Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Ustawa o rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym czeka tylko na podpis Prezydenta

Daniel Anweiler23 maja 2016Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 2 czerwca 2016

W piątek 13 maja 2016 roku Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Ustawa czeka teraz na decyzję Prezydenta. Z tekstem ustawy uchwalonej przez Sejm można się zapoznać tutaj.

Ustawa w przede wszystkim wprowadza specjalny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Rejestr ma składać się z dwóch oddzielnych baz danych czyli rejestru z dostępem ograniczonym oraz rejestru publicznego. Ustawa ma już co prawda ostateczny kształt ale Prezydent ma kilka możliwości, które mogą spowodować, że zmienią się niektóre jej zapisy. Zgodnie z uchwaloną ustawą ma wejść ona w życie 1 października 2017 roku.

Prezydent może oczywiście ustawę podpisać, może także złożyć do niej veto a także wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności ustawy z Konstytucją. 

W dniu 30 maja 2016 roku Prezydent podpisał ustawę.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: