Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Czy można odroczyć grzywnę?

Daniel Anweiler03 lipca 2023Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 4 lipca 2023

Czy można odroczyć grzywnęCzy można odroczyć grzywnę? Może zapłacić grzywnę późnij?  Rozłożyć grzywnę na raty, albo umorzyć?

Czy można odroczyć grzywnę?

Spotykam się z pytaniami czy można odroczyć karę. Tak można ale nie każdą. Można odroczyć karę ograniczenia wolności czyli tzw. odróbki. Można ją odroczyć na sześć miesięcy maksymalnie. Odroczyć można oczywiście karę pozbawienia wolności. Nie można jednak odroczyć kary grzywny. Płatność jest wymagana w ciągu 30 dni od dnia wezwania. Są jednak prawe sposoby żeby nie płacić od razu.

Rozłożenie grzywny na raty

Pierwszą i najważniejszą instytucją prawną jest rozłożenie grzywny na raty. O tym jak rozłożyć grzywnę na raty przeczytać możesz tutaj. Możesz także skorzystać z mojego wniosku o rozłożenie grzywny na raty. Maksymalnie możesz dostać 12 rat miesięcznych. W bardzo uzasadnionych przypadkach możesz także otrzymać raty aż na 36 miesięcy.

Umorzenie grzywny

To jest drugi sposób na uniknięcie płacenia grzywny od razu. Możesz wystąpić o umorzenie grzywny od razu po skazaniu ale raczej polecam zrobić to po uzyskaniu/nie uzyskaniu rozłożenia grzywny na raty. O tym jak to zrobić możesz przeczytać tutaj.

Czy ktoś może za Ciebie zapłacić grzywnę?

„Najlepszym” wyjściem jest jakby ktoś zapłacił za Ciebie grzywnę. Nie może zrobić jednak tego każdy. Grzywnę zapłacić może tylko osoba najbliższa. o szczegółach możesz przeczytać tutaj.

Zapraszam na mój kanał na You Tube

Zapraszam też na mój podcast

 

#sprawykarnekatowice #adwokatkatowice #prawo #prawokarne #odroczeniekary #dozorelektroniczny #ZK #przerwa #przerwawkarze #warunkowezwolnienie #wokanda #sankcja #adwokat #obrońca #sprawokarna #danielanweiler #katowice #bielskobiała #kraków #krakow #wrocław #wroclove #opole #bilet #sad #sąd #sprawa #grzywna #odrobki #pracespołeczne #grzywna #rozłożenienaraty #umorzeniegrzywny

Photo by Jp Valery on Unsplash

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: