Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Zatarcie ukarania za wykroczenie

Daniel Anweiler09 maja 2016Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 16 czerwca 2019

Czy złożyć pismoW poprzednich wpisach omawiałem zatarcie skazania. W niniejszym wpisie pokażę Ci, że zatarcie informacji o karze dotyczy także ukarania za wykroczenie.

W przypadku wykroczeń tak samo jak w przypadku zatarcia skazania za przestępstwo liczy się upływ czasu od uprawomocnienia się wyroku orzekającego karę. Ukaranie uważa się za niebyłe po upływie dwóch lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary.

Jeżeli przed upływem okresu dwóch lat popełniłeś nowe wykroczenie, za które wymierzono Ci karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie dwóch lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie. Tutaj jest tak samo jak w przypadku przestępstw.

Jeżeli orzeczono wobec Ciebie środek karny, uznanie ukarania za niebyłe nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem wykonania. Niczym się zatem nie różni od zatarcia skazania za przestępstwo.

W przypadku instytucji zatarcia ukarania za wykroczenie nie ma jednak możliwości, tak jak przy zatarcia skazania, złożenia do sądu wniosku o zatarcie ukarania przed upływem okresu przewidzianego przez prawo. Musisz odczekać dwa lata aby ukaranie zostało wykreślone z mocy samego prawa.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: