Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Posiedzenie w sprawie SDE

Daniel Anweiler20 września 2017Komentarze (0)

Jak już wcześniej pisałem dozór elektroniczny jest często ostatnią deską ratunku przed odsiadką w zakładzie karnym. Zatem złożyłeś już wniosek o dozór elektroniczny. Sprawdzono już czy możliwości techniczne pozwalają na założenie dozoru elektronicznego u Ciebie i kurator był też na wywiadzie. Wykonanie kary zostało wstrzymane.

Teraz czekasz na termin posiedzenia.

Co dzieje się na posiedzeniu o SDE?

Po wywołaniu sprawy i jej przedstawieniu przez sędziego rozpoznającego sprawę zostaniesz zapytany czy podtrzymujesz swój wniosek. Warto wtedy podać swoje uzasadnienie dla złożenia wniosku, okoliczności po popełnianiu czynu uzasadniające przyznanie Ci prawa do odbywania kary w drodze dozoru elektronicznego. Wtedy Sąd pouczy Cię o wszystkich okolicznościach związanych z dozorem elektronicznym i każe Ci zaczekać na swoją decyzję przed salą rozpraw.

Sąd wyraził Ci zgodę na odbycie kary w drodze SDE. Musisz jeszcze podpisać odpowiednie pouczenia i dokumenty podane przez sąd i możesz zacząć odbywać kare w dozorze. Pamiętaj, żeby zadzwonić na podany przez Sąd nr telefonu do podmiotu nadzorującego wykonywanie dozoru elektronicznego i to jak najszybciej, żeby mogli przyjść i zamontować odpowiednie urządzenie.

No i możesz zacząć odbywać karę w dozorze elektronicznym.

*****

Może Cię też zainteresować.

Co stanie się jak zerwiesz bransoletę dozoru elektronicznego >>

Dlaczego czasem warto nie składać apelacji >>

Czy warto ukrywać się przed Policją >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: