Różnica pomiędzy odroczeniem kary a przerwą w karze

Daniel Anweiler        04 października 2016        2 komentarze

Różnica między odroczeniem a przerwą w karzeW wielu sprawach przy pierwszym kontakcie z klientem spotykam się z pytaniem co można w sprawie zrobić. Czy muszę iść do więzienia? Jeżeli tak to czy od razu?

W odpowiedzi na takie pytanie zawsze pytam czy kara o której mówimy była już odbywana. Dlaczego takie pytanie? Już odpowiadam. Bo to od sytuacji procesowej zależy jaką instytucję prawną możemy w danym przypadku zastosować.

Zatem kiedy możemy wnosić o odroczenie kary a kiedy o przerwę w karze?

O odroczenie kary możesz wnosić jeżeli jeszcze kary nie odbywałeś. Znaczy to, że nie spędziłeś w Zakładzie Karnym ani dnia z wyroku o odroczenie którego się ubiegasz. Przesłanki dotyczące odroczenia kary więzienia znajdziesz tutaj. Wszystko o odroczeniu kar więzienia albo prac społecznych znajdziesz tutaj.

W przypadku kiedy odbywasz już karę więzienia nie możesz złożyć wniosku o jej odroczenie. Masz możliwość wnioskowania o przerwę w karze. Przesłanki zastosowania przerwy w karze znajdziesz tutaj. Wszystko o przerwie w karach więzienia czy ograniczenia wolności znajdziesz tutaj.

Zatem pamiętaj skazanie karne to jeszcze nie koniec.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Geisler Katarzyna Marzec 19, 2017 o 22:32

Dzien dobry mam pytanie moj syn został skazany na 1 rok i 10 miesiecy jestem na rencie rehabilitacyjnej mam problem z kręgosłupem choruje od tamtego roku czy syn morze starać się o odroczenie albo zawieszenie wyroku jest mi potrzebny podiol prace nie pije pomaga co robić bez niego nie dam rady opłacać mieszkania i utrzymać siebie i córkę

Odpowiedz

Daniel Anweiler Marzec 20, 2017 o 15:16

Dzień dobry Pani Katarzyno, Pani syn może się starać o odroczenie. Jezeli chciałby skorzystać z mojej pomocy to zapraszam do kontaktu mailowego: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria.anweiler@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: