Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Widzenie z tymczasowo aresztowanym

Daniel Anweiler30 stycznia 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2017

Jak pisałem w poprzednich wpisach masz prawo jako tymczasowo aresztowany do odwiedzin. Jak mogą się Twoi najbliżsi mogą się ubiegać o widzenie z Tobą pisałem tutaj. Wzór wniosku o zgodę na widzenie znajdziesz tutaj.

Ok, ale ile razy mogą do mnie przyjść najbliżsi i czy zawsze dostaną zgodę?

Widzenia z tymczasowo aresztowanymi nie są z automatu wydawane. Gdyby tak było nie były by potrzebne zgody organu do dyspozycji którego pozostajesz.

To organ do dyspozycji którego pozostajesz udzieli bądź też nie zgody na widzenie Twoim najbliższym.  Kto może się ubiegać o to, żeby Cię zobaczyć w tymczasowym areszcie piszę tutaj.

Masz prawo do co najmniej jednej wizyty osób najbliższych w miesiącu. Oznacza to, że przynajmniej raz w miesiącu prokurator powinien pozwolić Twoim bliskim na widzenie z Tobą. Oczywiście kierując się dobrem prowadzonego postępowania organ może odmówić widzenia wyłącznie wtedy, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że widzenie zostanie wykorzystane w celu bezprawnego utrudnienia postępowania karnego lub do popełnienia przestępstwa, w szczególności podżegania do przestępstwa.

Odmowa zgody na widzenie jest zaskarżalna zażaleniem. Kontrola zasadności odmowy należy do sądu w przypadku gdy do dyspozycji sądu pozostajesz tj. na etapie postępowania sądowego. Zażalenie na etapie postępowania w prokuraturze pisze się do prokuratora nadrzędnego nad tym, który prowadzi Twoją sprawę.

Jest niestety pewien haczyk. Oddalenie zażalenia powoduje, że przez najbliższe 3 miesiące nie mogą Twoi bliscy składać zażalenia jak dostaną odmowę zgody na widzenie z Tobą.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: