Ostatnia aktualizacja 28 listopada 2017
Czy zdarza Ci się nie wiedzieć gdzie złożyć pismo urzędowe? Jaki urząd czy instytucja jest właściwa do rozpoznania Twojej sprawy. Szukasz i szukasz w internecie a tu sprzeczne informacje, jak to w necie. W sprawach wykonawczych zwykle goni termin bo już masz „bilet” i trzeba złożyć jakieś pismo do sądu. Tylko do którego sądu masz napisać pismo.
Właściwy sąd wykonawczy.
Zgodnie z art. 3 kodeksu karnego wykonawczego Sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji, jest właściwy również w postępowaniu dotyczącym wykonania tego orzeczenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.
Jeżeli w pierwszej instancji skazał Cię sąd rejonowy to sądem wykonawczym czyli takim, który będzie orzekał o wykonywaniu Twojej kary będzie ten właśnie sąd. Nie ma tu znaczenia czy wniosłeś apelację czy też nie. Jeżeli w Twojej sprawie w pierwszej instancji orzekał sąd okręgowy to właśnie on będzie orzekał o wykonywaniu Twojej kary. Tu też nie ma znaczenia czy wniosłeś apelację czy też nie.
Zatem wniosek o rozłożenie grzywny na raty, umorzenie grzywny, zamiana kary ograniczenia wolności na potrącenie z wynagrodzenia, odroczenie kary ograniczenia wolności, odroczenie kary pozbawienia wolności, warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary, zamianie kary, zamiana kary grzywny na zastępczą karę ograniczenia wolności, zamiana grzywny na zastępczą karę pozbawienia wolności składasz do sądu w jakim skazano Cię w pierwszej instancji czyli sądu rejonowego albo sądu okręgowego.
Jeśli nie wiesz do jakiego sądu masz złożyć swój wniosek lub pismo albo jak napisać swój wniosek skontaktuj się, pomogę Ci.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }