Ostatnia aktualizacja 6 kwietnia 2016
Witam Cię na moim blogu dotyczącym wykonywania kar oraz środków karnych.
W kolejnych wpisach pokaże Ci, że skazanie to nie koniec świata i są jeszcze możliwości prawne żeby nie iść siedzieć od razu albo nie płacić całej grzywny lub kosztów sądowych na jeden raz. Dowiesz się jak odroczyć karę pozbawienia wolności i kiedy przysługuje Ci warunkowe przedterminowe zwolnienie. Pokaże Ci także kiedy możesz starać się o przerwę w karze oraz czy zamiana kary jest w ogóle możliwa. Jak już będziesz odbywać karę podpowiem Twoim bliskim kiedy mogą Cię odwiedzić i co mogą przysłać Ci w paczce do ZK.
Zapraszam zatem do podróży prawnej po świecie wykonywania kar.
{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
Mam pytanie. Jeżeli raz mój brat napisał o wyrok łączny i mu go zrobili czy może jeszcze raz napisać ? Po prostu zdjęli mu tylko 2 dni i chce spróbować jeszcze raz. Czy jest to możliwe aby sąd jeszcze raz zrobił wyrok łączny?
Dzień dobry Pani Klaudio,
Witam Panią serdecznie i dziekuje za pytanie. Czy wyrok łączy dotyczył kary zastępczej więzienia? Kara nie jest normalnie wymierzana w dniach. Nowy wniosek o wyrok łączny bez zmiany okoliczności nie zostanie rozpoznany. Jezeli wyrok łączny jest prawomocny nie można złożyć ponownego wniosku o połączenie tych samych wyroków.
Pozdrawiam
Dzień dobry mam pytanie mój narzeczony dostał wezwanie do zk na odbycie kary 5miesięcy jest to kara zastępczą za nieodbycie prac społecznych skladalismy do tej sprawy rok temu wniosek o dozór ale nie było żadnej odpowiedzi czy może starać się teraz o zamianę tej kary na ponowną karę ograniczenia wolności i wykonania prac społecznych sprawa dotyczy alimentów i w tej chwili już ma prace społeczne zasadzone innym wyrokiem też dotyczy alimentów dodam że regularnie płaci teraz alimenty i odrabia prace społeczne
Dzień Dobry Pani Agnieszko,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za pytanie.
Pani narzeczony może złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania zastępczej kary więzienia. Należy w tym celu złożyć wniosek do sądu karnego wykonawczego o wstrzymanie kary zastępczej oraz na piśmie zobowiązać się, że podejmie się odbywanie kary ograniczenia wolności i podda się rygorom z nią związanym; wstrzymanie następuje do czasu wykonania orzeczonej kary ograniczenia wolności. Jeżeli uchylać się będzie od odbywania kary ograniczenia wolności, sąd zarządzi wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności. Niedopuszczalne jest ponowne wstrzymanie wykonania tej samej zastępczej kary pozbawienia wolności na tej właśnie podstawie.
Pozdrawiam