Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Gdy polskie ramię sprawiedliwości chcę Cię dosięgnąć na emigracji

Daniel Anweiler01 czerwca 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2020

Gdy polskie ramię sprawiedliwości chce Cię dosięgnąć na emigracjiWyjechałeś za granicę do pracy. Chcesz rozpocząć nowe życie. Stare problemy zostawiłeś za sobą w Polsce i nie chcesz już o nich myśleć.

Mija parę lat na emigracji. Czujesz się już jak u siebie, do kraju urodzenia nie wracasz nawet myślą. O wszystkim co było w Polsce zapomniałeś a i wszyscy w Polsce o Tobie zapomnieli.

Czy aby na pewno?

Któregoś poranka do drzwi puka znajomy dzielnicowy. Mówi, że musisz się z nim udać na posterunek bo ma nakaz Cię zatrzymać. Przypomniał sobie o Tobie polski wymiar sprawiedliwości.

W toku postępowania na posterunku okazuje się, że Polska wystawiła Europejski Nakaz Aresztowania na Ciebie za jakieś przewinienia z młodości, które myślałeś, że masz już za sobą. Niestety konsekwencje wyjazdu z kraju polska temida potraktowała nie jako zaczęcie przez Ciebie życia od nowa ale jako ucieczkę przed nie dokończonymi sprawami i chce Cię sprowadzić na siłę do kraju.

No i co teraz zrobić?

Najpierw musisz zacząć działać z prawnikiem w Twoim nowym kraju i starać się aby Twoje wydanie odbyło się w jak najbardziej humanitarny sposób a może uda się nawet zatrzymać wydanie do starego kraju.

Następnie musisz poszukać adwokata w Polsce, żeby zajął się sprawą w starym kraju.

Jeżeli masz ENA na głowie i nie wiesz co dalej skontaktuj się ze mną pomogę Ci w Twoje sprawie w Polsce.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: