Warunkowe przedterminowe zwolnienie. Czyli ile kary muszę odsiedzieć?

Daniel Anweiler        11 kwietnia 2016        181 komentarzy

Warunkowe przedterminowe zwolnienieW poprzednich wpisach pokazałem Ci, że skazanie nie oznacza automatycznie odsiadki w zakładzie karnym. Możesz starać się o odroczenie wykonania kary a gdy już odbywasz karę, o przerwę w jej odbywaniu.

W dzisiejszym wpisie opowie Ci jak uzyskać warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności na mocy art 155 k.k.w.

Jeżeli udało ci się uzyskać przerwę w odbywaniu kary na okres co najmniej jednego roku i masz za sobą co najmniej sześć miesięcy odsiadki w jednym lub kilku kawałkach, możesz złożyć wniosek o warunkowe zwolnienie z odbycia reszt kary. Warunkowe przedterminowe zwolnienie nie jest możliwe jeżeli kara lub suma kar, które odbywasz przekracza trzy lata.

Wszystkie te, wymienione wyżej, okoliczności muszę zaistnieć razem bo inaczej sąd pozostawi Twój wniosek o przedterminowe zwolnienie bez rozpoznania.

Wniosek składa się do sądu penitencjarnego w okręgu którego obecnie przebywasz. Sądem penitencjarnym jest zawsze sąd okręgowy. Nie musi to być ten sam miejscowo sąd, który udzielił Ci przerwy w karze. Sąd może orzekać w sprawie Twojego warunkowego zwolnienia zarówno gdy przebywasz na wolności jak i również po Twoim powrocie do zakładu karnego.

Sąd orzekając o warunkowym przedterminowym zwolnieniu zbada na podstawie m.in. wywiadu środowiskowego oraz akt sprawy, w której udzielano Ci przerwy w karze czy Twoja postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że po zwolnieniu będziesz przestrzegał porządku prawnego w szczególności nie popełnisz kolejnego przestępstwa.

Zatem jeżeli jest to Twoje pierwsze skazanie oraz będziesz mieć dobry wywiad środowiskowy a Twój wniosek poprze kurator lub dyrektor ZK istnieje duże prawdopodobieństwo, że uzyskasz warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

Warunkowe przedterminowe zwolnienie następuje na okres próby, który jest równy wymiarowi kary jaka pozostała Ci do odbycia. Nie może on być jednak krótszy niż 2 lata a w przypadku gdy skazano Cię w warunkach multirecydywy krótszy niż 3 lata. Maksymalny okres próby wynosi w obu przypadkach 5 lat. Sąd może także orzec wobec Ciebie dozór lub inne obowiązki.

Jeżeli w okresie próby i w ciągu 6 miesięcy od jej zakończenia nie odwołano Ci warunkowego zwolnienia, karę uważa się za odbytą z chwilą warunkowego zwolnienia.

Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary złożone w trybie art 155 k.k.w. czyli po zaistnieniu przesłanek o których mówiłem wyżej nie podlega obostrzeniom czasowym co do warunkowego przedterminowego zwolnienia określonego w kodeksie karnym. Oznacza to, że na każdym etapie odbywania kary możesz się starać o warunkowe zwolnienie z odbycia jej reszty.

Wniosek o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary podlega opłacie 100 zł.

{ 181 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Magda Październik 10, 2016 o 22:25

Mój kolega ma 3 wyroki,łącznie do odsiadki 3lata i 2 miesiące. Niedługo będzie sprawa o złączenie wyroków i wstępnie adwokat wywalczył zniesienie wszystkiego do 2 lat. Siedzi już 6 miesięcy ,czy możliwe jest warunkowe zwolnienie? Zachowuje się bardzo dobrze,posiada same pozytywne wnioski, ani jednego nagannego.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 10, 2016 o 22:57

Dzień Dobry Pani Magdo,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za kontakt oraz pytanie.
Czy Pani kolega miał już jakieś przerwy w odbywanych karach? Jeżeli nie to przedterminowe zwolnienie na zasadzie opisanej w tym wpisie jest niemożliwe. Drugą możliwością na warunkowe przedterminowe zwolnienie jest instytucja zawarta w kodeksie karnym. Niedługo napiszę na ten temat wpis proszę obserwować bloga. Pozdrawiam

Odpowiedz

malwina Luty 26, 2017 o 10:57

Witam chciała sie dowiedziec czy mój wujek dostal12lat siedzi juz 5lat co mam zrobic żeby wyszet na przepustke

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2017 o 13:21

Dzień Dobry Pani Malwino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

klaudia Grudzień 7, 2017 o 21:07

Witam moj chlopak odsiedzial wszystkiego z przerwami 10 lat i 8 miesoecy. Teraz go skazali Na rok pozbawienia wolnosci a ma w zawieszeniu oprocz tego 2 llata czy moze starac sie o warunkowe zwolnienie ? Jest juz recedywista

Odpowiedz

klaudia Grudzień 7, 2017 o 21:08

Witam moj chlopak odsiedzial wszystkiego z przerwami 10 lat i 8 miesoecy. Teraz go skazali Na rok pozbawienia wolnosci a ma w zawieszeniu oprocz tego 2 llata czy moze starac sie o warunkowe zwolnienie ? Jest juz recedywista prosze o szybka odpowiedz

Odpowiedz

Marta Luty 28, 2018 o 22:56

Moj tata osiedzal 4lata juz i zostało mu 18mieisecy i stawql na przerwe w kaze juz 2razy i go zblochowali i raz na warunkowe aale teraz 14lutego stawal ponownie na przerwe w kaze i jest odroczona czy jest szasa na wyjscie jest schorowany czlowiek ale ma 8miesiecy za odrubke i to 10za inna zecz to razem 18miesiecy i jest pierwszy raz karany prosze o wiadomosc

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 23, 2018 o 14:26

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
Nie znam szczegółów dlaczego odmawiali Pani Tacie wyjścia na przerwę. Myślę, że okoliczności rodzinne i zdrowotne powinny uzasadnić wyjście z ZK w tym momencie ale decyzja i tak należy do sądu.

Odpowiedz

Magda Październik 12, 2016 o 18:33

Nie miał niestety żadnej przerwy w karze.. a może się o takie coś starać?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 12, 2016 o 21:16

Dzień Dobry Pani Magdo,
Nie znam szczegółów sprawy ale teoretycznie może się starać o przerwę. Zapraszam do lektury wpisu http://odroczenie-kary.pl/przerwa-jeszcze-jedna-przerwa-i-przedterminowe-zwolnienie/ gdzie szerzej omawiam przerwę i warunkowe przedterminowe zwolnienie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Październik 13, 2016 o 13:11

Dzień dobry,

Czy po uzyskaniu rocznej przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności (2 lata) i „odsiedzeniu” 4 miesięcy, po powrocie do zakładu karnego będzie można starać się o przedterminowe warunkowe zwolnienie? czy wówczas nie trzeba będzie liczyć przerwy na nowo? czy po prostu już w tym czasie po odsiedzeniu tych dwóch miesięcy będzie można ubiegać się o przedterminowe zwolnienie?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 15, 2016 o 23:05

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za ciekawe pytanie.
W opisanym przez Panią przypadku wystarczy odsiedzieć jeszcze 2 miesiące aby było razem 6 miesięcy odbytej kary. Przerwa roczna była już zarządzona a kara wynosi 2 lata, zatem przesłanki formalne do staranie się o warunkowe przedterminowe zwolnienie są spełnione.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Konstancja Październik 15, 2016 o 09:53

Witam ,

Chciałabym się dopytać o kilka istotnych dla mnie spraw, wiec pocznę od tego , iż mój narzeczony ma łącznie ze wszystkich odwieszonych wyroków 3 lata i 4 miesiące do odbycia kary . W zakładzie karnym przebywa już 5 miesięcy , ponad to napisał o wyrok łączny , chciałabym się dowiedzieć kiedy mógłby starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie w odbyciu kary ?
Pozdrawiam Konstancja .

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 15, 2016 o 22:41

Dzień Dobry Pani Konstancji.
Witam Panią serdecznie i dziękuje za komentarz.
Termin umożliwiający Pani narzeczonemu staranie się o warunkowe przedterminowe zwolnienie zależy od wyroku łącznego. Wysokość kary orzeczona tym wyrokiem determinuje możliwość starania się o warunkowe zwolnienie.
Jednocześnie aby starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie wynikające z Kodeksu Karnego wykonawczego musi mieć co najmniej roczną przerwę w odbywaniu kary.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Październik 21, 2016 o 07:34

Witam. Mam pytanie maz ma kare 2 lat i 8miesiec z czego 6 odsiedzial i teraz przebywa na 2przerwie. Chcemy sie starac z wolnosci o zniesienie reszty kary. Czy moglby Pan nam jakos podpowiedziec jak to zrobic? Pan w artykule ma napisane ze koszt tego wniosku to 100zl a w sadzie powiedziano mi ze 45zl. I teraz nie wiem czy chodzi o ten sam wniosek. Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 21, 2016 o 09:54

Dzień Dobry Pani Karolino,
Witam Panią serdecznie i dziękuję za pytanie!
Pani mąż może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary w trybie art 155 k.k.w. Wniosek ten opłaca się w kwocie 100 zł. Natomiast wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie kosztuje 45 zł ale to jest instytucja prawna z kodeksu karnego. Na podstawie tego co Pani napisała Pani mąż nie może jeszcze starać się o przedterminowe zwolnienie. Proszę po upływie 2 przerwy wystąpić o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary w trybie art 155 k.k.w.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Październik 21, 2016 o 10:35

A to wiaze sie z powrotem do zakladu karnego tak? Chodzi nam o to zeby juz nie musial tam wracac. A przerwa konczy sie w grudniu. To co w takim przypadku mamy zrobic?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 21, 2016 o 11:06

Witam raz jeszcze!
Wniosek można złożyć teraz wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpoznania wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Każdy Sąd ma inną praktykę. W przypadku zwrotu wniosku ze względu na nie upłynięcie terminu roku przerwy. W takim przypadku należy złożyć wniosek raz jeszcze po upływie roku przebywania na przerwie.
W razie gdyby chcieli Państwo skorzystać z pomocy adwokata zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Październik 21, 2016 o 11:19

Bardzo dziekuje za odpowiedz. W tym przypadku na pewno bedziemy potrzebowac takiej pomocy.

ela Październik 24, 2016 o 11:37

witam serdecznie mam kilka pytan i prosze oporade.Moj brat majac 20 lat popelnil przestepstwo uderzyl w twarz starsza obca osobe ,dostal wyrok rok pozbawienia wolnosci,ktory odiedzial do konca.Majac teraz 53 lata znecal sie po alkoholu psychicznie nad mama,dostal wyrok 1 roku pozbawienia wolnosci.Jest w wiezieniu 10 miesiecy,jest poprawa zglosil sie na terapie odwykową i wykonywal prace bezpłatne w zakladzie karnym.Po tych dziesieciu miesiacach byla jeszcze jedna sprawa gdzie dowiezli brata z zakladu karnego do sadu i dolozyli mu 1rok i 6 miesiecy za niewywiazanie sie z nakazu sadu o wymeldowaniu i nie stawieniu sie do zadladu karnego w wyznaczonym terminie,policja go dowozila.Moje pytanie brzmi czy mama jako osoba pokrzywdzona i w starszym wieku 75 lat moze wystac o warunkowe zwolnienie z dalszej odsiadki?Jak to zrobic i gdzie pisac.

Odpowiedz

Natalia Listopad 22, 2016 o 08:35

Witam moj narzeczony. Ma do odsiadki 22 miesiace byl poszukiwany listem gonczym przez 9 lat ale nie popelnil zadnego przestepstwa przez okres 9 lat poszukiwania czy moze sie starac o wyjscie warunkowe tym bardziej ze mabardzo dobra opinie

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 11, 2017 o 21:48

Witam Pani Natalio, mam pytanie czy udalo sie wyjsc dla pani meza w przeterminowym zwolnieniu po tzw wokandzie? Po mimo ze byl poszukiwany. Bardzo prosze o odpowiedź jest dla mnie to bardzo wazne czy taka osoba ma szanse starac sie o przedtermionwe zwolnienie po polowie wyroku: (

Odpowiedz

Marlena Listopad 25, 2016 o 13:38

Witam… Chciałabym się dowiedzieć jakie szansę ma mój konkubent na wyjscie zk.. Ponieważ złożył wniosek o warunkowe przederminowe zwolnienie zk.. Wyrok odsiaduje już 13 miesięcy łącznie 19 miesięcy był na przerwie w karze rok Ale po tej przerwie nie wstawił się sam do zk po pół roku doprowdzono go.. Łącznych wyroków miał 3 lata o 4 miesiące.. Dziękuję za odpowiedz

Odpowiedz

Lena Listopad 25, 2016 o 13:39

Witam… Chciałabym się dowiedzieć jakie szansę ma mój konkubent na wyjscie zk.. Ponieważ złożył wniosek o warunkowe przederminowe zwolnienie zk.. Wyrok odsiaduje już 13 miesięcy łącznie 19 miesięcy był na przerwie w karze rok Ale po tej przerwie nie wstawił się sam do zk po pół roku doprowdzono go.. Łącznych wyroków miał 3 lata o 4 miesiące.. Dziękuję za odpowiedz

Odpowiedz

Paweł Grudzień 1, 2016 o 17:10

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jeśli jestem na warunkowym zwolnieniu i będę miał kolejną sprawę, to czy jest możliwe, ze dostanę wyrok w zawieszeniu czy pójdę od razu do więzienia? Czy sędzia i prokurator będą mieli wgląd do dokumentów z wcześniejszej sprawy?

Odpowiedz

Igor Grudzień 4, 2016 o 21:36

Witam,

Witam,

Mam wyrok łączny 4 lata za m.in. grupę zorganizowana. Na poczeto kary zaliczone mam 22 miesiące czasu spędzone w a.s. oraz z.k. w tym czasie w pelni wykorzystałem możliwe dni w przepustką hej wielodniowych oraz tych jednodniowych. Z z.k. wyszedłem jako podgrupa p2 z „wystąpienia deryktora”.
Obecnie muszę się stawić w z.k. co mam zamiar zrobić z własnej woli.
Proszę o odpowiedź:
ile czasu muszę minimum odsiedziec aby uzyskać przedterminowe zwolnienie?
Po jakim czasie mogę starać się o przepustki?
Czy mogę ponownie dostać podgrupe p2 lub p3 przy osadzeniu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Briget Grudzień 8, 2016 o 13:55

Witam, mojemu konkubentowi został odwieszony wyrok 3 miesięcy pozbawienia wolności ,czy po 1,5 miesiąca może starać sie o wcześniejsze zwolnienie?

Odpowiedz

Marta Luty 5, 2017 o 22:20

Jeżdząc ponad 5 lat do zakładu karnego I rozmawiajac z roznymi ludzmi to sczerze musialby nastapic jakis cud . Nie chce nikogo załmywac ale pisze zeby nie żyć złudzeniami oni moga wypuścic ale ciezko uzyskac wokande

Odpowiedz

Gosia Styczeń 17, 2017 o 22:45

Witam, mój partner odsiaduje co prawda krótki wyrok w ZK, bo 5 m-cy za Brak kontaktow z kuratorem. 14 lutego minie pół wyroku, który odsiedzi. Partner chce się starać wtedy o warunkowe zwolnienie z odbywania kary. Czy ma możliwość na pozytywne rozpatrzenie jego wniosku, biorąc pod uwagę to, że nie popełnił żadnego poważnego czynu, wykroczenia… tylko poprostu niedopilnowal swojego obowiązku jakim było kontaktowanie się z kuratorem?

Odpowiedz

Ewa Styczeń 21, 2017 o 09:59

Witam,

Chciałam rozwiać pewną wątpliwość. Czy jeśli po odbyciu rocznej przerwy w karze wniosek o przedterminowe zwolnienie wystosuje zk lub kurator, ze względu na wzorowe zachowanie na wolności itd., wniosek nie zostanie uwzględniony bez odbycia połowy kary? Słyszałam że jest to jeden z warunków, ale nie jest konieczny, jeśli nie wnioskuje o to skazany a zakład karny bądź kurator.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 23, 2017 o 19:20

Dzień Dobry Pani Ewo,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania porady prawnej zapraszam Panią do kontaktu mailowego.

Odpowiedz

DOBRZENIECKA Marta Luty 5, 2017 o 22:15

Witam moj narzeczony odbywa swoja kare od 10 grudnia 2011 do dnia dzisiejszego a koniec jest 12 stycznia 2018 od 2 lat ma przepustki do domu opinia bardzo dobra uzbierał ponad 60 wniosków nagrodowych caly czas pracuje na kuchni w Zk z początku 1,5 roku społecznie a teraz płatnie ma wyjscia z innymi osadzonymi I z wychowawca do kina na piłke teraz pod koniec lutego ma miec wokande 5 Sąd I zakład ciągle argumentuja ze jest jeszcze nie ten czas bo długo do konca ale teraz bedzie 10,5 do konca I wszystkie przesłanki spełnia opinia pozytywna pracuje spłacił wszystkie grzywny natomiast poszkodowanych spłaca caly czas . Odsiaduje wyrok za kradzieze z wlamaniem do samochodow nie wiem czy mamy sie w ogole łudzić że wypuszcza go wczesniej mamy córke

Odpowiedz

Marta Luty 5, 2017 o 22:16

Witam moj narzeczony odbywa swoja kare od 10 grudnia 2011 do dnia dzisiejszego a koniec jest 12 stycznia 2018 od 2 lat ma przepustki do domu opinia bardzo dobra uzbierał ponad 60 wniosków nagrodowych caly czas pracuje na kuchni w Zk z początku 1,5 roku społecznie a teraz płatnie ma wyjscia z innymi osadzonymi I z wychowawca do kina na piłke teraz pod koniec lutego ma miec wokande 5 Sąd I zakład ciągle argumentuja ze jest jeszcze nie ten czas bo długo do konca ale teraz bedzie 10,5 do konca I wszystkie przesłanki spełnia opinia pozytywna pracuje spłacił wszystkie grzywny natomiast poszkodowanych spłaca caly czas . Odsiaduje wyrok za kradzieze z wlamaniem do samochodow nie wiem czy mamy sie w ogole łudzić że wypuszcza go wczesniej mamy córke

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 6, 2017 o 10:45

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marta Luty 28, 2018 o 22:46

Witam moj tata odsiedzal 4lata raz stawal na przerwe w karze a 2razy na warunkowe zwolnienie i tetaz 14lutego znow stawal na warunkowe zwolnienie a zostalo mu 18miesiecy czy teraz mu dadzą zeby wyszedl bo on tez schoriwany czlowiek i cigle go blachuja jaka tu politykajest pirosze o dorade jakoms

Odpowiedz

MAJA Luty 14, 2017 o 13:06

WITAM SERDECZNIE ;0
MAM PYTANIE ODNOSNIE ZWOLNIENIA WARUNKOWEGO..
MOJ BRAT OBECNIE PRZEBYWA W ZAKLADZIE KARNUM 8 ROK (ZA ZE TAK POWEIM BLEDY ZMLODOSCI) ZOSTALO MU JESZCZE 4 LATA .POL ROKU TEMU STAWAL NA WOKANDE,NIESTETY ODPOWIEDZ:NIE…
WIEM ZE MOZNA PISAC CO POL ROKU,PYTANIE CZY ON SAM MA PISAC CZY JA TEZ MOGE JAKO RODZINA,JAK TO WYGLADA I JAK LEPIEJ ZROBIC..DODAM ZE NIE SPRAWIA ZADNYCH PROBLEMOW W ZAKLADZIE ,PRZESZEDL TERAPIE I MYSLE ZE JEST W 100% GOTOWY NA POWROT,JESLI PCZYWISCIE BEDZIE U TO DANE;)
POZDTAWIAM…

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 14, 2017 o 15:32

Dzień Dobry Pani Maju,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na maila: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paulina Luty 17, 2017 o 19:47

Witam. Czy prawdą jest, że od marca wchodzi zmiana odnośnie przedterminowego warunkowego zwolnienia? Doszły mnie słuchy, że od marca każdy skazany który odsiedzial połowę kary bedzie zwolniony z odsiadywania pozostałej jego części. Na jakich warunkach? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 19, 2017 o 10:03

Dzień dobry Pani Paulino!
Nic na ten temat nie słyszałem a śledzę zmiany raczej na bieżąco, ale sprawdzę i dam znać w odpowiedzi na Pani komentarz.

Odpowiedz

Magda Luty 22, 2017 o 23:19

Witam. Jeżeli skazany ma karę 18 miesięcy pozbawienia wolności po 9 staje na wokandzie i uzyskuje odmowę przedterminowego zwolnienia. To czy może składać wniosek o dozór elektroniczny?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 23, 2017 o 14:51

Dzień Dobry Pani Magdo,
Nie, nie może się Pani starać się o dozór elektroniczny gdyż mogą się o niego starać osoby których orzeczone kary nie przekraczają 1 roku. U Pani orzeczona kara to 18 miesięcy i odbycie połowy nic nie zmienia.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Magda Luty 23, 2017 o 15:32

Nie chodzi o mnie 😊 Ale dziękuję za szybką odpowiedź w imieniu osoby zainteresowanej 😊

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 23, 2017 o 15:35

Ok, rozumiem 🙂
Przepraszam ale na wyrost może przyjąłem, że to o Panią chodzi. Na wytłumaczenie mam tylko to, że w górach jest dzisiaj niskie ciśnienie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Iwona Marzec 7, 2017 o 16:28

Witam. Moj chłopak ma łącznie 16 miesiecy pozbawienia wolnosci za jazde pod wpływem alkocholu. Odsiedzial juz 6 miesiecy i niedlugo chce stanac na wokande. Czy wokanda jest platna? To jego pierwszy w zyciu wyrok karny.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 8, 2017 o 16:10

Dzień Dobry Pani Iwono,
Rozumiem, że chodzi o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Opłata to 45 zł. Warto we wniosku napisać o zwolnienie z tejże opłaty.
W przypadku gdyby chcieli Państwo skorzystać z mojej pomocy w napisaniu wniosku zapraszam do kontaktu: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kinga Marzec 12, 2017 o 19:18

Witam!
Mój chłopak ma 3 miesiące za jeden wyrok, 5 miesięcy za drugi i 1,5 roku wyroku odwieszonego. Siedzi w zk od lutego. Teraz będzie pisał pismo o łączną kare. Czy ma możliwość starania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po roku odbycia kary?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 12, 2017 o 19:26

Dzień Dobry Pani Kingo,
Odpisałem Pani już na maila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

tomasz Marzec 13, 2017 o 11:54

Witam czy można starać się o zwolnienie warunkowe z domu na obrączce,prosze o szybka odpowiedz.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 13, 2017 o 11:58

Dzień Dobry Panie Tomaszu,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej i odpowiedzi na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paula Marzec 29, 2017 o 11:27

Witam. Jeżeli mąż ma do odsiadki 4 i pół roku z czego już połowa za nim, od dłuższego czasu czekamy za wyrokiem łącznym, bardzo dobrze się sprawuje,jest na p2 gdzie też pracuje to kiedy może starać się o przedterminowe zwolnienie?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 29, 2017 o 11:54

Dzień Dobry Pani Paulo,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt na adres mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Asia Maj 8, 2017 o 15:18

Witam . Mój narzeczony i ojciec moich dwójki dzieci został 2 miesiące temu zatrzymany odsiaduje wyrok 2 lat sa to dwa wyroki które nadawały się do łączności i adwokat poradził nam żeby napisać o wyrok laczny tak też zrobił i adwokat mówił ze pół roku z wyroku może sąd mu ” zdjąć ” czyli zostanie 18 miesięcy . Pierwsza wokande ma mieć na czerwiec druga na październik jednak wystąpiły u nas problemy związane ze zdrowiem Syna który okazało się prawdopodobnie ma wadę serca czekam na wyniki i moje pytanie brzmi czy jest możliwość ze wyjdzie na pierwszej wokandzie po 3 miesiacach odsiadki ? Jestem w bardzo złej sytuacji on jedyny pracował nie sprawiał nam żadnych problemów w zk też pracuje poza terenem i ma dobra opinie .

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 15, 2017 o 17:00

Dzień Dobry Pani Asiu,
Witam Panią serdecznie!
Nie znam szczegółów sprawy więc nie mogę się wypowiedzieć czy rzeczywiście wyjdzie na wolność na pierwszej wokandzie.
Z tego co Pani napisała są szanse ale to wszystko zależy od szczegółów sprawy.
Pozdrawia i życzę powodzenia

Odpowiedz

Asia Maj 8, 2017 o 15:19

Witam . Mój narzeczony i ojciec moich dwójki dzieci został 2 miesiące temu zatrzymany odsiaduje wyrok 2 lat sa to dwa wyroki które nadawały się do łączności i adwokat poradził nam żeby napisać o wyrok laczny tak też zrobił i adwokat mówił ze pół roku z wyroku może sąd mu \” zdjąć \” czyli zostanie 18 miesięcy . Pierwsza wokande ma mieć na czerwiec druga na październik jednak wystąpiły u nas problemy związane ze zdrowiem Syna który okazało się prawdopodobnie ma wadę serca czekam na wyniki i moje pytanie brzmi czy jest możliwość ze wyjdzie na pierwszej wokandzie po 3 miesiacach odsiadki ? Jestem w bardzo złej sytuacji on jedyny pracował nie sprawiał nam żadnych problemów w zk też pracuje poza terenem i ma dobra opinie .

Odpowiedz

Helena Maj 13, 2017 o 12:35

Witam. Moj brat trafił pechowo że odwieszono mu 4 wyroki za alimenty,jak zostal osadzony doszly mu kolejne 2 . Co chwilę mops skladal do sądu wnioski do sadu na niego. W sumie wychodzi ze ma prawie 7 lat. Stara sie o wyrok łączny ale jest problem prawny że nie wszystie wyroki da się połączyć. Ze względu na zmiane przepisów . Prawie wszystkie wyroki są sprzed 2015.
Odsiaduje od 8 miesięcy pierwszy z wyroków który jest na rok czasu.
Chciałby złożyć wniosek o przerwę w odbywaniu kary. Czy przerwa byłaby liczona tylko na ten wyrok 1-roku czasu czy mogłaby również wejsc na kolejny wyrok 2-lat. Brat jest juz przeniesiony do zakładu karnego do odsiedzenia wszystkich wyrokow.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 13, 2017 o 14:35

Dzień Dobry Pani Heleno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

helena Maj 18, 2017 o 18:22

Witam– proszę o poradę,a mianowicie,wyrok 3lata za rozbój,wcześniejsza opinia nienaganna niekarany, opinie typu-kurator,praca,środowisko też pozytywne-bez zastrzeżeń,w areszcie 3,5m-ca,moje pytanie brzmi czy po pół roku może prosić o czasowe zawieszenie kary? jeśli sąd wyrazi zgodę to po tym okresie może prosić o zamianę kary na zawieszenie? druga możliwość to po odbyciu jakiego czasu w tym przypadku można prosić o zawieszenie reszty kary?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 24, 2017 o 10:56

Dzień Dobry Pani Heleno,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 8, 2017 o 14:31

Dziendobry panie Danielu mam pytanie mam exstradycje z U.K. do polski za rozboj I posiadanie 0,3g marihuana sprawa odbyla sie za pobicie I dostalem wyrok w zawieszeniu I koratora po 12 latach dowiedzialem sie ze jestem poszukiwany listem ENA ,wiec zglosilem Sie na najbliszszy komisariat tam zostalem aresztowany i zostaly mi przedstawione zarzuty i dowiedzialem sie ze mam 2 lata pozbawienia wolnosci 14.06.2017 mam rozprawe juz 5 w Westminster court .przez cale 12 lat nie mialem Nic wspulnego z prawem i mam rodzine jestem jedynym zywicielem rodziny ,potem prawdopodobnie wyjade i tu moje pytanie czy bede musial odsiedziec caly wyrok ,dodaje ze nigdy nie mialem doczynienia z wiezieniem ,tu w U.K. Mam electronic tag od 4 miesiecy czy to mi sie zaliczy do wyroku i co mnie czeka ? Prosze o odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 8, 2017 o 17:26

Dzień dobry Panie Wojtku,
Proszę o kontakt mailowy Pana sprawa jest dość skomplikowana i wymaga bliższej analizy.

Odpowiedz

Monika wisniewska Czerwiec 17, 2017 o 16:52

Dzień dobry mój narzyczony siedzi juz 7 miesiecy a ma jeszcze do odsiadki rok i 4 miesiace co musi zrobic aby wujsc na przepustke

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:12

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Izabela błaszczak Lipiec 1, 2017 o 14:21

Witam serdecznie. Czy osadzony podchodząc do wokandy powinien mieć przyznanego na sali sądowej adwokata ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 4, 2017 o 10:13

Dzień Dobry Pani Izabelo,
Witam Panią serdecznie!
Adwokat nie jest obowiązkowy na wokandzie. Można jednak wnieść o adwokata

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 4, 2017 o 10:13

Dzień Dobry Pani Izabelo,
Witam Panią serdecznie!
Adwokat nie jest obowiązkowy na wokandzie. Można jednak wnieść o adwokata z urzędu.

Odpowiedz

Iza Lipiec 4, 2017 o 23:51

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Ale mam jeszcze pytanie do Pana. Czy my jako osoby z wolności mamy jakiś wpływ na to żeby osadzony miał lepsze szansę na wyjście gdy staje na wokandzie ? Oraz czy mamy wpływ na derektora wiezienia , czy można pisać do niego jakieś pisma w tej sprawie lub co kolwiek? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 5, 2017 o 08:31

Dzień Dobry,
Tylko okoliczności dotyczące skazanego mogą mieć wpływ wyjście na wokandzie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Iza Lipiec 5, 2017 o 17:04

Dziękuję bardzo za odpowiedz pozdrawiam 🙂

Iza Lipiec 5, 2017 o 17:05

Dziękuję bardzo za odpowiedz

Iza Lipiec 1, 2017 o 14:52

Witam serdecznie. Czy osadzony powinien mieć przyznanego adwokata na wokandzie?

Odpowiedz

Dorota Lipiec 14, 2017 o 18:58

Witam mój chłopak ma wyrok 1rok miesiąc i 28 dni już półtora miesiąca odsiaduje wyrok w niemczech bo tu mieszkamy Ale 26 deportuja go do Polski bo to z Polski wyrok. Po jakim czasie jest szansą ze wyjdzie. Wcześniej w Polsce nie siedział w więzieniu

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 17, 2017 o 11:09

Dzień Dobry Pani Doroto,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub telefoniczny 792226834
Pozdrawiam

Odpowiedz

Natalia Lipiec 17, 2017 o 21:33

Ja mam takie pytanie bo moj chlopak mial juz warunkowe zwolnienie w odbywaniu kary i nie wywiazal sie z tego bo cos nabroil ( nie bede udostepniala szczegolow) i teraz ma do odsiadki 22miesiace i czy jest mozliwosc aby staral sie o warunkowe wyjscie? Prosze o odpowiedz

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 18, 2017 o 10:45

Dzień Dobry Pani Natalio,
Witam Panią serdecznie!
Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl lub tel. 792226834
Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Lipiec 18, 2017 o 16:48

Dzień dobry.Mam pytanie mój partner miał ogólnie wyrok 18 mies za groźby. 9 miesiecy tej kary odbywał na dozorze elektronicznym.Teraz od 3 mies przebywa w zk w Strzelinie. Jutro tj 19 07.2017 ma pierwsza wokande. Czy ma szansę wyjść ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 19, 2017 o 10:06

Dzień Dobry Pani Agnieszko,
Witam Panią serdecznie!
Nie znam szczegółów sprawy także trudno mi powiedzieć czy jest szansa na wyjście i jaka, ale zawsze jest.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Lipiec 19, 2017 o 22:38

Witam.Niestety nie udało mu się wyjść. Będziemy pisać apelacje

Odpowiedz

Maryy Lipiec 31, 2017 o 11:03

Witam, mama pytanie. Mąż przebywa w zk jako tymczasowo aresztowany przebywa tam od 15 miesięcy. Mamy niedługo apelację czy jeśli uda się zmniejszyć wyrok do 2lat mąż opuści areszt? Czy od razu można składać wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie.
Mąż nigdy wcześniej nie był karany.
co jeśli sąd go zwolni (jeśli) i przyjdzie wezwanie do zk?
Pozdrawiam
Proszę o poradę.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 31, 2017 o 15:56

Dzień Dobry Pani,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Barbara Sierpień 31, 2017 o 09:37

Wita,syn wyszedł w 2008 roku z zakładu karnego na warunkowe zwolnienie ze względu za zły stan zdrowia,w 2009 r popełnij wybryk chuligański z który dostał rok pozbawienia wolności i obligatoryjnie odwieszono mu warunkowe przedterminowe zwolnienie,od 2010 roku sąd odracza synowi wykonanie kary ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia-to już prawie 8 lat takiego odraczania,moje pytanie czy jest możliwość ponownego zawieszenia warunkowego przedterminowego zwolnienia pozdrawiam Barbara

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 31, 2017 o 09:49

Dzień Dobry Pani Barbaro,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani syna konieczne jest aby się wypowiedzieć zapoznanie się z aktami sprawy. Jeżeli chce Pani skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Przemek Wrzesień 5, 2017 o 13:21

Witam,
prosze mi powiedziec ,dostałem wyrok 2 lata i 3 mce …po jakim czasie bede sie mogl starac o warunkowe przedterminowe zwolnienie? podkresle ze odbylem juz 6mcy w areszcie 4 lata temu do tej samej sprawy?dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 5, 2017 o 13:45

Dzień Dobry Panie Przemku,
Witam Pana serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Wrzesień 12, 2017 o 11:05

Witam moj maz ma 2 wyroki dostal 3 lata a w zakladzie karnym tam u niego pisze w komputeze 2 lata i 8 miesiecy mial zlacz wyrokow gdzies slyszal ze od stycznia weszla ustawa ze mona siedziec pol roku i mozna wynjsc czy to prawda?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 12, 2017 o 11:12

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
Pani mąż może starać się o przerwę w karze. Gdy odbył pół roku kary oraz otrzymał dwie przerwy po 6 miesięcy może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Wrzesień 12, 2017 o 11:17

Tylo on byl na przerwie w karze ze wzgledu na moj porud byl 8 miesiecy na tej pszerwie a ZK byl 7 miesiecy od maja jest spowrotemw Zk czy mozemy sie juz starac o wyjscia gdyz mamy 2 dzieci a zyje tylko z 500+ a niepowiem bo jest nam w tej sytulacij ciezko

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 12, 2017 o 11:24

Dzień Dobry Pani,
Niestety w Państwa przypadku sytuacja wygląda następująco, że nie można udzielić przerwy przed upływem roku od dnia ukończenia poprzedniej przerwy i powrotu po niej do zakładu karnego, chyba że zachodzi wypadek choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby skazanego albo inny wypadek losowy. W Państwa sytuacji nie zachodzi już wypadek losowy a nawet gdyby w tym kierunku argumentować to będzie to bardzo trudne do przeprowadzenia w sądzie.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Wrzesień 12, 2017 o 11:29

Czyli kiedy mozemy sie starac zeby juz wyszedl na stale ?skoro u nich w komputerze pisze ze ma 2lata i 8 miesiecy a w ZK podliczajac jest 11 miesiecy

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 12, 2017 o 11:31

Dzień Dobry,
Jeżeli nie odbywa wyroków w recydywie to może się starać o warunkowe zwolnienie po odbyciu połowy kary czyli za około 5 miesięcy.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Wrzesień 12, 2017 o 11:36

Nie bo on jest teraz w otfartym zakladzie a byl w pol otfartym pszeniesli go bo wrzystko robi pracuje i wogule a siedzi za alimety i jazde pod wplywem alkocholu

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 12, 2017 o 11:39

Dzień Dobry,
Myślę zatem, że może wyjść po połowie kary.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Wrzesień 12, 2017 o 11:41

Dziekuje bardzo za porade ☺

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 12, 2017 o 11:49

Proszę i pozdrawiam

Odpowiedz

Iwona Wrzesień 16, 2017 o 19:39

Witam.
Mój partner został osadzony w areszcie śledczym. Wiem, że później zostanie przewieziony do zakładu karnego. Na chwilę obecną ma zasądzone 72 dni. Na 20 października mamy wyznaczoną datę ślubu. Czy jest możliwość przepustki, a jeżeli tak jak się o to starać.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 18, 2017 o 11:45

Dzień Dobry Pani,
O przepustkę najlepiej starać się w Dyrekcji ZK. Najlepiej całą sprawę omówić z wychowawcą gdyż sposób starania sie o przepustki jest w każdym zakładzie karnym trochę inny.

Odpowiedz

Lucyna Wrzesień 17, 2017 o 08:28

Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli osadzony ma odsiedziane połowę kary, to nie może starać się o warunkowe zwolnienie, jeśli nie było poprzedzone wnioskiem bądź orzeczeniem o przerwie w karze?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 18, 2017 o 10:17

Dzień Dobry Pani Lucyno,
Witam Panią serdecznie!
warunkowe przedterminowe zwolnienie przysługuje także po odbyciu połowy kary jeżeli nie była ona zasadzona w recydywie. Opisana we wpisie instytucja dotyczy przypadku gdy orzeczone były przerwy w odbywaniu kary. Jednakże po odbycie połowy kary można starać się o zwolnienie z reszty na podstawie przepisów zawartych w kodeksie karnym a nie kodeksie karnym wykonawczym.

Odpowiedz

Lucyna Wrzesień 19, 2017 o 12:49

Dziękuję Panie Danielu, odpowiedź rozwiała moje wątpliwości. Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 19, 2017 o 12:57

Proszę i pozdrawiam

Odpowiedz

Emilka Wrzesień 21, 2017 o 12:20

Witam,Mój partner byl w areszcie śledczym 5mcy,(6lat temu)teraz sąd apelacyjny odrzucił wszelkie apelację,trzeba iść do zk .Czy do przerwy w w odbyciu kary po 6 mcach wliczone jest rowniez pozbawienie wolności z AŚ (5mcy) ?Czy aktualniee po 1mcu mógłby się starać o przerwę w odbywaniu kary? Wyrok za art.270 kl 1kk z zw.65 kk 1kk.Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 21, 2017 o 13:45

Dzień Dobry Pani Emilko,
Witam Panią serdecznie!
Niestety nie można wliczyć aresztu do okresu potrzebnego do starania się o przerwę. Zgodnie z tym co orzekają sądy w takich sprawach areszt nie jest uznawany za rozpoczęcie wykonania kary gdyż nie ma jeszcze wyroku a karę odbywa się od czasu wezwanie do odbycia i stawienia się do jej odbywania w ZK.

Odpowiedz

Emilka Wrzesień 21, 2017 o 18:18

Witam, dziekuje za odpowiedz. Czy pogarszajaca sie sytuacja rodzinna jest argumentem ku temu by taka przerwe po 6mcach zasadzic czy raczej jest to na naturalny efekt sytucji spowodowany osadzeniem najblizszej osoby?
Jaka jest w ogole szansa na przerwe w odbywaniu kary? I czy jest szansa na zawieszenie kary ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 21, 2017 o 21:49

Dzień Dobry Pani,
Trudno powiedzieć abstrakcyjnie. Trzeba znać sprawę w szczegółach. Myślę, że każda okoliczność jest istotna i warta podniesienia we wniosku.

Odpowiedz

Michalina Wrzesień 21, 2017 o 20:56

Witam. Mój partner odsiedzial w areszcie śledczym 6 miesięcy, teraz odsiaduje w zk wyrok 2lata i 2 miesiące, z czego obecnie odsiedziane ma 2 miesiące – sprawa dotyczyła udostępniania narkotyków. Kiedy możemy starać się o przedterminowe zwolnienie bądź przerwę?,dodam że od ponad roku leczy się psychiatryczne

Odpowiedz

Agnieszka Październik 2, 2017 o 16:16

Witam. Mój chłopak został skazany na 10 miesięcy za kradzieże. Odbywa kare od 3 tygodni. Czy da sie coś zrobić żeby wyszedł wcześniej??

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 2, 2017 o 19:08

Dzień dobry Pani Agnieszko,
Witam Panią serdecznie!
W sprawie Pani chłopaka jest na pewno kilka możliwości działania. Muszę jednak znać szczegóły sprawy żeby Oaństwu pomoc. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z mojej pomocy prosze o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Odpowiedz

Kasia Październik 17, 2017 o 12:00

Witam,
Mojemu narzeczonemu został odwieszony wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności. w sierpniu minęła połowa kary i wtedy też pisał o przedterminowe zwolnienie. Termin wokandy ma jednak ustalony dopiero za miesiąc czyli do końca wyroku zostałby mu miesiąc i kilka dni. Wiemy, że to niedługo jednakże Zależy nam bardzo na jego powrocie, ponieważ w ciągu tego ostatniego miesiąca mam termin porodu a do tego mieszkanie wymaga remontu. Jego obecność by dużo pomogła.
Teraz moje pytanie brzmi: Czy jeśli sąd przychyli się do wniosku o zwolnienie z ZK miesiąc przed końcem wyroku to czy zostanie mu przyznany kurator na 2 lata czy na krótszy okres czasu ? mogą zastosować inną formę dozoru ? jak to wygląda w praktyce ? na różnych stronach internetowych piszą o tych 2 latach jedbak uważam, że to długo w porównaniu do tego miesiąca, który mu został…. Dodam, że on już ten wyrok miał w zawieszeniu na 2 lata jednak złamał zasady i trafił do Zk.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 17, 2017 o 12:24

Dzień Dobry Pani Kasiu,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani zapytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Październik 17, 2017 o 20:39

Witam chciala bym zapytac maz ma pszepustki niby mial miec teraz ostatnia z odbiorem czyli musialam jezdzic po niego nastepne mial miec juz ze sam moze dojechac do domu. Ale niestety niemam z kim jechac po niego czy bedzie mial z tego powodu jakies kosekfecje ze go nieodbiore ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 23, 2017 o 14:14

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ja Listopad 3, 2017 o 20:04

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc.
Mąż odbywa karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, w tej chwili odbył juz 2,5 miesiąca wiec zakład może wystąpić o przed terminowe zwolnienie warunkowe i tu moje pytanie miał 2 tygodnie temu wokande o dozór elektroniczny decyzja negatywna ( wniosek składał kiedy był na wolność ) rozmawiałam z Panem Dyrektorem zk. i mówi że owszem wystąpią o przed terminowe zwolnienie ale musi być zachowany termin. Proszę o wyjaśnienie o jaki termin chodzi.

Odpowiedz

Iwona Grudzień 25, 2017 o 17:19

Czy osoba która ma wyrok 4 miesięcy pozbawienia wolności może starać się o przedterminowe zwolnienie

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 3, 2018 o 15:38

Dzień Dobry Pani Iwono,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

BEATA Listopad 15, 2017 o 14:26

Witam
mam pytanie dotyczące zwolnień z zakładu karnego. mój sąsiad w 2015 dostał karę pozbawienia wolności na 6 lat.(kradzieży dokonał na warunkowym)
i dlatego teraz dostał karę bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Moje pytanie brzmi jeżeli dostał karę na 6 lat (bez możliwości wcześniejszego wyjścia) to czemu po 2 latach wyszedł na wolność a sąd o tym nic nie wie .Powiem że wszyscy jesteśmy w szoku bo znowu zaczną się kradzieże na dzielni.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 15, 2017 o 14:34

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie,
Nie znam niestety szczegółów sprawy zatem jest mi trudno się w niej wypowiedzieć co i jak się w sprawie podziało.
Pozdrawiam

Odpowiedz

BEATA Listopad 15, 2017 o 14:53

a udzieli mi Pan rady w jakim urzędzie powinnam się dowiedzieć szczegółów tej sprawy ,

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 16, 2017 o 12:00

Dzień Dobry,
raczej nikt Panu jako osobie nie będącej stroną sprawy nie udzieli w niej informacji

Odpowiedz

Amelia Listopad 23, 2017 o 13:36

Witam,
chciałam się dowiedzieć po jakim czasie może ubiegać się o zwolnienie skazany na 25 lat za morderstwo? Teraz mija połowa odsiadki, wychodził jedynie na przepustki (bez odbycia przerwy).
Czy jest możliwość sprawdzić czy jego wokanda została odrzucona?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 23, 2017 o 13:58

Dzień Dobry Pani Amelio,
Witam Panią serdecznie!
Warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary 25 lat może nastąpić po 15 latach odsiadki, chyba że sąd określił inny termin ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Na drugie pytanie odpowiem, że Pani nie ma takiego uprawnienia, żeby to sprawdzić

Odpowiedz

Amelia Listopad 23, 2017 o 14:06

Dziękuję serdecznie za odpowiedź

Odpowiedz

Daniel Anweiler Listopad 23, 2017 o 14:37

Pozdrawiam

Odpowiedz

Klaudia Grudzień 5, 2017 o 14:14

Moj ojciec obecnie przebywa w areszcie śledczym i czeka na przetransportowanie do zakladu karnego. Został odwieszony mu wyrok z artykulu 207 kk. W wyroku było ze ma zaprzestac naduzywac alkoholu i chodzic na terapie, nie stosował sie do zaleceń sądu i kara zostala odwieszona. Jest on 64 letnim mężczyzną z 40 letnim uzależnieniem. Czy jest szansa ze trafi do zakladu karnego z odzialem terapeutycznym dla osób uzależnionych od alkoholu? Jezleli nie czy zaklad moze go wyslac na odwyk poza zakładem karnym?

Odpowiedz

Anna Grudzień 19, 2017 o 13:36

Witam.
Mój partner otrzymał wyrok 16 mc pozbawienie wolności z Art. 286 wz. Art.91. odbył w zk 6 mc i przeniesiono to do polotwartego zakładu. Ostatniego stycznia br. minie mu polowa kary. Kiedy może starać się o przedterminowe zwolnienie? Nie miał przerwy ale pracował w zł i miał bardzo dobra opinie. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 3, 2018 o 15:44

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Paulina Grudzień 19, 2017 o 23:28

Moj partner obecnie przebywa w zakladzie karnym za dwa rozboje (dziesiony). Po 8 latach zostal sciagniety na podstawie ENA na 1 rok 10miesiecy ale w zakladzie powiedzieli mu ze ma 2 lata do odsiadki. odbyl juz 4 miesiace kary i odliczono mu 2 miesiace i 17 dni. pracuje poza wiezieniem niema zadnych kwitow i ma dobre zachowanie czy i kiedy moze sie starac o przedterminowe zwolnienie lub jest szansa zeby wypuscili go z pierwszej wokandy. Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 3, 2018 o 15:43

Dzień Dobry Pani Paulino,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej odpowiedzi na Pani pytanie proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Marta Grudzień 30, 2017 o 11:39

Witam:) Czyli jeśli wyrok jest np. 8miesięcy, nie można ubiegać się o przedterminowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 3, 2018 o 15:33

Dzień Dobry Pani Marto,
Witam Panią serdecznie,
W celu uzyskanie odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Daria Styczeń 2, 2018 o 21:47

Witam mój mąż przebywa w zakładzie karnym obecnie 2 miesiące. Staramy się o przeniesienie do zakładu we Włocławku bo tam jest szkoła. Mąż chciałby zrobić kurs doszkalające. Ale doszły go słuch że we Włocławku niema wokanda tylko są dłuższe przepustki. Chciała bym się dowiedzieć czy to prawda.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 3, 2018 o 09:31

Dzień Dobry Pani Dario,
Witam Panią serdecznie!
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Ilona Styczeń 3, 2018 o 16:02

Witam. Po jakim czasie można w przypadku usiłowania zabojstwa ubiegać się o wokande wyrok to 9lat i 6 miesięcy.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 4, 2018 o 10:34

Dzień Dobry Pani Ilono,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Kacha Styczeń 8, 2018 o 13:31

Witam maz dostal wyrok 1 I 3 miesiace.nie skladalismy wniosku o odroczeniu kary bo chcielismy miec to szybko za soba.ale teraz niewien czu dobrze zrobilismy.mam pytanie czy maz moze starac sie o przedterminowe warunkowe wolnienie I po jakim czasie.I czy w jego.przypadku tez musi miec przerwe alby dostawa to przepterminowe zwolnienie.juz sie gubie w tym

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 8, 2018 o 14:10

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Dziękuję za komentarz i pytanie. Moja odpowiedź jest poradą prawną a więc jest odpłatna. Jeżeli chce Pani taką odpowiedź uzyskać proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Magda Styczeń 14, 2018 o 18:13

Witam. Mój brat właśnie trafił do więzienia w celu odbycia kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolnosci. Czy jest mozliwosc by wyszedl przed czasem? By nie odbywal calej kary? I czy już teraz mozna sie o to starac? Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 14, 2018 o 20:44

Dzień dobry Pani Magdo,
Wszystko tki w szczegółach sprawy. Jeżeli Pani brat chcialby skorzystać z mojej pomocy prawnej. Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Odpowiedz

jan Luty 1, 2018 o 14:03

witam zostałem skazany za recydywe za jazde po pjaku na 1 rok i 10 miesiency prowadze gospodarstwo rolne o powieznk 25 h czy jest mozlywosc w zawieszniu

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 1, 2018 o 15:21

Dzień Dobry Panie Janie,
Nie wiem czy ma już Pan wyrok prawomocny oraz kiedy wyrok zapadł. Obecnie nie można zawiesić wyroku powyżej 1 roku.

Odpowiedz

jan Luty 2, 2018 o 09:32

witam wyrok niejest prawo mocny zapadłskazanie w29 02 2018

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 2, 2018 o 09:42

Dzień Dobry Panie Janie,
Rozumiem, że wyrok zapadł 29.01.2018 roku. Proszę zatem napisać wniosek o uzasadnienie wyroku celem wniesienia apelacji po otrzymaniu uzasadnienia. Ma Pan czas 7 dni o dnia ogłoszenia wyroku na złożenie wniosku o uzasadnienie.
W takim przypadku nie mogę się wypowiedzieć jakie są szanse na zawieszenie wyroku czy jego zmniejszenie. Musiałby się zapoznać z całością sprawy. Jeżeli chciałby Pan skorzystać z mojej pomocy prawnej w prowadzeniu sprawy i napisaniu apelacji proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl
Pozdrawiam i czekam na wiadomość

Odpowiedz

Monika Luty 4, 2018 o 11:41

Witam,
Jeśli ktoś po raz pierwszy ma do obycia karę pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy (ale dochodzą 3, bo nie stawił się na czas, tylko Policja przywiozła Go, z kilkunastodniowym opóźnieniem ) może starać się o warunkowe zwolnienie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 6, 2018 o 21:16

Dzień Dobry Pani Moniko,
Witam Panią serdecznie!
O warunkowe przedterminowe zwolnienie można się starać po odbyciu połowy kary.

Odpowiedz

Wojti Luty 6, 2018 o 00:28

Witam mój kolega dostał 2lata we Francji odsiedział już 10miesiecy czy może ubiegać się o skrócenie kary

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 6, 2018 o 21:14

Dzień Dobry Panu,
Witam Pana serdecznie!
Czy Pana kolega odbywa karę w Polsce czy we Francji?
Jeżeli w Polsce to może się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie po połowie kary chyba, że istnieją obostrzenia prawne co do długości wyroku jaki musi odsiedzieć Pana kolega.
Jeżeli odbywa karę we Francji to nie wiem gdyż nie znam tamtego porządku prawnego.

Odpowiedz

asia Luty 8, 2018 o 12:28

witam jesli moj narzeczony ma 2 lata i 6 miesiecy w kwietniu bedzie juz rok czasu odsiadki i w lipcu ma 1 wokande a nastepna w pazdzierniku jest szansa na wyjscie przedterminowe ???

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 8, 2018 o 12:29

Dzień Dobry Pani Asiu,
Witam Panią serdecznie!
Nie znam szczegółów sprawy zatem bardzo trudno mi powiedzieć jakie są szanse na wyjście przez Pani narzeczonego na wokandzie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

ewelina Luty 16, 2018 o 12:58

mam pytanie maz jest w zk ma poczatkowo grupe p1 ma wyrok za 207kk 5miesiecy jak mozna zmienic grupe na p2 i kiedy mozna sie starac o przedterminowe zwolnienie

Odpowiedz

ewelina Luty 26, 2018 o 16:49

PROSZE O PORADE BO JUZ NIE WIEM CO ROBIC NIBY TYLKO 5MIESIECY ALE TO DLA NAS AZ 5MIESIECY SLYSZALAM ZE Z TA GRUPA CIEZKO O PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE W ZK MIEDZYRZECZ

Odpowiedz

Stanisława Bochenek Luty 17, 2018 o 15:04

Dzień dobry chciałbym zapytać o warunkowym zwolnienie mój mąż dostał 6 miesięcy za jazdę po pijanemu 2 tygodnie jest w więzieniu czy może się ubiegać o takie zwolnienie jest też chory dzięki

Odpowiedz

Stanisława Bochenek Luty 17, 2018 o 15:09

Proszę o komentarze

Odpowiedz

Jadwiga Wyderska Luty 23, 2018 o 13:35

Witam, mam takie pytanie; Mój mąż został skazany na 3 lata pozbawienia wolności, zaliczone ma 7 miesięcy i teraz zaczął odbywać kare 7 miesięcy czyli ma już prawie 14 miesięcy zaliczone. To ile jeszcze musi odbyć kary żeby mógł stanąć na wokandę.Jest pierwszy raz karany i odbywa tę kare.Proszę o wiadomość. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 15:26

Dzień Dobry Pani Jadwigo,
Witam Panią serdecznie!
Pani mąż może stanąć na wokandę po upływie połowy kary, chyba, że sąd zastrzegł ostrzejsze warunki skorzystania z warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Luty 23, 2018 o 14:12

Witam mam pytanie maz wplacil sobie 200zl na wypiske zeby mogl sobie kupic w zakladzie karnym jakis zel pod prysznic itp potem sie okazalo ze cofneli ten pszelew bo
Z czyms sie pomylili .Moje pytanie w jaki sposob dostaniemy spowrotem te pieniadze ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 15:29

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
Proszę w zakresie tych spraw skontaktować się z zakładem karnym gdzie były wpłacane pieniądze.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Amelia Luty 24, 2018 o 15:54

Witam Moj znajomy w tamtym roku byl w areszcie . Przed koncem sankcji mialo to trwac 6 miesiecy lecz wyszedl 2 tygodnie szybciej. prokurator po skonczonym śledztwie uchylil areszt. Zostal ukarany kara grzywny
Minal rok , przyszlo pismo ze musi sie wstawic do zk. rozumiem ze musi odbyc 2 tygodnie ktore mu zostalo ? tak powiedział adwokat.Pragne sie upewnic

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 15:19

Dzień Dobry Pani Amelio,
Witam Panią serdecznie!
Proszę o informacje czy w czasie sankcji odbywał wyrok i dla tego zostało 2 tygodnie czy też nie zapłacił całej grzywny i mogła zostać zamieniona na karę zastępczą pozbawienia wolności.

Odpowiedz

Amelia Luty 28, 2018 o 08:13

Zostalo mu jeszcze 2tygodnie na zaplacenie kary grzywny wraca z zagranicy za pare dni i od razu bedzie placic koszty sadowe a kare grzywny adwokat powiedzial ze zlozy o rozlozenie na raty dokladnie 5tys. Mial areszt 3miesiace przedluzyli o kolejne 3 .Wszystko zostalo wyjasnione i zostal wypuszczony 2 tygodnie szybciej.. Zdziwil mnie list w ktorym bylo napisane aby wstawic sie do zakladu karnego w odbyciu kary 6miesiecy… 🙁 Adwokat mowil ze tak robia. Ze jakby sie wstawil to dopiero mu oblicza ile mu zostalo do dokonczenia aresztu. Adwokat stara sie teraz o zamienie na tzw. obroże.

Odpowiedz

Amelia Luty 28, 2018 o 08:19

obraża tylko na te wspomniane 2 tyg.. Dokladnie 12 lutego otrzymal wezwanie do zaplaty kary grzywny i kosztow sadowych w ciagu 30 dni . Takze jeszcze termin nie minal. Oczywiscir wczesniej innych listow nie otrzymal .Mam nadzieje ze chodzi tylko o te 2 tyg. Za chwile bedzie mial zaplacone.

Odpowiedz

Amelia Luty 28, 2018 o 08:24

Dodam ze dostal tylko ten areszt nir wykonywał innego wyroku. Sancka poszla mu na poczet kary.

Amelia Luty 28, 2018 o 08:42

Proszę o szybka odpowiedz wszystko ma sie odbyc na dniach dzis adwokat ma wyslac papiery o staranie sie o ta obroze a a jezeli to chodzi o te prace spoleczne rok czasu .

Odpowiedz

ewelina Luty 26, 2018 o 16:47

MAM PYTANIE MAZ MA 5MIESIECY(207KK) WYROKU STAWIL SIE SAM DO ZK WAWROW DOSTAL TAM P1 PRZENIOSA GO BO WIADOMO GRUPA SDE 2GA INSTANCJA ODRZUCIŁA JAKIE SA SZANSE ZE PO PRZENIESIENIU MOZE WYJSC PO ODBYCIU PONAD POLOWY KARY

Odpowiedz

Daniel Anweiler Luty 26, 2018 o 20:22

Dzien dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie! Nie znam szczegolow sprawy ale przy tak krotkich wyrokach warunkowe przedterminowe zwolnienie jest nie czeste. Prosze jednak probować. Zawsze jest 50% szans że się uda.

Odpowiedz

Amelia Luty 28, 2018 o 08:26

Dostal jeszcze prace spoleczne do wykonania ale ani nie otrzymal informacji gdzie ani kuratora ktory mial sie tym zajac. A chcemy aby prace spoleczne rok czasu zamienili na pieniazki.

Odpowiedz

Dominik Czerwiec 8, 2018 o 23:03

Po jakim czasie brat będzie mógł wyjść jeśli został skazany na rok pozbawienia wolności na warunkowe zwolnienie

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 12, 2018 o 22:48

Dzień Dobry Panie Dominiku,
Pana brat będzie mógł wyjść po odbyciu połowy kary chyba że był skazany w recydywie albo multirecydywie wtedy odpowiednio po 2/3 kary i 3/4 kary. Czy Pana brat nie rozważał odbywania kary w dozorze elektonicznym.

Odpowiedz

Ania Czerwiec 17, 2018 o 14:55

Witam. Mam pytanie mój kolega ma do odsiadki 3 lata , pierwszy raz odbywa karę siedzi już 3 miesiące czy jest możliwość by mógł starać się za 3 miesiące czyli jakoś w wrześniu o przedterminowe warunkowe zwolnienie?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2018 o 12:12

Dzień Dobry Pani Anno,
Witam Panią serdecznie!
Pani kolega może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary.

Odpowiedz

Ewelina Gniewosz Lipiec 20, 2018 o 22:22

Witam maz sie atara o wczesniejsze pszedterminowe wyjscie najpierw ZK wystapil sam o połówkę byla sprawa sedzia byl na tak ZK tez tylko prokuratorka na nie wiedz maz niewyszedl ta prokuratorka wyslala papiery do lodzi o apelacje tez tak pszychylili sie do prokuratorki i maz niewyszedl . Co mozna jeszcze zrobic zeby maz wyszedl dodam ma 3 lata a pol juz odsiedzial a jest w zakladzie otfartym gdzie pracuje ma umowe

Odpowiedz

Daniel Anweiler Lipiec 25, 2018 o 21:05

Dzień Dobry Pani Ewelino,
Witam Panią serdecznie!
Trzeba w sprawie Pani męża wystąpić ponownie o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Może za drugim razem się uda.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Klara Lipiec 29, 2018 o 12:43

Witam mój chłopak dostal 3 lata i 8 miesięcy do odsiadki. Przebywa w zakładzie karnym juz rok i 8 miesięcy.pierwszy raz odbywa kare.czy ma możliwość wyjścia po połowie kary??pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 22, 2018 o 21:29

Dzień Dobry Pani Klaro,
Witam Panią serdecznie!
Tak, może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary (jeżeli nie został skazany w trybie art 65 k.k. lub sąd nie określił bardziej rygorystycznie możliwości starania się o warunkowe zwolnienie).
Pozdrawiam

Odpowiedz

Justyna Sierpień 6, 2018 o 07:15

Witam.Narzeczony odbywa karę za alimenty dwa lata,na dziecko z poprzedniego związku. Ja jestem z nim w ciąży, czy można starać się o przedterminowe zwolnienie lub przerwę w karze w tych okolicznościach?I po jakim czasie ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 17, 2018 o 14:57

Dzień Dobry Pani Justyno,
Witam Panią serdecznie!
Pani narzeczony może starać się o przerwę i o warunkowe przedterminowe zwolnienie na podstawie tychże okoliczności.
Co do warunkowego przedterminowego zwolnienia to może się po nie starać po odbyciu połowy kary lub po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary i 2 przerwach trwających razem 1 rok.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Sierpień 10, 2018 o 19:22

Dzień dobry.
Mój narzeczony przebywa w zakładzie karnym już 9 lat i 6 miesięcy.
do końca kary pozostało 3 lata i 8 miesięcy.
Już czwarty raz stawał na wokandzie, za każdym razem sędzia wypowiada słowa „zbyt odległy koniec kary”.
Na każdej wokandzie ma wypominane dwa pobicia, które zdarzyły się na samym początku odbywania kary, od tamtego czasu ani razu nie wdawał się w konflikty.
Z tego co mówi mu wychowawca i psycholog, zachowanie i opinię ma dobrą, a na wokandach słyszy, że ma nad sobą pracować… :/
Po jakim czasie łącznej kary 13 lat i 4 miesięcy jest prawdopodobne, że narzeczony w końcu dostanie zawieszenie wykonywania kary? Przypomnę, że odsiedział już 9 lat i 6 miesięcy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Anna Sierpień 10, 2018 o 19:25

Dzień dobry.
Mój narzeczony przebywa w zakładzie karnym już 9 lat i 6 miesięcy.
do końca kary pozostało 3 lata i 8 miesięcy.
Już czwarty raz stawał na wokandzie, za każdym razem sędzia wypowiada słowa „zbyt odległy koniec kary”.
Na każdej wokandzie ma wypominane dwa pobicia, które zdarzyły się na samym początku odbywania kary, od tamtego czasu ani razu nie wdawał się w konflikty.
Z tego co mówi mu wychowawca i psycholog, zachowanie i opinię ma dobrą, a na wokandach słyszy, że ma nad sobą pracować… :/
Nie miał przerwy w odbywaniu kary.
Po jakim czasie łącznej kary 13 lat i 4 miesięcy jest prawdopodobne, że narzeczony w końcu dostanie zawieszenie wykonywania kary? Przypomnę, że odsiedział już 9 lat i 6 miesięcy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 17, 2018 o 13:21

Dzień Dobry Pani Anno,
Pani narzeczony może po połowie kary starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie (jeżeli przepisy prawa lub sąd nie obostrzyły tego okresu). Reszta zależy już tylko od okoliczności i decyzji sądu.

Odpowiedz

Marek Sierpień 15, 2018 o 22:25

Witam, zwracam się z następującym pytaniem a mianowicie czy w przypadku kiedy zostałem skazany na 2 lata, odsiedziałem na sankcji 6 msc, wyszedłem po sprawie, później wyrok został odroczony na 6 msc, czy mogę ponownie starać się o odroczenie wyroku na kolejne 6 msc a pozniej starać się o całkowite zwolnienie z odbywania kary ?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 16, 2018 o 15:34

Dzień Dobry Panie Marku,
Witam Pana serdecznie!
Rozumiem, że będzie Pan składał o 2 odroczenie wykonania kary. Jeżeli Pana sprawa była jeszcze przed zmianą przepisów 1 lipca 2015 roku. Wtedy w przypadku 2 odroczenia będzie Pan mógł wnosić o zawieszanie wykonania kary. W innym przypadku zawiesić można tylko karę do jednego roku.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Sambo Sierpień 27, 2018 o 16:56

Witam moj chlopak zostal kare 2 lata i 4 miesiace mial 2 wokandy ale zostal blache . Co moze jeszcze zrobic zeby wyszedl mamy corke ma 11 miesiecy

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 3, 2018 o 19:31

Dzień Dobry Pani.
Jeżeli te wszystkie okoliczności zostały podniesione w pismach to nie znając szczegółów sprawy więcej nie pomogę. Trzeba się starać aż się uda uzyskać warunkowe zwolnienie.

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 21, 2016 o 11:24

W takim razie zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl w celu ustalenia szczegółów. Pozdrawiam i czekam na wiadomość!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem anweiler@zubek-gatner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: