Zmiana formy obowiązku prac społecznych. Czyli potrącenie z wynagrodzenia na cele społeczne

Daniel Anweiler        14 sierpnia 2016        56 komentarzy

Skazano Cię na karę prac społecznych. Musisz odpracować do 40 godzin w miesiącu. Myślisz, że w sumie ok. Dasz radę. Tutaj nagle okazuje się, że dostajesz pracę i nie możesz odpracować swojej kary. Nie chcesz przecież, żeby zamienili ją na zastępczą karę pozbawienia wolności, a zamiana kary prac społecznych na grzywnę nie jest już możliwa. Okoliczności nie pozwalają Ci na staranie się o odroczenie wykonania kary albo o przerwę.

Co w takiej sytuacji?

Możesz się starać o zamianę formy obowiązku wykonywania kary prac społecznych. Zgodnie z przepisem kodeksu karnego wykonawczego sąd może zmienić formę obowiązku wykonywania pracy, przyjmując 20 godzin pracy na cele społeczne za równoważne 10% wynagrodzenia za pracę. Orzeczona praca nie może przekroczyć 40 godzin w stosunku miesięcznym. Oznacza to, że zamiast pracować do 40 godzin w miesiącu będzie Ci potrącane do 20 % wynagrodzenia co miesiąc przez okres na który orzeczono karę ograniczenia wolności.

Sąd może dokonać takiej zmiany w szczególnie uzasadnionych wypadkach. Oznacza to, że każdy przypadek będzie przez sąd oceniany osobno ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że sąd dokona zmiany w przypadku gdy nie możesz wykonywać prac społecznych. Niemożność wykonywania pracy społecznej może wynikać z podjęcia przez Ciebie pracy, gdy praca jest na zmiany albo przepisy prawa pracy wymagają od Ciebie określonego dobowego odpoczynku (np. masz pracę jakie kierowca ciężarówki).

Nie wszyscy wiedzą, że zmiana formy wykonywania prac społecznych jest możliwa także w druga stronę. Znaczy to, że sąd może zmienić formę wykonywania kary ograniczenia wolności z potrącenia wynagrodzenia za pracę na pracę społeczną przyjmując przelicznik wskazany powyżej czyli 10 % wynagrodzenia to 20 godzin pracy na cele społeczne w miesiącu. Taka zmiana jest uzasadniona np. utratą pracy albo zmniejszeniem etatu za czym idzie obnażenie wynagrodzenia.

Taka zmiana formy wykonywania pracy jest możliwa kilkukrotnie w czasie wykonywania kary ograniczenia wolności. Możliwa jest w gdy kara nie jest jeszcze wykonywana a także gdy pracujesz już na cele społeczne. 

Sądem właściwym do rozpoznania Twojego wniosku jest sąd rejonowy, w którego okręgu kara jest lub ma być wykonywana, także gdy karę ograniczenia wolności orzekł wobec Ciebie sąd okręgowy. Twój wniosek będzie rozpoznany na posiedzeniu bez udziału stron czyli posiedzeniu niejawnym. Wniosek nie podlega opłacie. Na niekorzystne postanowienie przysługuje Ci zażalenia do sądu okręgowego.

{ 56 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

robert Wrzesień 13, 2016 o 20:47

Witam,dostałem do odpracowania 40 godz,lecz mieszkam i pracuje za granicą.W mojej sytułacji jedyna opcja to zamiana godzin na grzywnę,wiec mam pytanie jakimi stawkami godzinowymi kieruje się sąd?czy są to stawki obecnie zawarte w ustawach o zatrudnieniu czy sądy posiadaja swoje własne przeliczniki,czy jeśli moje zarobki są wysokie to ma to wpływ na ustalenie stawki godzinowej za grzywnę?

Odpowiedz

robert Wrzesień 13, 2016 o 20:49

W artykule jest wzmianka o 10% od wynagrodzenia za 20 godzin,o jakie wynagrodzenie chodzi..o wynagrodzenie skazanego czy wynagrodzenie w miejscy w którym będzie odrabiał godziny?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 15:46

Dzień Dobry Pani Robercie,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za komentarz.
Sąd może zamienić Panu karę ograniczenia wolności a właściwie sposób jej wykonywania na potrącanie z wynagrodzenia jednakże musi być Pan zatrudniony w polskiej firmie.
Jeżeli chodzi o wysokość potrącenia to jest to zależne od wysokości wynagrodzenia danej osoby. Nie wyciąga się średniej w danym miejscu wykonywania kary.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Arek Listopad 28, 2016 o 11:40

Witam a jak ktoś pracuje bez umowy „na czarno” i też nie pasuje chodzić na odrobki co wtedy można zrobić?

Odpowiedz

agnieszka Maj 15, 2017 o 22:35

GODZINY DO ODPRACOWANIA

Odpowiedz

JOANNA Styczeń 20, 2017 o 11:08

Dzień dobry mam takie pytanie odnośnie kolegi czy można zwiększyć ilość prac spolecznych tzn ma zasadzie po 30 godzin miesiecznie a chciałby odrobic 90godzin w miesiacu… czy można do sadu wystąpić z taką prośbą? ? I jak sporządzić takie pismo? Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 20, 2017 o 11:13

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Tak do sądu można wystąpić z taką prośbą
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Andzelika Kwiecień 4, 2018 o 13:09

Witam. Mój chłopak ma jedną karę do odsiedzenia 2lata i 6miesiecy. I druga karę 10miesiecy po 30godz do odpracowania prac społecznych. A dopóki nie pójdzie siedzieć chce dalej pracować za granicą na umowę z miesiąca na miesięc. Tylko w tym przeszkadza mu ta kara do odpracowania i przez nią nie może wyjechać czy wolno odroczyć narazie tą kare żeby mógł jeszcze wyjechać i zarobić na rodzine bo mamy ciężarka sytuację finansową bo mamy dziecko które ma 9 miesięcy ja nigdzie nie pracuje i żyjemy tylko z pensji partnera

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 4, 2018 o 13:13

Dzień Dobry Pani Andżeliko,
Witam Panią serdecznie!
Oczywiście można złożyć wniosek o odroczenie prac społecznych a także kary pozbawienia wolności ze względu na okoliczności jakie Pani podała.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Andzelika Kwiecień 4, 2018 o 15:48

A jak napisać taki wniosek ?

mateusz Styczeń 27, 2017 o 14:17

Witam, w kwietniu tamtego roku dostalem do odrobienia 30h przez pol roku, odrobilem do grudnia tylko 60h, poniewaz pracowalem na czarno, a od pazdzierika tamtego roku mam umowe na b ialo, teraz 17 stycznia zostala ona przedluzona na okres 9 miesiecy, ale jednak dostalem pismo z sadu ze 31 stycznia mam posiedznie w sprawie zamiany kary na pozbawienie wolnosci, co by pan w takiej sytuacji zalecal robic, mam 20 lat i nie wiem nawet co moglbym zrobic, prosilbym o pomoc…

Odpowiedz

mateusz Styczeń 27, 2017 o 14:20

dodam, ze zostalem obciazony kosztami sprawy z ktorych zostalo mi teraz 800 zł jeszcze do zaplaty, ale nie mialem jak tego splacic z powodu innych zadluzen, dopiero teraz jak znalazlem prace na bialo komornik sadowy niby siadl mi na pensje, ale sam przynosze i place po te 100-200 zl i nic mi nie sciagali narazie

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 27, 2017 o 14:31

Dzień Dobry Panie Mateuszu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

kamil Czerwiec 27, 2017 o 09:08

Powolaj sie. Na art 75a pisemnie w sadzie

Odpowiedz

Sebastian Marzec 7, 2017 o 18:59

Witam. Sąd wyznaczył mi kare ograniczenia wolności po 30h przez rok. Odrobiłem już 6 miesięcy.
Ale teraz moja sytuacja finansowa jest co raz to gorsza. Szukam pracy staram się o umowę lecz jak narazie bez szans. Aktualnie bardzo mi przeszkadza kara na cele społeczne. Chciałbym odroczyć resztę 6 miesięcy. Czy jest taka możliwość dodam że pracodawca bardzo patrzy czy jestem w pracy od pon. do pt.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 8, 2017 o 16:02

Dzień Dobry Panie Sebastianie,
Może Pan złożyć wniosek o uznanie kary za wykonaną. W razie gdyby chciał Pan skorzystać z pomocy w skonstruowaniu wniosku do sądu zapraszam do kontaktu: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Anonim pilne Marzec 23, 2017 o 16:17

Witam licze na konkretna odpowiedz . Sad skazal mnie na 8 mie/po 30godz. Prace zaczelam 11 lutego niestety do 11 marca udalo odpracowac mi sie tylko 14 g. A w marcu zas bylam tylko 5 g. Niestety czasu brak pracuje na umowe zlecenie , mam 3 letnia corke , wynajmujemy mieszkanie a koszty dla mnie sa ogromne takze ucze sie zaocznie , wiec jak nie mam szkoly w weekend to wypada praca niestety z pracy nie moge zrezygnowac poniewaz mam duze wydatki , co mam zrobic zeby nie zamienili mi na wyrok odbycia za kratkami ? Dodam ze sama wychowuje corke i mam21 lat. Jestem sama po ciezkich przezyciach zaczynam sobie z tym nie radzicc . Pomocy ;((

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 23, 2017 o 20:37

Dzień dobry Pani,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Emo Kwiecień 27, 2017 o 07:55

Witam,
Dowiedzialem sie dwa dni temu ze jestem poszukiwany mam do osiadki 90dni. W 2015 roku podobno mialem do odrobienia prace spoleczne do dzis mnie o tym nie poinformowal a tu nagle jestem poszukiwany. Pytanie moje czy da sie zamienic ta odsiadke na grzywne?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 27, 2017 o 08:58

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Proszę złożyć do sądu pismo, że podejmie się Pan prac społecznych albo proszę złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary.
Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Be Lipiec 23, 2017 o 19:37

Witam.Dostalem do odpracowania karę 20h miesięcznie przez 4 miesiące.Kończy mi się czas na odpracowanie kary a ja nie odrobiłem ani jednej godziny. Dodam, że od dnia w którym dowiedziałem się o karze zaczełem pracować legalnie na umowę zlecenie.Mam 19 lat i podejrzewam u siebie niezdiagnozowaną chorobę psychiczną tzn urojenia,napady leków,depresję.Nie chce iść do więzienia bo to się źle dla mnie skończy.Oczywiście zapłacę za poradę i z góry dziękuję.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 26, 2017 o 12:48

Dzień Dobry Panie Mateuszu,
Witam Pana serdecznie!
Pozwolę sobie odpisać Panu szczegółowo na maila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Lukak Lipiec 27, 2017 o 15:24

Witam czy żeby zmieniono kare godzin społecznych na kare grzywny, może być umowa o prace w czechach ??

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 28, 2017 o 07:48

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Niestety umowa o prace może być tylko z Polskim pracodawcą bo tylko od niego może ściągać pieniądze sąd.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Aleksandra Sierpień 3, 2017 o 23:40

Witam dostałam wyrok 3 miesięcy pozbawienia wolnosci z sądu rejonowego po odwołaniu do sądu okręgowego zmienili mi wyrok na 12 miesięcy po 30h społecznych. Prowadzę własną działalność uczę się zaocznie i nie mam kiedy odpracować tych godzin,jest jakaś opcja żeby zamienili mi to na grzywne?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 4, 2017 o 08:23

Dzień Dobry Pani Aleksandro,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Grzesiu Sierpień 4, 2017 o 18:27

Będę wnioskował o zamiane prac na potrącanie z pensji, czy te potrącania (15%) czy to co miesiać bedzie obliczany procent z mojego faktycznego dochodu czy 15 procent z tego co mam na umowie, pracuje na akord, ale mam zapewnioną najniższą krajową

Odpowiedz

Adam Październik 11, 2017 o 12:30

Dzień dobry mam pytanie dostałem 40h miesięcznie przez 2lata nieodpłatne godziny czy w takiej sytuacji też jest możliwość zamiany na odtrącone 20%z wypłaty pracuje nie dam rady pogodzić godziny z pracą ?

Odpowiedz

Adam Październik 11, 2017 o 12:31

Dzień dobry mam pytanie dostałem 40h miesięcznie przez 2lata nieodpłatne godziny czy w takiej sytuacji też jest możliwość zamiany na odtrącone 20%z wypłaty pracuje nie dam rady pogodzić godziny z pracą ? Mam chora mame i dom na utrzymaniu poprostu wykonywanie godzin nie jest możliwe

Odpowiedz

Darek Listopad 13, 2017 o 17:38

Panie Mecenasie mam takie pytanie jeśli dostałem 20 godzin miesięcznie do odpracowywania to czy możliwa jest zamiana na pobieranie 10 % kwoty z wynagrodzenia jeśli na umowie mam minimalną krajową?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 13, 2017 o 17:47

Dzień Dobry Panie Darku,
Tak może być dokonywane potrącenie w przypadku minimalnego wynagrodzenia. Nie podlega ono ochronie tak jak w przypadku innych potrąceń.

Odpowiedz

Darek Listopad 13, 2017 o 18:04

dziękuje za informacje, właśnie bałem się, że pewnie podlega ochronie tak jak przy zajęciach komorniczych itp.

Odpowiedz

Darek Listopad 21, 2017 o 10:56

A czy z umowy zlecenie też mogą być dokonywane potrącenia ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 21, 2017 o 11:46

Dzień Dobry Panie Darku,
Nie ma niestety możliwości dokonywanie potrącenia z umowy zlecenia w przypadku kary ograniczenia wolności. Potracenie może być dokonane tylko z umowy o pracę lub innej formy zatrudnienia na podstawie kodeksu pracy.

Odpowiedz

Darek Listopad 25, 2017 o 12:26

Nie mam aktualnie, umowy o pracę będę miał za kilka dni. W poniedziałek mam zgłosić się do kuratora do sądu. Jak to wygląda ta procedura z tym pójściem do prac ile to może trwać od wizyty u kuratora ? Jak będę miał umowę o pracę to dopiero mogę złożyć o potrącenie wynagrodzenia ? Ile taki wniosek czeka na rozpatrzenie ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 27, 2017 o 10:25

Dzień Dobry Panie Darku,
tak dopiero jak Pan będzie miał umowę może Pan zgłosić o potrącenie.

Odpowiedz

Paweł Grudzień 14, 2017 o 13:21

Witam Panie Mecenasie. Moja sytuacja wyglada nastepująco… Obecnie przebywam w ZK. Ostatnio dostałem pismo o przeliczniu mojego odrobku na kare pozbawienia wolnosci. Wniosek o odroczenie wykonania prac społecznych składam jednak sad nie chce odroczyć sprawy do opuszcznia przeze mnie zakładu. Co wiec teraz? Czy zażalenie w ktorym zaproponować zamiane formy wykonywania pracy spo łecznej na potracanie mojego wynagrodzenia gdyz pracuje odpłatnie czy ponownie wniosek tylko nie o odrocznie tylko własnie o zamiane??? bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz

Boleslav Luty 6, 2018 o 16:03

witam
Mam taką sytuację, że otrzymałem wyrok nakazowy sądu w postaci 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac 20 godzin/msc.
Ale problem polega na tym że mam ważną wizę do końca lutego, musiałem wyjechać na Ukrainie za nawą wizą ( kat D). I następna wiza będzie aktualna tylko do 31.09.
W jaki sposób muszę działać? Zlozyć sprzeciw do sądu z prośbą zmienić karę na mniejszą lub karę grzywny? Czy mogę wyjechać z Polski?

Odpowiedz

Lidia Luty 14, 2018 o 01:28

Witam. Mam odroczone prace spoleczne do 3 go kwietnia. Jestem teraz po operacji i mam dziecko niepelnosprawne z 12 schorzeniami. O co moge teraz sie starac abym nie musiala isc do pracy? A po drugie naprawde nie moge bo ogolnie mam osmioro dzieciakow nad ktorymi sprawuje opieke. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 14, 2018 o 11:09

Dzień Dobry Pani Lidio,
Witam Panią serdecznie!
W Pani sprawie odroczenie już na dłuższy okres niż 6 miesięcy nie będzie możliwe. Może Pani wnosić o zawieszenie postępowania wykonawczego z powodu okoliczności jakie Pani napisała. Gdyby jednak sąd zamienił Pani karę na zastępczą karę pozbawienia wolności, może Pani wnosić o jej odroczenie lub o jej wykonanie w systemie dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

darek Marzec 26, 2018 o 14:11

Czy mając zamienione 20 godzin miesięcznie na 10 % wynagrodzenia przez 16 mscy mogę mając trochę wolnego czasu wykonywać także prace społeczne żeby szybciej wykonać cały wyrok ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 4, 2018 o 15:47

Dzień Dobry Panie Darku,
Witam Pana serdecznie!
Niestety nie ma takiej możliwości albo potrącenie z wynagrodzenia albo prace społeczne.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Aneta Marzec 30, 2018 o 16:45

Witam,
Zostałam skazana na kare ograniczenia wolności 12 msc po 40godzin. Odroczono wykonanie kary, ze względu na brak opieki dzieckiem, które od wrzesnia ma możliwość pójścia do przedszkola.
Okres na który zostało odroczone, to 5 msc I mija w sierpniu.
Mam pytanie, dotyczące zamiany kary na potrącenia z wynagrodzenia. Czy taka możliwość istnieje w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej? Czy konieczne jest zatrudnienie na umowie o pracę?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 4, 2018 o 15:23

Dzień Dobry Pani Aneto,
Witam Panią serdecznie!
w celu potrącania wynagrodzenia konieczne jest zatrudnienie na umowę o pracę.

Odpowiedz

Bart Lipiec 27, 2018 o 06:23

Witam
Mam zasadzone 4 miesiace po 20godzin.
Sad przychylil sie i zmienil mi forme na potracenie 10%.
Titaj pojawia sie problem w orzeczeniu nie ma na jak dlugi czas maja potracac.
Rozumiem iz nie moze byc to okres dluzszy niz na jaki orzeczono pierwotna kare ograniczenia wolnosci??

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:33

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Okres potrącenia będzie równy ilości miesięcy kary ograniczenia wolności.

Odpowiedz

DART Lipiec 30, 2018 o 10:29

Witam

Mialem zasadzone 4 miesieace x 20h.
Sad przychylil sie do zmainy na potraceni 10% kwoty netto.
Jak dlugi okres wynosi to potracenie ?? Czy jest to czas na jaki byla kara.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:23

Dzień Dobry Panu,
Tak, przez okres trwania kary czyli 4 miesiące.
Pozdrawiam

Odpowiedz

DART Lipiec 30, 2018 o 10:54

Witam – przez jakis czas beda potarcenia w przyapdku wyroku 4×20
Dodam iz sad przychylil sie do zmiany formy.
Nie podal przy tym okresu przez jaki to trwac.

Odpowiedz

Ewa Lipiec 31, 2018 o 23:36

Mój bratanek zgłosił się do Zakładu karnego 19 lipca bo taki miał wyrok . Składał pismo do sadu o zamianę odsiadki na pracę spoleczne i dopiero dziś 1 sierpnia przyszło postanowienie Sadu z 18 lipca o zgodzie sadu na pracę spoleczne ale on jest w zakładzie karnym już . I co teraz ????? Proszę o pilną odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:18

Dzień Dobry Pani Ewo,
Powinien zostać wypuszczony z Zakładu karnego jak najszybciej.

Odpowiedz

Bogusia Sierpień 18, 2018 o 19:49

Witam Mój syn dostał wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności na rzecz 10% potracenia z wynagrodzenia na dom dziecka Przed uprawomocnieniem wyroku utracił pracę Czy mógłby jednorazowo wpłacić te 10% razy 10 miesięcy Obliczone na podstawie umowy o pracę wcześniej złożonej w sądzie Jeśli nie to w jaki inny sposób mógłby uniknąć więzienia

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:08

Dzień Dobry Pani,
Potrącenie może się odbywać z nowej umowy o prace albo zostanie kara zamieniona na prace społeczne. W przypadku zamiany na zastępczą karę pozbawienia wolności można złożyć wniosek o zamianę kary zastępczej na ograniczenie wolności lub złożyć wniosek o dozór elektroniczny.

Odpowiedz

Krystiando Wrzesień 10, 2018 o 00:46

Witam. W lutym dostałem wyrok 8 msc prac społecznych po 20h w miesiącu. W gminie miałem ustalony grafik w które dni miesiąca będę odrabial. Wszystko szło sprawnie odrabialem według tego grafiku po 4 godziny w tygodniu od poniedziałku do piątku ze względu na moją pracę. Teraz pracę zmieniłem i nadal odrabiam zostało mi 40 godzin ale od dwóch miesięcy odrabiam w ostatnie dni miesiąca dwa dni po 8h i trzeci dzień 4h co w rezultacie daje 20h. Czy mimo to że odrabiam godziny nie według grafiku mogę mieć jakieś problemy. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 13, 2018 o 17:49

Dzień Dobry,
Witam Pana serdecznie!
Może się okazać, że w związku z nieodrobieniem całości zostanie zamienione na zastępczą karę pozbawienia wolności. Proszę te sprawę załatwiać w gminie i z kuratorem. W sprawie można określić inny termin rozliczeniowy godz. pracy. Niestety można to zrobić do przodu a nie z godz. wstecz. Proszę problem rozwiązać z kuratorem on może Panu w tej sprawie najwięcej pomóc.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 4, 2018 o 15:51

Dzień Dobry Pani Andżeliko,
Wniosek pisze się do sądu który wydał wyrok w I instancji. Proszę skorzystać z wyjaśnienia jaki piszę w moim wpisie http://odroczenie-kary.pl/odroczenie-kary-prac-spolecznych/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem anweiler@zubek-gatner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: