Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Joliet Jail

Daniel Anweiler12 listopada 2018Komentarze (0)

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie o jakie dokładnie więzienie chodzi spieszę poinformować, że było to więzienie, którego mury wzięły udział w filmie jak „The Blues Brothers” czy serialu „Prison Break”. Oba uznane za kultowe.

W tym pierwszym służyło w pierwszej ze scen kiedy Jake Blues wychodzi właśnie po odbyciu kary z tego więzienia. W tym drugim było pokazywane jako więzienie z tegoż serialu w scenach kręconych na zewnątrz. Tu wyjście z więzienia trwało trochę dłużej.

Więzienie zostało otwarte w 1858 roku i było czynnym więzieniem aż do 2002 roku. Zamknięcie nastąpiło głównie z powodu braku możliwości przebudowy i dostosowania do nowych standardów więziennych dla skazanych. Dla przykładu aż do 1910 nie było w calach bieżącej wody oraz toalet.

W czasie gdy było czynnym więzieniem karę odbywało w nim ponad 1200 skazanych. Z ciekawostek można podać, że w 1975 roku członkowie gangów z Chicago przejęli jeden z oddziałów wiezienie i wzięli zakładników a powodem tego był fakt, że mieli zostać przetransportowani do innych więzień. Sytuację udało się rozwiązać choć życie stracił jeden z byłych członków gangu, który mediował pomiędzy stronami.

Samo więzienie w latach 90 i 2000 aż do zamknięcia było przeludnione osiągając liczbę osadzonych do 1300 osób. Jednocześnie było miejscem gdzie przybywali nowo osadzeni, byli klasyfikowani i transportowani do innych więzień. Co roku było to ok. 20 000 osób.

Joliet Jail od 2018 roku jest miejscem, które można zwiedzić w ramach muzeum miasta Joliet podróżując po słynnej Route 66, która zaczyn się w Chicago.

Oprócz pojawienia się w filmach czy serialach więzienie Joliet jest także wspomniane przez Boba Dylana w piosence „Percy’s Song” z albumu „The Times They Are A-Changin'”.

Photo by Robert Hickerson on Unsplash

Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99zienie_Joliet
https://en.wikipedia.org/wiki/Joliet_Correctional_Center

Movies

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: