Co dalej po uzyskaniu zgody na jazdę z blokadą alkoholową

Daniel Anweiler        25 września 2017        2 komentarze

Uzyskałeś od sądu zgodę na założenie w swoim samochodzie blokady alkoholowej po połowie okresu zakazu prowadzenia samochodu.

Co dalej ze zgodą na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową?

Po tym jak sąd udzieli Ci zgody na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową to informację o tym przesyła do odpowiedniego wydziału komunikacji. Tutaj zaczyna się rozróżnienie co może się wydarzyć dalej. Otóż gdy masz zakaz orzeczony na rok to odbierasz prawo jazdy z adnotacją, że możesz prowadzić tylko pojazd z blokadą alkoholową. Gdy zakaz orzeczony był powyżej roku to w wydziale komunikacji otrzymasz skierowanie do WORD w celu odbycia egzaminu na prawo jazdy. Jest to egzamin kontrolny ale obejmuje on cześć zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Jak zdasz egzamin udajesz się z wynikiem do wydziału komunikacji po odebranie prawa jazdy z adnotacją, że wolno Ci prowadzić tylko samochód z blokadą alkoholową.

Niestety na tym jeszcze nie koniec. Musisz zamontować z aucie blokadę alkoholową. Istnieją na rynku firmy, które się tym zajmują. Założą Ci blokadę w aucie i odpowiednio skalibrują. Nie musisz jej kupować większość firm oferuje także wynajem takich blokad.

Po montażu musisz udać się jeszcze na Stację Diagnostyczną, która potwierdzi, że blokada działa poprawnie. Wszystkie dokumenty potwierdzające sprawność sprzętu woź ze sobą na wypadek kontroli drogowej przez Policję.

Teraz możesz spokojnie wsiąść za kierownicę i gaz do dechy 😉

Jeżeli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy przy uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdu z blokadą alkoholową zachęcam Cię do kontaktu.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

łukasz Wrzesień 30, 2017 o 21:55

a jeśli ktoś miał zakaz jazdy pojazdem kat. B i jednocześnie sąd nie orzekł zakazu co do kat C+E, to po uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdów z blokadą kat. B, pozwoli to na wydanie dokumentu prawa jazdy w zakresie kategorii C+E?
bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B

Odpowiedz

Daniel Anweiler Październik 2, 2017 o 09:22

Dzień Dobry Panie Łukaszu,
W celu uzyskania odpłatnej porady prawnej na Pana pytanie proszę o kontakt mailowy:anweiler@zubek-gatner.pl

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: