Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zmiana postanowienia Sądu wykonawczego

Daniel Anweiler02 czerwca 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 28 lipca 2018

Pan Jan dostał karę więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę i obowiązek naprawienia szkody. Wszystko pięknie, ładnie wystarczy wpłacić spokojnie grzywnę oraz naprawić szkodę i wszystko będzie w porządku.

Niestety Pan Jan wyjechał za granicę, nie odebrał pisma wzywającego do zapłaty z sądu i jakoś zapomniał o naprawieniu szkody. Potem się przeprowadził i nie podał nowego adresu do sądu, przecież sprawa się już zakończyła. Ku jego zdziwieniu pod nowym adresem zjawiła się rano Policja i „zaprosiła” Pana Jana do odbycia odwieszonej kary. Na nic nie pomogły tłumaczenia, że przecież o niczym nie wiedział, nikt go nie poinformował przecież by wszystko wyjaśnił.

Czy w tej sprawie Pan Jan jest na straconej pozycji. Czy musi swoje odsiedzieć i już? Czy też jest jakieś wyjście z tego problemu?

Otóż wyjście jest i to dość proste. Sąd wykonawczy może w każdej chwili zmienić swoje wcześniejsze postanowienie o zarządzeniu wykonania kary.

Jak do tego doprowadzić. Przede wszystkim trzeba ustalić ile jest do zapłacenia grzywny oraz jak wielki jest obowiązek naprawienia szkody i komu oraz gdzie trzeba dokładnie wpłacić.

Potem jest w sumie najtrudniejsze. Kto ma wpłacić to wszystko skoro Pan Jan jest w Zakładzie Karnym. O tym kto może wpłacić za skazanego grzywnę pisałem tutaj.

Po tym jak grzywna została wpłacona i szkoda naprawiona należy złożyć wniosek o zmianę postanowienia o zarządzeniu wykonania kary. Do wniosku trzeba dołączyć potwierdzenia wpłacenia grzywny oraz naprawienia szkody. Sąd wniosek rozpozna na posiedzeniu niejawnym i zdecyduje czy zmienić swoje wcześniejsze postanowienie.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny jest w podobnej sytuacji co Pan Jan skontaktuj się ze mną pomogę Ci rozwiązać sprawę jak najlepiej się da.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: