Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Sąd penitencjarny

Daniel Anweiler23 listopada 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2017

Sąd penitencjarnyZ poprzedniego wpisu już wiesz jakie są organy w postępowaniu karnym wykonawczym. Jednym z nich jest sąd penitencjarny. Dla niego zastrzeżone są w kodeksie karnym wykonawczym określone uprawnienia. Jest ich wiele ale jest kilka najważniejszych jakie omówię.

Sąd penitencjarny – co to za sąd?

Sądem penitencjarnym określone wydziały w Sądach okręgowych lub wyodrębnione sekcje tychże sądów utworzone w wydziałach karnych. Zawsze jest to jednak sąd okręgowy.

Sąd penitencjarny – do jakich spraw jest właściwy?

Sąd penitencjarny jest przede wszystkim właściwy do rozpoznawania zażaleń na postanowienia sądów wykonawczych I instancji. Sąd penitencjarny orzeka także w sprawach dozoru elektronicznego. Do kompetencji sądu penitencjarnego należy także wydanie decyzji co do zmiany rodzaju i typu zakładu karnego gdy jego rodzaj został określony w wyroku skazującym.

Najważniejszą jednak z punktu widzenia skazanego rolą sądu penitencjarnego, poza oczywiście wydawaniem zgody na dozór elektroniczny, jest orzekanie o przerwie w karze. Gdy uda się Ci uzyskać roczną przerwę w karze to także sąd penitencjarny udzielić Ci może warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbywania reszty kary.

Jeśli nie wiesz do jakiego sądu masz złożyć swój wniosek lub pismo albo jak napisać swój wniosek skontaktuj się, pomogę Ci.

Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: