Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Okres próby przy warunkowym przedterminowym zwolnieniu

Daniel Anweiler08 października 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 8 października 2017

Warunkowe przedterminowe zwolnienieZ poprzednich wpisów już wiesz po jakim upływie odbywanej kary możesz starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie oraz jakie okoliczności są bierze pod uwagę przy ocenie Twojej osoby co do warunkowego przedterminowego zwolnienia. Warunkowe przedterminowe zwolnienie jest udzielane na okres próby w czasie którego może zostać ono odwołane.

Jaki jest okres próby przy warunkowym przedterminowym zwolnieniu?

Co do zasady okres próby stanowi okres kary pozostały Ci do odbycia. Nie może on być jednak krótszy niż dwa lata a dłuższy niż pięć lat. W przypadku  multurecydywy okres próby nie może być krótszy niż trzy lata. W razie warunkowego zwolnienia z kary 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności okres próby wynosi 10 lat. 

Co dalej z karą po upływie okresu próby?

Jeżeli warunkowego przedterminowego zwolnienia nie odwołano w okresie próby oraz sześć miesięcy po jej upływie to karę uważa się za odbytą z chwilą warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Spotkałem się z pytaniem ze strony moich klientów czy skoro mieli okres próby to ich wyrok ulegnie szybszemu zatarciu.

Nie. Zatarcie skazania pomimo okresu próby na warunkowym przedterminowym zwolnieniu następuje tak samo jakby się odbyło całą karę w więzieniu. Jeżeli Twój wyrok nie przekroczył 3 lat możesz starać się o zatarcie skazania na swój wniosek po upływie 5 lat od uznania kary za odbytą. Możesz skorzystać z mojego wniosku o zatarcie skazania.

Kiedy po odwołaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia możesz starać się o kolejne. 

W razie odwołania warunkowego zwolnienia ponowne warunkowe zwolnienie nie może nastąpić przed odbyciem, po ponownym osadzeniu, przynajmniej roku kary pozbawienia wolności, a w wypadku kary 25 lat pozbawienia wolności lub kary dożywotniego pozbawienia wolności przed odbyciem przynajmniej 5 lat kary.

Jeżeli udało się się uzyskać warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary warto nie wracać do Zakładu Karnego bo o kolejne zwolnienie będzie bardzo trudno.

Jeżeli nie wiesz jak napisać wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie lub potrzebujesz pomocy w jego napisaniu skontaktuj się.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: