Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Kontrola korespondencji tymczasowo aresztowanego

Daniel Anweiler01 lutego 2017Komentarze (0)

Ostatnia aktualizacja 1 lutego 2017

W poprzednich wpisach pokazałem Ci, że Twoi bliscy mogą się z Tobą spotkać gdy przebywasz na „sankcji”. Twój obrońca także może bez problemu się z Tobą spotkać.

Nie zawsze jednak masz możliwość osobistego spotkania się ze swoim obrońcą czy też z najbliższymi. Pozostają zatem listy.

Tutaj niestety powstaje problem. Twoja korespondencja jako tymczasowo aresztowanego pozostaje pod kontrolą organu (Prokurator albo Sąd) do dyspozycji którego pozostajesz.

Twoja korespondencja będzie podlegać zatrzymaniu, cenzurze lub nadzorowi. Jeżeli organ do którego dyspozycji pozostajesz nie wydał takiego zarządzania to decyzję o kontroli czy zatrzymaniu korespondencji może podjąć dyrektor zakładu karnego w którym przebywasz.

Twoją korespondencję przesyła się dalej za pośrednictwem organu, do którego dyspozycji pozostajesz. Korespondencję z Twoim obrońcą lub pełnomocnikiem będącym adwokatem albo radcą prawnym przesyła się bezpośrednio do niego. Jednakże organ ma prawo w szczególnie uzasadnionych wypadkach postąpić inaczej czyli nie przesyłać bezpośrednio do Twojego obrońcy listów.

Gdy przyjdzie korespondencja do Ciebie do Zakładu Karnego doręczy Ci ją uprawniony funkcjonariusz. Odbiór korespondencji potwierdzasz datą i podpisem

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: