Zatarcie skazania a kolejny wyrok

Daniel Anweiler        20 maja 2016        Komentarze (0)

W poprzednich wpisach pokazałem Ci, że skazanie nie musi się za Tobą ciągnąć w nieskończoność. Zatarcie skazania może nastąpić na Twój wniosek. Wzór wniosku o zatarcie skazania znajdziesz tutaj. Zatarcie skazania może nastąpić także na mocy aktu łaski Prezydenta RP. Najczęściej jednak zatarcie skazania następuje z mocy prawa.

Co w przypadku gdy już po odbyciu kary zostaniesz skazany za kolejne przestępstwo? Kiedy nastąpi zatarcie pierwszego skazania?

Jeżeli popełnisz po rozpoczęciu, lecz przed upływem okresu potrzebnego do zatarcia skazania, ponownie przestępstwo, dopuszczalne jest tylko jednoczesne zatarcie wszystkich skazań. Oznacza to, że zatarcie nastąpi po upływie okresu potrzebnego do zatarcia skazania ostatniej z orzeczonych kar. Kiedy może nastąpić zatarcie Twojego skazania piszę tutaj.

Co zrobić w takim przypadku?

Jedyną możliwością jest prośba do Prezydenta o zatarcie wszystkich skazań w akcie łaski. Wzór prośby o ułaskawienie znajdziesz tutaj.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: