Czy warto ukrywać się przed Policją?

Daniel Anweiler        01 sierpnia 2017        5 komentarzy

Czy warto ukrywać się przed PolicjąNIE!

Właściwie na tym mógłbym zakończyć już mój dzisiejszy wpis. Jednakże jeżeli już ukrywasz się i nie wiesz co zrobić to dla Ciebie jest dalsza część wpisu.

Czy ukrywać się przed Policją oraz co za to grozi to najczęstsze pytanie z jakim się spotykam się w przypadku osób skazanych, które dostały „bilet” do odbycia kary. W takim przypadku część panikuje i gdy nadejdzie dzień stawienia się w zakładzie karnym po prostu się nie stawiają. Zaczynają się ukrywać przed Policją, która ostatecznie ma nakaz doprowadzenia.

Pomijam przypadki gdy ktoś nie chce stawić się w ZK i doskonale wie, że prędzej czy późnij i tak go doprowadza oraz nie liczy się ewentualnymi konsekwencjami tego co może oznaczać brak stawiennictwa w Zakładzie Karnym.

W przypadku osoby, która ma do odbycia jedną lub kilka kar więzienia konsekwencje mogą mieć istotne znacznie przy rozstrzyganiu przez sąd o odroczeniu kary, przerwie czy warunkowym przedterminowym zwolnieniu. Może mieć to także znaczenie przy staraniu się o przepustki lub lepszą pracę w ZK. Niestety w przypadku osób które miały powrócić do Zakładu karnego lub Aresztu śledczego po przerwie lub przepustce, a nie wróciły, wiąże się to z dodatkowym skazaniem za tzw. „niepowrót”.

Ktoś może powiedzieć, że można się też ratować ucieczką za granicę.

Cóż można wyjechać, ale oddali to tylko nieuniknione a dodatkowo ograniczy nasze szanse na cokolwiek. O tym, co zrobić jak się jest za granica i ma się sprawę w Polsce pisałem w dwóch poprzednich wpisach.

Jeżeli dostaniesz wezwanie do stawienia się w Zakładzie Karnym to nie wahaj się zadzwoń lub napisz do adwokata. Adwokat upoważniony przez Ciebie przeanalizuje akta, sprawdzi co się w sprawie dzieje oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie i działania prawne.

Jeżeli masz problem z wymiarem sprawiedliwości zapraszam się do skontaktowania się ze mną. Prowadzę sprawy karne na terenie całej Polski. Sprawdzę dla Ciebie co się dzieje w sprawie i zaproponuję rozwiązanie problemu.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz Sierpień 21, 2017 o 15:43

Mam obecnie odrocznona karę pozbawienia wolności. A teraz przyszedł mi bilet do zakładu karnego z innej sprawy na okres 6 miesiecy co mogę teraz zrobić? Z góry dziękuję

Odpowiedz

Daniel Anweiler Sierpień 21, 2017 o 17:47

Dzień dobry Panie Łukaszu,
Witam Pana serdecznie!

W Pana sprawie trzeba podjąć szybko działania. Jeżeli chce Pan skorzystać z mojej pomocy proszę o kontakt mailowy: anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

magda Październik 30, 2017 o 16:54

Dzień dobry…
Mój brat dostał dziś bilet do zakładu karnego i dopiero jutro jest umówiony z adwokatem.Czy poniesie konsekfencje za niestawienie się?

Odpowiedz

kamil Sierpień 29, 2018 o 03:24

Dostałem bilet ale wczesniej zlożyłem o odroczenie. Wypadły wakacje, minął prawie miesiac od biletu i ponad od zlozenia wniosku o odroczenie. Termin lada dzien a adwokat nagle nie bardzo chce ze mna rozmawiac, czy nie moze? moze powinienem go zmienic. dziwi mnie fakt jak sie widzielismy miesiac temu byla mowa ze mam byc, dzis z wpol niedokonczonej rozmowy zrozumialem zeby zddaje sie nie jechac.. mam 4 dzieci i jestem jedynym zywicielem rodziny. co pan radzi , czy rzeczywiscie nie jechac? bardzo prosze o odpowiedz i z gory serdecznie dziekuje..

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 3, 2018 o 19:28

Dzień Dobry Panie Kamilu,
Witam Pana serdecznie!
Nie znam Pana sprawy w szczegółach. Czy Pana obrońca złożył wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu zakończenia postępowania?
Myślę, że Pana adwokat zna dobrze sprawę także zdałbym się na jego ocenę sytuacji.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: