Zamiana kary pozbawienia wolności. Kiedy jest niemożliwa?

Daniel Anweiler        27 maja 2016        250 komentarzy

Zamiana kary pozbawienia wolnościW poprzednim wpisie o zamianie kary pokazałem Ci, że możesz starać się o zamianę swojej kary pozbawienia wolności na grzywnę lub karę ograniczenia wolności.

W praktyce wygląda to tak, że sąd zastanawiając się nad zarządzeniem Ci kary powinien z urzędu zastanowić się czy zamiast orzec o zarządzeniu kary pozbawienia wolności zamienić Ci karę na grzywnę albo ograniczenie wolności. Niestety taka zmiana nie działa w każdym przypadku jak automat.

Gdy sąd zamierza zarządzić Ci karę bo zostałeś skazany za podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania to nie możesz wnioskować o zamianę kary. Tak samo jest w przypadku gdy sąd będzie orzekał o zarządzeniu kary jeżeli zostałeś skazany za przestępstwo popełnione z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkujących wspólnie z Tobą, a w okresie próby rażąco naruszałeś porządek prawny, ponownie używałeś przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby dla Ciebie najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkujących wspólnie z Tobą.

Nie możesz starać się o zamianę kary także gdy w okresie próby po udzieleniu Ci pisemnego upomnienia przez sądowego kuratora zawodowego rażąco naruszałeś porządek prawny, w szczególności gdy popełniłeś inne przestępstwo niż to wskazane wyżej, albo jeżeli uchylałeś się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych, środków kompensacyjnych lub przepadku.

Jeszcze w jednym przypadku sąd nie zamieni Twojej kary na grzywnę lub ograniczenie wolności. Gdy nie wykonałeś nałożonych przez sąd na Ciebie określonych obowiązków nawet gdy wskazane powyżej okoliczności, które uniemożliwiają zamianę kary nie mają miejsca w Twoim przypadku.

Chodzi tu o obowiązek wyprowadzenia się z lokalu wspólnie zamieszkiwanego z pokrzywdzonym, nie wykonanie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także nie wywiązania się z obowiązku naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części. Te obowiązki zależą jednak tylko od Ciebie i jeżeli je wykonasz to możesz się starać o zamianę kary.

{ 250 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karolina Maj 30, 2016 o 17:23

Witam. Mam pytanie, jedna z bliskich mi osób miała karę 1.5 roku w zawieszeniu na 3 lata za próbę przekupienia policjanta. Po roku czasu został oskarżony o napaść na policjanta jednak bez żadnego pobicia tylko popchniecie otrzymał karę grzywny która zapłacił. Teraz dostał wezwanie do sądu o odwieszenie pierwszej kary i skazanie na te1.5 roku. Czy może starać się o zamianę na grzywnę bądź o ograniczenie w postaci rac społecznych? Czy to są.przestępstwa podobne które dyskwalifikuja to z tej możliwości?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 31, 2016 o 11:39

Dziękuję za komentarz Pani Karolino.
Na podstawie przedstawionych przez Panią okoliczności sprawy przyjmuję, że pierwsze przestępstwo było zakwalifikowane z art. 229 k.k. a drugie z art 222 k.k. Przy takim założeniu oba przestępstwa są podobne gdyż chronią to samo dobro i są określone w tym samym rozdziale kodeksu karnego. Jednakże z podanych przez Panią informacji wynika, że za drugie przestępstwo orzeczono karę grzywny. Zgodnie z zapisem art 75 par. 1 k.k. skazanie za 2 przestępstwo było na karę grzywny zatem nie ma przeszkód do zamiany kary. Aby bardziej definitywnie wypowiedzieć się w sprawie konieczna jest analiza akt obu spraw. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 2, 2016 o 15:58

Dziękuję mecenasie za odpowiedź, nie ukrywam uspokoiła mnie nie co. Dziś odbyło się spotkanie w sądzie. Sędzia nie odwiesil kary , gdyż drugie przestępstwo było mało szkodliwe (czy jakos tak;)) oraz grzywna została uregulowana bez żadnego wymigiwania ,a poszkodowany przeproszony. Dziękuję serdecznie za rade. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 2, 2016 o 16:11

Proszę bardzo. Pozdrawiam

Odpowiedz

kori Maj 22, 2018 o 21:26

Witam. Mam pytanie. Miałem odrobki 180godz w tym 20 tyg. odrobiłem z tych 120 po czym zacząłem prace i juz nie byłem w stanie ich odrobić.  po jakimś czasie dowiedziałem się ze była u mnie Policja i pytli o mnie wszędzie.. czyli wiadomo ograniczenie wolności i grozi mi 1 miesiąc odsuadki. co zrobić aby tego uniknąć ? pismo o odroczenie ? dozur elektroniczny ? proszę o pomoc. pozdrawiam

pilne Luty 21, 2018 o 13:43

witam pana dostałam wyrok skazujący za ocznie i nie moge się odwołać nawet nie wiedzałam że bedzie sprawa artykuł207 karnego 157

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 22, 2018 o 14:46

Dzień Dobry,
Jaki to jest wyrok? Na jaką karę skazuje i kiedy go Pani odebrała?

Odpowiedz

Zbyszek Maj 21, 2018 o 08:43

Pisze do Pana w takiej sprawie gdy miałem 17maja sprawie odsiadki i mam takie pytanie ile czeka się za biletem

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 22, 2018 o 20:36

Dzień Dobry Panie Zbyszku,
Witam Pana serdecznie!
Jeżeli wyrok jest prawomocny to na bilet czeka się od kilku dni do kilku tygodni. Może się także okazać tak, że nie będzie biletu i przyjdą po Pana Policjanci gdyż nie ma konieczności wzywania do ZK wszystko zależy od decyzji sądu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Hanna Czerwiec 27, 2016 o 19:54

Witam, Pana piszę z takim zapytaniem. Mój Narzeczony 3 lata temu wyszedł po 8 letnim wyroku z więzienia, udało się że dostał warunkowe zwolnienie i niestety zaprzepaścił ten warunek. Miał przez 3 lata zakaz jazdy samochodem i spożywania alkoholu. Niestety sytuacja go zmusiła i to przed samym końcem warunku że miał 0,26 promila i był za kierownicą samochodu dostał za to 4 miesiące i odwieszono mu 8 miesięcy z wcześniej. Aktualnie już jest w trakcie 4 miesiąca odbywania kary w więzieniu. Napisał pismo do sądu z prośba o zamianę kary na grzywnę bo w sądzie nam wytłumaczono że jest taka możliwość i teraz czekamy na odpowiedz. Jak Pan myśli jakie jest prawdopodobieństwo, że nam się uda zdobyć taką zamianę. Dodam jeszcze tylko że przez te 3 lata co był na warunkowym miał bardzo dobre opinie od kuratora, dzielnicowego, chodził na studia, mieliśmy się pobrać, zaszłam w ciąże, chłopak zmienił się o 180 stopni. Proszę o odpowiedz pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 28, 2016 o 14:02

Dzień Dobry,
Dziękuję Pani Hanno za komentarz.
Niestety nie znając całości sprawy nie jestem w stanie wypowiedzieć się co do prawdopodobieństwa dokonania zamiany. Jednocześnie mogę z tego co Pani pisze przyjąć, że pierwsze skazanie było także związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Przy takim założeniu, moim zdaniem, w sprawie nie ma możliwości zamiany kary na grzywnę czy też ograniczenie wolności. Nie znam jednak szczegółów sprawy a z tego co Pani pisze jest ona dość skomplikowana. Gdyby miała Pani jakieś pytania zapraszam do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

Łukasz Lipiec 30, 2016 o 16:47

Witam mam pytanie miałem 2 lata w zawieszeniu na 5 przez piec lat nic nie prEskrobalem ale jeszcE było pol roku kandencji i w tym czasie cos sie wydarzyło sad zarządził 10 miesięcy prac społecznych tylko ze ja pracuje za granica i nie mam jak wykonywać tych prac bo jeżeli wrócę to stracę prace w dodatku jeszcze płace alimenty jak bym zjechał to odpracowywać to niebede miał z czego płacić czy jest możliwość na zamianę tych prac społecznych na grzywnę ? Prosze o pomoc z góry dziękuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 5, 2016 o 23:18

Dzień Dobry Panie Łukaszu!
Dziękuję za kontakt i pytanie.
Rozumiem, że sąd przy rozpatrywaniu zarządzenia kary pozbawienia wolności zamienił karę w zawieszeniu na karę prac społecznych.
Niestety nie ma możliwości zamiany jej teraz na grzywnę na mocy art 75 a k.k.. Także zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami kodeksu karnego wykonawczego brak jest podstawy prawnej do zamiany kary prac społecznych na grzywnę. Kiedyś było to możliwe ale teraz już nie.
W związku z tym, że pracuje Pan za granicą dla zagranicznej firmy także zamiana obowiązku pracy na pobieranie procentu z pensji na cele społeczne także nie jest możliwa. Chyba, że jest Pan zatrudniony przez Polską firmę i tylko pracę wykonuje Pan za granicą. Wtedy opcja potrącenia z pensji jest możliwa.
W Pana przypadku można spróbować odroczenia wykonania kary prac społecznych. W razie gdyby potrzebował Pan pomocy adwokata przy prowadzeniu tej sprawy proszę już o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

kaysen Wrzesień 15, 2017 o 21:20

Witam chciałbym sie dowiedzieć co moge zrobic w takiej sytuacji.

Zostalem zatrzymany motorowerem a mialem zakaz sądowy. Dostałem 8 miesięcy prac społecznych i ich wgl nie odrobilem. Minęło juz troche czasu i teraz mi pszyszlo ze kara zostala zamieniona na kare aresztu.
Prosze mi powiedziec czy mogę jakos to zamienic na kare grzywny? Czy co mam zrobić???
Prosze mi pomóc mam 20 lat i to by było moje pierwsze pójście do więźnia…
Serdecznie z góry dziękuję..

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 18, 2017 o 09:36

Dzień Dobry Panu,
Proszę po prostu napisać do Sądu, że podda się Pan rygorom związanym z odbywaniem kary ograniczenia wolności i odbędzie Pan prace społeczne. Nie ma niestety możliwości zamiany kary na grzywnę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

aneta Lipiec 6, 2016 o 16:37

Mam pytanie mój partner ma prawomocny wyrok pozbawienia wolności na 6 miesięcy od roku czasu . Wcześniej miał wyrok na dozor elektroniczny za to samo czyli jazdę pod wpływem alkoholu . Moje pytanie brzmi czy jest możliwe żeby zamienić wyrok na karę grzybek. Obecnie jestem w ciąży i partner ma na utrzymaniu trójkę dzieci.z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 7, 2016 o 11:29

Dzień Dobry,
Dziękuję Pani Aneto za komentarz i pytanie.
Przyjmuję, że Pani partner ma wyrok bez warunkowego zawieszenia. Niestety takiego wyroku nie da się zamienić na karę grzywny. Proszę jeszcze raz złożyć wniosek o odbycie tej kary w trybie dozoru elektronicznego.

Odpowiedz

Iwona Sierpień 6, 2016 o 09:38

Dzień dobry.Ja podobnie mam prawomocny wyrok pozbawienia wolności na 6 miesięcy podtrzymany przez Sąd Okręgowy w Warszawie XI wydz.Penitencjarny i Nadzoru na Wyk.Orz.Karnych ww dniu 05.08.2016r.Czy ja moge zamienić wyrok na karę grzywny lub nadzór elektroniczny.Zaznaczam,że jestem ciągle w trakcie diagnostyk lekarskich po przebytym w grudniu 2015r udarze i niedowładzie prawej strony twarzy; od 16 sierpnia rozpoczynam po długim oczekiwaniu rechabilitacje,jestem jedyną osobą która utrymuje dom,mieszkam w lokalu socjalnym i osadzenie mnie spowoduje utratę tego lokalu z powodu braku opłat za nie.Ogólnie moje życie po wyjściu z ZK będzie zrujnowane gdyż nie bedę mieć nawet domu.Jakie mam jeszcze szanse aby tak się nie stało.

Odpowiedz

Iwona Sierpień 6, 2016 o 20:01

Czy mam możliwość wnioskować o zmianę kary,czy istnieją jeszcze jakiekolwiek szanse abym nie została osadzona w ZK,zaznaczam że moje zachowanie od 4 lat jest nie naganne a jedynym moim nałogiem to są papierosy.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 6, 2016 o 22:31

Dzień Dobry Pani Iwono,
Dziękuję za komentarz i pytanie.
Z Pani opisu rozumiem, że ma Pani już prawomocnie zarządzoną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności do odbycia.
Zamiana prawomocnego zarządzenia kary na grzywnę nie jest zgodnie z przepisami w tym momencie już możliwa.
W Pani przypadku zasadne jest złożenie wniosku o odroczenie wykonania kary ze względu na stan zdrowia. Informacje o odroczeniu kary znajdzie Pani w moim wpisie http://odroczenie-kary.pl/zostales-skazany-no-i-co-teraz/
Może także Pani wnioskować o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Gdyby potrzebowała Pani pomocy obrońcy w sprawie proszę o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Sandra Lipiec 11, 2016 o 15:15

Witam Panie Mecenasie. Mam pytanie mojemu znajomemu odwieszono 18 miesięcy ostatniego dnia warunku za podobne przestestwo.Czy idzie ta kare zamienic jeszcze?? Dodam ze obecnie przebywa w zk.

Odpowiedz

Sandra Lipiec 11, 2016 o 15:19

Co najgorsze znajomy choruje i tego ostatniego dnia wyslal zwolnienie lekarskie wystawione przez lekarza sadowego i sprawa tak sie odbyla

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 12, 2016 o 08:42

Dzień Dobry Pani Sandro,
Dziękuję za komentarz i pytanie.
Trudno jest mi powiedzieć dlaczego sąd zarządził karę nie znając powodów zarządzenia. Odnośnie zwolnienia lekarskiego to też sprawa wymaga analizy akt sprawy.
Raczej zamiana kary na grzywnę nie jest już możliwa ale to mogę tylko przypuszczać gdyż nie znam szczegółów sprawy.
Gdyby Pani chciała dalszych informacji proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Bartosz Lipiec 20, 2016 o 21:58

witam zostałem skazany za przestepstwo z art 310kk na kare 1 roku i 8 mc poz. wolnosci z tego odsiedziałem rok i 2 mc i wyszłem na warunkowe i teraz pod koniec warunkowego dostałem zawiadomienie w sprawie odwieszenia mi warunkowego tzn zarzadzenie wykonania kary tzn reszty tych 6 mc. czy moge sie starać o zmiane na grzywne lub prace społeczne? dodam ze chcą mi odwiesic za popełnienie przestepstwa polegającym na jezdzie samochodem bez prawa jazdy za co sad orzekł mi kare grzywny. Bardzo proszę o odpowiedz.. pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 22, 2016 o 10:36

Dzień Dobry Panie Bartoszu,
Dziękuję za komentarz i pytanie. W Pana sprawie zamiana kary niestety nie jest możliwa. Zarządzenie wykonania zawieszonej kary a odwołanie warunkowego przedterminowego zwolnienia to dwie różne instytucje prawa karnego. Przy odwołaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia nie ma możliwości zamiany pozostałej kary na prace społeczne czy też grzywnę.
W Pana przypadku sąd może ale nie musi odwołać warunkowe zwolnienie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Sierpień 18, 2016 o 15:32

Witam, mam pytanie następujące: czy zamiana kary pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności możliwa jest także wówczas, gdy zostało już wydane zarządzenie o wykonaniu zawieszonej kary pozbawienia wolności i kara ta jest w w trakcie odbywania?

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:28

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie.
Niestety zamiana na inną karę zarządzonej do wykonania kary pozbawienia wolności nie jest możliwa.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Tadeusz Sierpień 31, 2016 o 07:53

Witam. Okres próby zasadzony wyrokiem liczony jest od dnia wydania wyroku czy od dnia popełnienia czynu zabronionego? Pyt.2 jezeli w okresie próby popelni sie ten sam czyn zabroniony ale sam wyrok zapadnie po okresie proby to jak sad na to patrzy jesli chodzi o bezwzgledne więzienie.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:27

Dzień Dobry Panie Tadeuszu,
Witam Pana serdecznie.
Okres próby liczy się od uprawomocniania się wyroku.
Jeżeli wyrok zapadł po okresie próby + 6 miesięcy to wcześniejsze skazanie uległo zatarciu z mocy prawa i jako takie nie może być brane pod uwagę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Zenia Styczeń 26, 2018 o 14:03

P.mecenasie bliska mi osoba nie odrobila kary i w styczniu została mu odwieszona kara na pozbawienia wolności na okres 182 dni ale teraz pracuje co zrobic

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 30, 2018 o 09:20

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Można jeszcze przywrócić godziny do odrobienia albo starać się o dozór elektroniczny.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu.

Odpowiedz

Anita Sierpień 31, 2016 o 11:10

Witam, mam pytanie: mój syn został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności, sąd zaliczył mu okres tymczasowego aresztowania na poczet kary, ale tymczasowe aresztowanie trwało 5 miesięcy i 3 tygodnie.
teraz mój syn dostał wezwanie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności i stawienia się w zakładzie karnym. rozumiem że to chodzi tylko o 1 tydzień? i czy można jakoś tego uniknąć?
np. zamienić na grzywnę?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:23

Dzień Dobry Panie Anito,
Witam Panią serdecznie!
Z tego co Panie napisała rozumiem, że kara prawie w całości została wykonana. Niestety nie da się zamienić kary pozbawienia wolności na grzywnę. Można rozważyć odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego ale jest ona tak krótka, że możliwe iż sąd penitencjarny nie zgodzi się na jej odbycie w ten sposób. Pozostaje niestety odbyć tydzień kary więzienia i mieć karę wykonaną.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 3, 2016 o 13:05

Witam nie odpracowalem prac społecznych które sad mi nakazał. Teraz przyszedł mi wyrok na 149 dni do zakładu karnego czy jest szansa na zamienienie tego wyroku na kaucje ? Czy istnieje jakieś rozwiazanie? Czy muszę odbyć karę ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:18

Dzień Dobry Panie Pawle,
Witam Pana serdecznie,
Może Pan oświadczyć pisemnie do Sądu, że odbędzie Pan karę prac społecznych. Może Pan też złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Nie ma możliwości zamiany kary więzienia na grzywnę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Waldek Marzec 1, 2018 o 12:15

Witam mój kolega został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie,wcześniej nigdy nie miał żadnego wyroku. Sprawa odbyła się dziś. Co powinien zrobić? Czy można jakoś zmienić karę? Jeśli tak to jak?

Odpowiedz

Maria Wrzesień 8, 2016 o 14:57

Witam.Bardzo prosze o odpowiedz.Jak mozna zamienic kare pozbawienia wolnosci 3 miesiace?,Na taki wyrok zmienil sąd apelacyjny wczoraj(7.09).Sąd I instancji orzekl grzywne,ale odwolal sie prokurator.Sęk w tym ,ze osoba jest na warunkowym zawieszeniu .Czy jest jakas szansa na jakąs zamiane tej kary?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:14

Dzień Dobry Pani Mario,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli wyrok jest prawomocny nie ma już możliwości zamiany kary na inną. Proszę rozważyć odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maria Październik 17, 2016 o 21:41

Witam.
Dziękuję Panu bardzo za odpowiedz.Mam jeszczo jedno pytanie i bardzo prosze jesli to mozliwe o szybką odpowiedz.
Otóż tak:Poprzedni wyrok w zawieszeniu to 2 lata na 5.(wydany w 2012 roku).
Ten wyrok z 7 wrzesnia 2016 chyba jeszcze nie jest prawomocny(otrzymalam uzasadnienie ,bo rozwazam kasacje- mam na to jeszcze dwa tygodnie),ale jest to podobny wystepek.
Co moge zrobic w tej sytuacji zeby nie trafic do zakladu karnego.
Czy te 3 miesiące moge zamienic na kare grzywny czy tylko na dozor elektroniczny.
A co z tym wyrokiem w zawieszniu z 2012r,
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 17, 2016 o 22:39

Dzień Dobry Pani Mario,
Witam Panią serdecznie i dziękuje za pytanie!
Z tego co Pani napisała wnioskuję, że wyrok z września jest już prawomocny. Skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia. Nie wstrzymuje wykonania kary.
Co do kary proszę ja odbyć w drodze dozoru elektronicznego.
Karę z 2012 roku na pewno odwieszą. Proszę w razie postępowania o zarządzenie kary wnosić o jej zamianę na grzywnę lub ograniczenie wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maria Październik 18, 2016 o 12:50

Witam.Bardzo Panu dziękuję. Pozdrawiam.

Maria Październik 22, 2016 o 19:36

Witam ponownie.Jesli chodzi o karę z 2012 roku to jest 2 lata to czy moge wnosic o jej zamiane na grzywne lub ograniczenie wolnosci? Jesli dobrze rozumiem to grzywna moze byc 810 stawek dziennych .Proszę o odpowiedz czy przy karze 2 lat moge o takie zamiany( grzywny i ograniczenie wolnosci)
Pozdrawiam serdecznie.

Konrad Wrzesień 9, 2016 o 18:53

Witam , w dniu 18 lutego obecnego roku zostałem skazany na karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy z artykułów 63 ust.3 oraz art. 222 (kara roku i 6 msc jest po połąceniu tych , że przestępst) obecnie tą kare mam odroczoną do 7 listopada .

w odpisie wyroku mam :

„skazuje go na karę roku i 6 msc pozbawienia wolności oraz grzywnę w wymiarze 220 stawek dziennych…”

nie ma nic napisane o tym , że ta kara jest „bez warunkowego zawieszenia jej wykonania”
więc czy da się coś z tym zrobić ? pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 16:09

Dzień Dobry Panie Konradzie,
Witam Pana serdecznie!
Z Pana komentarza wnoszę, że kara jest bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. O zawieszeniu jej wykonania piszę się tylko wtedy gdy sąd warunkowo zawiesza jej wykonanie. Może się Pan oczywiście starać o odroczenie wykonania kary, co z resztą Pan uczynił. Niestety zgodnie z przepisami kodeku karnego wykonawczego gdyby odroczenie trwało min. 1 rok nie ma Pan możliwości starać się o warunkowe zawieszenie kary.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Konrad Październik 4, 2016 o 18:59

A jeżli teraz drugi raz dostane odroczenie na kolejne pół roku (łącznie będzie wtedy rok) to mogę się starać o zawieszenie wyroku?

Odpowiedz

Konrad Październik 4, 2016 o 19:01

po upływie oczywiście tych kolejnych 6 msc 🙂

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 5, 2016 o 11:07

Dzień Dobry Panie Konradzie!
Witam Pana serdecznie i dziękuję za pytanie. Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na Pana pytanie wpisem. Znajdzie Pan odpowiedź pod tym linkiem. http://odroczenie-kary.pl/odroczenie-odroczenie-i-co-dalej/
Pozdrawiam

Wojtek Wrzesień 21, 2016 o 12:42

Witam mam pytanie odnośnie mojej sprawy.
Prokurator zada 3lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności i 12 tys kary
Czy i jak często sędzia przychyla sie do żądań prokuratora dodam ze byłem nie karany i posiadam pozwolenie na broń palna
Sprawa dotyczy oszustwa prowadzenia działalności gospodarczej i podrabiania podpisów oraz zbycia majątku .
Dowody nie są mocne chociaż pani prokutator zna oskarżyciela posiłkowego
Pozdrawiam
Czekam na odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 14:02

Dzień Dobry Panie Wojtku,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za kontakt.
Trudno jest mi się odnieść do Pana pytania. Nie znam całości sprawy. Jednakże z doświadczenia mogę powiedzieć, że sądy same decydują o wysokości wyroku nie kierując się wnioskami prokuratury jednakże biorąc je pod uwagę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Wrzesień 23, 2016 o 14:39

Tak tylko sie zastanawiam czy nie Ma powiązania z sędzia razem pracują .
Ogólnie dowodów mocnych nie ma byłem nie karany posiadam pozwolenie na broń palna nie miałem zatargów z prawem posiadam 2 dzieci A sprawa dotyczy prowadzenia działalności z teściem czyli oszustwo zbycie mienia oraz przywłaszczenie mienia podpis za teścia wszyscy wieżyciele maja nakazy zapłaty zostało zlicytowane mieszkanie co pokryło cześć długi wszystkie paragrafy z jedna firma jedna sprawa tylko pani prokurator jest znajoma jednego oskarżyciela któremu nasza firma nie zapłaciła ogolnie wszyscy dłużnicy firmy to kwota max do 300tys cześć została spłacona po zakończeniu inwestycji a reszcie nie starczyło firma była firma rodzinna a prokurator próbuje udowodnić ze to była moja firma zada 12 tys 5lat zakazu prowadzenia działalności 3.5 roku więzienia a dla teścia 1.5 roku pozbawienia wolności adwokat twierdzi ze spokojnie nie ma co sie narazie denerwować ale jak sie ma dzieci to cieżko
A tak naprawdę to trochę pecha i wszystko sie załamało nie odpowiednie miejsce oraz ludzie. Ale jak często sad ożeka karę bezwzględnego więzienia w takich sprawach. Dodam ze mam 18 paragrafów wszystko to sama firma

Dziękuje
Czekam na informacje

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 14:58

Dzień Dobry Panie Wojtku,
Z Pana opisu sprawa rzeczywiści wydaje się trudna i nie jednoznaczna. Nie znam jednak szczegółów sprawy i trudno mi się wypowiedzieć co do tego jaki może być wyrok Sądu. Proszę zdać się na doświadczenie swojego obrońcy. On na pewno zna najlepiej realia sądu w jakim toczy się Pańska sprawa. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odpowiedz

Patrycja Grudzień 1, 2016 o 19:11

Witam, mam problem mój nazyczony za swoją przeszłość miał w zawiasach kurator odwiesili mu wyrok ponieważ brak kontaktu było z nim. Zatrzymali go dostał 1,6miesiecy. Co mogę zrobi czy jest jakaś szansa

Odpowiedz

Patrycja Październik 30, 2016 o 02:59

Witam moj były mąż od prawie pięciu lat siedzi w zk nirdawno mial sprawe o laczny ale nic mu się nie zmieniło od dwóch miesięcy ma problemy z plucami i go przewaza z miejsca do miejsca jest w zakładzie pól otwartym. Mial sie teraz starac o przepustki i mial iść do pracy po za wiezieniem ale teraz przez te pluca go przewożą. W styczniu 2017 może starac się o wokande bo ma polowe kary. Siedzi za kradzieże. Mamy dwoje dzieci i czekamy na niego czy jest jakas możliwość zeby szybciej wyszedł bo wyrok ma w 2021r czy mozna kare zamienic na grzywnę czymoge mu jakoś pomuc by wrócił do domku a nie wiedział do konca kary i co dalej jak bedzie faktycznie chory mocniej niz myslimy moga go wtedy szybciej wypuscic ze wzgladu na stan zdrowia prosze o odp wazne

Odpowiedz

Tomasz Listopad 8, 2016 o 21:32

Witam. Mam pytanie I z góry dziękuję. Przebywam obecnie na terenie uk i oczekuje ekstradycji. Został mi przedstawiony ena na którym były wyroki. W sumie 5,5 ale mam obawy ze obróbki zostaną dodane po dojezdzie do Polski zależy mi aby wyjść jak najszybciej i kolejne dni mogły by go przedłużyć. Da się od tego odwołać?

Odpowiedz

Stefania Duliba Listopad 8, 2016 o 21:56

Dzien dobry.gdy sad przez 9lat od wydania ena nia zarejestrowal go w serwisie bazy poszukiwania czy tym samym sad narurzyl prawo. Czy naruszyl prawo sad gdy przez te 9lat majac dane osadzonego o kraju oraz zamieszkania nie wykorzystal tego w realizacji wydanego listu gonczego przez tyle lat Stefania

Odpowiedz

Magda Listopad 11, 2016 o 20:25

witam. mam takie pytanie. Moj maż jak mial 18 lat dostał wyrok za rozboje odsiedzial pol roku wyszedł za dobre sprawowanie. potem znowu dostal drogi wyrok za rozboje odsiedzial polroku i wyszedl za dobre sprawowanie. mial zawiasy. po dwoch latach dostal pismo ze odwieszaja mu jeden z wyrokow bo dwa wyroki sa podobne. musial isc odsiedziec 2 lata i dostal jeszcze do tego wyrok za fałszywy dokument chyba 5 miesiecymógł dostac grzywne ale ze juz siedziałw wiezieniu to mu dołożyli do tego wyroku co miałl. czy wyrok za fałszywy dowod moze jeszcze zamienic na grzywne?

Odpowiedz

EWA Listopad 16, 2016 o 18:41

Witam. Mam wyrok sądu na 1 rok pozbawienia wolności. Obecnie zlozylam wniosek do sądu I instancji o odroczenie który został odrzucony. Teraz będę składać wniosek o zazalenie do sadu wyższego. Czy w tym drugim wniosku mogę jednak oprócz odroczenia prosić o zamianę kary na grzywnę ?

Odpowiedz

EWA Listopad 16, 2016 o 19:00

Witam. Mam wyrok sądu na 1 rok pozbawienia wolności. Obecnie zlozylam wniosek do sądu I instancji o odroczenie który został odrzucony. Teraz będę składać wniosek o zazalenie do sadu wyższego. Czy w tym drugim wniosku mogę jednak oprócz odroczenia prosić o zamianę kary na grzywnę ?
Zaznaczę iż kara została odwieszona z racji tego że wyjechalam za granicę i nie poinformowalam o tym. Sąd próbował się ze mną skontaktować bez skutku i na tej podstawie odwiesili Mi wyrok.

Odpowiedz

Patrycja Grudzień 1, 2016 o 19:08

Witam, mój nazyczonego został zatrzymany ponieważ kurator odwiesili mu wyrok Na rok i 6 miesiecy ciężko się pogodzić z ta sytuacja.. Co mogę zrobić.

Odpowiedz

Mateusz Grudzień 12, 2016 o 12:21

Witam
Przeczytałem Pana artykuł i mam pytanie dotyczące dwóch ostatnich akapitów.

„Jeszcze w jednym przypadku sąd nie zamieni Twojej kary na grzywnę lub ograniczenie wolności. Gdy nie wykonałeś nałożonych przez sąd na Ciebie określonych obowiązków nawet gdy wskazane powyżej okoliczności, które uniemożliwiają zamianę kary nie mają miejsca w Twoim przypadku.

Chodzi tu o obowiązek wyprowadzenia się z lokalu wspólnie zamieszkiwanego z pokrzywdzonym, nie wykonanie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także nie wywiązania się z obowiązku naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części. Te obowiązki zależą jednak tylko od Ciebie i jeżeli je wykonasz to możesz się starać o zamianę kary.”

Ponad rok temu zostałem pobity i napastnik został skazany na pół roku więzienia oraz zapłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę na kwotę 3000 zł. Żadnego zadośćuczynienia nie otrzymałem a kara została zamieniona na dozór elektroniczny. Jak to się ma do treści Pana artykułu? Czy sąd został wprowadzony w błąd przez napastnika?

Odpowiedz

Sylwia Grudzień 13, 2016 o 18:31

Dzień dobry chciałam się zapytać czy jest możliwość zamiany kary pozbawienia wolności na karę społeczna lub grzywnę

Odpowiedz

Aga Grudzień 16, 2016 o 09:47

Witam.Czy jest szansa że mając zawiasy za przestępstwo na mieniu teraz będzie się toczyć postępowanie na policji z tego samego powodu to czy mogę się starać aby zamiast odwiesic mi wyrok obligatoryjnie to wyznacza karę grzywny,prac społecznych lub cokolwiek innego?

Odpowiedz

Ania Grudzień 22, 2016 o 17:24

Witam mój mąż dostał dziś wezwanie do stawienia się w areszcie śledczym na 27 grudnia na 4 dni…. Pracuje na umowę o pracę i czy możemy tak zrobić żeby natychmiast zawieść tzn jutro pismo o odroczenie i nie doprowadzenie do aresztu.. Tylko blokują nas święta czy może porostu się nie stawić i czekać na odpowiedź z sądu… A co z dozorem elektronicznym proszę o szybką odp

Odpowiedz

Ania d Grudzień 22, 2016 o 17:25

Witam mój mąż dostał dziś wezwanie do stawienia się w areszcie śledczym na 27 grudnia na 4 dni…. Pracuje na umowę o pracę i czy możemy tak zrobić żeby natychmiast zawieść tzn jutro pismo o odroczenie i nie doprowadzenie do aresztu.. Tylko blokują nas święta czy może porostu się nie stawić i czekać na odpowiedź z sądu… A co z dozorem elektronicznym proszę o szybką odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Grudzień 22, 2016 o 18:45

Dzień Dobry Pani Aniu,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o informację skąd wzięły się te 4 dni do odbycia kary?

Odpowiedz

Kamil Grudzień 28, 2016 o 02:18

Witam. Moja mama pomyliła walizkę w samolocie i zabrała do domu nie swoją.. po otwarciu okazało się.ze jest tam 30 tys zł. Mieliśmy ciężka dość sytuację finansową… Wymiana dachu spłata raty za mieszkanie.. i rodzice postanowili wziąć z koperty 25 tys. Na te właśnie rzeczy… Po jakimś czasie przyjechała policja i niestety zabrali walizkę i resztę pieniędzy.. jaka jest możliwa kara za taki czyn ?.. czy będą zawiasy ?. Oczywiście oddamy co do grosza te pieniądze. Już są przygotowane. Mam nigdy nie była karana i strasznie teraz zaluje.. interesuje mnie jaka może być kara ?..

Odpowiedz

Kamil Grudzień 28, 2016 o 02:21

Witam. Moja mama pomyliła walizkę w samolocie i zabrała do domu nie swoją.. po otwarciu okazało się.ze jest tam 30 tys zł. Mieliśmy ciężka dość sytuację finansową… Wymiana dachu spłata raty za mieszkanie.. i rodzice postanowili wziąć z koperty 25 tys. Na te właśnie rzeczy… Po jakimś czasie przyjechała policja i niestety zabrali walizkę i resztę pieniędzy.. jaka jest możliwa kara za taki czyn ?.. czy będą zawiasy ?. Oczywiście oddamy co do grosza te pieniądze. Już są przygotowane. Mam nigdy nie była karana i strasznie teraz zaluje…

Odpowiedz

Marta2016 Grudzień 31, 2016 o 09:45

Witam mam pytanie .dostałam wyrokiem sądu rejonowego karę nieodrobienia prac społecznych na zamianę karę pozbawienia wolności 90 dni .odwolalam się do sądu okręgowego gdyż jestem matka samotnie wychowujaca trójkę maloletnich dzieci.a sąd okręgowy podtrzymał wyrok sądu rejonowego czyli nieprzychylil się do mojego zazalenia.co robić.czy teraz pójdę do więzienia mimo że jedno z moich dzieci nieukonczylo roku życia

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 6, 2017 o 11:55

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W Pani przypadku wyjścia są 3:
– proszę napisać oświadczenie do Sądu, że podejmie się Pani prac społecznych i po prostu je wykonać,
– może Pani złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary więzienia w szczególności ze względu na małoletnie dziecko,
– może Pani złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Nowa Styczeń 2, 2017 o 11:21

Dzien dobry. Ja z takim pytaniem. Moj maz dostal kare grzywny za kradziez ktorej nie zaplacic, potem mu ta grzywne zmieniono na prace spoleczne. Teraz jest kara pozbawienia wolnosci na okres 1 roku i 4 miesiecy po 30zl stawek dziennych. Jaka Sad dokladnie wymierzyl kare nie wiedzielismy az do teraz, gdyz oboje od ponad 2 lat przebywamy za granica. Czy jest mozliwosc odroczenia kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny, tzw. „wykupienia sie”? Czytalam, ze jest to najlepsza opcja dla osob bedacych za granica. Czy jezeli zaplaci za szkody to wszystko bedzie w porzadku?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 6, 2017 o 11:49

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za pytanie.
Proszę wpłacić całość grzywny i złożyć wniosek o zmianę postanowienia o zamianie kary. Jednakże proszę dokładnie sprawdzić czy tylko grzywna została zamieniona na karę pozbawienia wolności gdyż 16 miesięcy więzienia to jest więcej niż prawo pozwala na zamianę grzywny na więzienie. Jeżeli potrzebowali by Państwo pomocy w sprawdzeniu sprawy w Polsce i pomocy prawnej adwokata zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego – anweiler@zubek-gatner.pl 792226834

Odpowiedz

Kasia Styczeń 3, 2017 o 14:35

witam. Maz przebywa w zk za jazde pod wplywem alkoholu. Z dwoch wyrokow ma 1.6 roku. Niestety nie zaplacil grzywnej ktora na niego nalozyli przy wyrokach. Czy jest mozliwosc by przebywajac w zk mogl ta kare grzywny odrobic w pracach spoleczno uzytecznych? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 6, 2017 o 11:21

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie da się odrobić grzywny z drodze prac społecznych gdy przebywa się w w więzieniu. Sąd może zamienić grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

EWELINA Styczeń 11, 2017 o 18:58

Witam Panie mecenasa u mnie wygląda sytuacja tak nie otrzymałam żadnego listu że sprawa będzie w sądzie w jakim terminie i także pisma o wyroku postanowiono dziś dopiero otrzymałam że mam stawianie się w areszcie śledczym tego i tego dnia na odbicie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Co w takiej sytuacji mogę zrobić uda się zamienić ta karę na grzywnę lub wykonanie prac społecznym. Proszę o pomoc

Odpowiedz

Woźniak Styczeń 14, 2017 o 15:04

Witam mój narzeczony jest w więzieniu we Wronkach za alimenty jest też recydywista siedzi po raz drugi, żeby np.skrócić ten wyrok albo zamienić co można zrobić w tej sprawie i czy wogólecoś można zrobić dostał rok i trzy miesiące a od miesiąca prawie siedzi.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 16, 2017 o 11:35

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu odpowiedzi na Pani zapytanie i udzielenia opinii prawnej zapraszam do kontaktu mailowego:
anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Monika Styczeń 30, 2017 o 10:46

Witam serdecznie. Mój chłopak ma 8miesiecy do odsiatki w zakładzie karnym ale było to 7lat temu i się ukrywa a było to za orzywlaszczenie mienia. Czy jest możliwość to zamiany na inny wyrok (grzywna, zawiasy czy coś innego). Już chciałby zacząć normalnie żyć

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 30, 2017 o 10:49

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy.

Odpowiedz

Marlena Luty 1, 2017 o 13:04

Witam w kwietniu 2016 roku został mi odwieszony wyrok przez sąd ( posiadanie niewielkiej ilosci marihuany – 0,1 grama)
do odbycia miałem 3 miesiace . Po otrzymaniu wezwania nie stawilem sie w zk
zlozylem wniosek o dozor elektroniczny i wstrzymanie doprowadzenia do momentu rozpoznania sprawy. Niestety sprawa o dozor nie udałą sie nie otrzymałem go . Po jakims czasie dostałem kolejne wezwanie do zk i znow nie stawilem się , tym razem złozyłem wniosek o ulaskawienie i wstrzymanie doprowadzenia do czasu rozpatrzenia i poraz kolejny wynik był negatywny ze wzgledu tego , ze kurator wystawil negatywną opinie co do mojej osoby nie majac pojecia w ogole co sie u mnie dzieje od okolo roku nie interesował sie moją osobą i nie składał żadnych wizyt , a na rozprawie o ulaskawienie wystawil opinie z przed roku z nową datą , w której było opisane , ze nie pracuje jestem zdemoralizowany i nic nie robie z tym by poprawic się . Prawda jest inna od okolo 6 miesiecy pracuje na co mam umowy od lutego tego roku startuje mi semestr w 2 liceum ogolnokształcącym (zaocznym) więc moje pytanie brzmi co moge zrobic w owej sytuacji by nie trafic do ZK boje sie , że moge byc juz scigany przez organy prawa i nic nie da sie juz z tym zrobic. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 1, 2017 o 16:54

Dzień Dobry Pani Marleno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dorota Luty 1, 2017 o 23:53

Witam Panie mecenasie mam pytanie mój mąż został zatrzymany za prowadzenie auta w stanie nietrzezwym, z tym ze zdazylo sie to drugi raz bo w tamym roku miala miejsce podobna sytuacja i rownież był wyrok z sądu na kare grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu na 3 lata, i kara pozbawienia wolności na okres 8 miesiecy w zawieszeniu na okres próbny na dwa lata. czy w takiej sytuacji jest możliwość żeby mąż starał sie o dozór elektroniczny. Jest jedynym żywicielem rodziny.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 2, 2017 o 11:10

Dzień Dobry Pani Doroto,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o kontakt mailowy w celu uzyskania odpłatnej porady prawnej.

Odpowiedz

Patryk Luty 5, 2017 o 20:59

Jestem oskarżony o przestepstwo z art 226 par 1 w zwiazku z art 64 par 1 . Czy istnieje w takiej sytuacji mozliwosc kary w zawieszeniu czy tylko bezwzgledna ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 6, 2017 o 11:10

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Michal Luty 11, 2017 o 11:51

Witam, Panie mecenasie czy jeśli sąd skazał mnie na rok i 2 miesiące z czym 2 miesiace mam odbyte w areszcie bo wyszedłem za kaucja można będzie zawiesić wyrok?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 11, 2017 o 12:18

Dzień dobry Pani Michale,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Adam Luty 17, 2017 o 22:09

Witam.Mój teściu molestował córkę 5-letnią. Ja podałem go na policje .Prokurator postawił zarzuty.Dostałem pismo o wszczęciu sledztwa w sprawie wielokrotnego doprowadzenia w okresie blizej nie ustalonym osoby maloletniej ponizej 15 roku zycia tk..5 letniej wnuczki do poddania sie innym czynnościom seksualnym tj. o czyn z art.200&1KK w zw. a art.12KK… Biegła psycholog sadowa nie wyciagneła z corki nic,Bo corka powiedziala nam ze nic nie powiedziala bo bała sie ze mama bedzie zla na nią,Gdyż wydało sie ze tesciu zastraszał córkę by nikomu tego nie mowila,ani babci ani mamie.Teraz sie dowiedzialem ze sie przyznał i grozi mu wiezienie (policjantka powiedziala ze nie pojdzie na 1-2lata ale moze na 2-3 miesiace) ale on niby powiedzial tesciowej ,ze kara jaką mu przedstawili to odpracowanie czynie spolecznym.Jak corka miala 3 lata tez z nia zostawal sam na sam .Tylko on wie ile razy i co z nia robił. Moje pytanie brzmi czy za takie przestestwo (pedofilie i kazirodztwo) mozna cos takiego wogole dostac?Czy to wyssał sobie z palca?Czy jakbym wziął adwokata to mozliwe by bylo zablokowanie takiego wyroku,bo to ja bylem zglaszajacym przestepstwo.I to mi sie wydaje smieszne by pedofil krzywdzac wnuczkę,potem córke (moja zone) mnie no i swoją rodzine mial miec taki wyrok?Proszę o odpowiedz.Czy nlezy mi sie moze adwokat z urzedu?Czemu ja mam ponosic koszta przez tego drania.Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 19, 2017 o 10:02

Dzień dobry Panie Adamie!
Sprawa jest dość delikatna i skomplikowana. Jezeli chciałby Pan skorzystać z pomocy adwokata to zapraszam do kontaktu telefonicznego 792226834 lub mailowego anweiler@zubek-gatner.pl
Odnośnie adwokata z urzędu to moze on zostać Panu przyznany jezeli Pana dochody nie pozwalają na pokrycie wydatków na adwokata. Wniosek składa się do organu ktory prowadzi postępowanie czyli prokuratora.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Roksana Luty 22, 2017 o 13:55

Witam
Mam pytanie mój partner dostał wyrok roku pozbawienia wolności nie jest on jeszcze prawomocny 1 roku pozbawienia wolności. Czy jest możliwość zamiany tego wyroku na grzywnę bądz dozór elektroniczny i jak to załatwić? Dodam, iż jest on jedynym żywicielem rodziny. mamy 5-miesięcznego synka. Z góry dziękuje za pomoc pizdrwiwam

Odpowiedz

Dawid Luty 22, 2017 o 22:45

Jesli w dniu dzisiejszym mam sie stawic do atesztu na odbycie kary 10 dni jest mozliwosc zaplaty grzywny w kwocie jaka mam podana w wezwaniu ale na raty ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 23, 2017 o 14:45

Dzień Dobry Panie Dawidzie!
Jeżeli zamieniono Panu grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności to może Pan uwolnić sie od odbywania kary poprzez zapłatę całości grzywny i wniosek do sądu o zmianę zarządzenia o zastępczej karze.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Zalamana Luty 25, 2017 o 18:51

Witam. Chcialabym sie poradzic piniewaz moj partner byl 3 krotnie karany za jazde pid wplywem alkoholu i zostaly mu odwieszone wyroki. W miedzy czasie 6 grudnia otrzymal wezwanie do zakladu karnego na 16 zostalo to wstymane poniewaz 28 grudnia mial sprawe o zds wyrok byl negatywny poszlo do lublina sprawa byla 25 stycznia a dnia 14 lutego zostal wystawiony nakaz doprowadzenie. W miedzyczasie bylo złożone pismo o odroczenie ale zadnego kolejnego wezwania do wstawienia sie do zk nie otrzymal. Czy to bylo dobrze wykonane? Skoro nie ukrywal sie a byl poszukiwany.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2017 o 13:23

Dzień Dobry Pani,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Andrzej Marzec 13, 2017 o 20:18

Witam mam pytanie, moj znajomy poltora roku temu dostal tzw bilet do zk do odbycia kary roku pozbawienia wolnosci i z tego samego artykulu odwiesili mu kolejny rok z tym, ze z dwoch wyrokow ma odsiedziane łącznie 4 miesiace czyli ma razem 20 miesiecy od poltora roku przebywa w UK. Niema jeszcze ENA czy moze w jakis sposob uniknac wykonania kary tzn zawiesic na jakis czas,zamienic na elektryczny dozor lub odroczyc albo jakis inne rozwiazanie ? Bo chce on wrocic do polski. Prosze o jakies podpowiedzi z gory dziekuje!

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 13, 2017 o 20:30

Dzień dobry Panie Andrzeju,
Witam Pana serdecznie!
Jest kilka możliwych scenariuszy postępowania w sprawie Pana znajomego. Muszę jednak znać szczegóły sprawy, muszę mieć wgląd w akta sprawy. Jezeli Pana znajomy chciałby zlecić działanie w swojej sprawie niech się ze mną skontaktuje mailowo anweiler@zubek-gatner.pl lub telefonicznie 792226834. Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Marzec 14, 2017 o 08:46

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jes jakaś szansa aby uniknąć więzienia za ponowne prowadzenie samochodu pod wpływem mając wyrok 1 na 4 w zawieszeniu teraz sprawa ma się odbyć w maju mam małe dziecko i nie chciał bym trafić do z proszę o porade

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 14, 2017 o 10:33

Dzień Dobry Panie Damianie,
Witam Pana serdecznie!
Pana sprawa rzeczywiście jest poważna. Wymaga wglądu do akt i działania procesowego. Jeżeli chce Pan skorzystać z pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub telefoniczny 792226834

Odpowiedz

Robert Marzec 26, 2017 o 16:01

Witam mam pytanie dostałem wezwanie do sądu zawodzenie kary pozbawienia wolności Jestem na ręce częściowo nie zdolny do pracy i opiekuje się chorą mamą i płace alimenty czy jest możliwość unknieca kary dwa razy za jazdę pod wpływem jestem po leczeniu odwykowy proszę o posadę pomoc. Niemym do kogo się zwrócić

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 28, 2017 o 17:12

Dzień Dobry Panie Robercie,
Witam Pana serdecznie!
Proszę napisać do Sądu o przyznanie Panu obrońcy z urzędu. Pomoże Panu w sprawie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Marzec 28, 2017 o 22:34

Tak tylko sprawa już 3 kwietnia

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 29, 2017 o 08:53

Dzień Dobry,
Tym bardziej proszę pisać o adwokata z urzędu.

Odpowiedz

aga Kwiecień 5, 2017 o 07:03

Dzień dobry mam pytanie moja przyjaciółka dosta 4 dni do odsiedzenia za obraze sadu.w czerwcu zeszlego roku dostała wezwanie do stawienia sie do zakladu karego. Nie stawila sie czy moja przyjaciółka może leciec na wakacje za granice czy na lotnisku w polsce zatrzymaja ja

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 5, 2017 o 10:28

Dzień Dobry Pani,
Jeżeli za Pani koleżanką wydano list gończy to jest duże prawdopodobieństwo, że na lotnisku zostanie zatrzymana.
Pozdrawiam

Odpowiedz

aga b Kwiecień 5, 2017 o 07:07

Dzień dobry mam pytanie moja przyjaciółka dosta 4 dni do odsiedzenia za obraze sadu.w czerwcu zeszlego roku dostała wezwanie do stawienia sie do zakladu karego. Nie stawila sie czy moja przyjaciółka może leciec na wakacje za granice czy na lotnisku w polsce zatrzymaja ja

Odpowiedz

aga b Kwiecień 5, 2017 o 07:16

Dzień dobry mam pytanie czy za nie odsiedziana karę grzywny moga zatrzymac na lotnisku ?

Odpowiedz

Aleksandra Kwiecień 10, 2017 o 19:48

Witam. Mój narzeczony w styczniu został zatrzymany za złamanie zakazu Sądu ( zakaz prowadzenia pojazdów) za punkty NIE ZA AlKOHOL. Dostał 3 miesiące bezwzględnego ale przyznano mu dozór elektroniczny. Pod koniec kwietnia kończy mu się kara jednak dzisiaj była sprawa dotycząca tego samego i sąd przyznał mu bezwzględnego 8 miesięcy w ZK. Czy taką decyzję można jeszcze zmienić np na karę grzywny lub karę w zawieszeniu? Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 11, 2017 o 12:37

Dzień Dobry Pani Aleksandro,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pani zapytanie zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marta Kwiecień 11, 2017 o 10:19

Witam. Mój chlopka aktualne przebywa w w zk, dziś miał wokande o dozór nie udalo mu sie. 24kwietnia ma sprawe czy odwiesza lub nie odwiesza mu 2 lat ktore ma w zawiasach. Jaka jest mozliwosc żeby mu tego nie odwiesili. ? Czy mozemy się starac żeby zapłacić grzywne lub zamienic to na prace społeczne?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 11, 2017 o 12:36

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pani zapytanie zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kasia Kwiecień 18, 2017 o 23:01

Witam, mam pytanie mój maz obecnie przebywa od dwóch tygodni w ZK ma dwa wyroki 8miesiecy i 2lata każdy z innego artykułu z czego pol roku spędził na sankcji. Boi się brać łączny żeby mu nie dołożyli, bo podobno może tak być. Kiedy może starać się o przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Kasia Kwiecień 18, 2017 o 23:02

Witam, mam pytanie mój maz obecnie przebywa od dwóch tygodni w Zakladzie Karnym ma dwa wyroki 8miesiecy i 2lata każdy z innego artykułu z czego pol roku spędził na sankcji. Boi się brać łączny żeby mu nie dołożyli, bo podobno może tak być. Kiedy może starać się o przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 19, 2017 o 11:28

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pani zapytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Angelika Kwiecień 20, 2017 o 06:58

Witam. Zostalam skazana na 8 miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na dwa lata za wyludzenie pozyczek na dane moich bliskich, co zrobilal nieswiadomie poniewaz bylam w ciazg. Jestem mama malego synka o boje sie o jego przyszlosc. Sad oprocz kary zarzadzil naprawienie szkody w całości. Moje pytanie jest takie. Skoro od razu przyznalam sie do winy czy moge ubiegac sie obecnie o zamiane kary? Wyrok nieodwieszony.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 20, 2017 o 09:12

Dzień Dobry Pani Angeliko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Kwiecień 26, 2017 o 07:39

Witam.
Proszę o pomoc.Robilem bardzo źle,do tego naduzywalem alkoholu.Mam wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata,zakaz nadużywania alkoholu.Niestety piłem dalej i znów stało się coś strasznego 🙁 poklucilismy się byłem pijany.Konkubina wezwała policję.Poddalem się karze właśnie jadę na posiedzenie w sprawie mojej kary.tj 3 miesiące pozbawienia wolności.Od momentu zatrzymania i otrzymania zakazu zbliżania oraz kontaktowania podjąłem terapię od uzależnienia alkoholowego oraz od przemocy domowej.Czy mam szansę na dozor elektroniczny,bardzo mi zależy na odbudowaniu rodziny,dostrzegłem wszystko co było nie tak i robie wszystko by to zmienić.Kurator zbiera moje pieczątki z terapi,ja posiadam zaświadczenia,również.Pracuje,poszliśmy z konkubina na ugodę w sądzie i płace po 1000 zl,mamy synka prawie 4 latka,pracuje dorywczo…wiem,że miałem próbę,ale jej nie docenilem.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 26, 2017 o 11:42

Dzień Dobry Panie Bartku,
Witam Pana serdecznie!
Nie znam na tyle Pana sprawy, żeby móc się wypowiedzieć konkretnie w Pana sprawie. Z tego co Pan opisał może się Pan starać o dozór elektroniczny.
Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marta Kwiecień 28, 2017 o 14:35

Witam.
Mój narzeczony odbywa kare pozbawienia wolności na 5 i półmiesiąca ( wcześniej dostał pracę społeczne których nie odrobił dlatego poszedł siedzieć ) za kradzież z włamaniem. Obecnie przebywa w ZK już półtora miesiąca. Moje pytanie brzmi czy może złożyć wniosek do sądu o odnowienie godzin na rzecz społeczne. Bardzo nam na tym zależy

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 28, 2017 o 21:45

Dzień dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie. Niech Pani mąż napisze do Sadu oświadczenie, że bedzie wykonywał pracę społeczną. Okres pobytu w ZK zostanie mu odliczony i bedzie mógł prace wykonywać.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Kwiecień 29, 2017 o 11:22

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. 🙂 ucieszyła mnie ona bardzo. A czy mógłby Pan mi jakos podpowiedzieć jak to mniej więcej napisać? Ponieważ oboje w takich sprawach jesteśmy ciemni 🙁

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 29, 2017 o 12:21

Dzień dobry Pani Marto,
Proszę po prostu napisać, że bedzie wykonywać karę ograniczenia wolności i podda się obowiązkom i rygorom z nią związanym. Tyle wystarczy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Kwiecień 29, 2017 o 13:37

A czy może się starać na przykład o wokandę. Bo dużo osób mówi, że jak najbardziej może . Ale w ZK karnym wychowawca powiedział mu że nie ma szans ponieważ pracę społeczne miał na godziny a nie na dni. Więc jak to jest?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 25, 2017 o 21:18

Dzień dobry Pani Marto,
Nie do końca rozumiem czemu nie mógłby stawać na wokandę za wyjątkiem tego, że okres kary jest za krótki, żeby o wokandę się starać.
Proszę skorzystać z tego co wcześniej napisałem.

Odpowiedz

Magda Maj 2, 2017 o 14:01

Witam
Chcialabym,w skrocie przedstawic sytuacje znajomego ktory obecnie przebywa w zakladzie karnym .
2lata temu odebrano mu prawo jazdy na 3miesiace dokladajac do tego obiwiazek wyrobienia godzin prac społecznych . Od razu zaplacil obowiązującą grzywne . Po roku zrobil testy na odzyskanie prawa jazdy w urzedzie i odzyskal je z umozeniem . Nie dostajac zadnego pisma i myslac ze sprawa jest zalatwiona ,wyjechal za granice i podczas tego dopiero przychodzila korespondencja o stawienie sie na komendzie ,ktorej osobiscie nie mial jak odebrac . Przylecial do Polski i od razu na lotnisku zostal zabrany na komende z informacja ze takowa korespondencja zostala wyslana i zbagatelizowana . Ma 4 miesiace do odsiadki .
Czy w takim wypadku mozna jeszcze starac sie o ograniczone pozbawienie wolnosci ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 25, 2017 o 21:07

Dzień Dobry Pani Magdo,
Pani znajomy może starać się o zamianę z powrotem na prace społeczne jeżeli oświadczy sądowi, że takie prace będzie wykonywał.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Patrycja Maj 8, 2017 o 16:05

Witam. Mąż jest w zakładzie karnym od października 2016 roku, dostał 23 miesiące do odsiadki, w zakładzie przebywa juz od 7 miesięcy. Słyszałam że teraz 2017 roku weszły przepisy, że do 2 lat pozbawienia wolności można się starać o tak zwany dozór elektroniczny. Czy jest taka możliwość aby mężowi przyznali dozór?

Odpowiedz

Michał Maj 14, 2017 o 18:49

Mecenasie jak napisać takie wniosek ? Sąd postanowił ukarać mnie 5-oma miesiącami pozbawienia wolności za drugie przestępstwo z art. 178a 4kk pomimo poddania się karze jaką przedstawił prokurator ( 10 tys zł i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów ) Obecnie przebywam za granicą i nie stawie się w areszcie bo nawet nie wyobrażam sobie żebym tam trafił. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak napisać takie odwołanie. Za pomoc dziękuję. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 15, 2017 o 16:45

Dzień Dobry Panie Michale,
witam Pana serdecznie!
Aby Panu pomóc w napisaniu odwołania muszę dokonać analizy akt sprawy oraz ustalić okoliczności sprawy z Panem. Proszę o pilny kontakt mailowy lub telefoniczny: anweiler@zubek-gatner.pl tel. 792226834 czas w tej sprawie ma znaczenie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Justyna Czerwiec 14, 2017 o 13:28

Witam moja sprawa wyglada tak. Została w obec mnie zasądzona kara prac społecznych którą sąd zamienił na karę potrąceń z wynagrodzenia . Niestety nie dopilnowałam tego ponieważ wyjechałam za granicę i nie zapłaciłam tego niestety nie dawno dostałam pismo , że zamieniono mi to na 15 dni aresztu . Próbowałam odwołać się od wyroku zamidniając na kare grzywny lecz sąd nie zgodził się odpowiadając , że wyrok jest prawomocny . Czy mogę jeszcze coś z tym zrobić ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:03

Dzień Dobry Pani Justyno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Filipinka Czerwiec 20, 2017 o 11:42

Witam Pana mecenasa, mam pytanie moj partner mial wyrok w zawieszeniu za wspolzycie z nieletnia czyli ze mna 2ipol roku w zawieszeniu na 5 lat teraz w listopadzie tego roku minelo by juz to 5 lat ale zostal miesiac temu skazany na 5 mies pozbawienia wolności za nie zapłacenie jakiejs grzywny i odwiesili mu tamten wyrok czyli łącznie teraz ma do odsiadki okolo 3 lat,zostalam bez srodkow do zycia sama z dwojka małych ddzieci najmlodsza ma 3 ms, co moge zrobic? Da sie to zmienic na karre ograniczenia wolności lub na grzywne

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:13

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 20, 2017 o 11:44

Witam Pana mecenasa, mam pytanie moj partner mial wyrok w zawieszeniu za wspolzycie z nieletnia czyli ze mna 2ipol roku w zawieszeniu na 5 lat teraz w listopadzie tego roku minelo by juz to 5 lat ale zostal miesiac temu skazany na 5 mies pozbawienia wolności za nie zapłacenie jakiejs grzywny i odwiesili mu tamten wyrok czyli łącznie teraz ma do odsiadki okolo 3 lat,zostalam bez srodkow do zycia sama z dwojka małych ddzieci najmlodsza ma 3 ms, co moge zrobic? Da sie to zmienic na karre ograniczenia wolności lub na grzywne

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 23, 2017 o 02:01

??? Prosze o odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:14

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 21, 2017 o 16:57

Dzien dobry mecenasie w 2015r podczas mojego odbywania kary pozbawienia wolnosci w austri odwieszono mi dwa wyroki, pierwszy to warunkowe zwolnienie (12 miesiecy) na wniosek kuratora za brak kontaktu. drugi to odwieszenie 8 miesiecy z ktorego automatycznie zdjete mi zostalo 71 dni poniewaz odsiedzialem do tego wyroku kare grzywny wiec podsumowujac mam nie cale 16 miesiecy z dwoch wyrokow ktore zostaly mi odwieszone podczas mojej nie obecnosci. Moje pytanie brzmi czy zgodnie z art 75a kk mowiacym o zamianie kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny obejmuje mnie ten art. dziekuje pozdrawiam i czekam na jak najszybsza odpowiedz.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 22, 2017 o 11:04

Dzień Dobry Panie Piotrze,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za kontakt.
W celu uzyskanie odpłatnej odpowiedzi na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Angelika Lipiec 5, 2017 o 21:50

Witam serdecznie.
Mam pytanie i bardzo liczę na pomoc.
Mój brat wdal się z fatalne towarzystwo.
Doszło do kradzieży.
Wysłane zostało do niego wezwanie na rozprawę co zbagatelizowal.
Otrzymał wyrok czego nawet nie był świadom.
Podczas kontroli policja spisując go poinformowała go że jest poszukiwany i został zatrzymany.
Obecnie przebywa w areszcie i ma do odsiadki 120 dni.
Zostawił sama żonę i 2 dzieci…
Czy jest jakaś szansa na zmianę wyroku i wpłacenie kary grzywny bądź jakakolwiek inna opcja aby go wyciągnąć?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 6, 2017 o 13:18

Dzień Dobry Pani Angeliko,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani brata proszę o kontakt na maila gdyż można mu pomóc ale wymaga to szybkiej reakcji, żeby nie siedział w więzieniu za długo.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

Paulina Lipiec 11, 2017 o 14:40

Witam. Mam pytanie. Moj maz w zeszlym roku za dlugi trafil do zakladu karnego odsiedzial 3 miesiace potem reszte kary odbyl w domu z dozorem elektronicznym. Niestety rok pozniej zawitala po niego policja i zostal skazany na 212 dni. Za niewykonywanie odrobek i nie oplacenie pozostalych grzywn. Dzis odsiaduje wyrok w Ostrowie. Jestem w 8 miesiacu ciazy, dlatego moje pytanie brzmi czy jest szansa aby zamieniono mezowi Kare pozbawienia wolnosci na jej ograniczenie, lub czy jest mozliwosc ponownego proszenia o dozor elektroniczny? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 12, 2017 o 08:57

Dzień Dobry Pani Paulino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej w Pani sprawie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Magda Sierpień 20, 2017 o 22:07

Witam panie Mecenasie mam pytanie moj znajomy 2014 r wyszedł na wolnosc z czusta karta niestety w 2016 roku przestawiał samochud i był pod wpływem alkocholu dostał 3 miesiace pozbawienia wolnosci 2017 roku wdał sie w bujke i wybili szybe posadzono go o włamanie choc nie było sladow w srodku dostał 2 lata w obecnej chwili odsiaduje juz miesiac czy te kary podlegaja łacznemu wyrokowi

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 21, 2017 o 14:32

Dzień Dobry Pani Magdo,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

sandra Wrzesień 3, 2017 o 19:21

witam mąż dostał recydywe za alimenty tydzien temu urodziły nam sie blizniaki mąż przedtem odrabiał społecznie ale trafił do szpitala czy na tej recydywie ze wzgledu na dzieci i to ze prucz alimentow nie był karany można zamienic lub zawiesić jakoś

Odpowiedz

Karolina Wrzesień 4, 2017 o 15:24

Witam mój mąż od ubiegłego tygodnia poszukiwany jest listem gończym. Co się okazuje został skazany na karę grzywny która to została zmieniona na 50 dni aresztu. Nie dostaliśmy żadnego pisma odnośnie sprawy ponieważ w czasie kiedy odbywała się sprawa wynajmowalismy mieszkanie. Obecnie mieszkamy pod innym adresem. Co się okazuje Sąd wysłał raz pismo z odpowiedzią,że adresat tam nie zamieszkuje. Wyrok również wysłał pod ten sam adres i uzyskał ta samą odpowiedź. Co w takiej sytuacji możemy zrobić??? Nie mamy możliwości zapłacenia całej kwoty, gdyż wychowujemy trójkę dzieci. Proszę o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 4, 2017 o 16:13

Dzień Dobry Pani Karolino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Krystyna Październik 4, 2017 o 00:26

Witam, moj narzeczony zostal skazany wyrokiem prawomocnym na kare 3lat pozbawienia wolnosci za handel narkotykami (w 2016r). Dostal 2pisma aby wstawil sie do zakladu karnego aby obdyc kare jednak tam sie nie wstawil. Czy jest mozliwe aby odbywal on kare w systemie elektronicznym? Przy czym jest mozliwosc zbicia mu kary do 22mc pozbawienia wolnosci. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 4, 2017 o 08:55

Dzień Dobry Pani Krystyno,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ewa Październik 7, 2017 o 13:54

Witam
Mam problem
Niestety nie pamietam już dokładnych daty ani nazwiska mojego kuratora.
Odbyłam karę pozbawienia wolności 10-11miesiecy z roku wyszłam na warunkowe
Jedynie co pamietam to ze nie miałam zakazy wyjazdu za granice i dostałam kuratora.
Było to około 12-13 lat temu.
Mieszkam za granica mam rodzine prace nigdy nie byłam tutaj karana
W tym roku zdecydowałam odwiedzić mamę w Polsce ale dowiedziałam się ze mnie poszukują do odsiedzenia resztę wyroku ze kurator mi odwiesił wyrok niemam żadnego kontaktu ani nazwiska żadnych papierów dosłownie niemam nic .
Co mogę zrobić jak się za to zabrać ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 8, 2017 o 14:50

Dzień Dobry Pani Ewo,
Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z mojej pomocy w znalezieniu szczegółów sprawy zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dorota45 Październik 9, 2017 o 10:27

Witam. Brat 9, 5 roku temu byl w areszcie przez prawie pol roku za (napisze w skrocie) narkotyki. Sprawa ciągnela sie do teraz. W piatek sprawa sie zakonczyla, brat dostal 14 miesiecy pozbawienia wolnosci z tym ze pol roku juz odsiedzial w areszcie. Przez prawie 10 lat byl wzorowym obywatelem. Zalozyl rodzine ma dobra prace jest brygadzista, dwoje malych dziec, kredyt hipoteczny na 30 lat, jest jedynym zywicielem rodziny. Teraz jeśli bedzie musial isc do wiezienia straci dom,bo nie bedzie splacal kredytu, dzieci i zona pozostana bez srodkow do zycia. Teraz staramy sie o odroczenie na rok kary a czy pozniej mozna starac sie o warunkowe zawiesze ie wykonania kary i jaka jeat realna szansa aby to uzyskac Wiem ze wyrok jest na okres dluzszy niz rok ale czy fakt iz popelnienie przestepstwa byl przed rokiem 2015 daje nam taka mozliwosc. Co mozemy tutaj zrobic. Wyrok jest dla nas szokiem brat z zona zalamani… Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 9, 2017 o 11:18

Dzień Dobry Pani Doroto,
Sprawa Pani brata jest bardzo skomplikowana.
Jeżeli chce Pani lub Pani brak uzyskać odpłatną odpowiedź na zadane pytania proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Danuta Październik 14, 2017 o 13:52

Dzień Dobry Panie Mecenasie,
mój syn otrzymał karę roku pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku
samochodowego. Teraz okazało się , że dołożono mu jeszcze 10 dni aresztu za niespłaconą całkowicie grzywnę.
Czy może w tym wypadku liczyć , aby zamieniono mu karę na dozór elektroniczny?
Jeżeli grzywna zostanie całkowicie i od razu spłacona ,czy w dalszym ciągu będzie ciążył na nim wyrok dodatkowych 10 dni aresztu ?
Czy po spłaceniu tej grzywny dozór elektroniczny w ogóle wchodzi w grę ?
Z poważaniem
Danuta

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 15, 2017 o 12:09

Dzien dobry Pani Danuto,
Witam Panią serdecznie!
Sprawa Pani syna jest złożona. Jezeli chce Pani skorzystać z mojej odpłatnej pomocy prawnej prosze o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub tel. 792226834

Odpowiedz

Agnieszka Październik 24, 2017 o 10:43

Witam mam pytanie pracujemy,z narzeczonym za granica przyjechalismy do Pl na urlop w drugim dniu podjechala policja do niego u oznajmila ze zostaje zatrzymany i ma do odbycia kare pozbawienia wolnosci na pol roku to byla jakas sprawa z 2016 roku mial grzywne zamienili ba godziny a potem na kare pozbawienia wolnosci my bedac za granica nie wiedziwlismy o zadnej z kar gdyz jego mama darla awiza odbywa juz kare 2 tygodnie co moge zrobic aby posiedzenie sadu odbylo sie jeszcze raz z jego udzialem i moze jest mozliwosc,wplaty tej grzywny lub odrobienie godzin w gre nie wchodzi dozor gdyz nie ma gdzie go odbyc

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 24, 2017 o 12:19

Dzień Dobry Pani Agnieszko,
Proszę wpłacić całą grzywnę i sprawa powinna się na tym zakończyć.

Odpowiedz

Danka Październik 25, 2017 o 16:06

Witam,mam problem z synem ,złożyłam wniosek na policji o znęcanie się nade mną,lecz jeden zarzut podałam fałszywy,czego żałuję,chciałabym go cofnąć,syn w areszcie 3 tygodnie,proszę mi pomóc co zrobić mogę nie chcę by miał większy wyrok,dziękuję.

Odpowiedz

Danka Październik 25, 2017 o 16:15

Sorki,podałam poprzedni zły e-mail,ten dobry,dzięki

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 25, 2017 o 17:36

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Odpowiedz

Andrzej Październik 25, 2017 o 16:36

Witam mam pytanie zostalem skazany za jazde pod wplywem alkoholu dostalem warunkowe umozenie postepowania na okres 2 lat oraz platnosc na fundusz postpenitencjarny 4000 mialem to rozlozone na 12 rat niestety wplacilem tylko pierwsza poniewaz zona urodzila 2 dziecko io nie stac mnie aby placic po 350 zl miesiecznie sad wypowiedzial mi raty odwolalem sie niestety zostalo odwolanie rat podtrzymane co mi teraz grozi czy zostanie mi to zamienione na areszt czy jakos inaczej? A jesli bedzie komornik a ja nie mam adresu zameldowania i pracuje na pol etatu za najnizsza krajowa czy przy bezskutecznej egzekucji rowniez mi cos grozi?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 25, 2017 o 17:34

Dzień Dobry Panie Andrzeju,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej w odpowiedzi na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Adrian Luty 27, 2018 o 18:55

Witam mam pytanie mam kare roku w zawieszeniu na trzy lata i naprawe szkody w kwocie 20tysiecy ale mialem troche problemow. I nie placilem pokrzywdzony grozil i grozi mi smiercia i takie itp chce zacząć splacac ale niewiem jak czy poczta czy na konto jak na konto to jak ustalic nr konta poszkodowanego bo z nim nie da sie rozmawiac bo odrazu grozi mi ze mi krzywde zrobi i nasyla roznych ludzi na mnie prosze o pilna odpowiedz z gory dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 27, 2018 o 20:43

Dzien dobry Panie Adrianie,
Witam Pana serdecznie!
Może Pan list napisać żeby podał konto albo robić przelewy pocztą. Pozdrawiam

Odpowiedz

Małgosia Październik 29, 2017 o 19:23

Witam,
Mam pytanie czy jak nie stawie się w wyznaczonym terminie do aresztu na odbycie kary 25 dni, po jakim czasie przychodzi policja, ewentualnie czy dostane kolejne wezwanie. Ogólnie muszę zapłaci 500 zł grzywny i sprawa zamknięta ale wezwanie mam na jutro do 10 a pieniążki będę miała dopiero w czwartek by zapłacić tą grzywnę i boję się że jak się nie stawie to tego samego dnia przyjedzie po mnie policja. Proszę o odpowiedź będę bardzo wdzięczna.

Odpowiedz

M Listopad 4, 2017 o 12:16

Witam! Mam pytanie..maz za nieodrobienie godzin dostał pół roku..stara się o dozór. Miał tych godzin 240. W więzieniu pracuję społecznie w zeszłym mc 110godzin a do czasu wokandy dojdzie jeszcze 100 czyli razem 210 godz. Czy jest możliwość skrócenia wyroku na dozozrze? Czy sąd zaliczy mu te godz i odejmie z wyroku?

Odpowiedz

Zona Listopad 4, 2017 o 12:18

Witam! .maz za nieodrobienie godzin dostał pół roku..stara się o dozór. Miał tych godzin 240. W więzieniu pracuję społecznie w zeszłym mc 110godzin a do czasu wokandy dojdzie jeszcze 100 czyli razem 210 godz. Czy jest możliwość skrócenia wyroku na dozozrze? Czy sąd zaliczy mu te godz i odejmie z wyroku?

Odpowiedz

Marta Listopad 8, 2017 o 15:45

Witam !
Mój mąż dostał wyrok za płatną protekcję (2,5 lata w zawieszeniu na 5 lat) oraz został zasądzony przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa w kwocie 80 000 zł. Przez okres 5 lat niewiele zostało z tej kwoty zapłacone – uszkodzenie kręgosłupa, wypadek samochodowy, złamana prawa ręka – uniemożliwiły regularne spłaty. Od ok roku mąż pracował dorywczo i każdego tygodnia spłacał jakąś kwotę do Urzędu Skarbowego. nie były to oszałamiające kwoty bo pracował dorywczo za głodowe stawki ( wpłacał ok 200 pln miesięcznie – zarabiał ok 800 pln). Przez cały czas próby miał nienaganne stosunki z kuratorem. Dostał doskonałą opinię od Kuratora Społecznego i od 6 kuratorów sądowych , którzy sprawowali nad nim „pieczę” przez 4 lata. Ale na ok rok przed końcem okresu próby zmieniono mu po raz kolejny kuratora i nie będę już zanudzać Pana pisaniem o tym kuratorze. Było żle ale zawsze mąż robił to co należy, dostosowywał się do każdego zdania tego kuratora. 09-11-2017 dobiegł końca okres próby. I teraz mąż , przez telefon dowiedział się od tego właśnie kuratora, że ten złożył wniosek o wykonanie kary. Bo w jego imieniu mąż zbyt mało się starał – pomimo że w/g innych kuratorów starał się bardzo ! Co mamy robić ? jak się bronić ? Co zrobić? Prosze o pomoc

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 8, 2017 o 16:03

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani męża konieczne jest szybkie działania. Proszę o kontakt tel. 792226834 lub mailowy anweiler@zubek-gatner.pl w celu ustalenia szczegółów ewentualnej współpracy w sprawie gdyż bez znajomości szczegółów sprawy nie będę mógł pomóc.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

MARCIN Listopad 10, 2017 o 15:08

Witam Panie mecenasie. Mam pytanie. Mój brat został oskarzony za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Dostał w wyroku godziny do dopracowania gdzie wszystkie opracował. Tydzień temu dostał pismo, że 30 listopada ma się wstawić do aresztu na 8 dni pozbawienia wolności. Czy taką karę można zamienić na grzywnę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

MARCIN Listopad 10, 2017 o 15:16

Witam Panie mecenasie. Mam pytanie. Mój brat został oskarzony za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Dostał wyrok w zawieszeniu i godziny do dopracowania jednak wszystkich nie zdążył dopracować bo pracował za granicą . Tydzień temu dostał pismo, że 30 listopada ma się wstawić do aresztu na 8 dni pozbawienia wolności. Czy taką karę można zamienić na grzywnę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 10, 2017 o 15:21

Dzień Dobry Panie Marcinie,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Iza Listopad 14, 2017 o 18:39

Witam mam pytanie.
Moj maz dostam wyrok 18 miesiecy pozbawienia wolnosci, obecnie przebywa w ZK. Prowadzil pod wplywem alkocholu i spowodowal wypadek czy jest mozliwosc zamienienia kary na grzywne lub cos innego? Dodam ze jest jedynym zywocielem rodziny i mam dwie corki 4 letnia i 10 letnia prosze o pomoc Dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 15, 2017 o 08:45

Dzień Dobry Pani Izo,
Niestety możliwości zamiany kary na grzywnę nie ma. Jeżeli występują wskazane przez Panią okoliczności może Pani mąż starać się o przerwę w karze.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Reni Listopad 16, 2017 o 00:39

Witam. Moj narzeczony trafil 2dni temu do aresztu sledczego, nie odpracowal prac spolecznych i zamienili mu to na kare pozbawienia wolnosci na 86dni. Zostal zlozony wniosek o dozor elektroniczny i o odroczenie kary. Przeraza mnie i jednoczesnie meczy pytanie, czy po kilku dniach przenosza „swiezakow” do innych celi? Ludzi, ktorzy nie placili mandatow, lub innych lekkich wykroczen chyba nie sadzaja z ludzmi, co dokonali zabojstwa czy pobicia? Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 17, 2017 o 14:31

Dzień Dobry Pani,
Trudno powiedzieć zależy od Aresztu śledczego.

Odpowiedz

Mała mi Listopad 23, 2017 o 08:58

Witam mój brat dostał wytok 5na 2 za spożycie z mało letnia porostu dziewczyna go oklamala po imprezie i dostał wyrok w zawiasach gdyż pani kuratorka mu odwiedziła karę z powodu że pił ankochol i się nie wstawia do niej ale on się załamania po śmierć matki i to tak wyszło czy można coś zrobić żeby nie trafił do więzienia

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 23, 2017 o 09:12

Dzień Dobry Pani,
W sprawie można na pewno coś zrobić ale muszę znać szczegóły. Jeżeli Pani brak chciałby skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt tel: 792226834
Pozdrawiam

Odpowiedz

Mała mi Listopad 23, 2017 o 08:59

Witam mój brat dostał wytok 5na 2 za spożycie z mało letnia porostu dziewczyna go oklamala po imprezie i dostał wyrok w zawiasach gdyż pani kuratorka mu odwiedziła karę z powodu że pił ankochol i się nie wstawia do niej ale on się załamania po śmierć matki i to tak wyszło czy można coś zrobić żeby nie trafił do więzienia dziękuję za pomoc

Odpowiedz

Pati Listopad 26, 2017 o 21:04

Witam mam takie pytanie moj chlopak od tygodnia przebywa w zakladzie karnym ma obecnie odbyc kare 4 miesiecy pozbawienia wolnosci ale odwieszono mu jeszcze 2 wyroki po 4 miesiace pozbawienia wolnosci oraz kolejny wyrok 1 roku i 8 miesiecy co mozna zrobic zeby mogl opuscic zk??? mamy malutkie dziecko i trudna sytuacje czy jest jakas szansa na to zeby wyszedl??? bardzo prosze o odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 27, 2017 o 08:54

Dzień Dobry Pani Patrycjo,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie trzeba pisać o przerwę w karze. Będzie bardzo trudno ale ni jest to niemożliwe. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt.

Odpowiedz

Patrycja Listopad 27, 2017 o 14:42

Witam,mój chłopak miał godzinny do odpracowania. Nie zrobił tego. Sąd zamienił mu karę na 149 dni pozbawienia wolności. Jest w trakcie odbywania kary. Jest możliwość starania się o ograniczenie wolności i odpracowanie tych godzin?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 27, 2017 o 14:43

Dzień Dobry Pani Patrycjo,
Witam Panią serdecznie!
Tak, jeżeli chcą Państwo skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marcin Listopad 29, 2017 o 16:57

witam mam problem takiego rodzaju. Na 23 października 2017 roku mialem stawic sie na odbycie kary pozbawienia wolnosci na 50 dni. Nie stawilem sie ze wzgledu na wykonywany kurs zawod. Z urzedu pracy do konca kursu zostalo mi raptem kilka dni ale mniejsza o to. Policja zaczela odwiedzac miejsca zamieszkania i informowala abym skontaktowal sie z dzielnicowym to cos zdzialaja. Wiem jeszcze ze kara jest prawdopodobnie za grzywne 1000 zl. Mozna zdzialac jeszcze co kolwiek oprucz zaplacenia tej sumy. Dodam ze nie bylem karany i mam 2 dzieci na utrzymaniu. Prosze o odp pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 29, 2017 o 18:03

Dzien dobry Panie Marcinie,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odplatnej porady prawnej prosze o kontakt mailowy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Magda Listopad 30, 2017 o 18:23

Witam serdecznie. Mam do Pana pytanie.
Dostałam godziny spoleczne ktorych nie odrabialam (za oszustwa) Byla sprawa w sadzie i skazali mnie na odsiadke ale to nie bylo uprawomocnione i zamienilam spowrotem na odrobki. Ktore także nie odrabialam poniewaz mialam problemy z miejscem pobytu i caly czas sie przeprowadzalam. Teraz dostalam list że jestem skazana na 241dni do odsiadki. Moje pytanie do pana jest takie: czy jest możliwość w jakiś sposób zamienić karę na np grzywnę? Albo na dozór elektroniczny? Zmienilam sie od tamtego przestępstwa i wiem ze odsiadka by mnie zdemoralizowala jeszcze bardziej, mam dopiero 23lata i chce zacząć od nowa żyć z czystym sumieniem i zgodnie z prawem. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Magda

Odpowiedz

Justyna Grudzień 5, 2017 o 13:20

Witam mój znajomy dostał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności gdzie jest już tydzień za jazdę bez prawa jazdy czy może się starać o dozór elektroniczny?

Odpowiedz

Justyna Grudzień 5, 2017 o 13:41

Witam mój znajomy dostał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności gdzie jest już tydzień za jazdę bez prawa jazdy czy może się starać o dozór elektroniczny? Bardzo proszę o szybka odpowiedz

Odpowiedz

Aneta Grudzień 15, 2017 o 10:51

Witam jesli osoba ma wyrok w zawieszeniu i nic nie otrzymala z sadu w zwiazku z odwieszeniem tego wyroku czy moze pisac o wyjasnienie i w razie czego odlowac sie owyroku badz jakos splacic te” zawiasy”

Odpowiedz

Aneta Grudzień 15, 2017 o 11:50

Witam jesli osoba ma wyrok w zawieszeniu i nic nie otrzymala z sadu w zwiazku z odwieszeniem tego wyroku czy moze pisac o wyjasnienie i w razie czego odwolowac sie o wyroku badz jakos splacic te” zawiasy”

Odpowiedz

kamil Styczeń 6, 2018 o 18:50

Witam.
Dostałem 2 lata bezwzględnego więzienia i teraz się apeluje.
Słyszałem , że dozór elektroniczny być może w niedługim czasie bedzie rozszezony włsnie do 2 lat.
Czy coś wiadomo Panu o tym pomśle?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 8, 2018 o 11:49

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
Ja też słyszałem takie plotki ale na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości nie ma na razie żadnego projektu zmian w tym zakresie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Styczeń 15, 2018 o 19:20

Witam mój mąż trafił do aresztu śledczego na trzy miesiące za rozbój czy mozna jeszcze coś zrobić żeby nie musiał tego odsiadywal dodam że mąż był jedynym zarabiający w rodzinie.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 16, 2018 o 13:11

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani męża musiałbym poznać szczegóły sprawy. Jednakże mogę powiedzieć, że można zawsze można złożyć zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania ewentualnie o zmianę zastosowania tymczasowego aresztowania. Gdyby chciała Pani skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt tel: 792226834 lub mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 16, 2018 o 13:15

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani męża musiałbym poznać szczegóły sprawy. Jednakże mogę powiedzieć, że można zawsze można złożyć zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania ewentualnie o zmianę zastosowania tymczasowego aresztowania. Gdyby chciała Pani skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt tel: 792226834 lub mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl sprawy karne prowadzę na terenie całej Polski.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

Erwin Styczeń 20, 2018 o 18:09

Witam została na mnie nałożona kara naprawienia szkody z której się nie wywiązałem. Teraz zostałem wezwany do odbycia kary pozbawienia wolności 6 miesięcy. Czy jest możliwość zmiany odbywania kary na dozór lub możliwość naprawy szkody i odwołania wyroku?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 20, 2018 o 23:18

Dzien dobry Panie Erwinie!
Witam Pana serdecznie!
Dziekuje za komentarz.
Jest kilka możliwości rozwiązania Pana sprawy. Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy prawnej to zapraszam do kontaktu: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Magda Styczeń 22, 2018 o 15:31

Witam Pana mam pytanie moja bliska osoba została aresztowana na 45 dni za złamanie zakazu sadowego prowadzenia samochodu bez prawa jazdy które zostało zatrzymane …. za to dostał prace społeczne których nie odrobił i teraz ma je zamienione na areszt …. czy jak złoży podanie o zamiane na grzywne lub spowrotem na prace społeczne bo ma dwójkę dzieci jedno w wieku 10 lat i córkę miesięczna jest jedynym zywicielem rodziny czy sędzia przychyli się do podania czy wogule jest taka szansa

Odpowiedz

Kamil Styczeń 27, 2018 o 15:43

Witam. Dostalem do odsiadki 105 dni za godziny. Nie stawilem sie w terminie u kuratorki, bylem w trasie, jestem kierowca i zapomnialem o tym. W koncu tak jak napisalem dostalem 105 dni. Czy moge jakos uniknac wiezienia? Nie chce isc siedziec ani sie nie nadaje do paki. Czy i jak moge sie starac teraz o SDE, skoro mam na 5.02.18r. termin do odsiadki?? Prosze o pomoc.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 30, 2018 o 09:18

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
Jest oczywiście możliwość aby starał się Pan oo SDE lub żeby godziny były Panu przywrócone do odrobienia.
Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt.

Odpowiedz

Kamil Luty 17, 2018 o 15:24

Pracuję jako kierowca, jeżdżę po Europie na wlasnej działalności, czy w grę wchodzi grzywna % od zarobków? Muszę pracować, płacę alimenty na córkę. Proszę o odpowiedź, bo nie wiem w jakim kierunku cos robić. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz

Joanna Styczeń 30, 2018 o 00:49

Witam Pane Mecenasie, mam pytanie czy jest możliwość uniknięcia odbywana kary odwieszonej przez sąd z powodu nie uiszczenia w terminie grzywny i naprawienia szkody.
Pytam ponieważ sytuacja dotyczy brata u którego zdiagnozowano chorobę ( stwardnienie rozsiane )
tyle że obecnie przebywa za granicą i jest tam pod opieką lekarza. Brat posiada pełny opis choroby z zaznaczeniem Wysoko Aktywna Choroba i w dokumencie jest iż brat może tylko przejśc 150-200 metrów bez pomocy. Wszelkie koszta zwązane z naprawnieniem szkody zostały uregulowane.
Czy można coś zrobić w tej sprawie ( beznadziejnej ) Z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 30, 2018 o 08:05

Dzień dobry Pani Joanno,
Witam Panią serdecznie!

W sprawie można zadziałać na kilka sposobów.
Oczywiście można próbować zawiesić karę na nowo, odroczyć karę lub zawiesić albo umorzyć całe postępowanie wykonawcze. Jeżeli chcieliby Państwo skorxystać z mojej pomocy proszę o kontakt bezpośrednio na maila:anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Tomek87 Luty 3, 2018 o 20:27

Witam,
Panie Mecenasie czy wyrok jaki proponował mi prokurator 6 miesięcy pozbawienia wolności (Z Art 178a paragraf 4) może sąd mi zamienić na karę ograniczenia wolności (dozór elektroniczny) lub wydać wyrok w zawieszeniu?
Pzdr

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 5, 2018 o 17:03

Dzień Dobry Panie Tomku,
Witam Pana serdecznie!
Karę bezwzględną pozbawienia wolności nie da się zamienić na karę ograniczenia wolności, można karę odbyć w dozorze elektronicznym a także karę odraczać co umożliwi po roku odroczenia zawieszenie jej wykonania.
Pozdrawiam

Odpowiedz

zdesperowana Luty 10, 2018 o 15:06

witam mój narzeczony ma na utrzymianiu mnie oraz 2 dzieci… 5lat temu był skazany na rok w zwieszeniu na 5 i zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych… i juz wszystko minęło ale niestety popelnil nast wykroczenie prowadzil motorower pod wplywem alkocholu…dostal 10000zl na rzecz fundacji i 6 miesięcy odbycia kary w zk…decyzja prawomocna… ja nie mam mozliwosci isc do pracy ..jak mozna wnioskowac o zmianę kary (inna niz zk) poprostu nie podolam finansowo..

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 13, 2018 o 12:37

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli kara jest prawomocnie orzeczona i bez zawieszenia nie da się jej zamienić na inną karę. Może się Pani narzeczony starać o dozór elektroniczny w celu odbycia kary na wolności.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy w tejże sprawie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Maja Luty 19, 2018 o 13:49

Witam, moj chlopak zostal skazany na 2 lata pozbawienia wolnosci czy jest mozliwosc zeby zamienic kare na areszt domowy tzw opaske ?? Z gory dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 21, 2018 o 12:58

Dzień Dobry Pani Maju,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie ma możliwości odbycia kary 2 lat w drodze dozoru elektronicznego.

Odpowiedz

Paweł Luty 19, 2018 o 19:21

Witam mam pytanie. Odbylem 2 kary wiezienia 4 miesiace za nieodbycie czesci odrobek publicznych. 2 odwieszona pol roku za niezaplacenie grzywny. Obie kary za oszustwo w tym drugim przypadku oszustwo na kwote 16.5 zl. Po zaplaceniu grzywny skrocono mi kare o 2 miesiace. Niestety po 2 latach od wyjscia zdazyla mi sie kradziez ksiazek u pracodawcy. Ksiazki byly przeznaczone na zniszczenie. Czy bede odpowiadal w warunkach recydywy?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 22, 2018 o 14:52

Dzień Dobry Panie Pawle,
Witam Pana serdecznie!
Wszystko zależy od tego jak zakwalifikuje Pana czyn policja. Trudno mi bez znajomości wszystkich szczegółów sprawy odpowiedzieć.
Pozdrawiam

Odpowiedz

dar Luty 19, 2018 o 20:25

Dzień dobry mam pytanie czy jeżeli mój chłopak znajduje się obecnie w zk ma trzy wyroki rok pozbawienia wolności pół roku i 5 m-c pozbawienia wolności z tego odsiedziaane ma 3 MC i chciałbym bym się dowiedzieć czy jest możliwość opuszczenia zk np zamiany tych wyroków na grzywna lub odrabianie h społecznych lub czy jest może inna opcja?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 21, 2018 o 13:06

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie ma możliwości zamiany tych wyroków na grzywnę albo prace społeczne chyba, że są karą zastępczą za grzywnę lub prace społeczne.
W tym wypadku pozostaje starać się o przerwę w karze lub odbycie kary 1 roku a potem złożenie wniosku o sde co do pozostałych kar.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy w sprawie wykonawczej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Anna Luty 20, 2018 o 13:53

Witam moj partner ma dwa wyroki po 1 roku . Dostał odroczke na pół roku w dwóch tych sprawach moje pytanie czy może zawiesić jeden wyrok dalej a w drugim starać się o dozór elektroniczny. Jest to sprawa w dwóch sądach.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 21, 2018 o 13:08

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Tak jest taka możliwość tylko odroczenie musi być na 1 rok wcześniej udzielone.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy w sprawie wykonawczej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Anna Luty 20, 2018 o 20:30

Witam, znajomy dostał karę z wyrokiem sądu do zapłaty 500 zł + 50 i 70 zł za koszty sądowe. Razem ma do zapłaty 620 zł, niestety ze względu na ciężką sytuację finansową nie jest jej w stanie zapłacić. Czy można tę karę zamienić na karę pozbawienia wolności? Jeśli tak to jak?

Kara została przyznana za to, że kierował samochodem bez uprawnień. Miał prawo jadzy zdane, kat b i c, chciał zrobić też e dlatego czekał z wyrobieniem dokumentu, niestety złapała go policja i ze stresu zapomniał gdzie włożył papierek z egzaminu, który zakończył się wynikiem pozytywnym. Potem okazało się, że miał go przy sobie. Prawo jady miał a został ukarany jak za jazdę bez żadnych uprawnień. Będzie się odwoływał, ale boi się, że poniesie jeszcze większe koszty niż przyznano mu teraz.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 21, 2018 o 13:15

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Oczywiście Pani znajomy może się najpierw postarać o rozłożenie tej należności na raty ewentualnie potem o jej umorzenie. Zamiana na karę pozbawienia wolności to ostateczność o jakiej decyduje sąd jak się grzywny nie spłaca. Proszę skorzystać z mojego wniosku o rozłożenie grzywny na raty http://odroczenie-kary.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wniosek-rozlozenie-na-raty-grzywny-Daniel-ANWEILER.pdf

Odpowiedz

dar Luty 23, 2018 o 22:09

Dzień dobry chciała bym spytać czy ta zmiana jest mozliwa jeżeli mój ma 5 MC z jednego wyroku z drugiego rok a z trzeciego 2lsta i 8 miesięcy (w tym odsiedziaane 2lata i 2 miesiące w czesniejszym wyroku więc zostało mu z niego 6 MC ) i aktualnie w zk jest od 3 MC i do tego czeka na wyrok łączny bo ostatnio dostał odroczenie i także chciała bym spytać czy na łącznym będzie się wliczało to dwa lata i osiem MC czy tylko to co mu do od siedzenia z tych dwóch lat osiem miesięcy zostało czyli sześć MC?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 20:27

Dzien dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Jezeli da się połaczyć wszystkie wyroki to sad je polaczy a do odsiedzenia bedzie tyle ile zostalo ale liczone już z wyroku łacznego a nie z poszczegolnych wyrokow.

Odpowiedz

Rafal Luty 24, 2018 o 05:04

Witam Panie Mecenasie.Mam takie pytanie,w listopadzie 2013r. dostałem wyrok na 6 miesięcy pozbawienia wolności,w zawieszeniu na 3 lata,kiedy będę mógł zgłosić się do sądu o niekaralność z krk, by nic nie było widoczne na niekaralności,że miałem wogóle jakiś wyrok? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 15:23

Dzień Dobry Panie Rafale,
Witam Pana serdecznie!
Pana wyrok ulegnie zatarciu z mocy prawa po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby, chyba, że miał Pan jeszcze jakieś obowiązki orzeczone w wyroku których Pan nie wykonał. Musi je Pan jak najszybciej wykonać.

Odpowiedz

Rafal Luty 26, 2018 o 16:47

Witam Panie Mecenasie.To ja czegoś tutaj nie rozumiem.Tak ,dodatkowo miałem do zapłaty grzywnę w wysokości 30st.po 20zl. gdzie to uregulowałem w całości Dn. 2014-02-24.Jezeli po okresie próbnym i 6 miesiącach, mogłem wyciągnąć bez problemu niekaralność,to czemu gdy dn.13.09.2017r.skierowalem prośbę do KRK o niekaralność,to nadal wszystko było widoczne?Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 20:19

Dzien dobry Panie Rafale,
W takim wypadku trzeba sprawdzic w aktach sadu czemu jeszcze się nie zatarlo. Możliwe że jest gdzieś jakis szczegol ktory powoduje że nie ma jeszcze zatarcia skazania

Odpowiedz

PIOTR Luty 24, 2018 o 09:01

Dzień dobry,
Otrzymałam od sądu karę grzywny, której nie byłem w stanie wówczas spłacić. Sąd zamienił ją na pracę społeczne. Przez około 3 miesiące wywiazywalem się z obowiązku, jednak po jakimś czasie dostałem pracę,, na czarno,, i nie mogłem wykonywać tych prac. Nie miałem środków do życia, więc chwytalem się każdej pracy. Na chwilę obecną jestem zatrudniony na umowę o pracę, jednak w międzyczasie otrzymałem wezwanie do sądu w sprawie nie wywiazania się z obowiązku prac i zamiany kary na pozbawienie wolności. Proszę o poradę co mogę zrobić w tej sprawie, by zapłacić karę grzywny bez tzw odsiadki, gdyż stracę pracę o którą ubiegalem się ponad rok.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 15:21

Dzień Dobry Panie Piotrze,
Witam Pana serdecznie!
Proszę wpłacić grzywnę jaka pozostała do spłaty i poinformować o tym sąd wnosząc o zmianę postanowienia w sprawie zamiany kary grzywny na inną karę zastępczą.

Odpowiedz

Marzena Luty 27, 2018 o 09:15

Wczoraj dostałam wyrok z sądu po posiedzeniu zaocznym na okres 6 miesięcy pozbawienia wolności i 30 godz prac społecznych za sprzedaż na allegro butów i torby na sumę 1200 zł oskarżono mnie o wyłudzenie pieniędzy i ciągle oszustwa!
Czy można odwołać się od wyroku i prosić o inny wymiar kary np grzywna czy stawianie się do komendy policji.
Proszę o pomoc.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 15, 2018 o 21:17

Dzień Dobry Pani Marzeno,
Może się Pani odwołać od wyroku i wskazać, że kara nie jest adekwatna do czynu jaki Pani popełniła.

Odpowiedz

Piotr Marzec 1, 2018 o 13:43

witam pana chciałem się zapytać o jeden bardzo ważny szczegół odbyłem kare pozbawienia wolnosci w wymiarze 8 lat i 2 miesiecy skończył mi się dozór kuratora 23.09.2017 teraz obecnie za namowa teściowej popełniłem te same przestępstwo za które prokurator postawił mi 6 miesiecy bezwzglednego i bedzie sprawa czy jesli sąd zasądzi mi tą karę bede mógł odroczyć lub zawiesic lub tez zaskarzyć wyrok a mam ciężką sytuacje sam utrzymuję rodzine a moja roczna córka choruje jest niepełnosprawna jestem jej prawnym opiekunem a natomiast moja narzeczona jest z drugim w ciąży i ma cukrzyce ciążową bardzo proszę o pomoc z pana strony z góry dziękuję bardzo

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 4, 2018 o 09:51

Dzień dobry Panie Piotrze
Witam Pana serdecznie!
Oczywiście może Pan zaskarżyć wyrok. Okoliczności jakie Pan podał mogą być podstawą do odroczenia kary lub zawieszenia postępowania wykonawczego.

Odpowiedz

Kamii Kwiecień 3, 2018 o 01:51

Witam. Ja w sprawie karnych. Bo mojego konkubina w piątek przewieźli ze szpitala psychiatrycznego po próbie powieszenia do aresztu żeby odbył karę która mu zasadzono 3lata i 8 miesiecy ale już odsiedział 12 miesięcy na sankci i 3 miesiące wliczone za niesłuszne zamkniecie.wiem tylko że dostał już petke. Co można zrobić żeby zamienić ta karę lub wyciągnąć go. A jeśli się nie da to po jakim czasie może mieć przepustki jedno dniowe. Proszę o odp.

Odpowiedz

Kamii Kwiecień 3, 2018 o 01:52

Witam. Ja w sprawie karnych. Bo mojego konkubina w piątek przewieźli ze szpitala psychiatrycznego po próbie powieszenia do aresztu żeby odbył karę która mu zasadzono 3lata i 8 miesiecy ale już odsiedział 12 miesięcy na sankci i 3 miesiące wliczone za niesłuszne zamkniecie.wiem tylko że dostał już petke. Co można zrobić żeby zamienić ta karę lub wyciągnąć go. A jeśli się nie da to po jakim czasie może mieć przepustki jedno dniowe. Proszę o odp.

Odpowiedz

Kamillla Kwiecień 3, 2018 o 01:53

Witam. Ja w sprawie karnych. Bo mojego konkubina w piątek przewieźli ze szpitala psychiatrycznego po próbie powieszenia do aresztu żeby odbył karę która mu zasadzono 3lata i 8 miesiecy ale już odsiedział 12 miesięcy na sankci i 3 miesiące wliczone za niesłuszne zamkniecie.wiem tylko że dostał już petke. Co można zrobić żeby zamienić ta karę lub wyciągnąć go. A jeśli się nie da to po jakim czasie może mieć przepustki jedno dniowe. Proszę o odp.

Odpowiedz

Kamillla Kwiecień 4, 2018 o 01:18

Witam. Ja w sprawie karnych. mojego konkubina w piątek przewieźli ze szpitala psychiatrycznego po próbie powieszenia ordynator oczywiście wystawil wypis.przewieziono go do aresztu żeby odbył karę która mu zasadzono 4lata i 8 miesiecy. 12 miesięcy odsiedział na sankcji już 3 lata temu.Co można zrobić żeby zamienić ta karę lub wyciągnąć go, czy mógłby odbywać karę na odziale psychiatrycznym. A jeśli się nie da to po jakim czasie może mieć przepustki jedno dniowe. Proszę o odp.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Kwiecień 4, 2018 o 13:46

Dzień Dobry Pani Kamilo,
Witam Panią serdecznie!
Podane przez Panią okoliczności mogą być podstawą do złożenia wniosku o przerwę w karze.
Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z mojej pomocy w tym zakresie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub tel. 792226834

Odpowiedz

Anna Maj 21, 2018 o 03:13

Witam. Potrzebuję rady. Otóż tak. Mój miał wyrok 11 lat za rozboj. Odsiedzial 6 lat dostał przerwę na 6 mies po tym miał ponownie wrócić do zk Ale tego nie zrobił. Zabrała go policja. Ma jeszcze 5 lat. Wspomnę tylko ze w tedy jak był w zk miał dobra opinie. Czy to będzie się liczyło do tych 5 lat. Co można zrobić żeby wyszedł wcześniej. Pomocy.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 22, 2018 o 20:37

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Myślę, że udzieliłem już Pani odpowiedzi na Pani zapytanie w mailu.

Odpowiedz

Monika Czerwiec 5, 2018 o 12:21

Witam. Mój narzeczony dostał wyrok 1 rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności za te same wykroczenia. Jeżeli sąd połączy wyroki i zostanie mu rok pozbawienia wolności czy będzie mógł starać się o dozor elektroniczny?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 6, 2018 o 21:56

Dzień Dobry Pani Moniko,
Jeżeli wyrok łączny będzie 1 rok może się starać o dozór elektroniczny.

Odpowiedz

Justyna Czerwiec 7, 2018 o 18:17

Witam Mecenasie
Otrzymałam informację o zamiane kary ograniczenia wolności i prac na zastępcza karę pozbawienia wolności na 90 dni.
Policja mnie poszukuje (info od zaprzyjaźnionego policjanta)
Wezwania do wstawienia się w zk nie otrzymałam ale jako że policja ma nakazane zatrzymanie mnie to najwidoczniej sąd takiego nakazu nie wydał.
Co mam robić?
Wysłałam do sądu wniosek o wstrzymanie wykonania kary do momentu rozpatrzenia wniosku. Ile to może trwać? Czy sąd może go odrzucic?
Jestem mamą 1,5 dzieciątka i w 25 tygodniu ciazy.
Czy sąd przychyli się do mojej prośby i odroczy pójście do węzienia ?
Oświadczyłam także że odrobię ta Kate rzetelnie w miejscu pobytu po porodzie i połogu. Na ten moment to ja opiekuje się córka w domu. Parter utrzymuje rodzinę.
Kara została zamieniona za głupotę. Otrzymałam wyrok w zawieszeniu na pół roku i pracę, poinformowałam kuratorke o zmianie miejsca zamieszkania przy domu rodzinnym.
Mój błąd. Pisma trafiały nadal na adres tamtego pobytu a nie obecnego. Po odroczeniu kary z tytułu 1 ciąży sąd za niewykonanie kary i niestawiennictwo zamienil kary na pozbawienie wolności.
Czy da się z tego wyjść obronna ręka? Czy jest szansa że sąd pozytywnie podejdzie do mojej prośby o wstrzymanie wykonania kary zanim mnie zabiorą? Nie mam siły się urywać .
Proszę o pomoc …

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 12, 2018 o 22:54

Dzień Dobry Pani Justyno,
Witam Panią serdecznie!
Czy wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary złożyła Pani o jej odroczenie? Jeżeli nie to sąd raczej wykonania kary nie wstrzyma.
Proszę złożyć wniosek o odroczenie a także od razu wniosek o dozór. Wraz z wnioskiem o dozór proszę złożyć o wstrzymanie wykonania kary ze względu na wniosek o dozór – wniosek o wstrzymanie wykonania kary składa się do sądu który wykonuje karę nie do sądu który orzeka o dozorze. Do wniosku o wstrzymanie proszę dołączyć kopię złożonego już wniosku o dozór.

Odpowiedz

Weronia Czerwiec 12, 2018 o 21:30

Witam, moj partner zostal skazany, po raz pierwszy, i osadzony za pobicie na 1,5 roku i od 6 miesięcy jest w zakładzie karnym. Czy może się starać o zmianę na dozór elektroniczny? Słyszałam, że planowane jest rozszerzenie systemu dozoru elektronicznego m.in. na osoby skazane na kary do półtora roku więzienia ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 12, 2018 o 22:39

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie może się starać o dozór elektroniczny. Nie ma też prac co do zmian w Kodeksie karnym wykonawczym co do objęcia dozorem kar powyżej jednego roku pozbawienia wolności.

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 13, 2018 o 18:40

Witam serdecznie,moj narzeczony,uchylal sie od odsiedzenia wyroku po czym zostal sporzadzony list gonczy.Narzeczony sam zglosil sie do odsiedzenia wyroku (45 dni)od wczoraj przebywa w ZK,jakie sa szanse,aby wyrok zostal zamieniony na odpracowanie spoleczne,lub nadzor elektroniczny?dzis wystapil z takimi pismami do sadu…z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 13, 2018 o 19:38

Dzień Dobry Pani Katarzyno,
Witam Panią serdecznie!
Trudno powiedzieć czy będzie wydana zgodna na dozór czy zamianę kary. Warto jednak składać take wnioski, bo sąd może zmienić swoje postanowienie i Pani narzeczony wyjdzie z ZK.

Odpowiedz

Karolina Lipiec 27, 2018 o 21:15

Witam.
Mój podopieczny został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności, w postaci nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesiecznym za przestępstwo z art. 160 par 2 k. k. Podczas ogłoszenia wyroku, pozostawał osobą bezrobotną zarówno on, jak i jego konkubina, która odpowiadała za to samo przestępstwo.
W chwili obecnej podopieczny podjął pracę na umowę i ciężko jest mu odrobić zasądzone godziny. Pytanie moje brzmi, czy może zwrócić się do sądu z wnioskiem o zmianę wyroku w przedmiocie kary na dozór elektroniczny bądź grzywnę? Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:32

Dzień Dobry Pani Karolino,
Witam Panią serdecznie!
Pani podopieczny może zwrócić się do sądu o zmianę formy obowiązku wykonywania pracy społecznej czyli o potrącanie z wynagrodzenia odpowiedniej kwoty na cele społeczne.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Sierpień 15, 2018 o 08:42

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie zamiany kary pozbawienia wolności na karę grzywny. W czerwcu 2015r brat dostał karę pozbawienia wolności, ma do odsiadki 5 miesięcy. Przebywa za granicą gdyż chciał spłacić karę grzywny (spłacil juz calosc). Czy w takiej sytuacji jest możliwość zamiany kary odsiadki na karę grzywny? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Sierpień 27, 2018 o 12:36

Witam syn nie chodzl na odrobki i zamknęli go w zakładzie i odwiesili wyrok 10miesięcy której mial czy po odsiedzeniu 9miesięcy kary syn moze starać się o przywrócenie odrobek do odsiatki zostakiy mu jeszcze 9miesięcy

Odpowiedz

Iza Wrzesień 11, 2018 o 13:28

Witam . Znajomego zatrzymala policja w domu byl karany za kradzieze kilka lat temu nalozono na niego kare grzywny lecz nie splacal i sad wydal kare 2 lat pozbawienia wolnosci ale jej nie odbyl ukrywal sie w innym kraju . Po 4 latach wrocil i zlapali go w domu . Co w takiej sytuacji rodzina moze zrobic ? Na chwile obecna nikt nie chce udzielic zadnych informacji czy gdy sad wydal wyrok kilka lat temu to bedzie od razu odbywal kare w wiezieniu? Czy moze uniknac w inny sposob tej kary ? Jak w tej sytuacji mozna mu pomoc ? I co sie mozemy spodziewac ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 13, 2018 o 17:41

Dzień Dobry Pani Izo,
Witam Panią serdecznie!
Zapewne sąd zarządził już wykonanie kary jeżeli była w zawieszeniu. Jeżeli został zatrzymany przez Policję to będzie odbywał karę pozbawienia wolności gdyż zapewne został zatrzymany do jej odbywania. Oczywiście można pomóc i działać w zakresie przerwy w karze. Więcej nie mogę powiedzieć nie znając szczegółów sprawy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 23, 2018 o 14:22

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
W przypadku zamiany kary na zastępczą karę pozbawienia wolności może Pan się starać o jej odroczenie lub odbycie w drodze dozoru elektronicznego.
Może się też Pan starać mając umowę o pracę o potrącanie części wynagrodzenie na poczet kary ograniczenia wolności.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 19, 2016 o 13:47

Proszę. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem anweiler@zubek-gatner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: