Daniel Anweiler

adwokat

Jestem adwokatem i prowadzę praktykę zawodową w Katowicach i Bielsku-Białej...
[Więcej >>>]

Czy warto ukrywać się przed Policją?

Daniel Anweiler01 sierpnia 20175 komentarzy

Czy warto ukrywać się przed PolicjąNIE!

Właściwie na tym mógłbym zakończyć już mój dzisiejszy wpis. Jednakże jeżeli już ukrywasz się i nie wiesz co zrobić to dla Ciebie jest dalsza część wpisu.

Czy ukrywać się przed Policją oraz co za to grozi to najczęstsze pytanie z jakim się spotykam się w przypadku osób skazanych, które dostały „bilet” do odbycia kary. W takim przypadku część panikuje i gdy nadejdzie dzień stawienia się w zakładzie karnym po prostu się nie stawiają. Zaczynają się ukrywać przed Policją, która ostatecznie ma nakaz doprowadzenia.

Pomijam przypadki gdy ktoś nie chce stawić się w ZK i doskonale wie, że prędzej czy późnij i tak go doprowadza oraz nie liczy się ewentualnymi konsekwencjami tego co może oznaczać brak stawiennictwa w Zakładzie Karnym.

W przypadku osoby, która ma do odbycia jedną lub kilka kar więzienia konsekwencje mogą mieć istotne znacznie przy rozstrzyganiu przez sąd o odroczeniu kary, przerwie czy warunkowym przedterminowym zwolnieniu. Może mieć to także znaczenie przy staraniu się o przepustki lub lepszą pracę w ZK. Niestety w przypadku osób które miały powrócić do Zakładu karnego lub Aresztu śledczego po przerwie lub przepustce, a nie wróciły, wiąże się to z dodatkowym skazaniem za tzw. „niepowrót”.

Ktoś może powiedzieć, że można się też ratować ucieczką za granicę.

Cóż można wyjechać, ale oddali to tylko nieuniknione a dodatkowo ograniczy nasze szanse na cokolwiek. O tym, co zrobić jak się jest za granica i ma się sprawę w Polsce pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

Jeżeli dostaniesz wezwanie do stawienia się w Zakładzie Karnym to nie wahaj się zadzwoń lub napisz do adwokata. Adwokat upoważniony przez Ciebie przeanalizuje akta, sprawdzi co się w sprawie dzieje oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie i działania prawne.

Jeżeli masz problem z wymiarem sprawiedliwości zapraszam się do skontaktowania się ze mną. Prowadzę sprawy karne na terenie całej Polski. Sprawdzę dla Ciebie co się dzieje w sprawie i zaproponuję rozwiązanie problemu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz Sierpień 21, 2017 o 15:43

Mam obecnie odrocznona karę pozbawienia wolności. A teraz przyszedł mi bilet do zakładu karnego z innej sprawy na okres 6 miesiecy co mogę teraz zrobić? Z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 21, 2017 o 17:47

Dzień dobry Panie Łukaszu,
Witam Pana serdecznie!

W Pana sprawie trzeba podjąć szybko działania. Jeżeli chce Pan skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

magda Październik 30, 2017 o 16:54

Dzień dobry…
Mój brat dostał dziś bilet do zakładu karnego i dopiero jutro jest umówiony z adwokatem.Czy poniesie konsekfencje za niestawienie się?

Odpowiedz

kamil Sierpień 29, 2018 o 03:24

Dostałem bilet ale wczesniej zlożyłem o odroczenie. Wypadły wakacje, minął prawie miesiac od biletu i ponad od zlozenia wniosku o odroczenie. Termin lada dzien a adwokat nagle nie bardzo chce ze mna rozmawiac, czy nie moze? moze powinienem go zmienic. dziwi mnie fakt jak sie widzielismy miesiac temu byla mowa ze mam byc, dzis z wpol niedokonczonej rozmowy zrozumialem zeby zddaje sie nie jechac.. mam 4 dzieci i jestem jedynym zywicielem rodziny. co pan radzi , czy rzeczywiscie nie jechac? bardzo prosze o odpowiedz i z gory serdecznie dziekuje..

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 3, 2018 o 19:28

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
Nie znam Pana sprawy w szczegółach. Czy Pana obrońca złożył wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu zakończenia postępowania?
Myślę, że Pana adwokat zna dobrze sprawę także zdałbym się na jego ocenę sytuacji.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: