Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Witaj na moim blogu

Daniel Anweiler05 kwietnia 20164 komentarze

Ostatnia aktualizacja 6 kwietnia 2016

Witam Cię na moim blogu dotyczącym wykonywania kar oraz środków karnych.

W kolejnych wpisach pokaże Ci, że skazanie to nie koniec świata i są jeszcze możliwości prawne żeby nie iść siedzieć od razu albo nie płacić całej grzywny lub kosztów sądowych na jeden raz. Dowiesz się jak odroczyć karę pozbawienia wolności i kiedy przysługuje Ci warunkowe przedterminowe zwolnienie. Pokaże Ci także kiedy możesz starać się o przerwę w karze oraz czy zamiana kary jest w ogóle możliwa. Jak już będziesz odbywać karę podpowiem Twoim bliskim kiedy mogą Cię odwiedzić i co mogą przysłać Ci w paczce do ZK.

Zapraszam zatem do podróży prawnej po świecie wykonywania kar.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Klaudia 8 października, 2016 o 20:22

Mam pytanie. Jeżeli raz mój brat napisał o wyrok łączny i mu go zrobili czy może jeszcze raz napisać ? Po prostu zdjęli mu tylko 2 dni i chce spróbować jeszcze raz. Czy jest to możliwe aby sąd jeszcze raz zrobił wyrok łączny?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 9 października, 2016 o 10:38

Dzień dobry Pani Klaudio,
Witam Panią serdecznie i dziekuje za pytanie. Czy wyrok łączy dotyczył kary zastępczej więzienia? Kara nie jest normalnie wymierzana w dniach. Nowy wniosek o wyrok łączny bez zmiany okoliczności nie zostanie rozpoznany. Jezeli wyrok łączny jest prawomocny nie można złożyć ponownego wniosku o połączenie tych samych wyroków.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka 11 października, 2016 o 18:08

Dzień dobry mam pytanie mój narzeczony dostał wezwanie do zk na odbycie kary 5miesięcy jest to kara zastępczą za nieodbycie prac społecznych skladalismy do tej sprawy rok temu wniosek o dozór ale nie było żadnej odpowiedzi czy może starać się teraz o zamianę tej kary na ponowną karę ograniczenia wolności i wykonania prac społecznych sprawa dotyczy alimentów i w tej chwili już ma prace społeczne zasadzone innym wyrokiem też dotyczy alimentów dodam że regularnie płaci teraz alimenty i odrabia prace społeczne

Odpowiedz

Daniel Anweiler 11 października, 2016 o 20:13

Dzień Dobry Pani Agnieszko,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za pytanie.
Pani narzeczony może złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania zastępczej kary więzienia. Należy w tym celu złożyć wniosek do sądu karnego wykonawczego o wstrzymanie kary zastępczej oraz na piśmie zobowiązać się, że podejmie się odbywanie kary ograniczenia wolności i podda się rygorom z nią związanym; wstrzymanie następuje do czasu wykonania orzeczonej kary ograniczenia wolności. Jeżeli uchylać się będzie od odbywania kary ograniczenia wolności, sąd zarządzi wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności. Niedopuszczalne jest ponowne wstrzymanie wykonania tej samej zastępczej kary pozbawienia wolności na tej właśnie podstawie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: