Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zatarcie skazania a kolejny wyrok

Daniel Anweiler20 maja 2016Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 16 czerwca 2019

Zatarcie sazania a kolejny wyrokW poprzednich wpisach pokazałem Ci, że skazanie nie musi się za Tobą ciągnąć w nieskończoność. Zatarcie skazania może nastąpić na Twój wniosek. Wzór wniosku o zatarcie skazania znajdziesz tutaj. Zatarcie skazania może nastąpić także na mocy aktu łaski Prezydenta RP. Najczęściej jednak zatarcie skazania następuje z mocy prawa.

Co w przypadku gdy już po odbyciu kary zostaniesz skazany za kolejne przestępstwo? Kiedy nastąpi zatarcie pierwszego skazania?

Jeżeli popełnisz po rozpoczęciu, lecz przed upływem okresu potrzebnego do zatarcia skazania, ponownie przestępstwo, dopuszczalne jest tylko jednoczesne zatarcie wszystkich skazań. Oznacza to, że zatarcie nastąpi po upływie okresu potrzebnego do zatarcia skazania ostatniej z orzeczonych kar. Kiedy może nastąpić zatarcie Twojego skazania piszę tutaj.

Co zrobić w takim przypadku?

Jedyną możliwością jest prośba do Prezydenta o zatarcie wszystkich skazań w akcie łaski. Wzór prośby o ułaskawienie znajdziesz tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: