Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Odroczenie, odroczenie … i co dalej?

Daniel Anweiler05 października 20164 komentarze

W odpowiedzi na pytanie jednego z moich czytelników czy można dokonać zawieszenia kary po dwóch odroczeniach kary pozbawienia wolności na okres jednego roku powstał ten wpis.

Jeżeli Twoja kara nie przekracza jednego roku a kara została odroczona dwukrotnie na okres 6 miesięcy, razem jeden rok to możesz złożyć wniosek o zawieszenie wykonania Twojej kary.

Sąd nie dokona z automatu zawieszenia kary ale rozważy okoliczności przemawiające za jej zawieszeniem. W szczególności sąd weźmie pod uwagę czy w czasie popełnienia przestępstwa nie byłeś skazany na karę pozbawienia wolności i zawieszenie wykonania kary jest wystarczające dla osiągnięcia wobec Ciebie celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa. Sąd weźmie pod uwagę przede wszystkim Twoją postawę, właściwości i warunki osobiste, dotychczasowy sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa.

Wniosek możesz złożyć sam, przez adwokata ale także w Twoim imieniu może go złożyć zawodowy kurator sądowy. W posiedzeniu sądu w trakcie którego rozpoznawany jest Twój wniosek możesz wsiąść udział. Na postanowienie o zawieszeniu kary bądź nie uwzględnieniu Twojego wniosku przysługuje zażalenie. Wniosek podlega opłacie w wysokości 100 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: