Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zamiana kary pozbawienia wolności. Kiedy jest niemożliwa?

Daniel Anweiler27 maja 2016297 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 17 października 2017

Zamiana kary pozbawienia wolnościW poprzednim wpisie o zamianie kary pokazałem Ci, że możesz starać się o zamianę swojej kary pozbawienia wolności na grzywnę lub karę ograniczenia wolności.

W praktyce wygląda to tak, że sąd zastanawiając się nad zarządzeniem Ci kary powinien z urzędu zastanowić się czy zamiast orzec o zarządzeniu kary pozbawienia wolności zamienić Ci karę na grzywnę albo ograniczenie wolności. Niestety taka zmiana nie działa w każdym przypadku jak automat.

Gdy sąd zamierza zarządzić Ci karę bo zostałeś skazany za podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania to nie możesz wnioskować o zamianę kary. Tak samo jest w przypadku gdy sąd będzie orzekał o zarządzeniu kary jeżeli zostałeś skazany za przestępstwo popełnione z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkujących wspólnie z Tobą, a w okresie próby rażąco naruszałeś porządek prawny, ponownie używałeś przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby dla Ciebie najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkujących wspólnie z Tobą.

Nie możesz starać się o zamianę kary także gdy w okresie próby po udzieleniu Ci pisemnego upomnienia przez sądowego kuratora zawodowego rażąco naruszałeś porządek prawny, w szczególności gdy popełniłeś inne przestępstwo niż to wskazane wyżej, albo jeżeli uchylałeś się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych, środków kompensacyjnych lub przepadku.

Jeszcze w jednym przypadku sąd nie zamieni Twojej kary na grzywnę lub ograniczenie wolności. Gdy nie wykonałeś nałożonych przez sąd na Ciebie określonych obowiązków nawet gdy wskazane powyżej okoliczności, które uniemożliwiają zamianę kary nie mają miejsca w Twoim przypadku.

Chodzi tu o obowiązek wyprowadzenia się z lokalu wspólnie zamieszkiwanego z pokrzywdzonym, nie wykonanie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także nie wywiązania się z obowiązku naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części. Te obowiązki zależą jednak tylko od Ciebie i jeżeli je wykonasz to możesz się starać o zamianę kary.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 116 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karolina 30 maja, 2016 o 17:23

Witam. Mam pytanie, jedna z bliskich mi osób miała karę 1.5 roku w zawieszeniu na 3 lata za próbę przekupienia policjanta. Po roku czasu został oskarżony o napaść na policjanta jednak bez żadnego pobicia tylko popchniecie otrzymał karę grzywny która zapłacił. Teraz dostał wezwanie do sądu o odwieszenie pierwszej kary i skazanie na te1.5 roku. Czy może starać się o zamianę na grzywnę bądź o ograniczenie w postaci rac społecznych? Czy to są.przestępstwa podobne które dyskwalifikuja to z tej możliwości?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 31 maja, 2016 o 11:39

Dziękuję za komentarz Pani Karolino.
Na podstawie przedstawionych przez Panią okoliczności sprawy przyjmuję, że pierwsze przestępstwo było zakwalifikowane z art. 229 k.k. a drugie z art 222 k.k. Przy takim założeniu oba przestępstwa są podobne gdyż chronią to samo dobro i są określone w tym samym rozdziale kodeksu karnego. Jednakże z podanych przez Panią informacji wynika, że za drugie przestępstwo orzeczono karę grzywny. Zgodnie z zapisem art 75 par. 1 k.k. skazanie za 2 przestępstwo było na karę grzywny zatem nie ma przeszkód do zamiany kary. Aby bardziej definitywnie wypowiedzieć się w sprawie konieczna jest analiza akt obu spraw. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.

Odpowiedz

Karolina 2 czerwca, 2016 o 15:58

Dziękuję mecenasie za odpowiedź, nie ukrywam uspokoiła mnie nie co. Dziś odbyło się spotkanie w sądzie. Sędzia nie odwiesil kary , gdyż drugie przestępstwo było mało szkodliwe (czy jakos tak;)) oraz grzywna została uregulowana bez żadnego wymigiwania ,a poszkodowany przeproszony. Dziękuję serdecznie za rade. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 2 czerwca, 2016 o 16:11

Proszę bardzo. Pozdrawiam

Odpowiedz

kori 22 maja, 2018 o 21:26

Witam. Mam pytanie. Miałem odrobki 180godz w tym 20 tyg. odrobiłem z tych 120 po czym zacząłem prace i juz nie byłem w stanie ich odrobić.  po jakimś czasie dowiedziałem się ze była u mnie Policja i pytli o mnie wszędzie.. czyli wiadomo ograniczenie wolności i grozi mi 1 miesiąc odsuadki. co zrobić aby tego uniknąć ? pismo o odroczenie ? dozur elektroniczny ? proszę o pomoc. pozdrawiam

pilne 21 lutego, 2018 o 13:43

witam pana dostałam wyrok skazujący za ocznie i nie moge się odwołać nawet nie wiedzałam że bedzie sprawa artykuł207 karnego 157

Odpowiedz

Daniel Anweiler 22 lutego, 2018 o 14:46

Dzień Dobry,
Jaki to jest wyrok? Na jaką karę skazuje i kiedy go Pani odebrała?

Odpowiedz

Zbyszek 21 maja, 2018 o 08:43

Pisze do Pana w takiej sprawie gdy miałem 17maja sprawie odsiadki i mam takie pytanie ile czeka się za biletem

Odpowiedz

Daniel Anweiler 22 maja, 2018 o 20:36

Dzień Dobry Panie Zbyszku,
Witam Pana serdecznie!
Jeżeli wyrok jest prawomocny to na bilet czeka się od kilku dni do kilku tygodni. Może się także okazać tak, że nie będzie biletu i przyjdą po Pana Policjanci gdyż nie ma konieczności wzywania do ZK wszystko zależy od decyzji sądu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina 15 listopada, 2018 o 09:44

Witam. Mój chłopak dostał wezwanie obowiązkowe do sądu na posiedzenie wraz z dowodem i pisze zamiana na areszt. Czy to może oznaczać że go zamkną?

Odpowiedz

Karolina 15 listopada, 2018 o 10:08

Witam. Mój chłopak dostał wezwanie do sądu. Wstawiennictwo jest obowiązkowe. W liście pisze cytuję”z orzeczeniem zastępczej kary aresztu” co może to oznaczać?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 15 listopada, 2018 o 12:56

Dzień Dobry Pani Karolino,
Witam Panią serdecznie!
Oznacza to, że będzie zamiana kary zapewne ograniczenia wolności lub grzywny na zastępczą kare aresztu czyli w związku z nie wykonywaniem prac lub nie zapłaceniem grzywny orzeczona będzie w ich miejsce kara aresztu do odsiedzenia.

Odpowiedz

Karolina 15 listopada, 2018 o 20:23

Dziękuję. A jeżeli w sądzie pokaże umowę o prace? To będą z zarobków mu odcinać?

Radek 6 listopada, 2018 o 13:51

Witam moja sprawa wyglada taak mialem zawiasy za rozbój mminely mi we wrzesniu tamtego roku zaraz po tym w listopadzie znow w pakowałem sie w to samo gdzie jest tak zwany cichy ale do sparwy mina rok i teraz wlasnie bende mial prokurator wzniósł o samo ukaranie podpisalem 6miesiecy wiezienia plus odrobki czy moge sie starac o brazolete

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 listopada, 2018 o 16:06

Dzień Dobry Panie Radku,
Witam Pana serdecznie!
Moim zdaniem może się Pan starać o odbycie kary w sde.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Hanna 27 czerwca, 2016 o 19:54

Witam, Pana piszę z takim zapytaniem. Mój Narzeczony 3 lata temu wyszedł po 8 letnim wyroku z więzienia, udało się że dostał warunkowe zwolnienie i niestety zaprzepaścił ten warunek. Miał przez 3 lata zakaz jazdy samochodem i spożywania alkoholu. Niestety sytuacja go zmusiła i to przed samym końcem warunku że miał 0,26 promila i był za kierownicą samochodu dostał za to 4 miesiące i odwieszono mu 8 miesięcy z wcześniej. Aktualnie już jest w trakcie 4 miesiąca odbywania kary w więzieniu. Napisał pismo do sądu z prośba o zamianę kary na grzywnę bo w sądzie nam wytłumaczono że jest taka możliwość i teraz czekamy na odpowiedz. Jak Pan myśli jakie jest prawdopodobieństwo, że nam się uda zdobyć taką zamianę. Dodam jeszcze tylko że przez te 3 lata co był na warunkowym miał bardzo dobre opinie od kuratora, dzielnicowego, chodził na studia, mieliśmy się pobrać, zaszłam w ciąże, chłopak zmienił się o 180 stopni. Proszę o odpowiedz pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 czerwca, 2016 o 14:02

Dzień Dobry,
Dziękuję Pani Hanno za komentarz.
Niestety nie znając całości sprawy nie jestem w stanie wypowiedzieć się co do prawdopodobieństwa dokonania zamiany. Jednocześnie mogę z tego co Pani pisze przyjąć, że pierwsze skazanie było także związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Przy takim założeniu, moim zdaniem, w sprawie nie ma możliwości zamiany kary na grzywnę czy też ograniczenie wolności. Nie znam jednak szczegółów sprawy a z tego co Pani pisze jest ona dość skomplikowana. Gdyby miała Pani jakieś pytania zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Łukasz 30 lipca, 2016 o 16:47

Witam mam pytanie miałem 2 lata w zawieszeniu na 5 przez piec lat nic nie prEskrobalem ale jeszcE było pol roku kandencji i w tym czasie cos sie wydarzyło sad zarządził 10 miesięcy prac społecznych tylko ze ja pracuje za granica i nie mam jak wykonywać tych prac bo jeżeli wrócę to stracę prace w dodatku jeszcze płace alimenty jak bym zjechał to odpracowywać to niebede miał z czego płacić czy jest możliwość na zamianę tych prac społecznych na grzywnę ? Prosze o pomoc z góry dziękuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 sierpnia, 2016 o 23:18

Dzień Dobry Panie Łukaszu!
Dziękuję za kontakt i pytanie.
Rozumiem, że sąd przy rozpatrywaniu zarządzenia kary pozbawienia wolności zamienił karę w zawieszeniu na karę prac społecznych.
Niestety nie ma możliwości zamiany jej teraz na grzywnę na mocy art 75 a k.k.. Także zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami kodeksu karnego wykonawczego brak jest podstawy prawnej do zamiany kary prac społecznych na grzywnę. Kiedyś było to możliwe ale teraz już nie.
W związku z tym, że pracuje Pan za granicą dla zagranicznej firmy także zamiana obowiązku pracy na pobieranie procentu z pensji na cele społeczne także nie jest możliwa. Chyba, że jest Pan zatrudniony przez Polską firmę i tylko pracę wykonuje Pan za granicą. Wtedy opcja potrącenia z pensji jest możliwa.
W Pana przypadku można spróbować odroczenia wykonania kary prac społecznych. W razie gdyby potrzebował Pan pomocy adwokata przy prowadzeniu tej sprawy proszę już o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna 31 października, 2018 o 15:48

Dzień dobry. Moj brat został skazany na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę i wstrzymanie prawa jazdy- za posiadanie 5 g marihuany. Zapłacił grzywnę i oddał prawo jazdy, jednak prokurator wniósł sprawę do sądu o wymierzenie wyższej kary (sprawa odbyła się bez obecności mojego brata). Sąd nałożył na mojego brata nadzór kuratora sądowego, jednak wiadomość o tym została przekazana na stary adres, do którego nie miał dostępu. Z powodu nie dostosowania się do nadzoru kuratora (o ktorym nie miał pojęcia) sąd postanowił odwiesić bratu i skazał go na rok pozbawienia wolności. Czy jest jakaś możliwość zamienienia kary na leczenie w zakładzie dla osób uzależnionych, prac społecznych i/lub nadzór kuratora sądowego?
Proszę o pomoc…

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 listopada, 2018 o 16:18

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Możliwe jest aby Pani brat odbył karę w drodze dozoru elektronicznego. Może też się starać o odroczenie wykonania kary. Wraz z każdym wnioskiem należy złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu prawomocnego zakończenia sprawy.

kaysen 15 września, 2017 o 21:20

Witam chciałbym sie dowiedzieć co moge zrobic w takiej sytuacji.

Zostalem zatrzymany motorowerem a mialem zakaz sądowy. Dostałem 8 miesięcy prac społecznych i ich wgl nie odrobilem. Minęło juz troche czasu i teraz mi pszyszlo ze kara zostala zamieniona na kare aresztu.
Prosze mi powiedziec czy mogę jakos to zamienic na kare grzywny? Czy co mam zrobić???
Prosze mi pomóc mam 20 lat i to by było moje pierwsze pójście do więźnia…
Serdecznie z góry dziękuję..

Odpowiedz

Daniel Anweiler 18 września, 2017 o 09:36

Dzień Dobry Panu,
Proszę po prostu napisać do Sądu, że podda się Pan rygorom związanym z odbywaniem kary ograniczenia wolności i odbędzie Pan prace społeczne. Nie ma niestety możliwości zamiany kary na grzywnę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

aneta 6 lipca, 2016 o 16:37

Mam pytanie mój partner ma prawomocny wyrok pozbawienia wolności na 6 miesięcy od roku czasu . Wcześniej miał wyrok na dozor elektroniczny za to samo czyli jazdę pod wpływem alkoholu . Moje pytanie brzmi czy jest możliwe żeby zamienić wyrok na karę grzybek. Obecnie jestem w ciąży i partner ma na utrzymaniu trójkę dzieci.z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 7 lipca, 2016 o 11:29

Dzień Dobry,
Dziękuję Pani Aneto za komentarz i pytanie.
Przyjmuję, że Pani partner ma wyrok bez warunkowego zawieszenia. Niestety takiego wyroku nie da się zamienić na karę grzywny. Proszę jeszcze raz złożyć wniosek o odbycie tej kary w trybie dozoru elektronicznego.

Odpowiedz

Iwona 6 sierpnia, 2016 o 09:38

Dzień dobry.Ja podobnie mam prawomocny wyrok pozbawienia wolności na 6 miesięcy podtrzymany przez Sąd Okręgowy w Warszawie XI wydz.Penitencjarny i Nadzoru na Wyk.Orz.Karnych ww dniu 05.08.2016r.Czy ja moge zamienić wyrok na karę grzywny lub nadzór elektroniczny.Zaznaczam,że jestem ciągle w trakcie diagnostyk lekarskich po przebytym w grudniu 2015r udarze i niedowładzie prawej strony twarzy; od 16 sierpnia rozpoczynam po długim oczekiwaniu rechabilitacje,jestem jedyną osobą która utrymuje dom,mieszkam w lokalu socjalnym i osadzenie mnie spowoduje utratę tego lokalu z powodu braku opłat za nie.Ogólnie moje życie po wyjściu z ZK będzie zrujnowane gdyż nie bedę mieć nawet domu.Jakie mam jeszcze szanse aby tak się nie stało.

Odpowiedz

Iwona 6 sierpnia, 2016 o 20:01

Czy mam możliwość wnioskować o zmianę kary,czy istnieją jeszcze jakiekolwiek szanse abym nie została osadzona w ZK,zaznaczam że moje zachowanie od 4 lat jest nie naganne a jedynym moim nałogiem to są papierosy.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 sierpnia, 2016 o 22:31

Dzień Dobry Pani Iwono,
Dziękuję za komentarz i pytanie.
Z Pani opisu rozumiem, że ma Pani już prawomocnie zarządzoną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności do odbycia.
Zamiana prawomocnego zarządzenia kary na grzywnę nie jest zgodnie z przepisami w tym momencie już możliwa.
W Pani przypadku zasadne jest złożenie wniosku o odroczenie wykonania kary ze względu na stan zdrowia. Informacje o odroczeniu kary znajdzie Pani w moim wpisie https://odroczenie-kary.pl/zostales-skazany-no-i-co-teraz/
Może także Pani wnioskować o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Gdyby potrzebowała Pani pomocy obrońcy w sprawie proszę o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Sandra 11 lipca, 2016 o 15:15

Witam Panie Mecenasie. Mam pytanie mojemu znajomemu odwieszono 18 miesięcy ostatniego dnia warunku za podobne przestestwo.Czy idzie ta kare zamienic jeszcze?? Dodam ze obecnie przebywa w zk.

Odpowiedz

Sandra 11 lipca, 2016 o 15:19

Co najgorsze znajomy choruje i tego ostatniego dnia wyslal zwolnienie lekarskie wystawione przez lekarza sadowego i sprawa tak sie odbyla

Odpowiedz

Daniel Anweiler 12 lipca, 2016 o 08:42

Dzień Dobry Pani Sandro,
Dziękuję za komentarz i pytanie.
Trudno jest mi powiedzieć dlaczego sąd zarządził karę nie znając powodów zarządzenia. Odnośnie zwolnienia lekarskiego to też sprawa wymaga analizy akt sprawy.
Raczej zamiana kary na grzywnę nie jest już możliwa ale to mogę tylko przypuszczać gdyż nie znam szczegółów sprawy.
Gdyby Pani chciała dalszych informacji proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Bartosz 20 lipca, 2016 o 21:58

witam zostałem skazany za przestepstwo z art 310kk na kare 1 roku i 8 mc poz. wolnosci z tego odsiedziałem rok i 2 mc i wyszłem na warunkowe i teraz pod koniec warunkowego dostałem zawiadomienie w sprawie odwieszenia mi warunkowego tzn zarzadzenie wykonania kary tzn reszty tych 6 mc. czy moge sie starać o zmiane na grzywne lub prace społeczne? dodam ze chcą mi odwiesic za popełnienie przestepstwa polegającym na jezdzie samochodem bez prawa jazdy za co sad orzekł mi kare grzywny. Bardzo proszę o odpowiedz.. pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 22 lipca, 2016 o 10:36

Dzień Dobry Panie Bartoszu,
Dziękuję za komentarz i pytanie. W Pana sprawie zamiana kary niestety nie jest możliwa. Zarządzenie wykonania zawieszonej kary a odwołanie warunkowego przedterminowego zwolnienia to dwie różne instytucje prawa karnego. Przy odwołaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia nie ma możliwości zamiany pozostałej kary na prace społeczne czy też grzywnę.
W Pana przypadku sąd może ale nie musi odwołać warunkowe zwolnienie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna 18 sierpnia, 2016 o 15:32

Witam, mam pytanie następujące: czy zamiana kary pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności możliwa jest także wówczas, gdy zostało już wydane zarządzenie o wykonaniu zawieszonej kary pozbawienia wolności i kara ta jest w w trakcie odbywania?

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:28

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie.
Niestety zamiana na inną karę zarządzonej do wykonania kary pozbawienia wolności nie jest możliwa.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Tadeusz 31 sierpnia, 2016 o 07:53

Witam. Okres próby zasadzony wyrokiem liczony jest od dnia wydania wyroku czy od dnia popełnienia czynu zabronionego? Pyt.2 jezeli w okresie próby popelni sie ten sam czyn zabroniony ale sam wyrok zapadnie po okresie proby to jak sad na to patrzy jesli chodzi o bezwzgledne więzienie.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:27

Dzień Dobry Panie Tadeuszu,
Witam Pana serdecznie.
Okres próby liczy się od uprawomocniania się wyroku.
Jeżeli wyrok zapadł po okresie próby + 6 miesięcy to wcześniejsze skazanie uległo zatarciu z mocy prawa i jako takie nie może być brane pod uwagę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Zenia 26 stycznia, 2018 o 14:03

P.mecenasie bliska mi osoba nie odrobila kary i w styczniu została mu odwieszona kara na pozbawienia wolności na okres 182 dni ale teraz pracuje co zrobic

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 stycznia, 2018 o 09:20

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Można jeszcze przywrócić godziny do odrobienia albo starać się o dozór elektroniczny.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu.

Odpowiedz

Anita 31 sierpnia, 2016 o 11:10

Witam, mam pytanie: mój syn został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności, sąd zaliczył mu okres tymczasowego aresztowania na poczet kary, ale tymczasowe aresztowanie trwało 5 miesięcy i 3 tygodnie.
teraz mój syn dostał wezwanie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności i stawienia się w zakładzie karnym. rozumiem że to chodzi tylko o 1 tydzień? i czy można jakoś tego uniknąć?
np. zamienić na grzywnę?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:23

Dzień Dobry Panie Anito,
Witam Panią serdecznie!
Z tego co Panie napisała rozumiem, że kara prawie w całości została wykonana. Niestety nie da się zamienić kary pozbawienia wolności na grzywnę. Można rozważyć odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego ale jest ona tak krótka, że możliwe iż sąd penitencjarny nie zgodzi się na jej odbycie w ten sposób. Pozostaje niestety odbyć tydzień kary więzienia i mieć karę wykonaną.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł 3 września, 2016 o 13:05

Witam nie odpracowalem prac społecznych które sad mi nakazał. Teraz przyszedł mi wyrok na 149 dni do zakładu karnego czy jest szansa na zamienienie tego wyroku na kaucje ? Czy istnieje jakieś rozwiazanie? Czy muszę odbyć karę ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:18

Dzień Dobry Panie Pawle,
Witam Pana serdecznie,
Może Pan oświadczyć pisemnie do Sądu, że odbędzie Pan karę prac społecznych. Może Pan też złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Nie ma możliwości zamiany kary więzienia na grzywnę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Waldek 1 marca, 2018 o 12:15

Witam mój kolega został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie,wcześniej nigdy nie miał żadnego wyroku. Sprawa odbyła się dziś. Co powinien zrobić? Czy można jakoś zmienić karę? Jeśli tak to jak?

Odpowiedz

Maria 8 września, 2016 o 14:57

Witam.Bardzo prosze o odpowiedz.Jak mozna zamienic kare pozbawienia wolnosci 3 miesiace?,Na taki wyrok zmienil sąd apelacyjny wczoraj(7.09).Sąd I instancji orzekl grzywne,ale odwolal sie prokurator.Sęk w tym ,ze osoba jest na warunkowym zawieszeniu .Czy jest jakas szansa na jakąs zamiane tej kary?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:14

Dzień Dobry Pani Mario,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli wyrok jest prawomocny nie ma już możliwości zamiany kary na inną. Proszę rozważyć odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maria 17 października, 2016 o 21:41

Witam.
Dziękuję Panu bardzo za odpowiedz.Mam jeszczo jedno pytanie i bardzo prosze jesli to mozliwe o szybką odpowiedz.
Otóż tak:Poprzedni wyrok w zawieszeniu to 2 lata na 5.(wydany w 2012 roku).
Ten wyrok z 7 wrzesnia 2016 chyba jeszcze nie jest prawomocny(otrzymalam uzasadnienie ,bo rozwazam kasacje- mam na to jeszcze dwa tygodnie),ale jest to podobny wystepek.
Co moge zrobic w tej sytuacji zeby nie trafic do zakladu karnego.
Czy te 3 miesiące moge zamienic na kare grzywny czy tylko na dozor elektroniczny.
A co z tym wyrokiem w zawieszniu z 2012r,
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 17 października, 2016 o 22:39

Dzień Dobry Pani Mario,
Witam Panią serdecznie i dziękuje za pytanie!
Z tego co Pani napisała wnioskuję, że wyrok z września jest już prawomocny. Skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia. Nie wstrzymuje wykonania kary.
Co do kary proszę ja odbyć w drodze dozoru elektronicznego.
Karę z 2012 roku na pewno odwieszą. Proszę w razie postępowania o zarządzenie kary wnosić o jej zamianę na grzywnę lub ograniczenie wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maria 18 października, 2016 o 12:50

Witam.Bardzo Panu dziękuję. Pozdrawiam.

Maria 22 października, 2016 o 19:36

Witam ponownie.Jesli chodzi o karę z 2012 roku to jest 2 lata to czy moge wnosic o jej zamiane na grzywne lub ograniczenie wolnosci? Jesli dobrze rozumiem to grzywna moze byc 810 stawek dziennych .Proszę o odpowiedz czy przy karze 2 lat moge o takie zamiany( grzywny i ograniczenie wolnosci)
Pozdrawiam serdecznie.

Konrad 9 września, 2016 o 18:53

Witam , w dniu 18 lutego obecnego roku zostałem skazany na karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy z artykułów 63 ust.3 oraz art. 222 (kara roku i 6 msc jest po połąceniu tych , że przestępst) obecnie tą kare mam odroczoną do 7 listopada .

w odpisie wyroku mam :

„skazuje go na karę roku i 6 msc pozbawienia wolności oraz grzywnę w wymiarze 220 stawek dziennych…”

nie ma nic napisane o tym , że ta kara jest „bez warunkowego zawieszenia jej wykonania”
więc czy da się coś z tym zrobić ? pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 16:09

Dzień Dobry Panie Konradzie,
Witam Pana serdecznie!
Z Pana komentarza wnoszę, że kara jest bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. O zawieszeniu jej wykonania piszę się tylko wtedy gdy sąd warunkowo zawiesza jej wykonanie. Może się Pan oczywiście starać o odroczenie wykonania kary, co z resztą Pan uczynił. Niestety zgodnie z przepisami kodeku karnego wykonawczego gdyby odroczenie trwało min. 1 rok nie ma Pan możliwości starać się o warunkowe zawieszenie kary.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Konrad 4 października, 2016 o 18:59

A jeżli teraz drugi raz dostane odroczenie na kolejne pół roku (łącznie będzie wtedy rok) to mogę się starać o zawieszenie wyroku?

Odpowiedz

Konrad 4 października, 2016 o 19:01

po upływie oczywiście tych kolejnych 6 msc 🙂

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 października, 2016 o 11:07

Dzień Dobry Panie Konradzie!
Witam Pana serdecznie i dziękuję za pytanie. Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na Pana pytanie wpisem. Znajdzie Pan odpowiedź pod tym linkiem. https://odroczenie-kary.pl/odroczenie-odroczenie-i-co-dalej/
Pozdrawiam

Wojtek 21 września, 2016 o 12:42

Witam mam pytanie odnośnie mojej sprawy.
Prokurator zada 3lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności i 12 tys kary
Czy i jak często sędzia przychyla sie do żądań prokuratora dodam ze byłem nie karany i posiadam pozwolenie na broń palna
Sprawa dotyczy oszustwa prowadzenia działalności gospodarczej i podrabiania podpisów oraz zbycia majątku .
Dowody nie są mocne chociaż pani prokutator zna oskarżyciela posiłkowego
Pozdrawiam
Czekam na odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 14:02

Dzień Dobry Panie Wojtku,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za kontakt.
Trudno jest mi się odnieść do Pana pytania. Nie znam całości sprawy. Jednakże z doświadczenia mogę powiedzieć, że sądy same decydują o wysokości wyroku nie kierując się wnioskami prokuratury jednakże biorąc je pod uwagę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek 23 września, 2016 o 14:39

Tak tylko sie zastanawiam czy nie Ma powiązania z sędzia razem pracują .
Ogólnie dowodów mocnych nie ma byłem nie karany posiadam pozwolenie na broń palna nie miałem zatargów z prawem posiadam 2 dzieci A sprawa dotyczy prowadzenia działalności z teściem czyli oszustwo zbycie mienia oraz przywłaszczenie mienia podpis za teścia wszyscy wieżyciele maja nakazy zapłaty zostało zlicytowane mieszkanie co pokryło cześć długi wszystkie paragrafy z jedna firma jedna sprawa tylko pani prokurator jest znajoma jednego oskarżyciela któremu nasza firma nie zapłaciła ogolnie wszyscy dłużnicy firmy to kwota max do 300tys cześć została spłacona po zakończeniu inwestycji a reszcie nie starczyło firma była firma rodzinna a prokurator próbuje udowodnić ze to była moja firma zada 12 tys 5lat zakazu prowadzenia działalności 3.5 roku więzienia a dla teścia 1.5 roku pozbawienia wolności adwokat twierdzi ze spokojnie nie ma co sie narazie denerwować ale jak sie ma dzieci to cieżko
A tak naprawdę to trochę pecha i wszystko sie załamało nie odpowiednie miejsce oraz ludzie. Ale jak często sad ożeka karę bezwzględnego więzienia w takich sprawach. Dodam ze mam 18 paragrafów wszystko to sama firma

Dziękuje
Czekam na informacje

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 września, 2016 o 14:58

Dzień Dobry Panie Wojtku,
Z Pana opisu sprawa rzeczywiści wydaje się trudna i nie jednoznaczna. Nie znam jednak szczegółów sprawy i trudno mi się wypowiedzieć co do tego jaki może być wyrok Sądu. Proszę zdać się na doświadczenie swojego obrońcy. On na pewno zna najlepiej realia sądu w jakim toczy się Pańska sprawa. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odpowiedz

Patrycja 1 grudnia, 2016 o 19:11

Witam, mam problem mój nazyczony za swoją przeszłość miał w zawiasach kurator odwiesili mu wyrok ponieważ brak kontaktu było z nim. Zatrzymali go dostał 1,6miesiecy. Co mogę zrobi czy jest jakaś szansa

Odpowiedz

Patrycja 30 października, 2016 o 02:59

Witam moj były mąż od prawie pięciu lat siedzi w zk nirdawno mial sprawe o laczny ale nic mu się nie zmieniło od dwóch miesięcy ma problemy z plucami i go przewaza z miejsca do miejsca jest w zakładzie pól otwartym. Mial sie teraz starac o przepustki i mial iść do pracy po za wiezieniem ale teraz przez te pluca go przewożą. W styczniu 2017 może starac się o wokande bo ma polowe kary. Siedzi za kradzieże. Mamy dwoje dzieci i czekamy na niego czy jest jakas możliwość zeby szybciej wyszedł bo wyrok ma w 2021r czy mozna kare zamienic na grzywnę czymoge mu jakoś pomuc by wrócił do domku a nie wiedział do konca kary i co dalej jak bedzie faktycznie chory mocniej niz myslimy moga go wtedy szybciej wypuscic ze wzgladu na stan zdrowia prosze o odp wazne

Odpowiedz

Tomasz 8 listopada, 2016 o 21:32

Witam. Mam pytanie I z góry dziękuję. Przebywam obecnie na terenie uk i oczekuje ekstradycji. Został mi przedstawiony ena na którym były wyroki. W sumie 5,5 ale mam obawy ze obróbki zostaną dodane po dojezdzie do Polski zależy mi aby wyjść jak najszybciej i kolejne dni mogły by go przedłużyć. Da się od tego odwołać?

Odpowiedz

Stefania Duliba 8 listopada, 2016 o 21:56

Dzien dobry.gdy sad przez 9lat od wydania ena nia zarejestrowal go w serwisie bazy poszukiwania czy tym samym sad narurzyl prawo. Czy naruszyl prawo sad gdy przez te 9lat majac dane osadzonego o kraju oraz zamieszkania nie wykorzystal tego w realizacji wydanego listu gonczego przez tyle lat Stefania

Odpowiedz

Magda 11 listopada, 2016 o 20:25

witam. mam takie pytanie. Moj maż jak mial 18 lat dostał wyrok za rozboje odsiedzial pol roku wyszedł za dobre sprawowanie. potem znowu dostal drogi wyrok za rozboje odsiedzial polroku i wyszedl za dobre sprawowanie. mial zawiasy. po dwoch latach dostal pismo ze odwieszaja mu jeden z wyrokow bo dwa wyroki sa podobne. musial isc odsiedziec 2 lata i dostal jeszcze do tego wyrok za fałszywy dokument chyba 5 miesiecymógł dostac grzywne ale ze juz siedziałw wiezieniu to mu dołożyli do tego wyroku co miałl. czy wyrok za fałszywy dowod moze jeszcze zamienic na grzywne?

Odpowiedz

EWA 16 listopada, 2016 o 18:41

Witam. Mam wyrok sądu na 1 rok pozbawienia wolności. Obecnie zlozylam wniosek do sądu I instancji o odroczenie który został odrzucony. Teraz będę składać wniosek o zazalenie do sadu wyższego. Czy w tym drugim wniosku mogę jednak oprócz odroczenia prosić o zamianę kary na grzywnę ?

Odpowiedz

EWA 16 listopada, 2016 o 19:00

Witam. Mam wyrok sądu na 1 rok pozbawienia wolności. Obecnie zlozylam wniosek do sądu I instancji o odroczenie który został odrzucony. Teraz będę składać wniosek o zazalenie do sadu wyższego. Czy w tym drugim wniosku mogę jednak oprócz odroczenia prosić o zamianę kary na grzywnę ?
Zaznaczę iż kara została odwieszona z racji tego że wyjechalam za granicę i nie poinformowalam o tym. Sąd próbował się ze mną skontaktować bez skutku i na tej podstawie odwiesili Mi wyrok.

Odpowiedz

Patrycja 1 grudnia, 2016 o 19:08

Witam, mój nazyczonego został zatrzymany ponieważ kurator odwiesili mu wyrok Na rok i 6 miesiecy ciężko się pogodzić z ta sytuacja.. Co mogę zrobić.

Odpowiedz

Mateusz 12 grudnia, 2016 o 12:21

Witam
Przeczytałem Pana artykuł i mam pytanie dotyczące dwóch ostatnich akapitów.

„Jeszcze w jednym przypadku sąd nie zamieni Twojej kary na grzywnę lub ograniczenie wolności. Gdy nie wykonałeś nałożonych przez sąd na Ciebie określonych obowiązków nawet gdy wskazane powyżej okoliczności, które uniemożliwiają zamianę kary nie mają miejsca w Twoim przypadku.

Chodzi tu o obowiązek wyprowadzenia się z lokalu wspólnie zamieszkiwanego z pokrzywdzonym, nie wykonanie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także nie wywiązania się z obowiązku naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części. Te obowiązki zależą jednak tylko od Ciebie i jeżeli je wykonasz to możesz się starać o zamianę kary.”

Ponad rok temu zostałem pobity i napastnik został skazany na pół roku więzienia oraz zapłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę na kwotę 3000 zł. Żadnego zadośćuczynienia nie otrzymałem a kara została zamieniona na dozór elektroniczny. Jak to się ma do treści Pana artykułu? Czy sąd został wprowadzony w błąd przez napastnika?

Odpowiedz

Sylwia 13 grudnia, 2016 o 18:31

Dzień dobry chciałam się zapytać czy jest możliwość zamiany kary pozbawienia wolności na karę społeczna lub grzywnę

Odpowiedz

Aga 16 grudnia, 2016 o 09:47

Witam.Czy jest szansa że mając zawiasy za przestępstwo na mieniu teraz będzie się toczyć postępowanie na policji z tego samego powodu to czy mogę się starać aby zamiast odwiesic mi wyrok obligatoryjnie to wyznacza karę grzywny,prac społecznych lub cokolwiek innego?

Odpowiedz

Ania 22 grudnia, 2016 o 17:24

Witam mój mąż dostał dziś wezwanie do stawienia się w areszcie śledczym na 27 grudnia na 4 dni…. Pracuje na umowę o pracę i czy możemy tak zrobić żeby natychmiast zawieść tzn jutro pismo o odroczenie i nie doprowadzenie do aresztu.. Tylko blokują nas święta czy może porostu się nie stawić i czekać na odpowiedź z sądu… A co z dozorem elektronicznym proszę o szybką odp

Odpowiedz

Ania d 22 grudnia, 2016 o 17:25

Witam mój mąż dostał dziś wezwanie do stawienia się w areszcie śledczym na 27 grudnia na 4 dni…. Pracuje na umowę o pracę i czy możemy tak zrobić żeby natychmiast zawieść tzn jutro pismo o odroczenie i nie doprowadzenie do aresztu.. Tylko blokują nas święta czy może porostu się nie stawić i czekać na odpowiedź z sądu… A co z dozorem elektronicznym proszę o szybką odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler 22 grudnia, 2016 o 18:45

Dzień Dobry Pani Aniu,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o informację skąd wzięły się te 4 dni do odbycia kary?

Odpowiedz

Kamil 28 grudnia, 2016 o 02:18

Witam. Moja mama pomyliła walizkę w samolocie i zabrała do domu nie swoją.. po otwarciu okazało się.ze jest tam 30 tys zł. Mieliśmy ciężka dość sytuację finansową… Wymiana dachu spłata raty za mieszkanie.. i rodzice postanowili wziąć z koperty 25 tys. Na te właśnie rzeczy… Po jakimś czasie przyjechała policja i niestety zabrali walizkę i resztę pieniędzy.. jaka jest możliwa kara za taki czyn ?.. czy będą zawiasy ?. Oczywiście oddamy co do grosza te pieniądze. Już są przygotowane. Mam nigdy nie była karana i strasznie teraz zaluje.. interesuje mnie jaka może być kara ?..

Odpowiedz

Kamil 28 grudnia, 2016 o 02:21

Witam. Moja mama pomyliła walizkę w samolocie i zabrała do domu nie swoją.. po otwarciu okazało się.ze jest tam 30 tys zł. Mieliśmy ciężka dość sytuację finansową… Wymiana dachu spłata raty za mieszkanie.. i rodzice postanowili wziąć z koperty 25 tys. Na te właśnie rzeczy… Po jakimś czasie przyjechała policja i niestety zabrali walizkę i resztę pieniędzy.. jaka jest możliwa kara za taki czyn ?.. czy będą zawiasy ?. Oczywiście oddamy co do grosza te pieniądze. Już są przygotowane. Mam nigdy nie była karana i strasznie teraz zaluje…

Odpowiedz

Marta2016 31 grudnia, 2016 o 09:45

Witam mam pytanie .dostałam wyrokiem sądu rejonowego karę nieodrobienia prac społecznych na zamianę karę pozbawienia wolności 90 dni .odwolalam się do sądu okręgowego gdyż jestem matka samotnie wychowujaca trójkę maloletnich dzieci.a sąd okręgowy podtrzymał wyrok sądu rejonowego czyli nieprzychylil się do mojego zazalenia.co robić.czy teraz pójdę do więzienia mimo że jedno z moich dzieci nieukonczylo roku życia

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 stycznia, 2017 o 11:55

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W Pani przypadku wyjścia są 3:
– proszę napisać oświadczenie do Sądu, że podejmie się Pani prac społecznych i po prostu je wykonać,
– może Pani złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary więzienia w szczególności ze względu na małoletnie dziecko,
– może Pani złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Nowa 2 stycznia, 2017 o 11:21

Dzien dobry. Ja z takim pytaniem. Moj maz dostal kare grzywny za kradziez ktorej nie zaplacic, potem mu ta grzywne zmieniono na prace spoleczne. Teraz jest kara pozbawienia wolnosci na okres 1 roku i 4 miesiecy po 30zl stawek dziennych. Jaka Sad dokladnie wymierzyl kare nie wiedzielismy az do teraz, gdyz oboje od ponad 2 lat przebywamy za granica. Czy jest mozliwosc odroczenia kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny, tzw. „wykupienia sie”? Czytalam, ze jest to najlepsza opcja dla osob bedacych za granica. Czy jezeli zaplaci za szkody to wszystko bedzie w porzadku?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 stycznia, 2017 o 11:49

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za pytanie.
Proszę wpłacić całość grzywny i złożyć wniosek o zmianę postanowienia o zamianie kary. Jednakże proszę dokładnie sprawdzić czy tylko grzywna została zamieniona na karę pozbawienia wolności gdyż 16 miesięcy więzienia to jest więcej niż prawo pozwala na zamianę grzywny na więzienie. Jeżeli potrzebowali by Państwo pomocy w sprawdzeniu sprawy w Polsce i pomocy prawnej adwokata zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego – anweiler@zubek-gatner.pl 792226834

Odpowiedz

Kasia 3 stycznia, 2017 o 14:35

witam. Maz przebywa w zk za jazde pod wplywem alkoholu. Z dwoch wyrokow ma 1.6 roku. Niestety nie zaplacil grzywnej ktora na niego nalozyli przy wyrokach. Czy jest mozliwosc by przebywajac w zk mogl ta kare grzywny odrobic w pracach spoleczno uzytecznych? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 stycznia, 2017 o 11:21

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie da się odrobić grzywny z drodze prac społecznych gdy przebywa się w w więzieniu. Sąd może zamienić grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

EWELINA 11 stycznia, 2017 o 18:58

Witam Panie mecenasa u mnie wygląda sytuacja tak nie otrzymałam żadnego listu że sprawa będzie w sądzie w jakim terminie i także pisma o wyroku postanowiono dziś dopiero otrzymałam że mam stawianie się w areszcie śledczym tego i tego dnia na odbicie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Co w takiej sytuacji mogę zrobić uda się zamienić ta karę na grzywnę lub wykonanie prac społecznym. Proszę o pomoc

Odpowiedz

Woźniak 14 stycznia, 2017 o 15:04

Witam mój narzeczony jest w więzieniu we Wronkach za alimenty jest też recydywista siedzi po raz drugi, żeby np.skrócić ten wyrok albo zamienić co można zrobić w tej sprawie i czy wogólecoś można zrobić dostał rok i trzy miesiące a od miesiąca prawie siedzi.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 stycznia, 2017 o 11:35

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu odpowiedzi na Pani zapytanie i udzielenia opinii prawnej zapraszam do kontaktu mailowego:
anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Monika 30 stycznia, 2017 o 10:46

Witam serdecznie. Mój chłopak ma 8miesiecy do odsiatki w zakładzie karnym ale było to 7lat temu i się ukrywa a było to za orzywlaszczenie mienia. Czy jest możliwość to zamiany na inny wyrok (grzywna, zawiasy czy coś innego). Już chciałby zacząć normalnie żyć

Odpowiedz

Daniel Anweiler 30 stycznia, 2017 o 10:49

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Marlena 1 lutego, 2017 o 13:04

Witam w kwietniu 2016 roku został mi odwieszony wyrok przez sąd ( posiadanie niewielkiej ilosci marihuany – 0,1 grama)
do odbycia miałem 3 miesiace . Po otrzymaniu wezwania nie stawilem sie w zk
zlozylem wniosek o dozor elektroniczny i wstrzymanie doprowadzenia do momentu rozpoznania sprawy. Niestety sprawa o dozor nie udałą sie nie otrzymałem go . Po jakims czasie dostałem kolejne wezwanie do zk i znow nie stawilem się , tym razem złozyłem wniosek o ulaskawienie i wstrzymanie doprowadzenia do czasu rozpatrzenia i poraz kolejny wynik był negatywny ze wzgledu tego , ze kurator wystawil negatywną opinie co do mojej osoby nie majac pojecia w ogole co sie u mnie dzieje od okolo roku nie interesował sie moją osobą i nie składał żadnych wizyt , a na rozprawie o ulaskawienie wystawil opinie z przed roku z nową datą , w której było opisane , ze nie pracuje jestem zdemoralizowany i nic nie robie z tym by poprawic się . Prawda jest inna od okolo 6 miesiecy pracuje na co mam umowy od lutego tego roku startuje mi semestr w 2 liceum ogolnokształcącym (zaocznym) więc moje pytanie brzmi co moge zrobic w owej sytuacji by nie trafic do ZK boje sie , że moge byc juz scigany przez organy prawa i nic nie da sie juz z tym zrobic. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 1 lutego, 2017 o 16:54

Dzień Dobry Pani Marleno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dorota 1 lutego, 2017 o 23:53

Witam Panie mecenasie mam pytanie mój mąż został zatrzymany za prowadzenie auta w stanie nietrzezwym, z tym ze zdazylo sie to drugi raz bo w tamym roku miala miejsce podobna sytuacja i rownież był wyrok z sądu na kare grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu na 3 lata, i kara pozbawienia wolności na okres 8 miesiecy w zawieszeniu na okres próbny na dwa lata. czy w takiej sytuacji jest możliwość żeby mąż starał sie o dozór elektroniczny. Jest jedynym żywicielem rodziny.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 2 lutego, 2017 o 11:10

Dzień Dobry Pani Doroto,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o kontakt mailowy w celu uzyskania odpłatnej porady prawnej.

Odpowiedz

Patryk 5 lutego, 2017 o 20:59

Jestem oskarżony o przestepstwo z art 226 par 1 w zwiazku z art 64 par 1 . Czy istnieje w takiej sytuacji mozliwosc kary w zawieszeniu czy tylko bezwzgledna ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 6 lutego, 2017 o 11:10

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Michal 11 lutego, 2017 o 11:51

Witam, Panie mecenasie czy jeśli sąd skazał mnie na rok i 2 miesiące z czym 2 miesiace mam odbyte w areszcie bo wyszedłem za kaucja można będzie zawiesić wyrok?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 11 lutego, 2017 o 12:18

Dzień dobry Pani Michale,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Adam 17 lutego, 2017 o 22:09

Witam.Mój teściu molestował córkę 5-letnią. Ja podałem go na policje .Prokurator postawił zarzuty.Dostałem pismo o wszczęciu sledztwa w sprawie wielokrotnego doprowadzenia w okresie blizej nie ustalonym osoby maloletniej ponizej 15 roku zycia tk..5 letniej wnuczki do poddania sie innym czynnościom seksualnym tj. o czyn z art.200&1KK w zw. a art.12KK… Biegła psycholog sadowa nie wyciagneła z corki nic,Bo corka powiedziala nam ze nic nie powiedziala bo bała sie ze mama bedzie zla na nią,Gdyż wydało sie ze tesciu zastraszał córkę by nikomu tego nie mowila,ani babci ani mamie.Teraz sie dowiedzialem ze sie przyznał i grozi mu wiezienie (policjantka powiedziala ze nie pojdzie na 1-2lata ale moze na 2-3 miesiace) ale on niby powiedzial tesciowej ,ze kara jaką mu przedstawili to odpracowanie czynie spolecznym.Jak corka miala 3 lata tez z nia zostawal sam na sam .Tylko on wie ile razy i co z nia robił. Moje pytanie brzmi czy za takie przestestwo (pedofilie i kazirodztwo) mozna cos takiego wogole dostac?Czy to wyssał sobie z palca?Czy jakbym wziął adwokata to mozliwe by bylo zablokowanie takiego wyroku,bo to ja bylem zglaszajacym przestepstwo.I to mi sie wydaje smieszne by pedofil krzywdzac wnuczkę,potem córke (moja zone) mnie no i swoją rodzine mial miec taki wyrok?Proszę o odpowiedz.Czy nlezy mi sie moze adwokat z urzedu?Czemu ja mam ponosic koszta przez tego drania.Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Daniel Anweiler 19 lutego, 2017 o 10:02

Dzień dobry Panie Adamie!
Sprawa jest dość delikatna i skomplikowana. Jezeli chciałby Pan skorzystać z pomocy adwokata to zapraszam do kontaktu telefonicznego 792226834 lub mailowego anweiler@zubek-gatner.pl
Odnośnie adwokata z urzędu to moze on zostać Panu przyznany jezeli Pana dochody nie pozwalają na pokrycie wydatków na adwokata. Wniosek składa się do organu ktory prowadzi postępowanie czyli prokuratora.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Roksana 22 lutego, 2017 o 13:55

Witam
Mam pytanie mój partner dostał wyrok roku pozbawienia wolności nie jest on jeszcze prawomocny 1 roku pozbawienia wolności. Czy jest możliwość zamiany tego wyroku na grzywnę bądz dozór elektroniczny i jak to załatwić? Dodam, iż jest on jedynym żywicielem rodziny. mamy 5-miesięcznego synka. Z góry dziękuje za pomoc pizdrwiwam

Odpowiedz

Dawid 22 lutego, 2017 o 22:45

Jesli w dniu dzisiejszym mam sie stawic do atesztu na odbycie kary 10 dni jest mozliwosc zaplaty grzywny w kwocie jaka mam podana w wezwaniu ale na raty ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 lutego, 2017 o 14:45

Dzień Dobry Panie Dawidzie!
Jeżeli zamieniono Panu grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności to może Pan uwolnić sie od odbywania kary poprzez zapłatę całości grzywny i wniosek do sądu o zmianę zarządzenia o zastępczej karze.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Zalamana 25 lutego, 2017 o 18:51

Witam. Chcialabym sie poradzic piniewaz moj partner byl 3 krotnie karany za jazde pid wplywem alkoholu i zostaly mu odwieszone wyroki. W miedzy czasie 6 grudnia otrzymal wezwanie do zakladu karnego na 16 zostalo to wstymane poniewaz 28 grudnia mial sprawe o zds wyrok byl negatywny poszlo do lublina sprawa byla 25 stycznia a dnia 14 lutego zostal wystawiony nakaz doprowadzenie. W miedzyczasie bylo złożone pismo o odroczenie ale zadnego kolejnego wezwania do wstawienia sie do zk nie otrzymal. Czy to bylo dobrze wykonane? Skoro nie ukrywal sie a byl poszukiwany.

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 lutego, 2017 o 13:23

Dzień Dobry Pani,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Andrzej 13 marca, 2017 o 20:18

Witam mam pytanie, moj znajomy poltora roku temu dostal tzw bilet do zk do odbycia kary roku pozbawienia wolnosci i z tego samego artykulu odwiesili mu kolejny rok z tym, ze z dwoch wyrokow ma odsiedziane łącznie 4 miesiace czyli ma razem 20 miesiecy od poltora roku przebywa w UK. Niema jeszcze ENA czy moze w jakis sposob uniknac wykonania kary tzn zawiesic na jakis czas,zamienic na elektryczny dozor lub odroczyc albo jakis inne rozwiazanie ? Bo chce on wrocic do polski. Prosze o jakies podpowiedzi z gory dziekuje!

Odpowiedz

Daniel Anweiler 13 marca, 2017 o 20:30

Dzień dobry Panie Andrzeju,
Witam Pana serdecznie!
Jest kilka możliwych scenariuszy postępowania w sprawie Pana znajomego. Muszę jednak znać szczegóły sprawy, muszę mieć wgląd w akta sprawy. Jezeli Pana znajomy chciałby zlecić działanie w swojej sprawie niech się ze mną skontaktuje mailowo anweiler@zubek-gatner.pl lub telefonicznie 792226834. Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian 14 marca, 2017 o 08:46

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jes jakaś szansa aby uniknąć więzienia za ponowne prowadzenie samochodu pod wpływem mając wyrok 1 na 4 w zawieszeniu teraz sprawa ma się odbyć w maju mam małe dziecko i nie chciał bym trafić do z proszę o porade

Odpowiedz

Daniel Anweiler 14 marca, 2017 o 10:33

Dzień Dobry Panie Damianie,
Witam Pana serdecznie!
Pana sprawa rzeczywiście jest poważna. Wymaga wglądu do akt i działania procesowego. Jeżeli chce Pan skorzystać z pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub telefoniczny 792226834

Odpowiedz

Robert 26 marca, 2017 o 16:01

Witam mam pytanie dostałem wezwanie do sądu zawodzenie kary pozbawienia wolności Jestem na ręce częściowo nie zdolny do pracy i opiekuje się chorą mamą i płace alimenty czy jest możliwość unknieca kary dwa razy za jazdę pod wpływem jestem po leczeniu odwykowy proszę o posadę pomoc. Niemym do kogo się zwrócić

Odpowiedz

Daniel Anweiler 28 marca, 2017 o 17:12

Dzień Dobry Panie Robercie,
Witam Pana serdecznie!
Proszę napisać do Sądu o przyznanie Panu obrońcy z urzędu. Pomoże Panu w sprawie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert 28 marca, 2017 o 22:34

Tak tylko sprawa już 3 kwietnia

Odpowiedz

Daniel Anweiler 29 marca, 2017 o 08:53

Dzień Dobry,
Tym bardziej proszę pisać o adwokata z urzędu.

Odpowiedz

aga 5 kwietnia, 2017 o 07:03

Dzień dobry mam pytanie moja przyjaciółka dosta 4 dni do odsiedzenia za obraze sadu.w czerwcu zeszlego roku dostała wezwanie do stawienia sie do zakladu karego. Nie stawila sie czy moja przyjaciółka może leciec na wakacje za granice czy na lotnisku w polsce zatrzymaja ja

Odpowiedz

Daniel Anweiler 5 kwietnia, 2017 o 10:28

Dzień Dobry Pani,
Jeżeli za Pani koleżanką wydano list gończy to jest duże prawdopodobieństwo, że na lotnisku zostanie zatrzymana.
Pozdrawiam

Odpowiedz

aga b 5 kwietnia, 2017 o 07:07

Dzień dobry mam pytanie moja przyjaciółka dosta 4 dni do odsiedzenia za obraze sadu.w czerwcu zeszlego roku dostała wezwanie do stawienia sie do zakladu karego. Nie stawila sie czy moja przyjaciółka może leciec na wakacje za granice czy na lotnisku w polsce zatrzymaja ja

Odpowiedz

aga b 5 kwietnia, 2017 o 07:16

Dzień dobry mam pytanie czy za nie odsiedziana karę grzywny moga zatrzymac na lotnisku ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 23 maja, 2018 o 14:22

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
W przypadku zamiany kary na zastępczą karę pozbawienia wolności może Pan się starać o jej odroczenie lub odbycie w drodze dozoru elektronicznego.
Może się też Pan starać mając umowę o pracę o potrącanie części wynagrodzenie na poczet kary ograniczenia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 16 listopada, 2018 o 11:35

Nie, musi jeżeli nie zamienią na karę zastępczą musi złożyć odrębny wniosek o zamianę obowiązku pracy na potrącanie wynagrodzenia.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler 19 października, 2016 o 13:47

Proszę. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: