Kiedy można wystąpić z wnioskiem o dozór elektroniczny

Daniel Anweiler        31 maja 2016        4 komentarze

W związku z tym, że od 15 kwietnia 2016 roku można ponownie występować o dozór elektroniczny spotykam się przez ostatni miesiąc z wieloma pytaniami kto może wystąpić o przyznanie dozoru elektronicznego w nowych przepisach. Spieszę z informacją, że w tym zakresie nie zmieniło się nic w porównaniu z przepisami jakie obowiązywały do 30 czerwca 2015 roku.

Oznacza to, że gdy jesteś skazany na karę pozbawienia wolności nie przekraczającą roku, także gdy okaże się, że sąd zarządzi wobec Ciebie wykonanie zawieszonej kary pozbawienia wolności, która nie przekracza roku możesz złożyć wniosek o zgodę na odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Możesz także starać się o dozór elektroniczny gdy orzeczono wobec Ciebie karę łączną pozbawienia wolności, nie przekraczającą roku, w wyroku skazującym albo osobnym wyrokiem łącznym. Zasadę tą stosuje się także w przypadku gdy masz więcej wyroków, które nie podlegają połączeniu a masz je odbyć kolejno.

Dozór elektroniczny jest także możliwy w przypadku gdy sąd zamieni twoją karę grzywny na zastępczą karę więzienia.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kubiak Maj 22, 2017 o 11:01

Witam. Mam pytanie..otoz jakiś czas temu została mi zasądzona grzywna w wysokości 12.500. Pech chciał że przez dziewięć miesięcy byłam bez pracy (obecnie pracuje) przestałam spłacać grzywnę. Jednak dostałam wezwanie do sądu o odwieszenie kary pozbawienia wolności. Nadmienie że do spłaty zostało mi tylko lub aż 5100.( Spłacam co miesiąc po 300zl). Sama wychowuje troje dzieci,wynajmuje mieszkanie. Z rodziną nie mam dobrych kontaktów. Jak sąd może się odnieść do mojej sytuacji?

Odpowiedz

Daniel Anweiler Maj 24, 2017 o 10:54

Dzień Dobry Pani,
W Pani sprawie jest kilka możliwości działania. W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

jacek Czerwiec 12, 2017 o 16:37

Witam miałem zasadzona kare 2 lat więźienia , z tego odsiedziałem 19,mięsiecy co mogę czy mogę po dwóch droczeniach zawiesić reszt wykonania kary

Odpowiedz

Daniel Anweiler Czerwiec 23, 2017 o 11:01

Dzień Dobry Panie Jacku,
Witam Pana serdecznie,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej proszę o kontakt: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: