Pani Natalio,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli nie minęło 7 dni od zarządzenia wykonania kary to może Pani się odwołać. Może Pani także wpłacić grzywnę w części lub całości.

Odpowiedz

Monika 5 czerwca, 2018 o 10:50

Witam. Mój narzeczony został skazany na 1 rok i 10 miesięcy. Są to trzy wyroki tego samego wykroczenia. Co można zrobić w tej sprawie? Czy jeżeli wystąpimy o połączenie wyroków i sąd je skróci o rok jest możliwość aby On mógł się starać o dobór elektroniczny?Jest to jego pierwszy pobyt w więzieniu.

Odpowiedz

Marta Kucharska 5 czerwca, 2018 o 17:44

Dzien dobry,moj przyjaciel w 2015 roku dostal pol roku w zawieszeniu za jazde pod wplywem i zostalo zabrane prawo jazdy na 2 lata.Ale niestety tego bylo malo zostal zlapany po raz drugi .wyrok odwieszono prawko zabrane dozywotnio i 2 lata odsiadki.nie stawil sie na nia wyjechal za granice. Teraz chce wrocic czy z marszu pojdzie siedziec czy moze odbyc albo zamienic kare prosze o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 czerwca, 2018 o 21:54

Dzień Dobry Pani Marto,
Jeżeli Pani znajomy jest poszukiwany do odbycia kary listem gończym lub ENA to w chwili zatrzymania przez służby zostanie odstawiony do odbycia kary. Może się starać o odroczenie kary. Wniosek należy złożyć w sądzie który wykonuje karę wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary. Nie ma możliwości zamiany tej kary na inną.

Odpowiedz

Jagoda 10 sierpnia, 2018 o 21:17

Witam mój konkubent osaduje wyrok już mu zostało tylko 6 miesięcy jest możliwość zamiany tej końcowej kary na jakiś zamiennik bo bardzo bym chciała by już był w domu

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 sierpnia, 2018 o 13:17

Dzień Dobry Pani Jagodo,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie ma możliwości zamiany na inną karę. Pani Konkubent może złożyć wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie jeżeli odsiedział już połowę kary.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewa 9 marca, 2019 o 09:16

Dzien dobry moj partner dostal wyrok pozbawienia wolnosci na 120 dni.wczesniej mial do odrobienia godziny ktorych nie odrobil no i zamieniono mu na te 120 dni.prosze powiedziec czy jest duza szansa ze sąd penitencjarny zamieni mu wyrok na dozór elektroniczny?w tym ze jest jedyną osobą utrzymującą rodzine.

Odpowiedz

Ewa 9 marca, 2019 o 09:25

Dzien dobry moj partner dostał kare pozbawienia wolnosci na 120 dni wczesniej mial do odrobienia godziny ktorych nie odbrobil i zostaly mu zamienione na te 120 dni.Pytanie czy sad penitencjarny moze zmienic mu ten wyrok na dozór elektroniczny?Dodam ze w chwili obecnej nie jest w wiezieniu.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 kwietnia, 2019 o 15:21

Dzień Dobry Pani Ewo,
Pani Partner może złożyć wniosek o dozór elektroniczny.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: