Posiedzenie w sprawie SDE

Daniel Anweiler        20 września 2017        Komentarze (0)

Jak już wcześniej pisałem dozór elektroniczny jest często ostatnią deską ratunku przed odsiadką w zakładzie karnym. Zatem złożyłeś już wniosek o dozór elektroniczny. Sprawdzono już czy możliwości techniczne pozwalają na założenie dozoru elektronicznego u Ciebie i kurator był też na wywiadzie. Wykonanie kary zostało wstrzymane.

Teraz czekasz na termin posiedzenia.

Co dzieje się na posiedzeniu o SDE?

Po wywołaniu sprawy i jej przedstawieniu przez sędziego rozpoznającego sprawę zostaniesz zapytany czy podtrzymujesz swój wniosek. Warto wtedy podać swoje uzasadnienie dla złożenia wniosku, okoliczności po popełnianiu czynu uzasadniające przyznanie Ci prawa do odbywania kary w drodze dozoru elektronicznego. Wtedy Sąd pouczy Cię o wszystkich okolicznościach związanych z dozorem elektronicznym i każe Ci zaczekać na swoją decyzję przed salą rozpraw.

Sąd wyraził Ci zgodę na odbycie kary w drodze SDE. Musisz jeszcze podpisać odpowiednie pouczenia i dokumenty podane przez sąd i możesz zacząć odbywać kare w dozorze. Pamiętaj, żeby zadzwonić na podany przez Sąd nr telefonu do podmiotu nadzorującego wykonywanie dozoru elektronicznego i to jak najszybciej, żeby mogli przyjść i zamontować odpowiednie urządzenie.

No i możesz zacząć odbywać karę w dozorze elektronicznym.

*****

Może Cię też zainteresować.

Co stanie się jak zerwiesz bransoletę dozoru elektronicznego >>

Dlaczego czasem warto nie składać apelacji >>

Czy warto ukrywać się przed Policją >>

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: