Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata w sprawie wykonawczej?

Daniel Anweiler19 września 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 13 listopada 2017

Czy warto korzystać z pomocy adwokata w sprawie wykonawczejMożliwe, że podcinam teraz gałąź na której siedzę, ale piszę jak jest w rzeczywistości gdyż w wielu sprawach wykonawczych adwokat rzeczywiście nie jest potrzebny. Są to proste sprawy i można w nich skorzystać z gotowych wniosków np. o rozłożenie grzywny na raty, wniosek o zatarcie skazania, wniosek o zgodę na widzenie.

Jednakże tak samo w wielu sprawach wykonawczych potrzebujesz adwokata jako swojego obrońcy. W szczególności w sprawach zawiłych i mogących zakończyć się w każdej chwili odsiadką w Zakładzie Karnym.

Adwokat – obrońca interesów skazanego.

Rola adwokata jako obrońcy nie kończy się na sprawie sądowej po zapadnięciu wyroku. W przypadku wyroku skazującego czasem, jak już tutaj pisałem, nie warto składać apelacji. Warto jednak skonsultować tą decyzję z adwokatem, który zna się na sprawach karnych i wykonawczych.

Zasięgnięcie opinii adwokata, a nawet jego pomoc jest wskazana gdy masz kilka spraw wykonawczych które się zazębiają. Dla przykładu. Masz karę grzywny, której nie spłaciłeś w całości i sąd może Ci ja zamienić na karę ograniczenia wolności a do tego masz nie wykonane prace społeczne, jedne wyrok w zawieszeniu, drugi za to samo w drodze i jeszcze starą odsiadkę o której sąd właśnie sobie „przypomniał”. Co to zrobić? Jak to poukładać?

Sprawa wykonania kary jest jak puzzle.

W powyższym przykładzie nie jest aż tak strasznie jakby się wydawało. Karę grzywny można rozłożyć na raty, prace społeczne odroczyć, jedną karę odbyć w dozorze elektronicznym a karę w zawieszeniu przeciągnąć do zakończenia kary odbywanej w dozorze. Oczywiście w takich przypadkach wszystko jest poukładane jak domino i jak jedna część upadnie, pada cała konstrukcja, ale po to korzystasz z pomocy adwokata, żeby był już od razu na to gotowy aby podjąć nowe działania. W sprawach karnych ważne jest, aby wszystkie działania prawne podjąć w odpowiednim czasie i działać szybko.

Warto oddać swoje sprawy w ręce adwokata specjalisty od spraw wykonywania kar aby odzyskać trochę spokoju pomimo wielu rzeczy na głowie.

Jeżeli potrzebujesz konsultacji prawnej lub pomocy adwokata obrońcy zapraszam Cię do kontaktu.

*****

Mogę Ci się przydać informacje zawarte w tych wpisach.

Rozłożenie grzywny na raty >>

Odroczenie kary prac społecznych >>

Odroczenie kary pozbawienia wolności >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: