Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Różnica pomiędzy odroczeniem kary a przerwą w karze

Daniel Anweiler04 października 20164 komentarze

Różnica między odroczeniem a przerwą w karzeW wielu sprawach przy pierwszym kontakcie z klientem spotykam się z pytaniem co można w sprawie zrobić. Czy muszę iść do więzienia? Jeżeli tak to czy od razu?

W odpowiedzi na takie pytanie zawsze pytam czy kara o której mówimy była już odbywana. Dlaczego takie pytanie? Już odpowiadam. Bo to od sytuacji procesowej zależy jaką instytucję prawną możemy w danym przypadku zastosować.

Zatem kiedy możemy wnosić o odroczenie kary a kiedy o przerwę w karze?

O odroczenie kary możesz wnosić jeżeli jeszcze kary nie odbywałeś. Znaczy to, że nie spędziłeś w Zakładzie Karnym ani dnia z wyroku o odroczenie którego się ubiegasz. Przesłanki dotyczące odroczenia kary więzienia znajdziesz tutaj. Wszystko o odroczeniu kar więzienia albo prac społecznych znajdziesz tutaj.

W przypadku kiedy odbywasz już karę więzienia nie możesz złożyć wniosku o jej odroczenie. Masz możliwość wnioskowania o przerwę w karze. Przesłanki zastosowania przerwy w karze znajdziesz tutaj. Wszystko o przerwie w karach więzienia czy ograniczenia wolności znajdziesz tutaj.

Zatem pamiętaj skazanie karne to jeszcze nie koniec.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: