Dozór elektroniczny czyli ostatnia deska ratunku przed odsiadką

Daniel Anweiler        06 czerwca 2017        Komentarze (0)

Sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących i skazał Cię na karę bezwzględną pozbawienia wolności. Wszystko teraz odbywa się tak szybko. Do domu dostajesz tzw. „bilet” i musisz się stawić za 2 tygodnie w Zakładzie Karnym do odbycia kary.

Co tu teraz zrobić?

Jeżeli Twoja kara jest nie większa niż 1 rok pozbawienia wolności to możesz złożyć wniosek o odbycie kary w drodze dozoru elektronicznego. Jest to jeden z warunków aby sąd udzielił Ci zgody na sde.

Przy złożeniu wniosku pamiętaj, żeby złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary.

Sąd oceni czy udzielenie Ci zgody na sde spełni cele kary oraz czy spełniasz warunki do tego, że odbycie kary w drodze sde spełni cele kary wobec Ciebie.

Ważne jest, żeby we wniosku podać, że pracujesz i jaki jest harmonogram Twojej pracy. Musisz też załączyć zgody dorosłych domowników na odbywanie przez Ciebie kary w drodze dozoru elektronicznego.

Wniosek składasz w Sądzie Okręgowym w Wydziel Penitencjarnym i teraz pozostaje czekać.

Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy przy przygotowaniu oraz poprowadzeniu całego postępowania skontaktuj się ze mną.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: