Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Odroczenie, odroczenie … i co dalej?

Daniel Anweiler05 października 20164 komentarze

Ostatnia aktualizacja 21 lutego 2018

W odpowiedzi na pytanie jednego z moich czytelników czy można dokonać zawieszenia kary po dwóch odroczeniach kary pozbawienia wolności na okres jednego roku powstał ten wpis.

Jeżeli Twoja kara nie przekracza jednego roku a kara została odroczona dwukrotnie na okres 6 miesięcy, razem jeden rok to możesz złożyć wniosek o zawieszenie wykonania Twojej kary.

Sąd nie dokona z automatu zawieszenia kary ale rozważy okoliczności przemawiające za jej zawieszeniem. W szczególności sąd weźmie pod uwagę czy w czasie popełnienia przestępstwa nie byłeś skazany na karę pozbawienia wolności i zawieszenie wykonania kary jest wystarczające dla osiągnięcia wobec Ciebie celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa. Sąd weźmie pod uwagę przede wszystkim Twoją postawę, właściwości i warunki osobiste, dotychczasowy sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa.

Wniosek możesz złożyć sam, przez adwokata ale także w Twoim imieniu może go złożyć zawodowy kurator sądowy. W posiedzeniu sądu w trakcie którego rozpoznawany jest Twój wniosek możesz wsiąść udział. Na postanowienie o zawieszeniu kary bądź nie uwzględnieniu Twojego wniosku przysługuje zażalenie. Wniosek podlega opłacie w wysokości 100 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ewuetebe 21 lutego, 2017 o 18:25

Witam. Dzisiaj po sprawie apelacyjnej zmniejszono mi wyrok z 2 do 1 roku, przebywalem w areszcie 4 miesiące. Pytanie jest jakie są możliwości abym dostał odroczenie, A następnie zawieszenie wykonania wyroku chorując na cukrzycę insulinozależną i dodając do tego fakt że po pobycie w areszcie mój stan zdrowia bardzo się pogorszył? Oraz czy moja choroba może wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o dozór elektroniczny? Zależy mi najbardziej na tym by móc pracować dalej by pomagać rodzinie, A poprzez wysłanie mnie do ZK niestety stracę obecną pracę gdzie mam bardzo dobre warunki.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 21 lutego, 2017 o 22:31

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Andrzej 4 kwietnia, 2019 o 14:14

Witam serdecznie jeśli zostałem skazany na odbycie kary 120 dni pozbawienia wolności za pracy społeczne czy mogę to zapłacić ewentualnie rozłożyć to na raty mieszkamy wraz z zona i dzieckiem za granica co mogę zrobić w takiej sytuacji? proszę o pomoc Z Góry dziękuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler 4 kwietnia, 2019 o 20:26

Dzień Dobry Panie Andrzeju,
Witam Pana serdecznie!
Nie da się zamienić kary prac społecznych na grzywnę. Sprawa jest skomplikowana. Może Pan złożyć wniosek o to, że chce Pan jednak odbyć karę prac społecznych a potem złożyć wniosek o wykonanie kary za granicą ale nie ma gwarancji że się uda.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: