Zamiana grzywny na prace społeczne

Daniel Anweiler        24 maja 2016        37 komentarzy

W poprzednich wpisach pokazałem Ci kiedy musisz uiścić grzywnę, czy możesz rozłożyć ją na raty albo złożyć wniosek o umorzenie grzywny. Jeżeli nie masz na wpłatę grzywny od razu, nie jesteś w stanie nawet wpłacić jej ratami, a Twoja grzywna nie przekracza 120 stawek dziennych może się okazać, że możesz złożyć wniosek o zamianę kary grzywny na prace społecznie użyteczne. Takie zmiany może także dokonać sąd z urzędu bez Twojego wniosku.

Jeżeli zatem egzekucja Twojej grzywny, nieprzekraczającej 120 stawek dziennych okaże się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna, sąd może zamienić grzywnę na pracę społecznie użyteczną. Sąd przyjmuje, że 10 stawek dziennych jest równoważnych miesiącowi pracy społecznie użytecznej, z zaokrągleniem, w górę, do pełnego miesiąca. Pracę społecznie użyteczną określa się w miesiącach oraz ustala wymiar godzin pracy od 20 do 40 godzin w stosunku miesięcznym. Zasady dotyczące zamiany grzywny stosuje się odpowiednio do grzywny określonej kwotowo, z tym że górna granica grzywny podlegającej zamianie nie może przekroczyć 240 000 złotych, a miesiąc pracy społecznie użytecznej jest równoważny grzywnie w kwocie do 20 000 złotych. Oznacza to, że prace społeczne mogą być orzeczone maksymalnie na 12 miesięcy.

Na pracę społeczną nie musisz wyrażać zgody nie jest to konieczne do orzeczenia zastępczej kary prac społecznych.

A gdy mam zasądzone więcej stawek dziennych grzywny niż 120? Czy mogę się starać o zamianę kary na prace społecznie użyteczną?

Tak, sąd może zamienić karę grzywny na prace społeczne gdy Twoja grzywna jest w części wykonana i ilość stawek grzywny jakie pozostały do spłacenia jest równa lub niższa niż 120 stawek dziennych.

Co to znaczy, że grzywna okaże się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna?

Stwierdzenie, że grzywna jest bezskuteczna dotyczy przypadku gdy była prowadzona egzekucja komornicza i komornik stwierdził, że egzekucja jest bezskuteczna. Takie stwierdzenie nie musi jednak dotyczyć całości grzywny. Może dotyczyć części grzywny, która nie została jeszcze wyegzekwowana.

W drugim przypadku z okoliczności sprawy musi wynikać, że egzekucja grzywny byłaby bezskuteczna. Nie oznacza to jednak, że musiała być prowadzona egzekucja. W przypadku orzeczenia o zamianie grzywny na pracę społecznie użyteczną sąd powinien oprzeć się na całości okoliczności Twojej sytuacji majątkowej. Zatem składając wniosek o zamianę grzywny na prace społeczne wskaż okoliczności Twojej sytuacji majątkowej np. brak pracy, niewielkie wynagrodzenie oraz koszty miesięcznego utrzymania na potwierdzenie, że egzekucja grzywny byłaby nieskuteczna.

Od prac społecznych możesz się uwolnić poprzez zapłatę grzywny w pozostałej całości lub w części. Jeżeli wpłacisz w części to pozostanie Ci do odbycia tylko część prac społecznie użytecznych.

{ 37 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Piotr Lipiec 5, 2016 o 10:06

Dzień Dobry,
Panie Mecenasie czy jest możliwość zamiany grzywny na prace społeczne gdy grzywnę egzekwuje już komornik.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 5, 2016 o 10:13

Dzień Dobry,
Dziękuję Panie Piotrze za komentarz.
Zamiana grzywny na prace społeczne możliwa jest gdy egzekucja komornicza okaże się bezskuteczna. Gdy jest prowadzona przez komornika egzekucja grzywny to do czasu gdy będzie ona skuteczna nie ma możliwości zamiany grzywny na pracę społeczne. Dopiero gdy komornik stwierdzi bezskuteczność egzekucji może Pan wystąpić o zamianę grzywny na prace społeczne.

Odpowiedz

mmm Lipiec 23, 2016 o 15:53

Witam co gdy prosiłem o zamianę kary grzywnej za mandat na pracę spoleczne sąd się nie zgodził później chciałem rozłożyć na raty także się nie zgodził napisał ze było by to nie celowe i krótko mówiąc chcą dać Mi nauczkę bo to nie pierwszy raz i wsadzić mnie do więzienia czy mogę jakoś temu zapobiec ? Dodam że napisali ze postanowienie jest prawomocne i nie posiadam żadnego majątku

Odpowiedz

mmm Lipiec 23, 2016 o 15:54

A grzywna to 1700 zl

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 26, 2016 o 14:52

Dzień Dobry,
Dziękuję za wiadomość i komentarz. Z Pana komentarza wnoszę, że sąd nie zamienił jeszcze Panu grzywny na zastępczą karę pozbawienia wolności.
Proszę złożyć wniosek o umorzenie grzywny. Informację o tym jak to zrobić znajdzie Pan w tym moim wpisie http://odroczenie-kary.pl/umorzenie-grzywny/.
Gdyby sąd się nie zgodził może się okazać, że będzie próbować ją ściągnąć grzywnę przez komornika. Jak okaże się, że nie można to proszę jeszcze raz złożyć wniosek o rozłożenie na raty.
Gdyby jednak sąd zamienił grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności to można w takim przypadku wnioskować o odbycie takiej kary w drodze dozoru elektronicznego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Jerzy Sierpień 16, 2016 o 20:11

Witam!
Mam do zapłaty grzywnę w wysokości 8000 zł w okresie jednego miesiąca. czy mogę prosić sąd o zamianę tak wysokiej dla mnie grzywny na prace społeczne?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 17, 2016 o 12:38

Dzień Dobry Panie Jerzy,
Dziękuję za komentarz. Odpowiedź na to pytanie zależy od tego ile stawek dziennych zasądził od Pana sąd. Jeżeli powyżej 120 stawek to zamiana jest na razie nie możliwa. Proszę złożyć wniosek o rozłożenie jej na raty. Po spłaceniu części tzn. gdy zostanie Panu 120 lub mnij stawek do zapłaty może Pan starać się o zamianę na prace społecznie użyteczne gdy okaże się, że dalsz egzekucja grzywny, nieprzekraczającej 120 stawek dziennych okaże się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Wrzesień 20, 2016 o 12:31

Witam serdecznie.
Mam pytanie. W lutym tego roku dostałem karę grzywny, rozłożyłem sobie je na raty, ale zapłaciłem tylko jedną ratę, gdyż wyjechałem za granicę, wracam dopiero za 2 tygodnie, ale wczoraj się dowiedziałem od rodziców, że nie zapłaciłem i że będzie chciał sąd mnie wydać na pracę społeczne za to że nie zapłaciłem grzywny, nie dali mi szybciej znać, i powiedzieli że ta sprawa dziś się odbędzie. Kwotę jaką miałem do zapłaty to coś około 230zł. Co mi grozi za to ? Czy będę mógł to odrobić czy będę mógł zapłacić jak wrócę z zagranicy żeby nie iśc na pracę społeczne ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 23, 2016 o 14:23

Dzień Dobry Panie Michale,
Witam Pana serdecznie i dziękuję za kontakt oraz pytanie.
Proszę zapłacić resztę grzywny jak Pan wróci zza granicy. Powinno to spowodować zmianę postanowienia o zamienię grzywny na karę prac społecznych.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Radosław Wrzesień 26, 2016 o 09:56

Witam.
Otrzymałem pismo z sądu zawiadamiające o posiedzeniu Sądu, które odbędzie się dnia 19 paź. b.r.
W piśmie zostało uwzględnione to, iz posiedzenie będzie toczyło się w przedmiocie – sprawy karne –
Orzeczenie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności w miejsce kary grzywny (art. 46 § 1 kkw).
Niestety obecnie nie pracuje i nie mam pieniędzy by grzywny uiścić, takze nie mam mozliwości dojazdu do tego Sądu, aby dowiedzieć się przed posiedzeniem o jaką kwotę chodzi jednak jestem pewien ze wobec mojej osoby największa wytyczona grzywna w przeszłości to 1250zł, więc o większej sumie niz w./w nie ma mowy.
Odbywałem juz w przeszłości karę 20 dni (zwolniony za kaucją po 13 dniach), a takze uiszczałem kilka innych wymierzonych przez sąd grzywn.
Moje pytanie brzmi:
Czy mogę w tym momencie zadziałać w tej sprawie by odejść od wymierzania pozbawienia wolności?
Czy mogę w tej chwili wystąpić o zatrzymanie planowanego pozbawienia wolności, wnioskiem o zamianę grzywny na prace społeczne, lub dozór elektroniczny?
Proszę o odpowiedz i pokierowanie mnie do najbardziej korzystnego Działania w tej sprawie i opinię, który Pańskim zdaniem wniosek ma najwięcej szans na akceptację przez sąd?

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 26, 2016 o 10:59

Dzień Dobry Panie Radosławie,
Witam Pana serdecznie!
Jeżeli chce Pan zatrzymać zamianę to najlepiej jest wpłacić grzywnę. Niestety musi Pan dokładnie wiedzieć jakiej wysokości. Możliwość zamiany na prace społeczne jest zawsze otwarta ale musi Pan złożyć odpowiedni wniosek o zamianę grzywny na prace społeczne. Jeżeli sąd decyduje już o zamianie na zastępczą karę więzienia to szanse zamiany na prace społeczne jest mała. Po zamianie na zastępcza karę pozbawienia wolności może Pan się starać o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Myślę, że to działanie daje największe szanse na powiedzenie. Oczywiście gdyby okazało się, że ma Pan w przyszłości środki na zapłatę grzywny może Pan to zrobić i w ten sposób zwolnić się z odbycia kary więzienia. Pozdrawiam

Odpowiedz

janusz Październik 26, 2016 o 16:55

witam . jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku , w lipcu tego roku miałem pecha wracając z szpitala ( ukąszenie przez owada w oko ) zostałem zatrzymany podczas rutynowej kontroli trzeżwości i wykazało zawartość alkoholu 0,51 po jakimś czasie dostałem powiadomienie ze prokurator zażądał dla mnie 5000 zł grzywny zakaz prowadzenia na okres 3 lat i 30 godzin miesięcznie przez okres 2 lat . prawo jazdy posiadam 35 lat przez ten okres nie miałem ani mandatu ani punktu karnego cały ten okres był bezwypadkowy . czy jest możliwość coś zmienić ? co by pan radził ?

Odpowiedz

Piotr Listopad 17, 2016 o 06:53

Witam Panie Mecenasie.
Mam taki problem , że dostałem karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych. Mój adwokat powiedział mi, że nie ma szans zamienić tego na prace społeczno-użyteczne lecz z tego co przeczytałem jak bym częściowo spłacił karę grzywny czy w późniejszym czasie jest możliwość zamiany na prace społeczno-użyteczne.
Proszę o odpowiedź poniewarz dla mnie to jest bardzo ważna sprawa.
Pozdrawiam Piotr

Odpowiedz

adam Grudzień 11, 2016 o 21:44

czy za zasądzone prace społeczne ktoś odprowadza składki do zus ,mam takowe zasądzone a nie mam żadnego ubezpieczenia co się stanie jak w czasie wykonywania ich złamię rękę lub nogę,albo coś mi się stanie

Odpowiedz

Łukasz Grudzień 17, 2016 o 20:16

Witam Pana Mecenasa.
Moje pytanie dotyczy obligatoryjnej kary pieniężnej w kwocie 10.000zł zasądzonej w związku z artykułem 178a par.4. Otóż zasądzoną kwotę sąd po rozpatrzeniu mojego wniosku rozłożył mi na raty ,tyle że takie wysokie że nie dam rady ich spłacać gdyż jest to ponad 800zł a mój dochód to 1200zł i mam na utrzymaniu rodzinę.Składajac wniosek prosiłem o rozłożenie przynajmniej na 3 lata,przepis jednakże traktuje iż można tylko na 1rok. Czy mogę wystąpić w tym przypadku o zamianę na prace społeczne? Może jakiś inny sposób aby było to mniej dotkliwe materialnie? Dodam że nie posiadam też żadnego większego majątku prócz zdezelowanego samochodu i sprzętu domowego nikłej wartości,mieszkam u kolegi gdzie nie jestem nawet zameldowany.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie Łukasz.

Odpowiedz

Grzywaczyk Styczeń 16, 2017 o 16:42

Witam mam pytanie dostałem 7.000 tysięcy grzywny czy mogę ją zamienić na prace spoleczne i jakie pismo muszę złożyć???dodaje że nie stać mnie tego spłacić nawet na raty

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 16, 2017 o 17:08

Dzień dobry Panu. W celu uzyskania odpowiedzi proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Agata Luty 20, 2017 o 16:15

Witam,
znalazłam dzisiaj awizo z 3 lutego i odebrałam list dopiero dzisiaj. Okazało się że jest to wezwanie do zapłaty grzywny w wysokości 1000 zł, w upływie 30 dni od daty otrzymania wezwania – mam liczyć 30 dni od dzisiaj czy od 3 lutego kiedy zostawiono mi awizo? I czy jest możliwość rozłożenia tego na raty?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 20, 2017 o 18:13

Dzień Dobry Pani Agato,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli odebrała Pani dziś list z sądu to od dnia dzisiejszego liczy się Pani termin do wpłaty grzywny. Może Pani złożyć wniosek o rozłożenie grzywny na raty. Polecam skorzystanie z mojego wniosku. http://odroczenie-kary.pl/wp-content/uploads/2016/04/Wniosek-rozlozenie-na-raty-grzywny-Daniel-ANWEILER.pdf

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Marzec 2, 2017 o 12:17

Witam serdecznie,

Otrzymałem wezwanie w charakterze skazanego na posiedzenie w przedmiocie zarządzenia wykonania zastępczej kary aresztu.

Chodzi tutaj o karę grzywny w wysokości 710 zł. Dodam iż, składałem wniosek o rozłożenie na raty lecz ze względów finansowych nie udało mi się spłacić grzywny. zostało wszczęte postepowanie komornicze lecz otrzymałem pismo o bezskuteczności.

Chciałbym złożyc wniosek o zamianę tej kary aresztu na pracę społecznie użyteczną. Proszę o odpowiedź w jakim terminie mogę złożyć wniosek i jak go napisać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 2, 2017 o 12:27

Dzień Dobry Panie Marcinie,
Przesłałem informacje na maila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 30, 2017 o 16:10

Dzien Dobry Panu , w sierpniu 2016 roku spowodowałem wypadek pod wpływem alkocholu , dostałem bardzo duzo kosztów z tego powodu, ale pisze do pana w sprawie tylko jednego z tych długów dostałem pismo ze mam zapłacic do 30 dni 5000zł na rzecz funduszupomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej , pisało rowniez ponizej ze jesli nie jestem w stanie spłacic odrazu a wyrazam checi zebym przełał na konto funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej nie mniej jak 50zł jako pierwsza rate i złozył do sadu wniosek o rozłozenie tej kwoty na raty wraz z wysłaniem potwierdzenia przelewu pierwszej raty , przelałem pierwsza rate 50zł na to konto ale nie wysłałem wniosku o rozłozenie na raty ani tego potwierdzenia ,teraz mi przyszło zajecie komornicze o ten dług w łasnie tylko sprawa wyglada tak ze ja juz mam jedno zajęcie sa to alimenty w kwocie 700zł miesiecznie , czy moge sie jakos do tego odwołac , cos z tym zrobic , zamienic na rate lub najlepiej było by na prace społeczne ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 25, 2017 o 21:09

Dzień Dobry Panie Marcinie,
W Pana sprawie może Pan złożyć wniosek o rozłożenie na raty. Powinno poskutkować.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ela Czerwiec 22, 2017 o 20:10

Witam Panie Marcinie
Córka w 2015r. otrzymała karę 700 zł grzywny i nie zapłaciła jej. W ubiegłym roku sąd postanowił zamienić grzywnę na prace społeczno – użyteczne. Córka ich nie wykonała. W maju sąd postanowił zamienić w/g stawek dziennych karę na 50 dni pozbawienia wolności. Moje pytanie: czy można powrócić w obecnym stanie do kary grzywny, którą mogłaby zapłacić i uniknąć pozbawienia wolności?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:16

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 24, 2017 o 00:31

Witam. Dostałem dziś zawiadomienie o zmianie grzywny 500zl na 2 miesiące prac społecznych w wymiarze 40h miesięcznie. W następnym miesiącu wybieram się za granicę i nie mogę odbywać tychże prac więc pojechałem do sądu i zapłaciłem w kasie te 500zl. Toczyła się wobec mnie egzekucja komornicza i miałem do zapłaty ok 1300 zł kosztów sądowych i 500zl grzywny. W liście zawarte było iż te 1300zl zostało umorzone a za 500zl mam odbyć pracę społeczne. I tu pytanie, czy aby na pewno wystarczylo wpłacić te 500zl i czy sprawa zostanie teraz zamknięta (pani w biurze interesanta zapewniała że tak) ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 26, 2017 o 11:02

Dzień Dobry Panie Pawle,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Maciej Lipiec 6, 2017 o 23:19

Dzień dobry! Moje auto zostało odholowane na mój koszt (ponad 500zł…), jednak zdjęcia nie pokazywały bezsprzecznie, że stałem bezpośrednio przy linii ciągłej, więc oddałem sprawę do sądu w nadziei na odzyskanie kosztu. Sąd dorzucił teraz grzywnę 300 zł wyrokiem nakazowym. Czy jest szansa na zamianę tego na prace społeczne, gdy mam pieniądze na koncie? łączę pracę na część etatu ze studiami i kiepsko z pieniędzmi. Czy wniesienie sprzeciwu i rozpatrzenie sprawy na rozprawie ma sens, żeby powiedzieć, że nie najlepiej u mnie z pieniążkami, a karę już poniosłem prawie 2-krotnie wyższą? Czy sąd bardziej wierzy strażnikom miejskim „na słowo”, niż skupia się na materiale dowodowym?

Odpowiedz

adi Lipiec 22, 2017 o 21:32

siemka mam 700zl do zaplaty i chce to odrobic i chcial bym sie dowiedziec ile to bendzie godzin i to obliczaja

Odpowiedz

Kazimierz Sierpień 9, 2017 o 18:15

Witam!
Od pewnego czasu mam problem z Kuratorem Zawodowym Działającym przy Sadzie Rejonowym w Bielsku-Białej.. który z uporem „MANIAKA” stara się za niespłaconą grzywnę, później też nieodpracowaną, umieścić mnie w Zakładzie Karnym na całe 10 dni!?
Sprawa dotyczy zamiany grzywny w kwocie 300 zł na pracę społecznie użyteczną o wymiarze 20 godzin miesięcznie, przez okres 1 miesiąca / Postanowienie Sadu Rejonowego w Bielsku-Białej Wydział IX Karny, Sekcja ds. wykonywania orzeczeń z dnia 27.01.2017. r.
Grzywna nałożona na mnie przez Sąd Rejonowy za występek z art. 94 par. 1 (brak uprawnień do prowadzenia…).
Wydawało by się iż nic w tym „nadzwyczajnego”.. ? mandat, Sąd, grzywna, bezskuteczna egzekucja komornicza.. znowu Sąd i w końcu wizyta na pisemne wezwanie u Pani KURATOR ZAWODOWEJ..!?
Początkiem bieżącego roku byłem zmuszony zamknąć działalność gospodarczą (jako opiekun nie mogę pracować) i przejść na tak zwany Specjalny Zasiłek Opiekuńczy z racji opieki nad bardzo chorą matką (nowotwór złośliwy mózgu z przerzutami). Od MOPS otrzymałem 520 zł/mies. zasiłku oraz kartę parkingową :).
Prośba o odroczenie wykonania prac społecznych do czasu ew. ustąpienia choroby mamy, jak również tłumaczenie Pani Kurator że moja opieka nad matką zajmuje mi nie 24 a 72 godz. na dobę nie zrobiło nad nią zbyt dużego wrażenia po czym złożyła wniosek do Sądu o zamianę kary zastępczej na Karę Więzienia.
25 lipca br. odbyło się posiedzenie Sądu w tej sprawie na wniosek Pani Kurator, Sąd odroczył sprawę na czas wyjaśnienia zaistniałych okoliczności.. Jednak Pani Kurator nie dała za wygraną, w dniu dzisiejszym, na moją nieobecność gdy pojechałem załatwiać sprawy urzędowe, wiedząc o złym stanie zdrowia zapukała do drzwi które otworzyła jej sprawująca opiekę na moją nieobecność ciotka, wtargnęła pod pretekstem przeprowadzenia wywiadu, odgrażając się ze jeżeli w najbliższych dniach nie zgłoszę się do niej w celu ustalenia terminu wykonania kary zastępczej (prac społecznych). Zamknie mnie!
I tu moje pytanie do Pana… Co zrobić? Czy jest możliwość postawienia Pani Kurator „do pionu”?
!TAK NIE MOŻE BYĆ!
z poważaniem Kazik

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 10, 2017 o 10:32

Dzień Dobry Panie Kazimierzu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

gzl Wrzesień 12, 2017 o 23:08

Witam.Czy kare 5000zl na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i grzywne 1500zl mozna odpracowac w ramach prac społecznych?Z gory dziekuje za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 13, 2017 o 08:58

Dzień Dobry,
Grzywna podlega zamianie na prace społeczne. Świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu nie.

Odpowiedz

gzl Wrzesień 13, 2017 o 11:47

Dziękuję.

Odpowiedz

Janek Wrzesień 22, 2017 o 12:38

Witam. Kilka dni temu dostałam mandat wystawiony przez policję 400zł za przekroczenie prędkości. Nie bardzo mam jak zapłacić za ten mandat. Chciałabym poprosić o jakąś radę. Czy jednak na przykład możliwość aby odpracować na rzecz społeczna tą karę? Jakie najlepsze wyjście jest z tej sytuacji? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Janek Wrzesień 22, 2017 o 12:44

Dodam również że nie posiadam źródła dochodu Anię żadnego majątku.

Odpowiedz

Sławomir Wrzesień 30, 2017 o 03:13

Witam pana Mecenas mam do pana pytanie a mianowicie jestem mam dozór elektroniczny wczoraj byłem na sprawie ponieważ chcą odwiesić mi wyrok który mam w zawiasach jeśli w przeciągu miesiąca nie splace grzywny w wysokości 3300 zł powiedzialem ze nie mam z czego zapłacić bo nie pracuje bo przez dozór elektroniczny ciężko mi załatwić prace a moja praca polegała by na wyjazdach i ze jestem na utrzymaniu ojca sąd stwierdził ze sprawdzi jakie mam warunki do zycia i ze w niecały miesiąc mam spłacić grzywne gdy spytałem czy mozna na raty stwierdził ze nie czy mozna to na raty albo na prace społeczne?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: