Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Bezpieczny kontakt z adwokatem

Daniel Anweiler13 marca 2019Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 7 grudnia 2021

Bezpieczny kontakt z adwokatemPisałem już o tym, że adwokat ma swoje a właściwie Twoje tajemnice. Prowadząc sprawę karną jako Twój obrońca ma obowiązek prawny ale także etyczny zachować w tajemnicy wszystko o czym się dowiedział prowadząc sprawę a nawet udzielając porady prawnej w sprawie lub prowadząc ją tylko przez krótki czas. Żeby móc zachować tajemnicę obrończą adwokat musi się najpierw ją poznać. Jak to zatem zrobić, żeby był bezpieczny kontakt z adwokatem?

Bezpieczny kontakt z adwokatem

Możesz się spotkać z adwokatem w jego Kancelarii. Jest to chyba najbezpieczniejsze miejsce do spotkania. Adwokat nie nagrywa nigdy rozmowy z Tobą, w zaciszu gabinety możesz mu o całej sprawie opowiedzieć. Jak to kiedyś jeden z moich klientów powiedział „jest ważna tajemnica spowiedzi”. Kilku moich klientów obawiało się spotkania w Kancelarii gdyż byli już poszukiwani przez Policję. Bali się, że będę musiał poinformować organa ścigania, że są czy też właśnie byli u mnie. Musiałem tłumaczyć, że nie ma takiego przepisu a już w ogóle jest to sprzeczne z wykonywaniem samego zawodu adwokata. Dali się przekonać, przyszli i nikt ich nie „zgarnął”.

Kontakt na odległość

Zdarza się, że nie możesz podejść do Kancelarii na spotkanie. W grę wchodzi wtedy kontakt na odległość. Jest to możliwe i mailem i za pomocą telefonu. Wszystko i wszystkie formy kontaktu są objęte tajemnicą obrończą. Ostatnimi czasy można także korzystać z innych aplikacji pozwalających na bezpieczne nawet szyfrowane komunikowanie się na odległość. Możliwość bezpiecznego komunikowania się z adwokatem jest duża. Zatem jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w szczególności w sprawie karnej nie wahaj się skontaktować.

*****

Mam swój kanał na You Tube – Prawo w Minutę – prawnicze espresso. Zapraszam Cię do obejrzenia moich vlogów oraz subskrypcji.

Photo by Hunters Race on Unsplash

adwokat Daniel Anweiler prawo karne obrońca Katowice Kraków Bielsko-Biała Gliwice Opole Wrocław

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: