Ustawa o rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym czeka tylko na podpis Prezydenta

Daniel Anweiler        23 maja 2016        Komentarze (0)

W piątek 13 maja 2016 roku Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniom zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Ustawa czeka teraz na decyzję Prezydenta. Z tekstem ustawy uchwalonej przez Sejm można się zapoznać tutaj.

Ustawa w przede wszystkim wprowadza specjalny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Rejestr ma składać się z dwóch oddzielnych baz danych czyli rejestru z dostępem ograniczonym oraz rejestru publicznego. Ustawa ma już co prawda ostateczny kształt ale Prezydent ma kilka możliwości, które mogą spowodować, że zmienią się niektóre jej zapisy. Zgodnie z uchwaloną ustawą ma wejść ona w życie 1 października 2017 roku.

Prezydent może oczywiście ustawę podpisać, może także złożyć do niej veto a także wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności ustawy z Konstytucją. 

W dniu 30 maja 2016 roku Prezydent podpisał ustawę.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: