Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Stawiać się czy też się nie stawiać?

Daniel Anweiler17 marca 20203 komentarze

Ostatnia aktualizacja 17 marca 2020

Stawiać się czy też się nie stawiać?Od dziś bramy większości Zakładów Karnych są zamknięte dla rodziny i bliskich osadzonych. Nie mogą także osadzeni którzy mają prace wolnościowe wychodzić na zewnątrz. Ogólne, odgórne zamknięcie ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Czy zatem można stawić się do Zakładu karnego w celu odbycia kary?

Inną rzeczą jest kwestia odwiedzin i kontaktu osadzonych ze swoimi rodzinami. Musi to zostać jakoś rozwiązane bo widzenia nie będą się zapewne odbywały przez kilka najbliższych tygodni.

Czy stawiać się do Zakładu Karnego?

Cześć Zakładów Karnych jest zamknięta a cześć otwarta. Czy to znaczy, że masz się stawić do Zakładu Karnego czy też nie. W sumie to do końca nie wiadomo czy ze względu na swoje bezpieczeństwo możesz pozostać w domu. Czy czekać na zakończenie stanu zagrożenia epidemiologicznego. Gdy jednak wybierzesz opcję nie stawiania się do ZK to polecam nie siedzieć cały czas na kanapie z netflix’em . W przerwie między sezonami i wycieczką do kuchni warto trochę zająć się swoją sprawą. Na razie nie szukają do odbycia, ale nie zapomną.

Wstrzymanie wykonania kary – nie trzeba się stawić

Masz bilet do Zakładu Karnego. Prawdopodobnie nie przyjmują i wstrzymane jest zgłaszanie do odbywania kary. Co zrobić? Sądy także nie pracują normalnie. Nie możesz jednak siedzieć biernie. Po pierwsze ustal jaki sąd zarządza wykonaniem Twojej kary. Do tego sądu możesz napisać o odroczenie wykonania kary. Jakie przesłanki przemawiają za odroczeniem i co napisać znajdziesz tutaj.

Jeżeli Twoja kara nie jest większa niż jeden rok możesz złożyć wniosek o dozór elektroniczny. O tym jak składać i gdzie o dozór możesz przeczytać tutaj.

Pamiętaj żeby przy obu wnioskach złożyć także wniosek o wstrzymanie wykonania kary. Wniosek ten pomoże w zatrzymaniu machiny sądowej z zakresie stawiania się do Zakładu Karnego.

Oczywiście możesz powiedzieć, że po co to wszystko poczekasz aż się epidemia skończy i sądy wrócą do pracy. Może masz i rację ale z doświadczenia zawodowego wiem, że lepiej w oczach sądu wygląda fakt podjęcia przez Ciebie inicjatywy i złożenie wniosków w sądzie. Po powrocie do normalności nie będą się zastanawiać czy też czekać na Ciebie tylko mogą zarządzić doprowadzenie. W przypadku gdy mają już od Ciebie konkretne wnioski muszą je rozpatrzyć. W szczególności mówię tu o wstrzymaniu wykonania kary.

Zatem chwila pisania, wycieczka na pocztą (niestety działają krócej i trzeba postać w kolejce) i możesz „spokojnie” wracać do oglądania netflix”a.

W swojej sprawie zadzwoń do sądu (pracują) i dowiedz się czy się stawić czy nie do odbycia kary po złożonym przez Ciebie wniosku o wstrzymanie wykonania kary.

Jeżeli wolisz oglądać zapraszam Cię na mój vlog o dozorze elektronicznym oraz o wstrzymaniu wykonania kary.


Photo by Michelle Oude Maatman on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agnes 23 marca, 2020 o 10:40

Panie mecenasie jak należy teraz postąpić w sprawie osadzenia w ZK? wezwanie do odbycia kary jest.Wniosek do Sądu o odroczenie złożony.Sąd wyznacza termin posiedzenia w tej sprawie ale data jest na maj a wezwanie do odbycia na marzec.Sąd wyznaczył termin posiedzenia ale nie wstrzymał wykonania kary.Skazany ponownie złożył wniosek o niewystawianie nakazu doprowadzenia do ZK do czasu wyroku i co teraz?

Odpowiedz

DANIEL ANWEILER 24 marca, 2020 o 10:11

Dzień Dobry Pani, Wszystko zostało zrobione ok. Nie można już nic więcej poza oczekiwaniem na decyzję sądu co do wstrzymania wykonania kary. Pozdrawiam

Odpowiedz

Bruno Mars 16 października, 2021 o 14:25

Mam bilet. Jestem multirecydywie co zrobić żeby nie iść?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: