Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Wyrok łączny a dozór elektroniczny

Daniel Anweiler29 maja 2019Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2021

Wyrok łączny a dozór elektronicznyCzasem zastanawiasz się wyrok łączny po co mi to.  Możesz jednak uzyskać korzystniejszą dla siebie karę do odbycia a potem starać się o jej odbycie w dozorze elektronicznym. Zatem wyrok łączny a dozór elektroniczny? Jak to powiązać?

Co w przypadku gdy odbywasz karę w dozorze elektronicznym ?

Co w przypadku gdy odbywasz już karę w dozorze elektronicznym zbliża się nawet już do końca a tu nagle dowiadujesz się, że sąd z urzędu wszczął sprawę o wyrok łączny. Myślisz ok, niech wydają ja mam przecież dozór zatem nic nie to nie obchodzi. Odbierasz niestety korespondencję z sądu a tu wezwanie do stawienia się do Zakładu karnego w celu odbycia kary łącznej.

O co chodzi z wydaniem wyroku łącznego ?

Wydanie wyroku łącznego oznacza, że wykonaniu nie podlegają już wyroki jednostkowe które odbywasz w dozorze elektronicznym.

Co zrobić jak sąd wydał wyrok łączny ?

Z reguły sąd który wydał wyrok łączny prześle go do Sądu Penitencjarnego aby ten wyraził Ci zgodę na dalsze odbywanie kary w dozorze tylko tym razem kary łącznej. Nie jest to jednak automat oraz nie zawsze sąd prześle ten wyrok łączny do Sądu Penitencjarnego. W sprawie musisz sam zadziałać. Trzeba wziąć odpis wyroku łącznego i złożyć nowy wniosek o dozór w Sądzie Penitencjarnym.

Wyrok łączny a dozór elektroniczny

Należy uargumentować, że przestrzegałeś porządku prawnego w dozorze i zmianie uległ tylko wyrok jaki ma być odbywany w systemie elektronicznym. Sąd wyda nowe postanowienie w którym raczej wyrazi zgodę na odbywanie kary z wyroku łącznego w dozorze. Musisz po prostu sam tego wszystkiego dopilnować.

Jeżeli wolisz oglądać niż czytać zapraszam na mój vlog Prawo w Minutę #13 gdzie mówię o tym co zrobić w przypadku dozoru elektronicznego i wydania w jego czasie wyroku łącznego.

Jeżeli wolisz słuchać to zapraszam Cię na mój podcast PrawniczeEspresso #7 – Wyrok łączny a dozór elektroniczny

Photo by Adrian Kirkegaard on Unsplash

adwokat Daniel Anweiler prawo karne dozór Katowice Kraków Bielsko-Biała

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: