Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Gdy polskie ramię sprawiedliwości chcę Cię dosięgnąć na emigracji

Daniel Anweiler01 czerwca 2017Komentarze (0)

Wyjechałeś za granicę do pracy. Chcesz rozpocząć nowe życie. Stare problemy zostawiłeś za sobą w Polsce i nie chcesz już o nich myśleć.

Mija parę lat na emigracji. Czujesz się już jak u siebie, do kraju urodzenia nie wracasz nawet myślą. O wszystkim co było w Polsce zapomniałeś a i wszyscy w Polsce o Tobie zapomnieli.

Czy aby na pewno?

Któregoś poranka do drzwi puka znajomy dzielnicowy. Mówi, że musisz się z nim udać na posterunek bo ma nakaz Cię zatrzymać. Przypomniał sobie o Tobie polski wymiar sprawiedliwości.

W toku postępowania na posterunku okazuje się, że Polska wystawiła Europejski Nakaz Aresztowania na Ciebie za jakieś przewinienia z młodości, które myślałeś, że masz już za sobą. Niestety konsekwencje wyjazdu z kraju polska temida potraktowała nie jako zaczęcie przez Ciebie życia od nowa ale jako ucieczkę przed nie dokończonymi sprawami i chce Cię sprowadzić na siłę do kraju.

No i co teraz zrobić?

Najpierw musisz zacząć działać z prawnikiem w Twoim nowym kraju i starać się aby Twoje wydanie odbyło się w jak najbardziej humanitarny sposób a może uda się nawet zatrzymać wydanie do starego kraju.

Następnie musisz poszukać adwokata w Polsce, żeby zajął się sprawą w starym kraju.

Jeżeli masz ENA na głowie i nie wiesz co dalej skontaktuj się ze mną pomogę Ci w Twoje sprawie w Polsce.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: