Czy warto ukrywać się przed Policją?

Daniel Anweiler        01 sierpnia 2017        3 komentarze

Czy warto ukrywać się przed PolicjąNIE!

Właściwie na tym mógłbym zakończyć już mój dzisiejszy wpis. Jednakże jeżeli już ukrywasz się i nie wiesz co zrobić to dla Ciebie jest dalsza część wpisu.

Czy ukrywać się przed Policją oraz co za to grozi to najczęstsze pytanie z jakim się spotykam się w przypadku osób skazanych, które dostały „bilet” do odbycia kary. W takim przypadku część panikuje i gdy nadejdzie dzień stawienia się w zakładzie karnym po prostu się nie stawiają. Zaczynają się ukrywać przed Policją, która ostatecznie ma nakaz doprowadzenia.

Pomijam przypadki gdy ktoś nie chce stawić się w ZK i doskonale wie, że prędzej czy późnij i tak go doprowadza oraz nie liczy się ewentualnymi konsekwencjami tego co może oznaczać brak stawiennictwa w Zakładzie Karnym.

W przypadku osoby, która ma do odbycia jedną lub kilka kar więzienia konsekwencje mogą mieć istotne znacznie przy rozstrzyganiu przez sąd o odroczeniu kary, przerwie czy warunkowym przedterminowym zwolnieniu. Może mieć to także znaczenie przy staraniu się o przepustki lub lepszą pracę w ZK. Niestety w przypadku osób które miały powrócić do Zakładu karnego lub Aresztu śledczego po przerwie lub przepustce, a nie wróciły, wiąże się to z dodatkowym skazaniem za tzw. „niepowrót”.

Ktoś może powiedzieć, że można się też ratować ucieczką za granicę.

Cóż można wyjechać, ale oddali to tylko nieuniknione a dodatkowo ograniczy nasze szanse na cokolwiek. O tym, co zrobić jak się jest za granica i ma się sprawę w Polsce pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

Jeżeli dostaniesz wezwanie do stawienia się w Zakładzie Karnym to nie wahaj się zadzwoń lub napisz do adwokata. Adwokat upoważniony przez Ciebie przeanalizuje akta, sprawdzi co się w sprawie dzieje oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie i działania prawne.

Jeżeli masz problem z wymiarem sprawiedliwości zapraszam się do skontaktowania się ze mną. Prowadzę sprawy karne na terenie całej Polski. Sprawdzę dla Ciebie co się dzieje w sprawie i zaproponuję rozwiązanie problemu.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz Sierpień 21, 2017 o 15:43

Mam obecnie odrocznona karę pozbawienia wolności. A teraz przyszedł mi bilet do zakładu karnego z innej sprawy na okres 6 miesiecy co mogę teraz zrobić? Z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 21, 2017 o 17:47

Dzień dobry Panie Łukaszu,
Witam Pana serdecznie!

W Pana sprawie trzeba podjąć szybko działania. Jeżeli chce Pan skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

magda Październik 30, 2017 o 16:54

Dzień dobry…
Mój brat dostał dziś bilet do zakładu karnego i dopiero jutro jest umówiony z adwokatem.Czy poniesie konsekfencje za niestawienie się?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: